Sevgiliniz doğum gününüzü unutursa ne yaparsınız?

sevgilim değil ama eşim hep unutuyor...önceleri çok kızsam da artık alıştım...adam aklında tutamıyor işte :)
bende kolayını buldum,özel günler yaklaştığında tarihi hatırlatıyorum,o da içinden geldiği gibi davranıyor,en azından unuttum derdi bitti...yüzsüzlük diyeceksiniz ama ne yapayım başka çözüm bulamadım...
mesela şimdiden mayısta anneler günü var demeye başladım bile :)

surat asarım elimden gelen her gıcıklığı yaparım
sonrada aynısını ona yaparım

hımm valla olabilir ya insanlık halidir unutabilir dünyanın sonu olmaz ikimiz için de elbette üzülürüm ama öyle de bıktırmam hani doğum gunumu unuttunn diye, alışkanlık haline getirirse elbette tafra yaparım

3. doğumgünü kutlayışımız olacak..
ilk ikisini unutmadı..
yarın dogumgünüm..
unutacağını düşünüyorum nedense dilerim unutmaz..
çünkü aşırı duygusal bir dönem geçiriyorum,normalden fazla tepki verebilirim..

bi söz vardır bekara karı boşaması kolay diye ..
bekar arkadaşlar astılar kestiler dövdüler...
benim eşim bütün gün aramadı
bende sandım unutmuş numarası yapıp akşama sürpriz hazırlıyo
amaaa eve geliyoki eli boş bi çiçek bile yok sadece kupkuru bi DOĞUM DÜNÜN KUTLU OLSUN
eeee ne yapabildik????
sevgiliyken yapsaydı bakalım bunu hayatını zindan ederdim

unuttacaktı ben söyledim.....sırnaşık şey

bana hatırlat dedi sevgilier günü yılbaşı,doğum günü,
doğum günü konuşmasını aynen aktarıyorum...

biliyorum canım, artık yaşlanıyorsun kolay değil..:eek:klava:
evde kaldın ama napalım :eek:klava:
canım mecbur yaşlanacaksın..saçların beyazlayacak..:eek:klava:
etlerin sarkacak..elbet birgün nene olmak zorundasın....:eek:klava::eek:klava:
ancak beni sinirlendiri..başka işi gücü yok ki..:eek:klava:

hiç bişey yapmam,ne olcak ki...
zaten kafasında bin türlü sey var.
ola ki dalgınlığına gelmiştir,..

benimki bi kez unuttu, çok bozuldum tabii.sadece cırcır çok konuşmuştum :)
ama o kadar yoğun bir dönem yaşıyordu ki çok normal..
şimdi düşünüyorum da boşuboşuna kızmışım..
o böyle şeylere hiç önem vermez, o yüzden de unutuyor.
ama ondan sonra hiç unutmadı..doğum günüm yaklaşıyor bakalım bu sene ne yapacak?
ama unutursa de hiç kızmam. Çünkü bu hiçbir şeyin göstergesi değil. Beni çok sevdiğini biliyorum nasılsa...

sevgilim değil ama eşim hep unutuyor...önceleri çok kızsam da artık alıştım...adam aklında tutamıyor işte :)
bende kolayını buldum,özel günler yaklaştığında tarihi hatırlatıyorum,o da içinden geldiği gibi davranıyor,en azından unuttum derdi bitti...yüzsüzlük diyeceksiniz ama ne yapayım başka çözüm bulamadım...
mesela şimdiden mayısta anneler günü var demeye başladım bile :)

sana katılıyorum.bazen ben de arada hatırlatıcı şeyler yapıyorum.
çünkü ne kadar yaratıcı olacak, bana ne yapacak çok merak ediyorum ne yapayım:eek:

unutmaz ama insanlık hali olur unutursa da hiiç bir şey yapmam..çünkü bi kaç sene önce ben de unutmuştum..o gün içerisinde kaç kere telefonda konuştuğumuz halde hiç aklıma bile gelmedi nedeeen sonra hatırladım arayıp kutladım.bence böyle şeylere hiç gerek yok biz birbirimize hediyede almayız illa doğumgünü diye.ihtiyacı olan bir şey varsa beraber gidilip alınır ya da normal günlerde birbirimize ufak sürprizler yaparız günle sınırlamayalım böyle şeyleri hanımlar

amaan unutursada aldırma..bu seni sevmiyor anlamına gelmez.SEnde onunkini ujnutursun olur biter kötükedihüso.Hem okadar önemli bişemiki doğum günü?? nasılsa her sene yeniden geliyor şutarafagitti..Sana bişe diğimmi bide..insanın yaşı ilerledikce bu tür kücük şeylere takılmıyosun artık.Şimdi yaşın belliki küçük önemsiyosun..illerde sen bile eyvah yaşım gidiyor diye kendin unutmak istersin belkide?? kimbilir.??kafana takma bence.:nazar:

unutmaz ama insanlık hali olur unutursa da hiiç bir şey yapmam..çünkü bi kaç sene önce ben de unutmuştum..o gün içerisinde kaç kere telefonda konuştuğumuz halde hiç aklıma bile gelmedi nedeeen sonra hatırladım arayıp kutladım.bence böyle şeylere hiç gerek yok biz birbirimize hediyede almayız illa doğumgünü diye.ihtiyacı olan bir şey varsa beraber gidilip alınır ya da normal günlerde birbirimize ufak sürprizler yaparız günle sınırlamayalım böyle şeyleri hanımlar

sevgilim de öyle söyler yani sınırlamamak lazım der.seninle her günüm özel zaten der:asigim:..
bi de o içinden gelince yapmayı sever, zorunluluk olduğu zaman sinir olur.
e ben de tanıdım artık 4,5 sene oldu yani.. artık asla kızmak,zorlamak yok..
bir de kızlar ben bi haberde okumuştum, özel günleri unutmak erkeklerde genetikmiş...
genlerinde olan bi özellikten dolayı özel günler akıllarında kalmaz, unuturlarmışa.s
erkek arkadaşıma demiştim ki "hadi yırttın, genetikmiş bu şey,artık özgürsün":roflol::roflol:

Londradki Kings College a bağlı Psikiyatri Enstitüsü ndeki araştırmacılar, uzun dönemli hafızada bağlantı kurmak için erkeklerin beyinlerinde kadınlardan daha farklı genleri kullandıklarını, bu yüzden de kadınların evlilik yıldönümü gibi tarihleri, erkeklerin ise rakamları ve olayları daha iyi hatırlayabildiğini kaydetti.
Araştırmacılar, genlerdeki bu değişiklik yüzünden erkeklerin yön duygusunun ve gittiği yeri tekrar bulabilme gibi yeteneklerinin gelişmiş olduğunu, kadınların ise doğumgünleri ve evlilik yıldönümü gibi detayları daha iyi hatırlayabildiğini söyledi.
Araştırmayı yürüten ekipten Profesör Peter Giese, bu şekilde erkeklerde bulunan ancak kadınlarda bulunmayan iki gen tespit ettiklerini söyledi.

alıntıdır.

işte haber arkadaşlar buldum..

benim eşim şuana kdr hiç unutmadı bir kere çıkarken yıldönümümüzde gece mesaj çekmeyi unuttu sabahında farkına vardı ve bnm dükkanımın kapısının önünde beni bekledi korku böyle birşey herelde ama unutsada azcık surat asarım hatırlayım kutlaması yeter yaniii zaten her özel gündede hediye alma gibi bir adetimiz yok bayanlar devir tasarruf devrii dimi ama sırnaşık şey şaaka biz aç bi çiftiz ve her özel günde muhakkak şık bi yere yemeğe giderizcokacimcoook:roflol:

haftaya doğum günüm..
bakalım unutacakmı..isterse unutsun ama..
benim bile unutmak istediğim bişey..
okadar bunaldımki hayattan kaç yıldır doğum günlerim
hüngür hüngür ağladığım günler oldu...hayatta olmaktan mutlu değilimki..
unutsada olur..
susarım..senağlama
hiç bişye söylemem..

böyle bir durumda ne yapılır bilmiyorum, bence insan sevdiği kişinin doğum gününü unutmamalı...ben arkadaşım doğum gününü bile unutmamak için özen gösteririm...ama bunun için de abartı tepki vermeye değmez...nedenleri araştır bir bakalım? biraz da ayrıntısını anlat, ne kadardır birliktesiniz? hem sevgililer bugünü birlikte geçirir aslında, sizin bir planınız olmamış mıydı?

X