Sevgilim bekar annesini geçindirmek istiyor

Anne burdaki çoğu üyeyle aynı yaşta, benden de 10 yaş büyük sadece. Boşanalı 4 sene olmuş yani kadın 40 yaşında, hayatının en dinamik çağlarında bekar kalmış. Kendine bir düzen kurabilirdi. Öyle bir yazılmış ki sanki 65 yaşında elden ayaktan düşmüş gibi.
Oğlu bakar elbet, baksın da. Ama konu sahibi bu durumu yaşamak zorunda değil, karşılıklı tercihler söz konusu. Ben de olsam kabul etmezdim.

Neden hala zamanlarindan çalıp size destek oluyorlar ? Mecburlar mi bunu yapmaya.

Size gelince neden asalak oluyorlar peki ?

Bu konu benim çok sinirimi bozdu.

42 yaşında boşanmış gencecik kadına yaşlı, eli ayağı tutmaz muamelesi yapılmasına mı,

bir kadının sırf anne diye, sadece kendi isteği ile doğurduğu evladına 20 yıl bakıp, kalan ömründe 40-50 yıl neyse kendisine bakmasına mecbur görülmesine mi,

kuş kadar maaşı var denilen evladın ömür boyu eli ayağı tutan annesine bakmak için yuva bile kuramayacak, kursa bile kıt kanaat geçinecek durumda bırakılmasının haklı görülmesine mi,

hiç çalışmamış insanların Bile iş beğenmeyip, sonra işsizlik vah tüh denilmesine mi,

ve hepsini geçtim burda görüldüğü üzere yüzlerce kadının bu zihniyette Olup, bu kafada evlatlar yetiştirip, yarının kaynanaları olacağına mı üzüleyim bilemedim.

bu devirde aynı evde en az 2-3 kişi çalışmadan insan gibi yaşayamazken, bir annenin evladına bu hayatı hak görmesini asla anlayamıyorum 2 yaşında bir erkek annesi olarak.

yahu ben evlensin de adam tüm maaşını annesine versin, konu sahibi de ev geçindirsin demedim ki. bunu yaşamamak için ayrılmış çok da doğru yapmış diyorum hatta.

bunlar aile olarak bir hayat yaşamışlar ve sonuç bu olmuş. adam da annesini seçmiş. ötesi berisi yok bence. demek ki adam annesini hayatını mahveden biri gibi görmüyor ki tercihi bu yönde.

bence daha fazla yorumlaşmayalım :) ne yazarsam yazayım anlatamıyorum çünkü.

Hala yazmadın mayon çok güzel
var piraye İnan öyle insanlar var ki aklım duruyor. astrojurnal doğru diyor yeni nesil devreleri yakıyor zihniyetiyle. Annem aradı geçende komşunun 16 yaşında kızı evli fırıncı komşumuzla kaçmış adam 32 yaşında 2 çocuk babası. Çocuklarına da ben bakarım diyormuş. Erkek de uçkur derdine ağzı ayrık geziyor tabi.

Kayınvalideyle oturmayı kabul etmeyi bende anlamıyorum şahsen, tek göz oda olsun kira dahi olsa kendi evin olsun, çalış çabala ama melek bile olsa kayınvalideyle oturma, hiçbir sorun çıkmasa da özel hayat olmuyor ve genelleme olmasın lakin ailesiyle oturan erkekler evli ve sorumluluk sahibi biri olduğunu fark etmiyor.

Benim çevremde çoğunlukla kadının veya adamın ailesiyle yaşayanlar var, hele bir akrabam var, adam 50 yaşına geldi ama nasılsa babası çocuklarına ve eşine bakıyor diye çalışsam da olur çalışmasam da modunda, duydum yine işsizmiş tamam bu sefer pandemi sebebiyle işsiz kalmış lakin adam babam nasılsa varlıklı bana da eşime de çocuklarıma da bakacak tavrında, bir gün benim yanımda bize bakman yetmez ben sana erkek torunlar verdim onlara da ev alacaksın dedi

Bunların bir de damat versiyonları var çevremde.

45 yaşı ne zannediyorsunuz bilmiyorum.
Bu kadın bakıma muhtaç bir çocukla, tek başına kalsaydı ne yapacaksa onu yapabilir. Yaş ilerlediğinde diğer alternatifler düşünülür.
Ekonominin daha iyi olduğu, covid olmayan bir ortamda iş seçmeyen çoğu insan bir şekilde iş buluyor. Herkes nitelikli iş yapacak diye bir şart yok. Mesleği işi küçümsemek saçmalığın daniskası.
45 yaşında lise mezunu bir akrabam geçen sene fabrikada işe başladı. Şimdi keşke daha önce çalışsaydım sigortam yatardı diyor.

Ben erkek arkadaşını iyi niyetli bulmadım.
İlişkinin başında başka, sen bağlanınca başka konuşmaya başlamış. Aşık olmanıza, vazgeçemeyeceğinize güvenmiş. Bunun hiç bir iyi tarafı olamaz.
Bu arada iki ayrı ev meselesi geçicidir.
Ortalama maaşla çalışan bir insan iki eve nasıl bakacak?
Senaryo farklı olsa (yaş, muhtaçlık) başka türlü yorum yapabilirdik ama bu senaryo?
Bence katakulliye getirilmenize ramak kalmış. İlişkinin en başında Açık açık annemle beraber yaşayacağız deseydi başka.
Çoğu kadının kabul etmeyeceğini bildikleri için erkekler, kadınları kendilerine bağladıktan sonra söylüyor.

Son düzenleme:
Bence de yorumlasmayalim zira siz de anlamak istemiyorsunuz ben adamın tercihinden ziyade annesinin bencilligine vurgu yapmak istedim buradaki çoğu kişi de bunu vurguluyor zaten yoksa adamın tercihi zaten ortada kıza da söylemiş zaten sorulan soru 45 yaşındaki kadın neden bisey yapmıyor ben 36 yaşındayım bu hesaba göre 9 sene sonra çalışmamam gerekiyir

Neden hala zamanlarindan çalıp size destek oluyorlar ? Mecburlar mi bunu yapmaya.

çünkü üst nesil alt nesle bakmakla , yetiştirmekle yükümlüdür, bu doğada da böyledir, türlerin devamı hem biyolojik hem sosyolojik hem ekonomik hem kültürel olarak bu döngüye bağlıdır...neymiş, üst nesil alt nesle karşı sorumluymuş, alt nesil de kendi alt nesline bakacak koşulları sağlamakla yükümlüymüş...alt nesil üst nesle bakarsa tür ve toplum ilerlemezmiş

+1

mune ablacım inan bir sürü genç kız da bu hayalde. ben çalışıp yollarda yorulmayayım, dışarda patron kahrı çekmeyeyim diye giriyorlar bu çembere.
külliyen tembellik.
üstelik üni okuyanlar bile var bunu yapan.

Ya cidden kolay değil tüm gün bu şekilde çalışmak. Yapan var mı tabii ki var ama 45 yaşından sonra bu işlere başlamak için çok ciddi maddi sıkıntıda olmak lazım. Kolay değil ki öyle. Her şey kağıt üzerinde çok kolay tabi oturduğumuz yerden ilkokul mezunu aldatılan kadına boşan iş bulup çalış demek, 45 yaşında hiç çalışmayan kadına aman iş bulup çalışsın o da demek ama gerçek hayat böyle değil ne yazık ki. Bulaşık yıkamak için bile 30 yaşında bi dünya işsiz insan var ayrıca. Ben başka Türkiyede yaşıyor gibi hissediyorum burada yorumları okuyunca bazen

Evlatlarıyım ya hani, onun için sanırım.
Hani anne-babalar hep çocuklarını düşünür, hep iyiliklerini isterler ya ondan galiba

Evlatlarıyım ya hani, onun için sanırım.
Hani anne-babalar hep çocuklarını düşünür, hep iyiliklerini isterler ya ondan galiba
Iste arkadaş da siz yaparsanız onlar neden asalak oluyor diyor. Anne baba olDu diye insan ölene kadar evlatlarının peşinde koşacak değil ya onlar fedakarlık yapıyor hiç göze bil3 gelmiyor. Evlât anneye yardım edince asalak oluyor. Hatta onursuz gurursuz haysiyetsiz oluyor. Bubu yazanı gördü bu gözler bugün. Sanırım onur haysiyet ne demek anlamını bilmiyor başka türlüsünü düşünmek istemiyorum

Konunun gidişatına göre 36 yaşında olan ben 9 sene sonra bitik çalışamaz duruma geleceğim bu beni üzdü:) ablamda 39 yaşında onun da 5 yılı falan kalmış gerçekten ilginç düşünce yapıları 45 yaş nedir ki arkadaşlar çok mu fazla hayattan el etek çekilecek yaş mi?ayrıca ben de aynen sizin gibi düşünüyorum erkek arkadaş hiç iyi niyetli değil....

Haklısınız astrojurnal, site bile kaç tane nişanlı genç kızın konusuna denk geldim, hayatım boyunca hiç çalışmadım o yüzden uzaktan ahkam kesiyor gibi görünebilirim, çalışmak elbette çok zordur fakat eğer bana imkanlar bu, bu yüzden kayınvalidenle yaşaman lazım şartı konsaydı ne iş olsa yapar yine de kayınvalidemle oturmazdım, ki ben kayınvalidemin mizacını düşününce baskın bir karakterim, eşim de beni kimseye ezdirecek biri değil, ev ev üstüne olmuyor, bir ev içinde 2 kadın olunca kimse bir yere sığamıyor ya ben kendi annemle bile zıtlaşıyorum, kendi düzenim olsun istiyorum kayınvalideyle hiç yapamam.

Nesi terbiyesizce ayak işleri gayet. Sizin de dediğiniz gibi normal şartlar altında mesleği olan kariyeri olan kimse bulaşık yıkamaz gidip.

Benim ailemde çalışmayan başkasının eline bakan kimse yok. Konu zaten bu durumun doğruluğu yanlışlığı da değil. Ortada 45 yaşına kadar çalışmayan bir anne var kendi çalışmak istese yine okey ama belli ki istemiyor. Bu şekilde yaşayan yüzbinlerce kadın var bu ülkede keşke olmasa. Ama nasıl bu normal değilse bir evladın annesine ben evlenicem sen de çalış artık kendi başının çaresine bak demesi de normal değil. Kaldı ki şu dönemde sanki iş bolluğu var gibi yorumlar da çok absürt.

Evlenicek diye annesine bakmamasını istenmesini onurlu ve haysiyetli bulmanız da ayrı tuhaf. Dediğiniz gibi herkesin hayat görüşü. Başınıza gelirse siz öyle yaparsınız.

Bukadar saçmalamasanız mı acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…