Sevgilim ırkçı mı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
düğünlerde nadir çalarız diyosun ama bu sebepten aran açılmış. sizde nadir çalmıyosunuz bence. adam haklı polis arkadaşları gelecek belki üst mevkiisi gelecek falan.
Bir şey diyeceğim çok komik yani ne alaka? Kürt emniyet müdürleri de var e şimdi nasıl olacak bu? Kürt polisler var, mitte varlar, yani Kürtçe çalınca ne oluyor? Ben Berberice bile dinliyorum siz hala neden şu kafa yapısından kurtulamadınız ben anlamadım gitti sbskslslsslslsl

Terörün yoğun olduğu dönem hatta Apo'nun yakalandığı dönem öz dayım çatışmalarda gazi oldu bacağı ampute edildi ayrıca abim komandoydu yurtdışı görevlerine katıldı nato madalyası var onun dışında bir çok akrabam asker polis hatta ve hatta dedelerimden bu ülke için şehit olanlar da var ve ben Kürdüm. Sizin sadece haberlerde gördüğünüz şeyleri biz yaşadık ve buna rağmen ötekileştiriliyoruz. Bence biraz bakış açınızı geliştirin. Vatana millete yararlı olan seven Kürtleri de töhmet altında bırakmayın.

Kesinlikle

Hangisi sizin konunuz değil? Kimin konusu?
Sanırım onun konusu şuan çok şaşırdım

Son zamanlarda internete düşüyor belki twitterda görmüşsünüzdür halay çekip apo lafları atıyorlar. Öyle bir şeyden korkmuş olabilir mi ? Düşünsenize internete düştüğünü polisin düğününde şu olduu vs diye. Tabi bunların belli kesimlerden geldiğini herkesin öyle olmadığını da biliyorum her yerde var insanın iyisi de kötüsü de kendimce açıklama bulmaya çalıştım ama olmayacak gibi
Çok saçma söylediğiniz. Çoğu şehit olan askerler içinde kürt olan var. Terörist ile ayırt edin artık ikisi aynı şey değil.
Yahu ben farkındayım onun zaten ama genel olarak söylüyorum travma kalmıştır belki diye.

Sevgiliniz ırkçı değil aslında(ırkçı olsa beraber olmazdı) Irkçılık iyi, olması gereken bir şeymiş gibi çevresine kendisini öyleymiş gibi gösterecek düğünde, her iki türlü de iğrenç. Ben yapamazdım böyle bir adamla.

Bu Kürtçe müzik çalınamaz propagandası 90 larda kaldı.Son günlerde bazı sıkıntılar yaşanıyor ama bunun da örgüt propagandası yapan şarkılar olduğu söyleniyor.
Türk de Kürt de olsa ırkçı insandan uzak dur.

Yani iki karakterli diyebilirmiyiz

Ayy yok benim konum değil tabiki de onu arkadaşım için yazdık ben nişanlanma evresindeyim ama benim konu da ona benzeyecek gibi çünkü böyle ırkçı birisiyle olmaz sanki
Aynen arkadaşının sevgilisi için burda ahım çıkar mı diye krizler geçirdin. ikinizin sevgilisi de polis hem de tesadüfe bak. Adamı ömründe 5 defa görmüşsün, yıllarca seni aldatmış. Düğününde kürtçe müzik çaldıramamaktan daha büyük problemlerin var. Belki ahın da siz evliyken tutar

Sadece düğünde bile böyleyse ömür boyu sıkıntı çekersiniz ben size söyleyeyim. Çocuklarınız olacak. Anneanneai dedesi kürtçe konuşacak belki. Ya da başka şeyler. Eşiniz polis olduğu için daha zor olacağını düşünüyorum. Yol yakınken ayrılın bence

Sen kafayı yemişsin canım seni inandırmak zorunda değilim lütfen konuma dahil olma o mesele beni ilgilendirmiyor

Ayy yok benim konum değil tabiki de onu arkadaşım için yazdık ben nişanlanma evresindeyim ama benim konu da ona benzeyecek gibi çünkü böyle ırkçı birisiyle olmaz sanki
Nasıl senin konun değil? 3 yıl önce polisle tanıştım sizce nasıl yürür mü diye konu açmışsın? Sonrasında 3 yıl sonra aldatıldığını konu edinmişsin şimdi de tekrar evlencez diyosun. Karşında çocuk yok valla bal gibi de sensin tüm konuların sahibi

Çok uzun bir zaman oldu aslında yani 7 sene aileler tanıştı gibi bilemiyorum bu dedikleri vazgeçmeme sebep olacak gibi

Irkçı insanlara saygım vardır ama sizin nereli olduğunuzu bildiği halde bu şekilde yapıyorsa hoş değil.
Arkadaşlar ben buna neden ''Beğenmedim'' yedim? Kötü bir şey söylemek istemedim ki. Her insanın düşüncelerine saygım vardır. Ama karşı taraf nereli olduğunu bildiği halde ırkçılık yapıyorsa buna tabi ki karşıyım.

Bu mesajı görünce yine üzüldüm yine enayi yerine konulduğumu farkettim. Bir de konusuna uzun uzun yazdık iyi mi?
Daha karakterleri oturmamış kendisine saygısı olmayan kişilerin etnik kimliğine/kimliklerine saygı duymasını beklemek absürt olurdu, keşke mesajlarınızı önceden görseydim samimiyetle yorum yazmasaydım bu konuya.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…