sevgilimin arkadaşları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
sevgilim benden izin almadı. arkadaşı beni arayıp "cumartesi biz kutlayacağız" dedi ben de "cumartesi pazar benimle olacak" dedim olay bundan ibaret. bu konuşmadan sevgilimin haberi yok çünkü bu planlar sürpriz. onlar beni çağırmıyorlar mesela planları sadece sevgilimi "kaçırmak" öyle olunca ben de onlara fırsat vermeden kendi zevk alacağım şeyleri yapmak istiyorum sevgilimle yani onların yanında kös kös oturmak bilmiyorum gereksiz ve gergin.

Pazar günü tamam onlarla takıl demediğim sürece sevgilim yüzde bin gitmez demişsiniz ya ona istinaden yazdım. O zaman izin almak demeyelim de neden siz git demeden gitmiyor? Aradaki dengeyi sevgiliniz kurmak zorunda. Ne arkadaşından ne sevgilisinden vazgeçerek arayı kurabilir. Tabi ki siz sevgilinizle başbaşa olmak isteyebilirsiniz ama anladığım kadarıyla kısıtlı bir süresi var arkadaşlarıyla görüşebileceği belli zamanlarda Türkiye’ye geliyoruz gibi bir şey okudum sanırım. Madem bir arada olmak istemiyorsanız siz gitmeyin ama sevgilinize de mani olmayın. Eğer arkadaşlarının lafıyla size tavır yapacaksa da yüzünü gördüm diye sevinin size destek çıkamayan veya sizi tanımayan bir insanı hayatınızdan çıkartmış olursunuz. Siz güzelce kendinize bir gün ayarlayın dolu dolu bir arada olsun ama bir günü de bırakın gitsin arkadaşlarının yanına

haklısınız ve çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim.

ama bizim sevgilimle durumumuz biraz farklı. yani nasıl desem sıralama yapsak hayatımızda sanırım anne babamızdan dahi sonra saymayız birbirimizi, ya eşit deriz ya da daha çok seviyorum. ha bir yerde bize zararı olur mu bunun bilmiyorum ama şu an için hiçbir zararı olmadı. yani ben ona karışmasam da adam "sen de söyle fikrini, ben düşünmeden bir şey yapıp seni üzersem daha çok üzülürüm, biz her şeye birlikte karar verelim sen de konuş" modunda. her dediğimi yapıyor da değil ama "yassy aşkım bak sen böyle dedin ben de böyle düşündüm, şu şekilde karar verdim nasıl sence?" der olayın sonunda. iletişimde olmayı sever yani.

ben izin verme veya vermeme gibi bir şeyi asla yapmam ama hani planım varken de sevgilim onların yanına gitsin diye iptal etmek bilmiyorum içime sinmiyor. hani şöyle olsaydı o gelip bana "aşkım bizim arkadaşlar pazar günü şurada toplanacaklarmış ben de gideceğim" dese hiç planımdan bahsetmem bile gitsin derim. ama ben planı yapmışım, beni sevmeyen ve sevgilimle aramı bozan insanlar için bozar mıyım işte onu bilmiyorum.

Çok sevmenin neden zararı olsun, tabii ki olmaz :) sevginiz daim olsun.
Burada planı o insanlar için değil, sevgiliniz için değiştiriyorsunuz. Onların da plan yaptığından haberi eninde sonunda olabilir. Hatta "abi biz seninle görüşmek istedik ama o kız yüzünden görüşemedik" tarzı ellerine sizi kötülemek için koz veriyor da olabilirsiniz. Halbuki "aşkım, aslında ben pazar gününü başbaşa geçirmek için plan yapmıştım ama o uyuz arkadaşların arayınca Salı'ya erteledim. Ben sevmesem de sen onlarla da vakit geçirmek istersin diye düşündüm" derseniiiiz. İşte orada tanrıça ilan edilebilirsiniz :KK70:
Sonuçta size kalmış. Planınızı değiştirmeseniz de sevgiliniz sizinle arasını bu yüzden bozmaz. Hatta o arkadaşlarından tamamen kopabilir de zamanla. Ama bir gün, eski günleri yad ederken o arkadaşlarını özler de bunun için sizi suçlarsa, o zaman aranıza fark etmediğiniz bir duvar örmüş olursunuz. Maşallahlık ilişkinizi dış kapının mandallarıyla atışacağım diye yıpratmaya değer mi?

Bu arada benim de sevgilimden pek hoşlaşmayan arkadaşlarım var. Bir ara fark ettim ki o arkadaşlarla konuşunca ister istemez sevgilimle geriliyorum. İletişimi azalttım. Sevgilim de aynı şekilde, bizi geren insanlarla arasına mesafe koydu. Burada da mesafeyi koyacak olan sizin sevgiliniz. Zaten ister istemez araları açılacak zamanla. Seneye böyle dertleriniz hiç olmayabilir de. Doğal akışına bıraktığınızda kendiliğinden gerçekleşecek bir olay için topun ağzına girip sorumluluk almaya ne gerek var?

Çok konuştum ama ne karar verirseniz verin kısa vadede size ters döneceğini düşünmüyorum :) sevgilinizin doğum günü şimdiden kutlu olsun. Umarım içinize sinen bir organizasyon olur :)

Çok sevmenin neden zararı olsun, tabii ki olmaz :) sevginiz daim olsun.
Burada planı o insanlar için değil, sevgiliniz için değiştiriyorsunuz. Onların da plan yaptığından haberi eninde sonunda olabilir. Hatta "abi biz seninle görüşmek istedik ama o kız yüzünden görüşemedik" tarzı ellerine sizi kötülemek için koz veriyor da olabilirsiniz. Halbuki "aşkım, aslında ben pazar gününü başbaşa geçirmek için plan yapmıştım ama o uyuz arkadaşların arayınca Salı'ya erteledim. Ben sevmesem de sen onlarla da vakit geçirmek istersin diye düşündüm" derseniiiiz. İşte orada tanrıça ilan edilebilirsiniz :KK70:
Sonuçta size kalmış. Planınızı değiştirmeseniz de sevgiliniz sizinle arasını bu yüzden bozmaz. Hatta o arkadaşlarından tamamen kopabilir de zamanla. Ama bir gün, eski günleri yad ederken o arkadaşlarını özler de bunun için sizi suçlarsa, o zaman aranıza fark etmediğiniz bir duvar örmüş olursunuz. Maşallahlık ilişkinizi dış kapının mandallarıyla atışacağım diye yıpratmaya değer mi?

Bu arada benim de sevgilimden pek hoşlaşmayan arkadaşlarım var. Bir ara fark ettim ki o arkadaşlarla konuşunca ister istemez sevgilimle geriliyorum. İletişimi azalttım. Sevgilim de aynı şekilde, bizi geren insanlarla arasına mesafe koydu. Burada da mesafeyi koyacak olan sizin sevgiliniz. Zaten ister istemez araları açılacak zamanla. Seneye böyle dertleriniz hiç olmayabilir de. Doğal akışına bıraktığınızda kendiliğinden gerçekleşecek bir olay için topun ağzına girip sorumluluk almaya ne gerek var?

Çok konuştum ama ne karar verirseniz verin kısa vadede size ters döneceğini düşünmüyorum :) sevgilinizin doğum günü şimdiden kutlu olsun. Umarım içinize sinen bir organizasyon olur :)

bunu hiç düşünmemiştim, "aşkım ben pazar günü için plan yapmıştım ama arkadaşların aradı onlar kutlamak istiyorlarmış ben de kabul ettim" derim. eminim ki "sence gideyim mi, gidersem üzülür müsün?" diye sorar. heh orda da alfalık skillerimi kullanırım. :KK66:

gerçekten kendi arkadaşlarım da olsa hiç kimse için sevgilimle aramı bozduğuma, gergin olduğuma değmiyor. çok teşekkür ederim. :)

Hoşlanmadığınız insanlarla bir araya gelmek zorunda değilsiniz elbette. Bence 1 gün onlara verin, 1 günde kendinize verin. Herkesin gönlü olsun diyeceğim ama bir yandan da sevgilimin doğumgününe çağrılmadığım ama aranıp cumartesi alıp kaçıyoruz gibi bir emrivaki cümleden ben hoşlanmazdım. İnatta edebilirdim aslında şimdi düşündüm de :ıslık:

Sevgilinin arkadaslarina sinir oldum ne hakla iliskiniz hakkinda yorum yapıyorlar özellikle de senin hakkında yaptıkları yorumlar çok terbiyesizce. Neyseki sevgilinin aklı başındaymista onları ciddiye almıyor. Günün sonunda siz yanyana kaldığınıza göre dış kapının dış mandallari olmasa da olur. Içinden ne geliyorsa öyle yap, sevgili senin sevgilin ilişki senin ilişkin :)

Hoşlanmadığınız insanlarla bir araya gelmek zorunda değilsiniz elbette. Bence 1 gün onlara verin, 1 günde kendinize verin. Herkesin gönlü olsun diyeceğim ama bir yandan da sevgilimin doğumgününe çağrılmadığım ama aranıp cumartesi alıp kaçıyoruz gibi bir emrivaki cümleden ben hoşlanmazdım. İnatta edebilirdim aslında şimdi düşündüm de :ıslık:

sanırım ben de öyle yapacağım. iyi niyetli düşünemiyorum onlara karşı.

Bence cumartesi sizinle geçirecekse ( doğum gününü sizinle geçirmeli elbette )kısıtlı zamanda görüşebileceği arkadaşları için pazarını ayırabilir. Biraz fazla hükmedici olmuş sizin ondan habersiz iki günü planlamanız. Bir nevi arkadaşlarını haklı çıkarmışsınız. Ayrıca her ne kadar etkilenmez deseniz bile arkadaşlarından etkilenmiş belli ki. Ben olsam inada bindirmezdim. Dediğiniz gibi arada sevgiliniz yıpranacak hiç gereği yok. Sonuçta kendine uygun bulmuş ki arkadaş olmuş. Aralarına giren siz olmayın.

Sasy kiymetlimmmm :KK66:
Partin yeterince buyukse o gereksizleri de cagir,arada kaynarlar,hem de senin planlarina uymak zorunda kalirlar bebisim

ablacım parti büyük de onlar olursa benim keyfim kalmayabilir. yani zaten 50 kişi filan olacağız biz, bi 6 kişi daha eklenirse beni normalde etkilemez ama o 6 kişi onlar olunca bilmiyorum.

yahu çok gıcıklar giydiğim ayakkabıya bile kulp takabiliyorlar. orada kesin beni sinir hastası ederler.

bir yanım da çağır hepsini beerpong ayağına kustur bir daha seninle parti yapmaya tövbe etsinler diyor :KK70:

ablacım parti büyük de onlar olursa benim keyfim kalmayabilir. yani zaten 50 kişi filan olacağız biz, bi 6 kişi daha eklenirse beni normalde etkilemez ama o 6 kişi onlar olunca bilmiyorum.

yahu çok gıcıklar giydiğim ayakkabıya bile kulp takabiliyorlar. orada kesin beni sinir hastası ederler.

bir yanım da çağır hepsini beerpong ayağına kustur bir daha seninle parti yapmaya tövbe etsinler diyor :KK70:
:KK45:Son paragrafa katiliyorum

Düzenli giden bir ilişkide akıl karıştıran insanlara arkadaş demem ben. O yüzden onlarla geçireceği hergünü benimle geçirmesini tercih ederdim. Madem savaş açmışlar, parlat kılıcını sende :KK48:

Gayet doğru yapıyorsun yani. Cumadan al hatta sevgilini, tamamen kitle. Arayamasınlar bile.

Düzenli giden bir ilişkide akıl karıştıran insanlara arkadaş demem ben. O yüzden onlarla geçireceği hergünü benimle geçirmesini tercih ederdim. Madem savaş açmışlar, parlat kılıcını sende :KK48:

Gayet doğru yapıyorsun yani. Cumadan al hatta sevgilini, tamamen kitle. Arayamasınlar bile.

normalde türkiyeye geldiğimizde sevgilim genelde onların yanında olurdu ama bu sefer hiç görüşmedi bile. farkındalar yani kendilerinden uzaklaştığının. suçu bana yıkmaya çalışacaklardır "biz sorduk izin vermedi" gibi.

sevgilimin üzülmeyeceğini bilsem hepsini komple yok edeceğim ama işte...

Arkadassa yerini bilecekti. Evet seni sevmek zorunda degiller ama arkadan konusup ara bozmanin hicbir hakki ve bahanesi olamaz.

Esiminde dandik bir arkadasi vardi ve bu arkadaslikta digerleri gibi 10 yildan fazla devam eden bir arkadaslikti lakin bu kişi haddini aştı ve 2 senedir gorusmuyorlar esimle ve gorusmecekler, ben mudahale dahi etmedim eşim kendi kesip atti.
Arkadas bu aile degil sonucta...

Arkadassa yerini bilecekti. Evet seni sevmek zorunda degiller ama arkadan konusup ara bozmanin hicbir hakki ve bahanesi olamaz.

Esiminde dandik bir arkadasi vardi ve bu arkadaslikta digerleri gibi 10 yildan fazla devam eden bir arkadaslikti lakin bu kişi haddini aştı ve 2 senedir gorusmuyorlar esimle ve gorusmecekler, ben mudahale dahi etmedim eşim kendi kesip atti.
Arkadas bu aile degil sonucta...

işte ne güzel. benim sevgilim "aşkım arkadaşlar arıyor da gideyim mi?" diyor mesela. ben nasıl gitme diyeyim sanki çocuğa izin verir gibi? ama gittiğine bozulduğum zaman da "ama ben sana sormuştum" oluyor. onlar hakkında ikinci bir tartışmayı asla kaldıramayacağımı söyledim ama bakalım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X