sevgilinin problematik annesiyle tanışma

derrieed

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2021
23
32
Merhabalarrr, bu konu için çeşitli başlıkları okurken dayanamadım ben de yazmak istedim... umarım yardımcı olan birileri çıkar.
Ben 22 yaşındayım, erkek arkadaşım da 29 olmak üzere. Kendisiyle bir buçuk yıl boyunca arkadaşlık-flört halindeydik. Yaklaşık üç aydır da sevgiliyiz. Ama söyle bir sorun var ki farklı şehirlerde yaşıyoruz. Bu nedenle ister istemez annesinin haberi oluyor her görüştüğümüzde, o bana geldiğinde ya da ben ona gittiğimde. Yani kadının benim varlığımdan haberi var. Geçtiğimiz günlerde kendi aralarında konuşurken "baharda söz-nişan neyse yapalım çok uzamasın" demiş. Zaten ne zaman konuşsalar "yaşın geçiyor artık evlenmen lazım" tarzında söylenip duruyor. Aynı zamanda pek müstakbel kayınvalidemin, erkek arkadaşımın 5 yıllık eski sevgilisini unutamaması da cabası. Benim konum ne zaman açılsa, önceki sevgilisini sorup barışmayacak mısınız diye dürtüp duruyor.

Hanımefendi daha öncesinde beni görmedi canlı olarak. Ama sevgilimin üstüne, arabasına sinen parfümümden dolayı kendisi bana "süslü" etiketini basmış durumda. Bir de yeğenine beni stalklattırmış... sadece yüzümün olduğu profil fotoğrafımı görüp "bu kız ailemize yakışır mı?" demesin mi bir de... gereksiz drama. Tanışalım falan diyor da sadece oğlunu evlendirmiş olmak için mi acaba böyle yapıyor?

Neyse işte benim manita bu Mayıs gibi beni annesiyle tanıştırmayı düşünüyor. Sevgili olarak yeni ilişki olsa da öncesindeki tanışıklığımızdan dolayı onu tanıdığımı düşünüyorum. Ama annesi olacak kadın beni çok geriyor. Ne yapıp gideyim, gideyim mi ya da vazgeçip manitadan ayrılıp köşede bir yerde ağlayayım mı? Zaten evlenmek gibi bir planım yokken, yüksek lisans yapar sonra da yurt dışına kaçarım derken aşık olup düştüğüm konumlara bakın :d

Biz bunlari daha once konustuk Aklı olan sevgilisinin annesiyle tanismaz, kendisi hakkinda onyargisi bulunan problematik annesiyle hiiiiiccccc selamlaşmaz bile Benden söylemesi

Bütün bu ayrıntılardan sizin nasıl haberiniz oluyor ki? Sevgilinizin bu şekilde her şeyi size aktarması bana tuhaf geldi

bu yorumları nereden duyuyorsunuz?
sevgiliniz yemeyip içmeyip annesi ne derse hemen size mi yetiştiriyor?
yüz yüze görüşmemişsiniz ama önceki sevgilisini sorup durduğunu biliyorsunuz?
yardımcı olmak adına şunu söylüyorum
kayınvalideniz problematik değil sevgiliniz işgüzar.

Bunu siz nerden biliyorsunuz?

Bundan öncesinde arkadaş olarak takıldığımız için o zamanki olayları az çok biliyordum. Uzak mesafede olduğumuz için de birbirimize gidip geldiğimizde doğal olarak aynı evde kalıyoruz. Annesiyle her gün konuştukları için telefonda ben de şahit oluyorum bu konuşmalara. Kendisi de anlatıyor benim lafım geçince... ama evet tuhaf geliyor bana da

Evet bana da çok garip geldi her şeyi konu sahibine söylemesi, ya çok enteresan

Bunlari sana yetiştiren 29 yaşinda adamda sorun yokta, annesindemi sorun var? Önumüzdeki ay ne olacak bilmiyoruz, mayista kim öle, kim kala birde.
Bu yaşta sevgilinin annesi ie tanişma hevesine ne denilmeli?

29 yaşindaki adamin, 22 yaşindaki kiz ile beraber olmasi,..

Yani gercekten konuyu nerden tutsan elinde kaliyor.

Annesinin tavırlarından ziyade sevgilinin politik davranmayı bilmemesi sıkıntı. Annesi senin hakkında bir şeyler diyor gelip sana yetiştiriyor. Söyledikleri de çok ekstrem şeyler değil. Sana süslü dediğini bilmen gerekiyor mu mesela? Halbuki aranızda denge kurması gerek. Sana laf söyletmemesi ve sana yansıtmaması gerek.

Böyle birinin senin söylediklerini de annesine yetiştirmeyeceğinin garantisi var mı?

Sevgilin evlenmek istiyor ama sen istemiyorsan da direkt söyle bunu. Evlenmek isteyen insanı kimsenin oyalamaya hakkı yok

Son düzenleme:
Aslında benim evlenmemek gibi bir niyetim yok, ciddi değildim yani. Telefonda konuşurlarken şahit oldum birkaç defa. Sonra da dayanamayıp kendim sordum bu "yakışma" meselesini. çok zorlayınca kendisi söyledi. Ama laf söyletmemesi kısmında haklısın. İnsan ne yapacağını şaşırıyor.

Senin tabirinle annesi olacak kadına gelene kadar sevgilim manita dediğin adamdan bir cacık olmaz.
Azıcık kendini seviyorsan ilişkini bitir böyle bir adamla evlenmezsin.
Üstelik şehirler farklı. Muhtemelen kendi aileni bırakıp o şehre gideceksin.
Değer mi?
Sürekli adamın basiretsizliği anneciliğiyle mücadele edeceksin. Annesi de çabası. Öte yandan senin ailen bile yanında olmayacak.
Alemin delisini çekmektense kendi ailenle olmalısın.

yol yakınken vaz mı geçmeli yani? Aslında seviyorum ama bu olayların bu kadar çabuk yaşanması garip ve anlamsız geliyor. Acaba başlangıçta böyle fedakarlık yaptım diye beni keriz yerine mi koydular?

Bu arada beyefendi beş yıllık ilişkidenden bişey öğrenemeyip her konuşulanı size aktarmış veya size ayağını denk al annem beş yıllık sevgilimi istiyor aslındada ben seni seçtim mesajımı veriyor.

Aşkın gözü kör olmasın bence bu kadar problemli bir aile yerine kendiniz gibi kıpır kıpır genç ve hayatı birlikte tecrübe edeceğiniz birini bulun bu aile sevgiliniz ve annesi sizin hayat ışığınızı söndürecek belli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…