sevgilimin arkadaşları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sassyassyy

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
9.509
48.090
herkese selamlar,

son konumda erkek arkadaşımla yaşadığımız sorundan bahsetmiştim. sorunu hallettik ortak bir karara vardık. küsme sebebimiz onun arkadaş grubunun benim hakkımda ona kötü konuşmasıydı. ben bir daha kesinlikle onlarla bir araya gelmeyeceğimi söyledim sevgilim de haklısın dedi.

24 aralık sevgilimin doğum günü. ben cumartesi gecesi için bir parti yapmayı düşünüyorum hatta düşünmüyorum yapacağım yani. pazar gününü de sevgilimle baş başa geçireceğiz henüz onun haberi yok tabi ama itiraz etmez zaten o. ama bugün beni onun o salak arkadaş grubundan biri arayıp "cumartesi günü x'i biz kaçırıyoruz" dedi. ben de dedim ne alaka? hani höösstt yani sen kimsin de kimi kaçırıyorsun bana sormadan? "mümkün değil, x cumartesi günü benimle, akşam arkadaşlarımızla kutlayacağız doğum gününü" dedim. arkadaşlarımızla diye bastırarak söyledim. kem küm etti "he o zaman pazar alırız" dedi. ben de "pazar da biz beraber takılacağız kusura bakma" dedim. normalde olsa takmam bile ama o son yaptıkları yüzünden sinirliyim onlara ve bilerek üstlerine gidiyorum. çünkü adım gibi eminim sevgilime gidecek olası bir teklifte "abi bizim yassy ile planımız varmış ya" diyecek. yine de onu seçim yapmak zorunda bırakıp tadını kaçırmak istemiyorum.

ben öyle söyleyince arkadaşı da yükseldi "zaten x sürekli senin yanında değil mi, doğum gününde bari 1 gün izin ver de yanımızda olsun" dedi. ben de "ben mi yapıyorum da x nerde durmak istiyorsa orda duruyor, kimsenin lafıyla hareket etmez o" dedim sonra da "boş yapacaksın sen ben kapatayım en iyisi" dedim kapattım.

şimdi de acaba sevgilime haksızlık mı yapıyorum diyorum. insanlar beni sevmek zorunda değiller ben de onları sevmiyorum zaten ama sevgilime onlar hakkında olumsuz konuşmuyorum, onlar benim dedikodumu yapıp aramızı bozabiliyorlar. okula döndüğümüzde türkiyeyi çok özlüyoruz, arkadaşlarımızı ailelerimizi gerçekten özlüyoruz yani. görüşmek istiyor olabilir ama beni kırmak istemediği için ses etmiyor olabilir o öyle ince düşünür. bilmiyorum bir yandan "o salaklar senin arkandan konuşup çocuğun kafasına girdiler 2 hafta küs kaldınız boşver onların dostluğu olmasın" diyorum bir yandan da sevgilimin içinde bir kırıklık olmasını asla istemiyorum. kafam inanılmaz karışık. ben "tamam pazar günü onlarla takıl" demediğim sürece sevgilim %100000 gitmez.

Ya sasy 7 yasinda bir cocuktan bahsediyo gibisiniz. Niye bu muhabbetlere giriyosunuz ki ? Yani gereksiz izin verme veya vermeme muhabbeti dönmüs sanki.

e arayıp ona diyemez ki "kardeşim sana sürpriz yapıcaz şu gün uygun musun?" diye. mecbur bana soracak hangi gün boş olduğunu.

Ne demişler arkadaşları senin için ? Ve neden sana karşı bu tavır ?

sevgilime uygun değilmişim, onu sevmiyormuşum, sevgilimin bana değer verdiği kadar ona değer vermiyormuşum. onu kısıtlıyormuşum halbuki bugüne kadar asla ona ne yapması gerektiğini söylemedim. ben kendi kafana göre takıl dediğimde bile adam bin defa soruyor birlikte karar verelim diyor fikrimi söylüyorum kafasına ne yatarsa onu yapıyor yani ben onu yönlendirmiyorum.

sevgilime uygun değilmişim, onu sevmiyormuşum, sevgilimin bana değer verdiği kadar ona değer vermiyormuşum. onu kısıtlıyormuşum halbuki bugüne kadar asla ona ne yapması gerektiğini söylemedim. ben kendi kafana göre takıl dediğimde bile adam bin defa soruyor birlikte karar verelim diyor fikrimi söylüyorum kafasına ne yatarsa onu yapıyor yani ben onu yönlendirmiyorum.
Bir sürü “kuman” var anlaşılan .. sevgilin bu konudan şikayetçi değilse onlara ne oluyor ?
Sevgilinden eminsen duyma onları ve bildiğinizi okumaya devam edin

Bu arkadaşları türkiyeden değil miydi? Aynı şehirde misiniz?
Bence cumartesi partiye arkadaşlarını da davet et ve sevgilini ne kadar sevdiğini ve ona “layık” olduğunu göster. Sonuçta arkadaşları ve doğum günü olan kişi sevgilin, sevdiklerini yanında görmek isteyecektir ayıran sen olma.

Bir sürü “kuman” var anlaşılan .. sevgilin bu konudan şikayetçi değilse onlara oluyor ?
Sevgilinden eminsen duyma onları ve bildiğinizi okumaya devam edin

bir kez onların söylediklerinden etkilendi ve sonrasında ciddi pişman oldu. aslında onun bana söylediği tek cümleydi ama ben biraz büyüttüm. karşılıklı konuştuk ve kararımız "bizden birine bir şey olsa yanımızda yine birbirimizden başka kimse olmayacak, başkalarının ikimizden biri hakkında ne düşündüğü bizim düşüncelerimizi etkilememeli" şeklinde. yani onlar isterlerse her yerde anons geçsinler sevgilim yine de etkilenmez.

bir kez onların söylediklerinden etkilendi ve sonrasında ciddi pişman oldu. aslında onun bana söylediği tek cümleydi ama ben biraz büyüttüm. karşılıklı konuştuk ve kararımız "bizden birine bir şey olsa yanımızda yine birbirimizden başka kimse olmayacak, başkalarının ikimizden biri hakkında ne düşündüğü bizim düşüncelerimizi etkilememeli" şeklinde. yani onlar isterlerse her yerde anons geçsinler sevgilim yine de etkilenmez.
O zaman ne mutlu size .. ama derim ki bu arada hırsla birşeyler yapmayın , sevgilinizi üzersiniz .. başkasının bir kulağından girer diğerinden çıkar

Bu arkadaşları türkiyeden değil miydi? Aynı şehirde misiniz?
Bence cumartesi partiye arkadaşlarını da davet et ve sevgilini ne kadar sevdiğini ve ona “layık” olduğunu göster. Sonuçta arkadaşları ve doğum günü olan kişi sevgilin, sevdiklerini yanında görmek isteyecektir ayıran sen olma.

evet onlar türkiyedeler, biz de türkiyedeyiz 2 gün önce geldik 3 haftalık tatilimiz var.

bilmiyorum ya, yani kime neyi kanıtlıyorum diye düşünüyorum. hani onlar ne derlerse desinler ben kendimi biliyorum sonuçta. bir de ben cool olamam ki karşımda biri gözünü devirse "ne biçim hareket lan o" diye ters de yapabilirim. işin ucunda sevgilimin doğum gününü berbat etmek de olunca bir çekinmedim değil.

evet onlar türkiyedeler, biz de türkiyedeyiz 2 gün önce geldik 3 haftalık tatilimiz var.

bilmiyorum ya, yani kime neyi kanıtlıyorum diye düşünüyorum. hani onlar ne derlerse desinler ben kendimi biliyorum sonuçta. bir de ben cool olamam ki karşımda biri gözünü devirse "ne biçim hareket lan o" diye ters de yapabilirim. işin ucunda sevgilimin doğum gününü berbat etmek de olunca bir çekinmedim değil.
Yukarıdaki yoruma her yerde anons geçsinler sevgilim etkilenmez yazmışsınız da bu geçen günlerde yaşananlar onların sevgilinizi etkilemesi yüzünden olmadı mı? Seviyorsanız madem sizi çok görmeden yargılamışlar sadece sevgilinizden duyduklarıyla hareket etmişler sizi tanımalarına izin verin beraber vakit geçirin. İnsan ne kadar karşındakine uyuz da olsa arada sevdiği var diye göz yumabilmeli. Önceki konunuzda banane ya bitsin gitsin tavrında konuşsanız da seviyorsunuz ve sizde bitirmek istemiyorsunuz o yüzden bu kadar yükselmeye gerek yok hep beraber kaynaşın.
Bu arada empati yapabiliyorum benim de erkek arkadaşım birkaç ay sonra askere gidecek ve arkadaşları öncesinden gidip orada eğleniriz diye yanımda plan yapmaya kalktılar daha biz oturup konuşmadık size ne oluyor belki ben onunla gidip kalacağım diye lafa atlamam gerekti.

Arkadaşlarının sorunu seninle olabilir fakat onunla değiller. Ama senden hoşlanmadıkları halde sevgilinin kafasını saçma sapan düşüncelerle doldurup seninle arasını bozamazlar bu yanlış. Belki de aranızda bir elektrik olmamıştır,yıldızınız arkadaşlarıyla barışmamış olabilir.
Yine de çocuk gibi onu kaçıracağım demekte saçma ama demek ki sevgilinize değer veriyorlar ve seviyorlar,arkandan kötü de olsa konuşmalarını onun iyiliği için olduğunu düşünüyorum (yanlışta olsa),üzülmesini istemiyor olabilirler.
Ben olsam izin verirdim sanırım. Hadi 1 gün doğum günü ama 2 gün üst üste onunla vakit geçirmek garip. En azından yarım günde olsa sizin partinizden önce arkadaşlarıyla kutlasa olmaz mı? Yani buna izin veremez misiniz? Bence arkadaşını arayıp saat planlaması yapıp "merhaba x için akşam parti düzenleyeceğim,siz öğlen kutlasanız daha iyi olur,akşamda birlikte partiye gelirsiniz" diyerek güzel bir organizasyon yapabilirsiniz,hem belki yıldızınız barışmış olur.

Yukarıdaki yoruma her yerde anons geçsinler sevgilim etkilenmez yazmışsınız da bu geçen günlerde yaşananlar onların sevgilinizi etkilemesi yüzünden olmadı mı? Seviyorsanız madem sizi çok görmeden yargılamışlar sadece sevgilinizden duyduklarıyla hareket etmişler sizi tanımalarına izin verin beraber vakit geçirin. İnsan ne kadar karşındakine uyuz da olsa arada sevdiği var diye göz yumabilmeli. Önceki konunuzda banane ya bitsin gitsin tavrında konuşsanız da seviyorsunuz ve sizde bitirmek istemiyorsunuz o yüzden bu kadar yükselmeye gerek yok hep beraber kaynaşın.
Bu arada empati yapabiliyorum benim de erkek arkadaşım birkaç ay sonra askere gidecek ve arkadaşları öncesinden gidip orada eğleniriz diye yanımda plan yapmaya kalktılar daha biz oturup konuşmadık size ne oluyor belki ben onunla gidip kalacağım diye lafa atlamam gerekti.

haklısınız bir kez etkilendi ama tekrarının olmayacağına şahsen ben eminim. hani ben etkilenirim o etkilenmez öyle söyleyeyim. bir kez yaşadı çünkü onu. ben tabi ki seviyorum ama huyumdur asssla aşkımdan ölsem bile kimseye gitme demem "gidersen git be" modundan çıkamam. ama o anlar ben git derken aslında gitme dediğimi.

bilmiyorum benim partim de sürpriz olacak yani onları evime almak da istemiyorum açıkçası. yine de sevgilimi yoklarım, o şekilde mutlu olacaksa belki taviz veririm.

Se
Bu adamı sevdiğinize emin misiniz?? Ya sizin yönetiminiz altında ya arkadaşlarının.

Arkadaşlarının sorunu seninle olabilir fakat onunla değiller. Ama senden hoşlanmadıkları halde sevgilinin kafasını saçma sapan düşüncelerle doldurup seninle arasını bozamazlar bu yanlış. Belki de aranızda bir elektrik olmamıştır,yıldızınız arkadaşlarıyla barışmamış olabilir.
Yine de çocuk gibi onu kaçıracağım demekte saçma ama demek ki sevgilinize değer veriyorlar ve seviyorlar,arkandan kötü de olsa konuşmalarını onun iyiliği için olduğunu düşünüyorum (yanlışta olsa),üzülmesini istemiyor olabilirler.
Ben olsam izin verirdim sanırım. Hadi 1 gün doğum günü ama 2 gün üst üste onunla vakit geçirmek garip. En azından yarım günde olsa sizin partinizden önce arkadaşlarıyla kutlasa olmaz mı? Yani buna izin veremez misiniz? Bence arkadaşını arayıp saat planlaması yapıp "merhaba x için akşam parti düzenleyeceğim,siz öğlen kutlasanız daha iyi olur,akşamda birlikte partiye gelirsiniz" diyerek güzel bir organizasyon yapabilirsiniz,hem belki yıldızınız barışmış olur.

e her gün beraberiz biz :)) yani 2 gün üst üste plan yapmak garip değil ki. adam benim sevgilim 7 gün de plan yaparım. mesela asıl doğum günü pazartesi günü ama o gün ailesiyle olacak. ben surat assam ikilemde kalırdı ama ona hakkım yok. yani ben söz konusu bu insanlardan başka kim olsa zaten sıkıntı yapmam. sevgilim kendisine değer verildiğini görsün, mutlu olsun, bütün sevdikleriyle olsun diye düşünürüm. ama bu takım başka işte. elimde olsa hepsini dünyadan silerim o derece.

Se

Bu adamı sevdiğinize emin misiniz?? Ya sizin yönetiminiz altında ya arkadaşlarının.

evet çok seviyorum. yani burada verdiğim yarım yamalak bilgilerle o çıkarım pek yapılmaz sanırım. sonuçta burada yaşadığımız sorun çerçevesini yazdım, genel halini değil. :) ama akıl almayı seven bir arkadaşımızdır doğru.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X