Sevgilimin ailesi beni tanımadan ön yargılı davranıyor

sorgucuu34

Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2022
24
2
29
Arkadaşlar erkek arkadaşımla 1 yıldır birlikteyiz ve annesiyle tanıştığımda babası gelmedi böyle tel tanışmayı uygun bulmuyormuş annesi elma getirdi soyarken heyecandan biraz fazla kesmişim annesi baya incelemiş ardından bir kaç ay sonra babası yan apartmanındaki kızı istiyor kızda sevgilimde istemiyor daha sonra olay kapanıyor erkek arkadaşım yine konuyu açıyor annesine annesi benim için hantal demiş yani ağır iş yapan daha tanımadan babası vs köyden gelince karar vericeklermiş artık kafayı yemek üzereyim sevgilin istiyor ama baba ne derse oymuş onlarda artık falcılara bile gittim yani ne yapmalıyım bilmiyorum o kadara boşluğa düştüm ki biz en son onunla kaza yapmıştık arabası pert olmuştu bununda etkisiyle istemicek gibi seziyorum artık al babanı konuş güzelce evime gelin ön yargılı olmayın diyorum yok babasıyla konuşmaya utanıyormuş sizce ne yapmalıyım(onunla bir birlikteliğim oldu)

Arkadaşlar erkek arkadaşımla 1 yıldır birlikteyiz ve annesiyle tanıştığımda babası gelmedi böyle tel tanışmayı uygun bulmuyormuş annesi elma getirdi soyarken heyecandan biraz fazla kesmişim annesi baya incelemiş ardından bir kaç ay sonra babası yan apartmanındaki kızı istiyor kızda sevgilimde istemiyor daha sonra olay kapanıyor erkek arkadaşım yine konuyu açıyor annesine annesi benim için hantal demiş yani ağır iş yapan daha tanımadan babası vs köyden gelince karar vericeklermiş artık kafayı yemek üzereyim sevgilin istiyor ama baba ne derse oymuş onlarda artık falcılara bile gittim yani ne yapmalıyım bilmiyorum o kadara boşluğa düştüm ki biz en son onunla kaza yapmıştık arabası pert olmuştu bununda etkisiyle istemicek gibi seziyorum artık al babanı konuş güzelce evime gelin ön yargılı olmayın diyorum yok babasıyla konuşmaya utanıyormuş sizce ne yapmalıyım(onunla bir birlikteliğim oldu)
Cidden babasının lafıyla hareket eden adamla evlenmeye ,on yargılı bir aileye gelin olmaya bu kadar hevesli misiniz???
Yazık gerçekten yazık insan kendinin değerini bilmezse hiç kimse bilmez ......

Cidden babasının lafıyla hareket eden adamla evlenmeye ,on yargılı bir aileye gelin olmaya bu kadar hevesli misiniz???
Yazık gerçekten yazık insan kendinin değerini bilmezse hiç kimse bilmez ......
Kendimi kaybetmişim diyorum bazen 3 üniversite bitirdim ama tek sorun onunla birlikteliğim var olmasa kendimi pis hissediyorum olay bir nevi namusa dönüyor her ne kadar herşeyi bilsemde yine kötü oluyorum hep ailem gelsin diyor onun yüzünden öz güvenim tamamen yerlerde

Evlilik bile düşünemiyorum birlikte olmasak bir nevi herşeyden vazgeçerdim önüme bakardım ama tek hatam bu oldu şimdi nasıl olacak bilmiyorum kadın olmak ne kadar zormuş annesi sanki evlenirken herşeyi biliyordu bu mantığı çözemiyorum ev kızı istiyorlar daha çok sanki biz başka şeyin kızıyız anlam veremiyorum
Ailesinden göbek bağını kesememiş . Uzak dur tatlım. Bir yol olmaz bundan da ailesinden de..

Kendimi kaybetmişim diyorum bazen 3 üniversite bitirdim ama tek sorun onunla birlikteliğim var olmasa kendimi pis hissediyorum olay bir nevi namusa dönüyor her ne kadar herşeyi bilsemde yine kötü oluyorum hep ailem gelsin diyor onun yüzünden öz güvenim tamamen yerlerde
3 ünv okumuş bir kadın biriyle birlikte olmayı pis olarak değerlendirmez.Bakis açınızı değiştirin,mecbur evlenmeliyiz diyerek geri dönüşü zor bir duruma sokuyorsunuz kendinizi bu evlilikte her türlü aşağılanma, baskı ve ezilmeyi görmeniz olası......

Babasının bulduğu kızla evlenir yakında .
Zaten orası kesin 29 yaşındasın babası galiba ev kızı cama çıkmayan kız istiyorlar keşke onunla olmasaydım diyorum ama onunla birlikteliğimiz var istesekte ayrılmak zor geliyor oda seni öyle ortada bırakamam diyor yani aylardır yemekten kesilmiş durumdayım

Onunda korktuğu şey şuymuş ya başkalarıyla olmak istersen böyle devam ederse yani bildiğiniz olan hep kadınlara oluyor o kadar her konuda bakış açım hep değişirdi şimdi bunu yaşayınca inanın elde değil böyle o psikoloji insana herşeyi yaptırıyormuş herşeye namus gözüyle bakan insanı cahil olarak görüyorum ama bu olay beni de yıprattı ne yapacağımı bilmiyorum şaşırdım kaldım

Bunlar bildiğin maraba bakıyor kendine..
Emin misiniz bu aile için?!
Yani bende bunu anladım evlenirsem hayatımın olmayacağını düşünüyorum ama keşke birlikte olmasaymışım diyorum evlilik konusu açılınca kendimi geri çekiyorum hazır değilim diyorum ama ailesi karar verecekmiş falan diyor daha da sinirlerim bozuluyor ailesinede bişey diyemiyor o çok garibime gidiyor normalde hep tam tersi olur şimdi biz onu bekliyoruz benim ailem duysa onları yerle bir eder

Üç üniversiteyi niye bitirdiniz tam olarak?
Sadece iş bulayım diye mi 3 üniversite?
Bir vizyon da katmıyor muydu bu üniversite okumak insana?
Sanırım dördüncü,beşinci gidersiniz siz.
Böyle pazardan elma seçerler gibi sizi seçmelerini bekleyecek kıvamdan kurtulmak için
Hadi kendinizce yaptım bir hata daha da evlenemem diye düşünüyorsunuz ee bırakın evlenmeyin daha da.
Bu adam ve ailesinden çekeceğiniz sıkıntının binde birini yaşamazsınız o durumda.
Üç üniversitenin verdiği eğitimle bir yerde çalışır dağ gibi ayaklarınız üstünde durursunuz.
Ama bu düşünce tarzı nedir ya nedir yani nedir

Üniversitede hangi bölümleri okudunuz ? Adamla eğitim düzeyiniz eşit mi?Babasının kendisine kız bakması , adamın hayır diyememesi normal değil. Sizin de herşeye rağmen bu adamla evlenme isteğiniz normal değil.

Seni istemeyeni sen de istemeyeceksin tabii ki ola ki evlendin kapımı kapatır otururum diye düşünüyorsan yanılıyorsun. Bugun ailesine hayir diyemeyen,elinden tutup karşılarına çıkamayan adam yarın da senin arkanda durmaz
O kadar haklısınız ki ama bir türlü anlatamıyorum şimdi ise herşeyi düzelticem diyor ama insanın hakkına girmek bu kadar basit olmamalı ailem seni istemiyor dese ne olacak yani tanımadan yargılamak cehalet ya ama o kadar yıorandım ki kimseye anlatamıyorum bunu ancak bu şekilde sorabiliyorum

Yani bende bunu anladım evlenirsem hayatımın olmayacağını düşünüyorum ama keşke birlikte olmasaymışım diyorum evlilik konusu açılınca kendimi geri çekiyorum hazır değilim diyorum ama ailesi karar verecekmiş falan diyor daha da sinirlerim bozuluyor ailesinede bişey diyemiyor o çok garibime gidiyor normalde hep tam tersi olur şimdi biz onu bekliyoruz benim ailem duysa onları yerle bir eder
Keşke birlikte olmasanız ne oluyordu?
Başka kendini bilmez erkekle sevgili mi olabilirdiniz o durumda?
Diğer türlü sizden başka kimse bilmez ne yaşadığınızı da?
Hoş yeni sevgiliniz olsa o da bilmemeli ona ne aslında ama sizde laf arasında işte ben de hiç ilişki yaşamadım diyecek tip gördüm ben o bilirdi yani.
Şaka gibi bir konu.

Evlilik bile düşünemiyorum birlikte olmasak bir nevi herşeyden vazgeçerdim önüme bakardım ama tek hatam bu oldu şimdi nasıl olacak bilmiyorum kadın olmak ne kadar zormuş annesi sanki evlenirken herşeyi biliyordu bu mantığı çözemiyorum ev kızı istiyorlar daha çok sanki biz başka şeyin kızıyız anlam veremiyorum
Kuzucum bak onunla birlikte olmuşsun bilerek ve isteyerek olmuş bu. Hata diye düşünme. İstedim yaşadım, benim bedenim benim kararım diye düşün. Yani seni pişman edecek davranışlarda bulunmuyorsa hata diye kendini hırpalama. Birlikte oldun diye evlenmek zorunda değilsin ayrıca o bunu annesiyle paylaştıysa bu çok yanlış. Bil ki o adam doğru kişi değil. Size ait olan ve çok özel bir şeyi annesiyle bile paylaşamaz. Bu hakkı ona verme. Bu durum seni kusurlu yapmaz. Önce kendi değerini bil. Seni istemiyorsa bırak kimi istiyorsa onu alsınlar ay dötüm dersin.. Ev işi hep yapılır takılma. Gitsin ev kızı alsın. Ben sokak kızıyım gezmeyi severim dünya turu yapmak isterim dersin..

Zaten orası kesin 29 yaşındasın babası galiba ev kızı cama çıkmayan kız istiyorlar keşke onunla olmasaydım diyorum ama onunla birlikteliğimiz var istesekte ayrılmak zor geliyor oda seni öyle ortada bırakamam diyor yani aylardır yemekten kesilmiş durumdayım
arkasında duramayacaksanız yaşamayın şu cinselliği yahu.bakire değilim diye hanzo bir adamla ve ailesiyle ömür çürüteceksiniz farkında mısınız?

Keşke birlikte olmasanız ne oluyordu?
Başka kendini bilmez erkekle sevgili mi olabilirdiniz o durumda?
Diğer türlü sizden başka kimse bilmez ne yaşadığınızı da?
Hoş yeni sevgiliniz olsa o da bilmemeli ona ne aslında ama sizde laf arasında işte ben de hiç ilişki yaşamadım diyecek tip gördüm ben o bilirdi yani.
Şaka gibi bir konu.
Şaka gibi bir durum benim içinde normalde hiç böyle beni istememezlik yapan bir aile görmedim ama anlamadığım konu ailenin ön yargılı olması ve erkeğin adam akıllı üzerinde durmaması babanla evlenmiyorsun ömür boyu aynı yastığa evleneceğin insanla sen yaşayacaksın baban değil diyorum hala beni anlamıyorsun diyor

X