sevgilime şiddet uyguladım

Anksiyete ve panik bozukluğum var. En büyük ataklarımı da eşimin yanında geçirdim. Bir gün bile olsa şu yazdıklarınızı demedi. Demeyi geçin ima bile etmedi.
Çok rahatsız edici bir yorum... Ne demek rol yapın?
Ben de öyle ya. Hüngür hüngür ağladım ittirdim git başımdan dedim adam asla ayrılmadı yamacımdan. Aynı şey onun başına gelse sabaha kadar çare ararım keza. Bu yüzden eş demiyor muyuz zaten? Diğer yarımız eşimiz. Gerçekten Allah vicdanlı ve iyi insanlarla karşılaştırsın.

Özür dileyip gönlünü alın. Durumunuzu geçmişteki travmalarınızı anlatın ayrılmak isterse saygı duyacağınızı söyleyin. Ve lütfen psikolojik bir yardım alın.

Ben de öyle ya. Hüngür hüngür ağladım ittirdim git başımdan dedim adam asla ayrılmadı yamacımdan. Aynı şey onun başına gelse sabaha kadar çare ararım keza. Bu yüzden eş demiyor muyuz zaten? Diğer yarımız eşimiz. Gerçekten Allah vicdanlı ve iyi insanlarla karşılaştırsın.
En son ben baya bağırdığımı hatırlıyorum. Mutfağın halısına çöktüm kaldım sen de anlamıyorsun boş boş konuşma git yanımdan diye. Ağlama krizine girdim. Gitmedi yanımdan. Sandalyeye oturdu bekledi sakinleşeyim diye. Dehşete kapılıyorum böyle hayatları yaşayanları görünce. Rol diyor ya...

En son ben baya bağırdığımı hatırlıyorum. Mutfağın halısına çöktüm kaldım sen de anlamıyorsun boş boş konuşma git yanımdan diye. Ağlama krizine girdim. Gitmedi yanımdan. Sandalyeye oturdu bekledi sakinleşeyim diye. Dehşete kapılıyorum böyle hayatları yaşayanları görünce. Rol diyor ya...
O kadar iyi anlıyorum ki seni. Derinden hissettim aynı şeyleri yaşadığım için. Ne güzel insanlarla evliymişiz ki rol yapmak bir yana her kötü anımızda yamacımızdalar. Allah daim etsin🙏🏼💕

Belki ayrılmak değil ama ara vermek istediğini söyleyebilir eğer gerçekten seviyorsanız size biraz daha destek olmasını isteyebilirsiniz genelde erkekler sorunlu kadınlardan hoşlanmıyorlar sürekli enerjik mutlu kadınlar istiyorlar en azından onun yanında seviyorsanız bi süre sadece rol de yapabilir bu durumları içinizde yaşayabilirsiniz mesela bende eşime travmatik şeyleri veya yaşadığım mutsuz olayları anlatınca bi süre dinleyip sıkılıyor edebiyat yapma gibi şeyler söylüyor ilgilenmek istemiyor maalesef erkeklerin doğası bu size tek tavsiyem eğer ciddi düşüneceğiniz biriyse ailenizle ilgili her şeyi anlatmayın ilerde emin olun en iyi koca bile başınıza kakıyor..
Yoo erkeklerin dogasi bu degil, dogada hödük olmayan erkeklerde var. sizin esiniz sizi sevmiyor bu yuzden boyle davranıyor. Ne esim ne babam Saatlerce anlatsam soyle bi tepki vermez bana veya anneme.

Belki ayrılmak değil ama ara vermek istediğini söyleyebilir eğer gerçekten seviyorsanız size biraz daha destek olmasını isteyebilirsiniz genelde erkekler sorunlu kadınlardan hoşlanmıyorlar sürekli enerjik mutlu kadınlar istiyorlar en azından onun yanında seviyorsanız bi süre sadece rol de yapabilir bu durumları içinizde yaşayabilirsiniz mesela bende eşime travmatik şeyleri veya yaşadığım mutsuz olayları anlatınca bi süre dinleyip sıkılıyor edebiyat yapma gibi şeyler söylüyor ilgilenmek istemiyor maalesef erkeklerin doğası bu size tek tavsiyem eğer ciddi düşüneceğiniz biriyse ailenizle ilgili her şeyi anlatmayın ilerde emin olun en iyi koca bile başınıza kakıyor..
Müsait bir zamanınızda konu açıp bunları yazın da akıl verelim. Bu anlattıklarınız psikolojik şiddet neredeyse. Olur ya minvalinde örnek verilecek şeyler değil.

Erkekler diye genellemeyin bence. Sizin eşiniz de normal gelmedi bana. Eşim benim derdimi sabaha kadar dinler bir kere bile off baydın bırak edebiyatı demez. Doğru insanla olmak ile ilgili bu durum.
Haklısınız aslında bir dediğimi iki etmez dertlerim dediğim kısım da hep ailesiyle ilgili problemlerim olduğu için böyle tepkiler veriyor

Yüz yüze konuşun özür dileyin, belli ki travmalarınızdan dolayı böyle bi tepki vermişsiniz. Onun da anlayışla karşılayacağını düşünüyorum sonrasında mesaj atmasından belli. Ama psikolojik destek alın bu durumu çözmeye çalışın yoksa daha çok yıpranırsınız

Yoo erkeklerin dogasi bu degil, dogada hödük olmayan erkeklerde var. sizin esiniz sizi sevmiyor bu yuzden boyle davranıyor. Ne esim ne babam Saatlerce anlatsam soyle bi tepki vermez bana veya anneme.
Haklısınız minicik bi cümleden eşimin beni sevmediğini çıkartacak kadar zekisiniz

Bir tane sizi sevmeyen adam bulup onunla evli kalabilmek icin dogasi bu diye kendinizi kandiriyorsunuz tamam insanlara niye boyle akillar veriyorsunuz.
Bi tane adam bulan da erkek uzmani oluyor.
Derdimizi sikintimizi anlatmayacaksak niye var bu adamlar hayatimizda biz beleş geyşa miyiz devamli gonul eyleyecegiz? Abartmayin sizde.
Hayatımda bir tane beni seven adam bulup evlenmek? Ben mühendisim cahil cühela evde oturup koca diye anıran biri değilim çok şükür, bugün boşansam dahi kendime bakacak güç kuvvetim de var ayrıca boş boş yorum yapmadan önce ne anlatıyorsunuz da eşiniz bu tepkileri veriyor diye sorabilirsiniz? Eşimin ailesiyle ilgili açtığım konulara geçiştirmek amaçlı eşim bu tepkileri veriyor sayın ilişki uzmanı 😂

Hayatımda bir tane beni seven adam bulup evlenmek? Ben mühendisim cahil cühela evde oturup koca diye anıran biri değilim çok şükür, bugün boşansam dahi kendime bakacak güç kuvvetim de var ayrıca boş boş yorum yapmadan önce ne anlatıyorsunuz da eşiniz bu tepkileri veriyor diye sorabilirsiniz? Eşimin ailesiyle ilgili açtığım konulara geçiştirmek amaçlı eşim bu tepkileri veriyor sayın ilişki uzmanı 😂
Mühendis olmanız doğru ilişki içinde olduğunuz anlamına gelmiyor ki? IQ ile EQ çok çok farklı şeyler.

bir kaç gündür stresliyim maddi ailevi bazı konular nedeniyle. neyse bugün sevgilimle bi konudan ötürü tartıştık. otoparktaydık tam arabadan inecekken oldu olay. benim önümde duran güneşlik mi gölgelik mi ne deniyor bilmiyorum o açık vaziyetteydi. hararetli şekilde ben konuşmama devam ederken elini yukarı kaldırdı. ben bana el kaldırıyor sandım o an o sinirle allah ne verdiyse giriştim eline koluna. meğersem o gölgeliği kapatmak içinmiş. o an zaten aşırı sinirliydim yani fevri oldu anlık gelişti baya olay kendimi savunmaktı amacım. şok oldu haliyle napıyorsun sen dedi sadece. bende o an onun sakinliğini şaşkınlığını görünce duruldum. bana vuracaksın sandım dedim. iniyoruz diye kapatmak istedim unutuyorsun normalde diye dedi. benim biraz kafamı toplamam lazım dedim hızlıca indim arabadan o an yaşadığım pişmanlıkla. tepkisiz kaldı o da haliyle. eve çıktım o anı düşünüyorum sadece nasıl böyle bir şey yaptım diye. mesaj atmış şimdi nasıl oldun iyi misin sakinleştiysen konuşabilir miyiz diye. ama cevap veremiyorum. sakinleştim hatta çöktüm üzüntüde cabası. özür dileyeceğim sonucu nolursa olsun ama sonrasında konuşma nereye varır bilmiyorum. ayrılmakta istemiyorum ama bu olay hafızamızdan çıkmayacak belki ilişki boyu. tüm gidişat bozuldu kısacası. şiddet görmekten korkan ben, kalkıp şiddet uyguladım. ona zarar verdiğim için canım yanıyor. baya cüsseli biri canı yanmaz belki benim vurmamdan ama o kalp kırıklığını nasıl tamir ederim bilmiyorum. gozunde gordum cunku onu o an. son zamanlarda yaşadığım olayların neticesinde biriken öfkemi yanlışlıkla ona kanalize ettim. ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. benle konuştuktan sonra ilişkisini bitirmek isterse haklı buna bir şey yapamam. ama anlayışla karşılarsa diyelim bana karşı eskisi gibi olur mu veya bu olay kapanıp ilişkinin gidişatı güzel devam eder mi nolur bilmiyorum. sizce beni affederse ve unutursa bu olayı ben sonraki süreçte nasıl davranmalıyım. anlayıslı biri oldugu icin affedeceğini dusunuyorum ama devam edip onu istismar ediyormuş gibi hissetmektende korkuyorum. uzun süredir psikolojik tedavi görüyorum o yüzden bazen sapla samanı karıştırdığımda oluyor. yardımınıza ihtiyacım var benim yapmam gereken en doğru şey nedir
Kadın erkek farketmez şiddete meyilli insanlardan uzak durulması gerektiğini düşünüyorum.

bir kaç gündür stresliyim maddi ailevi bazı konular nedeniyle. neyse bugün sevgilimle bi konudan ötürü tartıştık. otoparktaydık tam arabadan inecekken oldu olay. benim önümde duran güneşlik mi gölgelik mi ne deniyor bilmiyorum o açık vaziyetteydi. hararetli şekilde ben konuşmama devam ederken elini yukarı kaldırdı. ben bana el kaldırıyor sandım o an o sinirle allah ne verdiyse giriştim eline koluna. meğersem o gölgeliği kapatmak içinmiş. o an zaten aşırı sinirliydim yani fevri oldu anlık gelişti baya olay kendimi savunmaktı amacım. şok oldu haliyle napıyorsun sen dedi sadece. bende o an onun sakinliğini şaşkınlığını görünce duruldum. bana vuracaksın sandım dedim. iniyoruz diye kapatmak istedim unutuyorsun normalde diye dedi. benim biraz kafamı toplamam lazım dedim hızlıca indim arabadan o an yaşadığım pişmanlıkla. tepkisiz kaldı o da haliyle. eve çıktım o anı düşünüyorum sadece nasıl böyle bir şey yaptım diye. mesaj atmış şimdi nasıl oldun iyi misin sakinleştiysen konuşabilir miyiz diye. ama cevap veremiyorum. sakinleştim hatta çöktüm üzüntüde cabası. özür dileyeceğim sonucu nolursa olsun ama sonrasında konuşma nereye varır bilmiyorum. ayrılmakta istemiyorum ama bu olay hafızamızdan çıkmayacak belki ilişki boyu. tüm gidişat bozuldu kısacası. şiddet görmekten korkan ben, kalkıp şiddet uyguladım. ona zarar verdiğim için canım yanıyor. baya cüsseli biri canı yanmaz belki benim vurmamdan ama o kalp kırıklığını nasıl tamir ederim bilmiyorum. gozunde gordum cunku onu o an. son zamanlarda yaşadığım olayların neticesinde biriken öfkemi yanlışlıkla ona kanalize ettim. ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. benle konuştuktan sonra ilişkisini bitirmek isterse haklı buna bir şey yapamam. ama anlayışla karşılarsa diyelim bana karşı eskisi gibi olur mu veya bu olay kapanıp ilişkinin gidişatı güzel devam eder mi nolur bilmiyorum. sizce beni affederse ve unutursa bu olayı ben sonraki süreçte nasıl davranmalıyım. anlayıslı biri oldugu icin affedeceğini dusunuyorum ama devam edip onu istismar ediyormuş gibi hissetmektende korkuyorum. uzun süredir psikolojik tedavi görüyorum o yüzden bazen sapla samanı karıştırdığımda oluyor. yardımınıza ihtiyacım var benim yapmam gereken en doğru şey nedir
Erkeğin kadına şiddet uygulaması ile kadının erkeğe şiddet uygulaması çok farklı şeyler. Büyük ihtimal hiç dert etmeyecektir, hatta birkaç gün sonra hatırlamayacaktır bile. Siz de dert etmeyin bu konuyu.

Olaya farklı bakıyorum. Tamamen savunma mekanizması. Bu çok doğal. Açıklamayıda yapmışsınız bana vuracaksın sandım diyerek. Zaten anlayışlı birisi ise seni anlayacaktır. Şu an çektiniz vicdan azabı ile yaptığınız davranışın tekrarını getirmeyecektir. Konuşurken tekrar kusura bakma dersiniz.

İnsanlar sizi linçlemiş ama ben bazı yanlış yönlendirmeler gördüğüm için yazmak istedim. Erkeklerin sorunlu kadınlardan hoşlanmadığı ve yanlarında mutlu ve enerjik kadınlar istedikleri doğru ama rol yap yönlendirmesi yanlış. Kadın rol icabı değil gerçekten mutlu ve enerjik olmalı. Eğer bir erkek yanındaki kadını mutlu edemiyorsa, enerjisini sömürüyorsa yanında mutlu ve enerjik bir kadını asla hak etmiyor demektir. "Ben eşime travmatik şeyler ve yaşadığım mutsuz şeyleri anlatınca sıkılıyor edebiyat yapma diyor dinlemek istemiyor" dediniz, sonra da ben ailesi ile ilgili yaşadığım sorunları anlattım ailesini kötüledim şikayet ettim ondan böyle davrandi dediniz. Yani kadının ben dili ile kendi dertlerini anlaması başka şey, eşine eş ailesini kötülemesi şikayet etmesi başka şey yani burada derdini erkeğe anlatma, dertleşme erkekler derdinizle ilgilenmez doğaları bu demek gibi olmuş. Kadının kendi ailesi ile ilgili eşine kendi ailesini kötülercesine kötü şeyler anlatmaması gerektiği kısmına katılıyorum. Her erkek illa ki bunu başına kakmaz ama eşinin ailesine saygısını yitirir. Benim eşim babasını çok sever ama görümcem ile arkadaş gibiyiz, görümcem dertleşme gayesiyle bana babasını kötüleyen ve babasının geçmişte yaptığı baya kötü şeyler anlattı, sonradan kayınpederime saygı duymakta biraz zorlandım içimde.

Konu sahibi ne yaptınız, konuştunuz mu? Merak ettim, sizin geçmişte yaşadıklarınız içinde çok üzüldüm. Çok ayrıntıya girmeden de olsa bu yaşadığınız şeyden bahsedip bu konuda terapi aldığınızı, aşmaya çalıştığınızı söyleyip özür dilerseniz bence anlayış gösterecektir. Eve geçince de konuşmak istemiş belli ki yazmış size.
Yani pek affedilir bir durum değil bu, kadın olarak bir erkeğin şiddetini nasıl affetmeyin diyorsak burada erkek içinde durum böyle malesef. Kadın erkek fark etmez, öfke sorununun sebebini ve kendisini herkes çözmeli, bu şekilde ilişkilerine devam etmeli. Kimsenin canını, kalbini yakmaya gerek yok.

Erkeğin kadına şiddet uygulaması ile kadının erkeğe şiddet uygulaması çok farklı şeyler. Büyük ihtimal hiç dert etmeyecektir, hatta birkaç gün sonra hatırlamayacaktır bile. Siz de dert etmeyin bu konuyu.
Üzgünüm ama şiddetin cinsiyeti olmaz.
Acımamıştır merak etmeyin. Çağırıp özür dileyin. Travmanizdan haberi var mıdır bilmiyorum ama bize anlattığınız gibi ona da anlatın. Anlayış göstereceğini düşünüyorum. Kadınlar bu konuda pozitif ayrımcılığı hakkediyor diye düşünüyorum.
Çocuğunu döven kadınlar da var şiddet konusunda kadınlara pozitif ayrımcılık yapacaksak işin boyutu çok değişmeye başlıyor. Küçüklüğünde çok dayak yediği için kendi çocuğunu döven birini tanıyorum ben destek alıyor. Evet konu sahibi savunma mekanizmasını devreye sokmuş ancak o şekilde düşünmeye başlarsak şiddete başvuran erkeklerin de bu yaptıklarının altında bir çok psikolojik etken yatıyor.
Onlar da çocukken tacize şiddete vs uğramış olabiliyor ve bu şiddet olarak ortaya dökülüyor. Savunma mekanizması olarak kullananlar var tartışma esnasında haklılığını kanıtlama çabasındayken şiddete başvuranlar vs. Pozitif ayrımcılık yapamayız bu konuda. Şiddet şiddettir, kötü bir şeydir ve şiddet gösteren kişi tedavi görmeli hatta gerekiyorsa yargılanmalıdır !

Konu sahibi evet ben de çok üzüldüm kötü şeyler yaşamışsınız umuyorum ki destek alarak bunları atlatabilirsiniz ancak yaptığınızın yanlış olduğunu bilerek konu açmanız çok güzel. Kendimi savunuyordum diyerek sıyrılmamak lazım şiddet gösterdiysek sorumluluğunu almalıyız. Sevgiliniz bu durumda bu konuyu unutmayacaktır ancak ilişkinin ilerleyen sürecine birlikte karar veremezsiniz şu an onun elinde ipler. Eğer o kişinin arkadaşı olsaydım sizden ayrılmasını önerirdim benim de belli şiddet travmalarım var ve şiddeti cinsiyetten bağımsız olarak affedemiyorum o yüzden. İlk erkek arkadaşımdan ayrılık sonrası şiddet gördüm ve ben bu konuyu unutamadım. Kendisi şiddet göstermesini ise aynı sizin gibi küçüklük travmalarına bağlayıp af dileyip şikayetçi olmamamı istemişti. Umuyorum alacağınız destek size yardımcı olur daha iyi bir hayat yaşarsınız.

Son düzenleme:
X