sevgilime şiddet uyguladım

Acımamıştır ne demek ya ? Kolunuzu yanlışlıkla çarpsanız acıyor ki bile isteye anlık SAVUNMA mekanizması ile gözü dönerek vuruyor bir insan size nasıl acıtmasın ? İsterse 500 kilo olsun erkek kadın fark etmez canı yanar ve şiddetin her türlüsü travma bırakır bu kadar travmadan bahsediyorsak eğer.

Ayrıca ne yazık ki cinsiyeti yok şiddetin. Eşiniz size saldırsaydı anlık gafletle ay bana bağırıcan vurucan sandım diyip o zaman ne düşünürdünüz konu sahibi ? Ay kendini savunmak istemiş diyip affeder miydiniz ? Destek almalısınız şiddet hafife alınmaz. Oldu olacak cinnet geçirip karısına şiddet uygulayanları da bir anlık bir şeydi diyerek savunalım veya sarhoş sarhoş dövenlere ay ama sarhoşmuş diyelim. Bunlar böyle söylenince sert geliyor ancak bir kadın ben şiddet gördüm o yüzden de gözüm döndü şiddet uyguladım diyince pozitif ayrımcılık yapasımız geliyor ne hikmetse. Çok yanlı bakıyoruz olaya.

böyle bir sorunum olduğunu bilmiyordum. olduğunu bilseydim bir ilişkiye başlamazdım çünkü bana göre ciddi bir sorun, daha önce hayatımdaki kimseye fiziksel zarar vermemiş biri olarak. bunun dışındaki sorunlarım yüzünden bile bu ilişkiye veya bir ilişkiye diyeyim hazır olup olmadığımı çok kez sorguladım. çünkü o sorunlar için destek görmekteyim. hazır hissetmeyi beklemekten vazgeçip teslim oldum. çünkü çok fazla kişiyi reddedip kendimi yalnızlığa ittim ve sevmeyi sevilmeyi artık hak ettiğimi düşündüm.

güncel durum ise kendisi ile konuştum özür diledim. fazla detaya girmeden o an savunma mekanizmamın neden o şekilde çalıştığını anlattım. anlayışla karşıladı hatta kendine bile hata çıkardı yüzüme çok yakın mesafeye doğru hızlı bir hareket ile elini uzattığı için korkmamı normal buldu. travmalı olduğumu bilmediğinden dikkatsizliğine geldiğini söyledi. olay onun için kapandı. ama ben kendimi suçlu hissettiğim için bir kez daha özür dileyerek ayrılmak istediğimi söyledim bugün. kabul etmek istemedi. ama ben yapamayacağımı söyledim ayrıldım. yorumunuzdaki son cümleniz ile aynı şeyi düşündüğüm için.

o istemesede ben ayrıldım kendisinden. bu sorunumu çözmeden ilişkiye devam etmem normal olmaz diye düşündüm. bu başıma ilk kez gelen bir şey ve birisini küçüklük travmalarım var diye istismar edecek birisi değilim. şiddet uygulayıp bunu öne sürüp bahane edip kendini affettirmeye çalışmak başka bir boyut. ben bunun bir travma tepkisi olduğunu bile bilmiyordum. fark ettiğim için ayrılıp bu konuda destek alma kararı aldım ikimizin iyiliği için. bir de yanlış anlaşılmasın ama günün birinde bunu kullanma gibi bir niyetim olmadığı halde böyle düşünürse ve yüzüme vurursa diye bu muameleyi görmemek için kendime olan saygımdanda ayrılmak istedim. ve tabi ona olan saygımdan.

İlişkinizin bu şekilde bitmesine çok üzüldüm, belli ki iki tarafta çok sevmiş. Helal olsun erkek arkadaşınızda çok anlayışlı davranmış, kendisini de sorgulamış, herkesin yapacağı bir şey değil. Ama işte bir kere bu durum olunca muhtemelen aradaki saygının yok olması, ileride bu durumun yine bi şekilde gündeminize gelebilme ihtimali vs. var. İnsan bunları pek göze alamıyor.
Sizi de tebrik ederim, sorunun farkındasınız ve bunun için geçmişteki travmalara saklanmıyorsunuz. Üstüne gidip gerekeni büyük sorumlulukla yapıyorsunuz. Burada sorunlu insanlarla bile evlenmek için kırk takla atanları gördükçe insan bir kere daha saygı duyup hayran kalıyor sizin gibi kadınlara.

Sizi tebrik ederim. Zor olanı yapıp önce kendi sağlığınıza odaklandığınız, kendinize ve karşınızdakine saygı duyduğunuz için. Umarım travmalarınızı atlatır ve çok mutlu olursunuz bundan sonra

Lena canım hangi ara durum buralara geldi ya. Bir önceki konuda sana kahvaltı hazırlamıştı. Roman falan okuyup burayamı yazıyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…