Sevgilim tutuklandı

haberleşebiliyor musunuz? Hiç aramadı mı sizi? Ne zaman tutuklanıp cezaevine konmuş?
Dün aradı, beni tutukladılar Metris'e götürüyorlar dedi çok aceleyle konuştu tam konuşamadık hangi metris olduğunu maalesef bilmiyorm karakol bilgi verir di mi yarın gidicem

partners in crime..
bizim bi abi vardı kaçak yapıdan hapis yatmıştı 2 sene falandı galiba hatırlamıyorum. ayda bir falan görüşü vardı esi gidiyordu ama mesela arkadasları falan alınmıyordu. arkadasları adamın esiyle mektup gönderiyordu. ama içeri girerken kendisi görüşmek istediklerini seçebilir belki isim vererek. ya da avukatı vs varsa o da görüsme ayarlayabilir. ama kaldığı ceza evi bildiğim kadarıyla ağır suçlar için. inşallah yanlış anlaşılma falandır

B
haberleşebiliyor musunuz? Hiç aramadı mı sizi? Ne zaman tutuklanıp cezaevine konmuş?
Sadece ilk gün haberleşebildik metrise girdiğinden beri kesinlikle ulaşamıyorum tel kapalı haliyle o da arayamıyor beni telefon el koyuldu, bana ulaşmak konuşmak istediğine adım kadar eminim peki Metris'te olan bir tutuklunun telefonla istediği kişiyi arama hakkı var mıdır?

Ya onu örnek olarak söyledim aslında yani şampuan o bu şu vs gibi düşünün:)
direkt metriste yatacak kadar ne yaptı bu adam?

benim bildiğim şampuan filan siz götürmezsiniz, herkesin aylık belli bir harcama limiti kadar hakkı oluyor öyle şeyleri içerden satın alıyorlar. adamın adına para yatırabilirsiniz yani- diye biliyorum.

soy isim tutmadan kapalı cezaevinde görüş oluyor mu bilmiyorum.

benim bildiğim şampuan filan siz götürmezsiniz, herkesin aylık belli bir harcama limiti kadar hakkı oluyor öyle şeyleri içerden satın alıyorlar. adamın adına para yatırabilirsiniz yani- diye biliyorum.

Metris in anlamı ne oluyor yani googleden baktm ama anlamadım yani kesin bir kaç yıl ceza yer anlamına mı geliyor metris?

Tamam peki şampuan değilde, iç çamaşırı pijama vs vermeme izin verirler mi sizce?

X