Sevgilim evlilik adamı değil mi

Ya yok hatta ben de ona dedim ki ne var evlenmem istemesi garip mi , 9 ay az bi süre mi. İşte uzaktık dedi. Tam tanımadan olmaz dedi. Çok görüşemiyoduk zaten dedi de dedi

erkek arkadaşını siz çok seviyorsunuz. ama o sizinle evlenmeyi sizin kadar istemiyor. şimdi evlenmeye kalksanız aileler nişan ev hazırlama derken 6 ay geçer. zaten 1,5 yıllık ilişki olur ve 40 olacak. ilk çocuğunuz ilkokula giderken de 50 yaşında olacak. istediği kadar küçük görünsün 50 yaşında bir erkeğin 7 yaşında çocuğu olacak. zaten birbirinizi sevdiğinizi söylüyorsunuz bir an önce aile olalım evlenelim diye acele etmesi gereken O iken iki ilişkisinde de kadınlar evlenmeyecek miyiz diye soruyor.sizce de tuhaf değil mi. evlenmeyi düşünmeyen uzun uzun nutuk atan 4o yaşında bir erkeğin sürekli evlenmek isteyen kadınlarla ne işi var. o kadınların zamanından çalıyor. kendisi gibi evlenmek istemeyen bir kadınla beraber olması gerekiyor. yani en basitinden şu an trafik kazası yapsa aile yakını olmadığınız için dış kapının dış mandalısınız. size birileri haber vermek zorunda bile değil. ne hastane ne akrabalar. bu sizi mahveder. bence kadın sevdiği adamın en yakını olmak ister, el olmak istemez. zaten bir noktadan sonra siz ayrılmak isteyeceksiniz.

iyi de adam gayet net ve anlaşılır bence. adamı belirsizlikle suçlamışsınız, sadece böyle bir şeye inanmak istiyorsunuz.

diğer kadın 35 yaşında ve evlilik meraklısı idi, bu armut ile evlenmeye hak kazanamadı, e sizde 27 lik ve maddi özgürlüğünüzde var siz de bu armut ile evlenmeyi hak kazanamamışsınız. bu durumda hanginiz daha üstün bu erko kişisi bir sonraki ilişkisinde ikinizi de kıyaslayarak yeni kızçeye anlatır.

yeni kızda muhtemelen 20 li yaşlarda olup "ama senin yaşın benden baya büyükmüş" dediğinde yoo benim önceki sevgilim 27 yaşındaydı gayet de gencim diyecek, nereden bildiğimi sormayın asdfdsa

Evlilik adamı olmadığı gibi güven adamı da değil. Kesin net konuşmuyor, anın tadını çıkarıyor. Utanmaz bir de eski sevgilisinin arkasından konuşuyor. Size de üstü kapalı aynı şeyi demiş ama siz anlamamışsınız. Ayrıldığınız zaman yeni sevgilisine de sizin için evlilik meraklısıydı diyecek. Kendinizi farklı konuma koymayın. Sevgililik gayet güzel eğlenceli, sorumluluk bağlılık yok. Ne zaman ciddileşmek isteniyor adam vın.

Sürekli bir arada olmak, istediği zaman ulaşmak, sevilme ihtiyacını gidermek vs.. sizin kastınızı anladım ama evlilikte cinsellik dışında şeyler de yaşanıyor bilin istedim.
Bu saydıklarınız duygusal ilişkinin gerekleri zaten, evlilikle alakası yok. Bir insan sizinle sürekli bir arada olmak istemiyor, aradığınızda ulaşılamıyor, sevilme ihtiyacınızı gidermiyorsa o insan sevgiliniz değildir.

Çok güzel yazmışsınız. Teşekkür ederim. Bence evlilik istememesi ben veya bir başka kızla ilgili değil. Onun yapısıyla ilgili. Ben açık açık sorduğumda gelen yanıtsızlıktan zaten bunu anladım. Çünkü bazı şeyler karşılıklıdır bence. Ben evlenmeyi düşünürken aslında onla mutlu olabileceğimi ve karşılıklı sevgimize istinadan düşünüyorum. Ama o bunu istemiyorsa aslında genel olarak evliliğe sıcak bakmadığındandır bence. Ama açık açık sormam iyi oldu çünkü ben de gerçeği anladım. Daha önceden dalgaya alıyordu. Olumlu-olumsuz bir şey demiyordu. Ama şu an olumsuz olduğunu anladım ve ayrılıcam

Evet söyleyeceğim zaten ama anlamıyorum hem annemle tanışmaya çalışıyo hem de böyle hareketler. Bi de 40 yaşına gelen o. Erkekler için evlilik bu kadar mı berbat yani
Erkekler ne ister kadınlar ne anlar filmi aklıma geldi. Orda da bi adam birlikte yaşadığı kadınla evlenmek istemiyordu çok sevdiği halde. Çünkü anlamsız geliyor yada sorumluluk almak istemiyor. Herşey olabilir ama sonuç istemiyor.

Bahahah doğru belki de çok sevdiğim için görmek istemedim bu durumu. Haklısınız aslında sinyal vermiş önceden

Rica ederim ne demek:))

İşte ben de bunu diyorum. Evlenmeye niyetli olan adam zaten imaya gerek olmadan kendisi talep ediyor. Ama niyet yoksa sadece sevgini emeğini enerjini sömürüp iş sorumluluk almaya gelince arazi oluyor.

Biri ile evlilik düşünmediği için ayrılmakta sorun yok. Adam düşünmediği için ayrılmış ta zaten. İlişkinin sürecini bilemediğimiz için oyalama konusu bence biraz haksızlık. Sorun şu; ilişki ilerlediğinde tarafların bir birlerine dürüst olmaları. Yani siz evlilik imasında bulunmuşsunuz çünkü adam bu konuyu hiç açmamış. Açsaydı mesela ben evlilik düşünüyorum/düşünmüyorum deseydi sizde ima da bulunmazdınız. Karşılıklı sevgi; sorumluluk alma, emek, fedakarlık ister. Gerçekten sizi sevdiğine emin misiniz? Sizi seven sizi de düşünür. Beklentilerinizi öğrenmeye çalışır. 9 ay-8 ay çıktım diye kimse evlenmez. Ama bu ifadeler çok bencil bir zihnin ürünü gibi geldi. Sevdiğin ve gelecekte yaşamı paylaşmak istediğin kişi ile evlenirsin. Bu söz çok kırıcı olmuş. Gayet aklı başında birine benziyorsun. Bu ilişkiden ne istediğini tam olarak ifade et sevgiline. Sen kendi beklentileriden eminsen yolun zaten bellidir.

Rica ederim ne demek:))

İşte ben de bunu diyorum. Evlenmeye niyetli olan adam zaten imaya gerek olmadan kendisi talep ediyor. Ama niyet yoksa sadece sevgini emeğini enerjini sömürüp iş sorumluluk almaya gelince arazi oluyor.
Ha evet konu sahibinin sevgilisinin hamurunda yokmuş o. Eski sevgilisine de belki başta her ilişki farklı diye yaklaştı sonra kadın evlilik meraklısı oldu. Aynısını maalesef soru sahibi için de söyleyecek

Evlilik meraklısı veya araç olarak görüyor mu dedim. Okumanız mı yok? Böyle kadınlar var onu bilemiyorjm belki haklıdır dedim. Düzgün okuyup cevap yaz
Neden emir cumlesi ? Siz uzaktan yazdıklarınızı bir okuyun o zaman anlarsınız, bu adam da sizinle evlenmez hayatta, boşuna zaman kaybı . Sizin arkanızdan da anasıyla bile zorla tanıştırdı evlilik diye kafayı yemiş diyecek ama pardon siz farklısıniz size demez böyle şeyler

8 aylık ilişki de evliliği düşünmek bence de erken bu konuda adam haklı.
Siz evlenip anne olmak istiyorum derseniz bu adam vakit kaybı, evlilik istemiyor belli ki

Belki de cocuk sahibi olmak istemiyor. Evlenir evlenmez cocuk diyeceksiniz zaten, yani sizi sevse de cocuk istemiyor olabilir ve içten içe sevgililikteki gibi yaşamak istiyor olabilir.

Ha o zaman oyle biriyle birlikte olsaymiş ama 30larinda olup evlilik ve cocuk istemeyen kadin çoook cok azdir bu toplumda istemiyorum diyeni de guzel duzenli giden bir ilişki icinde kendini bulduğunda bu fikre girebilir.

Adam en azindan durust evlilik insani olmadiginin farkinda ya evlenip hayatinizi cehenneme cevirse

Soru sahibi neden patladı gitti acaba her neyse

Bir insan hemcinsine neden böyle der onu anlamadım. Evlilik meraklısı ifadesini de hiç anlamam. Onun gözünde sen de evlilik meraklısı olacaksın

Ha bir de ben evlenmek istemeyen erkek olayına inanmam. Seninle evlenmek istemiyordur istediği gibi biri çıkınca karşına evlenir erkekler

Cevabı aldınız ama değil mi? Buraya gelip çok açık olan cevabı eğip bükebilir myim diye soruyorsunuz aslında. Sevdiğiniz için bir çıkış yolu aramanız normal tabi ama maalesef. Evlilik çocuk düşünüyorsanız yapmaanız gereken şey belli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…