Sevgilim evlilik adamı değil mi

Yettiner

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2015
44
-5
28
27 yaşındayım. Sevgilim 37 yaşında. 8 aylık bir ilişkimiz var. Onu çok seviyorum. Bence o da beni öyle. Bizim ilişkimizin başında benden önceki kızarkadaşıyla neden ayrıldığını sordum. 9 aylık ilişkisi olduğunu ve kızın evlenmek istediğini söyledi. Ve ekledi ‘9 ay çıktık diye evlenecek miyim’ … İlişkimizin ilerleyen zamanlarında ona bu cümleyi hatırlattım. Evlilik hakkında ne düşündüğünü sordum. Bana o kızın tek derdinin evlenmek olduğunu ve o yüzden onla olan ilişkisinde evlilik istemediğini ama her ilişkinin farklı olduğunu söyledi. Mantıklı geldi.

Biz 8 ayın belki 6 ay her an beraberiz ve birbirimizi tanıdığımızı düşünüyorum. Zaten ikimiz de istanbulda tek yaşıyoruz. Görüşmemizi kısıtlayan bir durumumuz yok.

Geçenlerde annem beni ziyarete geldi. Erkek arkadaşım da kendisi annemle tanışmak istedi. Annemle her dışarı çıktığımda ‘beni de çağırmıycak mısın’ , ‘ben ne zaman gelicem’ diye sordu. Ben de tanıştırdım. Birbirlerini sevdiler.

Ben onun doğru insan olduğunu düşünüyorum. Çocuk ta istiyorum. Yaş itibariyle onun benden daha çok düşünmesi gerek belki de. Ara sıra imalarda bulunuyordum evlilikle ilgili ama bir cevap alamıyordum. Ama yine de bugün tam olarak sordum. Biz ne zamam evlenicez dedim. Verdiği cevap şöyle “Sanki 8 yıldır çıkıyoruz neden şimdi böyle sordun. Zaten arada imalarda da bulunuyosun”

Yani tam bi cevap bile vermedi. Neden böyle yapıyor anlamıyorum. Ailevi hiçbir problemi yok. İşi gücü yerinde. Maddi sıkıntısı yok. Sizce neden ve ne yapmalıyım. Şu an aşırı derecede ayrılasım var çok sevsemde

Sizi önceki 9 yıllık kız arkadaştan ayıran fark nedir sizce?

37 yaşına gelmiş 8 sene flört etmeyi mi düşünüyor? Şakası bile abes. Bir kaç sene sonra belki de üreme problemleri baş gösterecek. Gencecik kadınsınız eğer evlenip çoluk çocuğa karışmak gibi bir düşünceniz varsa bu kişi doğru kişi gibi görünmedi bana..

Neyi anlamadın ki istemiyor adam. Evlilik onun için bir gereksinim değil demekki hayalen neden acaba diye soruyorsunuz adam en başta size söylemiş zaten evlilik muhabbetini sevmediğini daha neyi ısrar ediyorsunuz acaba

Ben kariyerimin başındayım fakat maddi bir problemim yok. Tek başıma yaşayabiliyorum. Ama çocuk isterim tabiki. Benim de 8 sene görüşme niyetim yok tabi ki. Kendimi değersizleştiremem. Fakat son 6 yıldır en uzun ilişkim oldu bu. Çünkü ince eleyip sık dokuyan biriyim. Bana her yönden uymuştu. Sanırım bu yüzden biraz üzüldüm

Evet ben çoğu zamana şakayla karışık evlilik konusu açtım zaten ama olumlu bir sinyal alamadığum için açık açık sorarak vaktimi boşa harcamamak istedim. Çünkü amacım gezip tozup gönül eğlendirmek değil. Bunlar evliyken de yapılabilir zaten bence

Onun amacı gezip tozup gönül eğlendirmek baksana. Anneyle tanışmayı evlilik adımı olarak algılama. Artık beni tanıdın kızınla gönül rahatlığıyla gezmeme izin ver artık tanışması o.

Seks var gezmek var evliliğe ne gerek var diye düşünüyor hıyar herif cidden harcatma buna kendini bas git bak yaşın daha çok genç

Erkeklerin enn büyük sorunlarından biri net olmamaları. Biz kadınlar netlik severiz. Gördüğüm kadarıyla siz de öylesiniz. Size bu ilişki şu an iyi hissettirse de zaman geçtikçe vakit kaybı gibi hissetmeye başlarsınız ama bi yandan da kopmanız zor olur çok uzarsa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…