Sevgilimin eski sevgilisini aklımdan atamıyorum

Bu tip kaşarlar kıskançlıktan her şeyi yapar. Bunu yaşamayan kimse bilemez. Bizi anlamalarını beklemeyelim bence. Bende çevreme dert yanarken aynı tepkileri almıştım kendi kendimi dinleye dinleye atlattım. Sana bi öneri erkek arkadaşına bunu belli etme.

Sen sakin ol.
Boşver..

yaşamayan bilmez... kesinlikle katılıyorumm...

belki ben de dahil sevdiklerimizin eski sevgililerini hep tukaka olarak görürüz.Biz onlardan daha güzelizdir,daha kültürlüyüzdür,daha olgunuzdur.Oysaki onlar bir ilişki yaşadılar ve o ilşki içinde ev turrular efendim otelde birlikte oldular bizi ılgılendırmemeli.sonuçta kız zorla bırlıkte olmamıştır ustelık olur olmaz bu o ıkı kışıyı bağlar,ayıp yada yasak şeyler değildir bunlar.sen yapmassın bu seni bağlar,ama o yada başkası yapar ve onları ilgilendirir.Bence sen şuan kendıne olan özgüvenini geliştir ve sevgiline güven.Böyle yapar ve hatta bunu ona daha çok belli edersen dönmeyeceği varsa da döner eski sevgilisine..

kımseyı yargılamadan bugune ve kendıne zaman ayır ve özen göster lütfen.Belki de dünyanın en ıyı kalpli insanıdır eski sevgilisi bilemessin??

Dünyanın en iyi kalpli insanının, sevgilisi olan bir erkeğe ısrarla yazılacağını zannetmiyorum. Gerçekten yaşamayan bilemez yazmışlar ya çok doğru. Evet doğru o mükemmeldir kesin.
Ayrılır ayrılmaz başkalarına koşan bir kız harikadır da her şey için gerçekten seveceği erkeği beklemiş olan ben tükakayımdır :)
Bir şey diyemiyorum. Bu sinir bozukluğum yüzünden burada farklı bakış açılarına saygısızlık etmek de istemiyorum. Sussam iyi olacak. Teşekkür ediyorum

Bu tip kaşarlar kıskançlıktan her şeyi yapar. Bunu yaşamayan kimse bilemez. Bizi anlamalarını beklemeyelim bence. Bende çevreme dert yanarken aynı tepkileri almıştım kendi kendimi dinleye dinleye atlattım. Sana bi öneri erkek arkadaşına bunu belli etme.

Sen sakin ol.
Boşver..

Bence de yaşamayan anlayamaz.

Benim yaşadığımı kimse yaşamamıştır,

O kızı geçmişte tanıdığım için ayrı kin vardı bende.

Bide bana verdiği laptop çantasından eski resimlerini bulmuştum. CDnin üzerinde canım aşkım yazıyordu sabaha kadar ağladım ağladım ağladım...

Ve kendime çok şaşırmıştım, erkek arkadaşımı arayıp eski sevgilinin resimlerini çantada unutmuşsun bi ara unutma veriyim. Bana kır at dediğinde hayır o senin geçmişin demiştim şimdi vay be nasıl dedim diyorum :)

Son düzenleme:
Düşündüklerin hissettiklerin çok normal aslında. Ama bu korkunu yada kıskançlığını sen nasıl adlandırıyorsan sevgiline yansıtmamalısın.

Sonuçta sen ona numaranı değiştir dediğinde karşı çıkmamış yada kızın numarasına mesaj atmana kızmamış. Ve ayrıca sen bunları en

baştan biliyormuşsun mutluluğuna bak derim. O kızla muhattap olmanda onun dahada arsızlaşmasını sağlar.

Peki dediginiz gibi olsun. Ben onyargiliyim, o harika biri, ben ruh hastasiyim, o mukemmel, muthis biri. Hoscakalin

Evet önyargılı olduğun doğru ki bu cevabında bunun kanıtı zaten. Ben ne seni ne bahsettiğin kızı tanırım. Ama hostes olmak istemesinde, twitterda koyduğu kalplerde ya da göğsünü büyütmek istemesinde yanlış bir şey göremedim. Böyle sert tepkiler vermeye devam edersen hayatından çok kişi eksilir söylemedi deme.. Hadi burdakileri tanımaz, etmezsin hoşuna gitmeyen cevap yazanları engellersin ama ya değer verdiğin kişiler de bir gün sana aynı lafları ederse ki ettiğim laf da önyargılı oluşundu onları da hayatından silersen sonunda bir kız yüzünden hayatındaki herkesten vazgeçmiş olursun aklında bulunsun... Tek amacım yardım etmeye calışmaktı ama sizin beklediğiniz aa kız ne kaşar ıyy dememizdi herhalde..

Son düzenleme:
Benim yaşadığımı kimse yaşamamıştır,

O kızı geçmişte tanıdığım için ayrı kin vardı bende.

Bide bana verdiği laptop çantasından eski resimlerini bulmuştum. CDnin üzerinde canım aşkım yazıyordu sabaha kadar ağladım ağladım ağladım...

Ve kendime çok şaşırmıştım, erkek arkadaşımı arayıp eski sevgilinin resimlerini çantada unutmuşsun bi ara unutma veriyim. Bana kır at dediğinde hayır o senin geçmişin demiştim şimdi vay be nasıl dedim diyorum :)

Bir an kendimi yerine koydum da :)
Öyle bir şey olsa sanırım kafayı yerdim.
Bir de sevgilim o eşofmanlarla benim yanıma geliyormuş. Hahaha. Atsa ya şunları. Cidden sinirlerim aşırı bozuk şu an :) Resimlerini attım diyor ama atmıştır herhalde. Bak içime kurt düştü :)

Öyle bir hale geldim ki artık 15 dakikada bir sevgilimden ayrılmak istiyorum. Ayrılmayı düşünüyorum sürekli.
Benden 1 sene kadar önce ayrılmışlar. 1.5 senelik bir beraberlikleri olmuş. Çıktığı kız benim saçımın teli olamayacak niteliklerde bir kız. En büyük hayalleri hostes olmak ve göğüslerine silikon yaptırmak olan, onla bunla çıkıp birlikte olan bir kız. Öyle ki sevgilimden ayrıldıktan kısa süre sonra başkasıyla çıkmış. Kavga ettikleri zaman hemen facebooka koşup mini etekli fotoğraflarını koyan bir kız.
Zaten sevgilimle çıktıktan kısa süre sonra birlikte olmaya başlamışlar. Otel tutup tek gecelik ev tutup orada kalmışlar falan.
Bu kız ayrıldıktan sonra aralıklarla sevgilimi aramış, ama sevgilim hiçbir şekilde onunla birlikte olmamış tekrar. Biz birlikteyken mayıs ayında (10 mayıstı sanırım) sevgilime bir mesaj attı. Mesaj şöyle:
"kimle birlktesin bnden ne kdr nefret ediyosn umrmda degil sdce seni çok özledm..."

böyle bir sms. Ben kızın numarasını sevgilimden alıp mesaj attım.

"Merhaba ben Yağmur. Oğuz'un kız arkadaşıyım. Bir mesaj atmışsınız Oğuz'a. Bu yaptığınız hiç etik değil. Ciddi ve güzel giden bir ilişkimiz var. Ve ilişkimize hiçbir zarar gelsin istemiyoruz. Bunu tekrar etmezseniz sevinirim. Teşekkürler, mutluluklar."

Sonra da erkek arkadaşımdan numarasını değiştirmesini istedim. O gün numarasını değiştirdi.

Yani kısacası, sevgilimden taraf hiçbir şekilde bu kızla ilgili sorun yaşamıyorum. Ama daha önce o kızla yaşadıklarını hazmedemiyorum. Sanki benle birlikteyken, benle bir şeyler yaşarken onu düşünüyor gibi hissediyorum (böyle bir şey olduğuna inanmıyorum ama paranoya yapmışım artık).

Kızın twitter'ını sürekli takip ediyorum. Yüzü pek güzel değil ama düzgün bir vücudu var. Güzelligini pek takmıyorum açıkçası ama onun fotoğraflarına bakarken sevgilimle yaşadıklarını düşünüyorum. Delirecek gibi oluyorum. Kız yeni bir fotoğraf koyuyor, sevgilimden soğuyorum, ayrılmak istiyorum ondan. Eskiden hemen diyordum "ben bunu kaldıramıyorum ayrılmak istiyorum" diye. Ama şimdi demiyorum çünkü çok saçma biliyorum.
Çünkü ilişkimize başlarken tüm geçmişini biliyordum.

Ne yapacağım ben? Nasıl kurtulacağım bu takıntıdan? Kıza mesaj attıktan sonra, kız twitter'da "senin yerin benim yanımdı, ne işin var onun yanında gerizekalı..." falan yazdı. Sürekli sevgilime yönelik şeyler yazıyor.
"Yeni birini bulacağıma eski sevgilimi geri almalıyım" falan yazıyor. Nefret ediyorum ondan. Elimden gelse yok ederim kızı. Öyle çıldırdım ki babasının numarasını bulup yediği haltları anlatmayı bile düşündüm. Ama sonra kimsenin ahını almak istemedim vazgeçtim.

Not: Sevgilimin babasıyla kızın babası önceden yakın arkadaşmış. Ama daha sonra araları bozulmuş ve artık görüşmüyorlarmış. Bu kızla tekrar aynı ortama girerse ben bu ilişkiyi anında bitiririm. Nefret ediyorum ondan.

Sevgilimin ona karşı daha önce hissettikleri, ona dokunmuş olması, onu güzel bulması beni deli ediyor... Sevgilimden soğuyorum. Ne yapabilirim kızlar? Sizce bu kız ilişkim için bir tehdit mi?

Bu arada ben 18, sevgilim 25, kız 22 yaşında. Ve biz 7 aydır birlikteyiz. Kız normalde farklı bir şehirde yaşıyor ama okulu İstanbul'da. Mezun oldu ama yine de gidiyor İstanbul'a. Bense Ankaradayım. Onun sevgilimle aynı şehirde olmasını, benim uzak olmamı bile kaldıramıyorum...

Bunları yazarken bile kendine hakim olamayacak duruma gelmişsin, insan okurken hissediyor gerginliğini...Önce sakinleşmeye çalış ne sevgilin ne de onun eski kız arkadaşı senden ve sağlığından değerli olmamalı...:KK34:

Twttr hesabına sürekli baktığına, kızın yazdıklarına vs gelince de dikkatli ol derim, artık orada da profiline bakanları gösteren programlar var ve o kız bunlardan kullanıyorsa senin açından hiç hoş bir durum olmaz...Ve yerinde olsam kızı engellerdim, ne o beni görsün, ne ben onu, en sağlıklısı bu bence...:44:

Ama bir konu daha takıldı aklıma, sevgilinin sana eski kız arkadaşıyla yaşadıklarını anlatması da nedir öyle.İlişkinin boyutu, kızın hayattaki amaçları, tutulan otel odaları...Bunlar da en az kızın tutumu kadar nahoş...Sevgilinin sana bunları anlatmaması gerekirdi diye düşünüyorum.Tabiki geçmişini sorduğunda, bir kız olduğunu, ciddi ya da henüz ciddileşmemiş bir ilişkileri olduğunu vs anlatması doğal ama bu derece ayrıntı anlatmak hoş değil diye düşünüyorum.

Bir an kendimi yerine koydum da :)
Öyle bir şey olsa sanırım kafayı yerdim.
Bir de sevgilim o eşofmanlarla benim yanıma geliyormuş. Hahaha. Atsa ya şunları. Cidden sinirlerim aşırı bozuk şu an :) Resimlerini attım diyor ama atmıştır herhalde. Bak içime kurt düştü :)

aman kuzum boşver ya hayatta o kadar acı şeyler varki bak bugün mesela bir polis şehit ottan boktan sebeplere canımızı hiç sıkmayalım bence.

Bizde eskiden sevdik sevildik değil mi ama?

Evet önyargılı olduğun doğru ki bu cevabında bunun kanıtı zaten. Ben ne seni ne bahsettiğin kızı tanırım. Ama hostes olmak istemesinde, twitterda koyduğu kalplerde ya da göğsünü büyütmek istemesinde yanlış bir şey göremedim. Böyle sert tepkiler vermeye devam edersen hayatından çok kişi eksilir söylemedi deme.. Hadi burdakileri tanımaz, etmezsin hoşuna gitmeyen cevap yazanları engellersin ama ya değer verdiğin kişiler de bir gün sana aynı lafları ederse ki ettiğim laf da önyargılı oluşundu onları da hayatından silersen sonunda bir kız yüzünden hayatındaki herkesten vazgeçmiş olursun aklında bulunsun... Tek amacım yardım etmeye calışmaktı ama sizin beklediğiniz aa kız ne kaşar ıyy dememizdi herhalde..
Yoo hiç de öyle bir cevap beklemiyorum.
Düşüncelerinizi yazabilirsiniz tabi ki.
Ama ben o kızı bildiğim için, nasıl biri olduğunu, sevgiye aşka değer vermediği halde nasıl benim mutluluğumu zedelediğini. Bu yüzden anlayamıyorum.
Önyargılıyım, önyargılı olmakta da haklıyım. Siz sevdiğiniz(sözde) erkekten ayrılıp hemen başkalarına koşar, sonra da boşta kalınca ona geri dönmek isterseniz birileri de size önyargılı olur. Yapabileceğim bir şey yok, bu düşüncelerim yüzünden birilerini kaybedeceksem hemen şimdi kaybetmek istiyorum.

Ahaha şimdi de şu burç yorumunu paylaşmış

sevimli, kendine aşık, eğlenceli, konuşkan, mantıklı, zeki, asla sadece bir kişiye odaklanamayan, kültürlü, uyumlu, gizemli.

asla sadece bir kişiye odaklanamadığı doğru ama kültürlü ve uyumlu mu, hmm bi düşünmek lazım :)

o artık geçmişte kalmış...
takip etmeyi bırak bence....
kendi kendine eziyetten başka bişey değil bu...

Bunları yazarken bile kendine hakim olamayacak duruma gelmişsin, insan okurken hissediyor gerginliğini...Önce sakinleşmeye çalış ne sevgilin ne de onun eski kız arkadaşı senden ve sağlığından değerli olmamalı...:KK34:

Twttr hesabına sürekli baktığına, kızın yazdıklarına vs gelince de dikkatli ol derim, artık orada da profiline bakanları gösteren programlar var ve o kız bunlardan kullanıyorsa senin açından hiç hoş bir durum olmaz...Ve yerinde olsam kızı engellerdim, ne o beni görsün, ne ben onu, en sağlıklısı bu bence...:44:

Ama bir konu daha takıldı aklıma, sevgilinin sana eski kız arkadaşıyla yaşadıklarını anlatması da nedir öyle.İlişkinin boyutu, kızın hayattaki amaçları, tutulan otel odaları...Bunlar da en az kızın tutumu kadar nahoş...Sevgilinin sana bunları anlatmaması gerekirdi diye düşünüyorum.Tabiki geçmişini sorduğunda, bir kız olduğunu, ciddi ya da henüz ciddileşmemiş bir ilişkileri olduğunu vs anlatması doğal ama bu derece ayrıntı anlatmak hoş değil diye düşünüyorum.

Teşekkürler cevap için. Evet çok gerginim. Şimdi bu yüzden biri en ufak onun hakkında iyi bir şey yazsa ağlama krizine giriyorum bilgisayar başında :)
Sevgilime inanılmaz ısrar ve baskı uyguladım anlatması için. Yani tamamen benim salaklığımdı yine. Keşke hiç bilmeseydim. Şimdi onu "gerçekten" çok sevemiyorum. Bilmeseydim daha çok severdim..

Yoo hiç de öyle bir cevap beklemiyorum.
Düşüncelerinizi yazabilirsiniz tabi ki.
Ama ben o kızı bildiğim için, nasıl biri olduğunu, sevgiye aşka değer vermediği halde nasıl benim mutluluğumu zedelediğini. Bu yüzden anlayamıyorum.
Önyargılıyım, önyargılı olmakta da haklıyım. Siz sevdiğiniz(sözde) erkekten ayrılıp hemen başkalarına koşar, sonra da boşta kalınca ona geri dönmek isterseniz birileri de size önyargılı olur. Yapabileceğim bir şey yok, bu düşüncelerim yüzünden birilerini kaybedeceksem hemen şimdi kaybetmek istiyorum.

Biz kızı tanımıyorsak siz tanıyor ve gerçek niyetini biliyorsanız o zaman buraya hiç konu açıp paylaşmayın. Zira kimse ne kızı tanıyor ne sizi. Yok eğer fikir almak için açtıysanız da tek bir doğru olmayacağını kabul edin çünkü biz burada daha objektif bakmaya çalışıyoruz. Hemen başkasına koşması konusunda belki çivi çiviyi söker diye düşünmüştür olamaz mı. Sevip sevmediği, karakteri, yaşayışı bizi ilgilendirmediği gibi sizi de ilgilendirmemeli. Herkes aynı fikirlere, hayat tarzına sahip olsaydı robottan farkımız kalmazdı..

X