Sevgilim ırkçı mı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sözünün eri adamlara bayılıyorum. Irkçılığın bile hakkını vermiş adam hshhshsh

ay ne prim kastınız ırkçılık diye. arkadaşlar çok istiyorlarsa çevirsinler türkçeye bi şarkı türkü yapsınlar buyursunlar çalsınlar. burası türkiye dilimiz türkçe. karadenizliler tutup karadenizde diye bir dil üretmiyor keza egeliler yörükler. ülkemizdeki çerkeslerin çerkes dilini kullandığına şahit olmadım mesela. ötekileştiriliyoruz dramı kasan herkes kendi kendini ötekileştiriyor aslında. mitte, emniyette, askeri alanlarda çalışan kürtler kürtçe konuşmazlar bu ülkeye bayrağına toprağına saygısı olan insanlardır.

Devlet dairesinde iş yaparken Kürtçe konuşun diye diretilmiyor zaten kendi düğününde kendi eğlencesinde istediği dilden müzik açar bu durumun prim kasmakla ne alakası var? Ülkenin ağababası siz misiniz burası demokratik bir ülke tek tip kıyafet tek tip müzik, din yok bu ülkede haberiniz olsun. İnsanlar başkasına zarar vermediği başkasının hakkına saygı duyduğu sürece istediği gibi davranabilir. İstersem doğum günü partisi yapar sadece Zimbave müziği açarım kimse de karışamaz. Rica ediyorum biraz insan tanıyın hep aynı komün içinde yaşamayın.

Bu şekilde düşündüğün kişi ile ilişkiye devam etmenin manası yok. O da fikrini değiştirmez sen de

Doğu Karadeniz'de lazca şarkılar, lazca kelimeler içeren horonlar vs. var. Karadenizce diyerek saçmalamışsın. Orası mit, egm, askeriye değil düğün ve kına. Kınasında terör örgütünü övmeyen her dilden şarkıyı çalabilir.

Doğuştan mı cahillik?

Hanımlar konuyu kapatmalıyım zira üye gitmiş ama siz kendi aranızda kavga etmek üzeresiniz.

Ayrıca bence müzik evrenseldir, dili dini ırkı olmaz, içerisinde siyasi ideolojik ögeler barındırmadığı sürece insanlar her dildeki müzikle oynayabilir, düğünde İngilizce şarkı çalınması da istenebilirdi veya oryantal müzik, ki oryantal Arap kültüründen ezgiler taşır vs vs

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…