Sevgilim başkasıyla nişanlanmış?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
benim daha dun surada bahsettigim karadenizin ilçesi de Rize'nin bi ilcesiydi 😅

bunlar kendilerini ruslara, sehirli guzel kizlara layık görürler ama sonra memlekette köylüsü ile evlenirler
En medenisi benim annem o bile sıkıntı o kadar diyim katlanabilirsen neden olmasin 🤣 ama erkekleri maalesef boyle bir durum var biz izmirde tanışip evlendik hayat 🤦🏼‍♀️🤣

Allahın uyanık Rizelisine bak sen. İzmir’de konaklamaları bedavaya getirmek için yalnız yaşayan kız bulmuş. Sevgililik kılıfına da uydurmuş. Kızın etinden, sütünden nesi varsa artık, faydalanmış. Sonra da gitmiş memleketten biriyle nişanlanmış. Muhtemelen İzmir’deki işi bittiği için de bunu kızımıza söylemekte sakınca görmemiş. İyi yere tezgah açmış valla. …da tek sorun kızımızın bunu algılayamaması

Ucuz atlatmışsın ilerleyen zamanda çok şanslı olduğunu anlayacaksın Allah nişanlandığı koza yardım etsin

24 yaşındayım. İzmirliyim. Tek yaşıyorum.2 senedir hayatımda biri var kendisi 32 yaşında Rizeli ve orada yaşıyor. İzmir'e iş için geliyordu o zaman tanışmıştık. Biz uzun süre beraber olduk. Artık evlenicez gözüyle baktığım için bütün bunları yaptım. O ise gidip Rizeden bir kızla nişanlandığını söyledi. Büyük bir şok geçirdim. Böyle olması gerekiyor dedi. Onu sinirden patakladım. Şuan hala unutamıyorum onu. Ben ona saplantılı kaldım. Bu saatten sonra başkasıyla olmam mümkün değil. Ya o ya hiç. Onu o kızdan nasıl ayırabilirim.Ne yapacağım. Hamileyim yalanı atsam ortaya nişanı atar mı ?
Konu fake Izmirin kizlari bu kadar salak olamaz.

En medenisi benim annem o bile sıkıntı o kadar diyim katlanabilirsen neden olmasin 🤣 ama erkekleri maalesef boyle bir durum var biz izmirde tanışip evlendik hayat 🤦🏼‍♀️🤣
bir film vardi. kore hayrani taylandli bir kiz guney koreye geziye gidiyordu. hep hayalinde koreli bir erkekle ask yasamak var. dizilerin cekildigi yerlere gidiyor falan. filmin sonunda kendi gibo bir taylandliyla tanisiyordu korede , onla evleniyordu 🤣🤣
sen de izmire gitmissin yine hemserini bulmussun

bir film vardi. kore hayrani taylandli bir kiz guney koreye geziye gidiyordu. hep hayalinde koreli bir erkekle ask yasamak var. dizilerin cekildigi yerlere gidiyor falan. filmin sonunda kendi gibo bir taylandliyla tanisiyordu korede , onla evleniyordu 🤣🤣
sen de izmire gitmissin yine hemserini bulmussun
Hayattaki şansım 🤣

Bu düşüncelerini yaşına ve şu an ki psikolojine veriyorum. Biz de sevdik aldatildik,bir başkası yerimizi aldı ama asla bu tarz şeylere girmedim. Oturdum acimi yaşadım, ayaga kalktim. Yapman gereken tek şey Allah'a havale etmek. O en iyisini bilir zaten. En kısa zaman da toparlanip ayaga kalkmalisin. Zaman aleyhine isliyor. Allah seni kurtardı diye şükretmelisin.

24 yaşındayım. İzmirliyim. Tek yaşıyorum.2 senedir hayatımda biri var kendisi 32 yaşında Rizeli ve orada yaşıyor. İzmir'e iş için geliyordu o zaman tanışmıştık. Biz uzun süre beraber olduk. Artık evlenicez gözüyle baktığım için bütün bunları yaptım. O ise gidip Rizeden bir kızla nişanlandığını söyledi. Büyük bir şok geçirdim. Böyle olması gerekiyor dedi. Onu sinirden patakladım. Şuan hala unutamıyorum onu. Ben ona saplantılı kaldım. Bu saatten sonra başkasıyla olmam mümkün değil. Ya o ya hiç. Onu o kızdan nasıl ayırabilirim.Ne yapacağım. Hamileyim yalanı atsam ortaya nişanı atar mı ?

Ataerkil bir zihniyette sanırım, canının istediğini yapmış ama iş evlenmeye gelince eline erkek eli değmemiş(!) kız aramaya başlamış. Valla sizi ne duruma sokmuş kendi kafasında hala bu adamı nasıl isteyebiliyorsunuz?

yok artık daha neler yaa bir erkek için hemde

karadenizli erkekler böyledir jdjd Trabzonlu olarak söylüyorum bunu. hamileyim deseniz de cok tınlamaz. bizim harbiden hamile bi arkadas vardı. cocuk seni de bebeği de görmek istemiyorum. benden uzak durun ben her ay para vercem sana dedi kfkf. kız yurt dısına gitti bebişiyle (kız gercekten cocukla evlenmek için hamile kaldı bu arada abimiz zengindi) öyle yani. kızın doğumuna 1 ay kala abimiz kendi köylüsüyle evlendi jfjf karadenizde şöyle bir laf vardı “köyüne kal, köyüne. köyünün köpeğine” yani memleketinin köpeği dışardaki insanlardan daha iyidir gibi. çoğu da bu zihniyette. ayrıca bir eizeli için bu kadar kendini yıpratmanı da yakıştıramadım kfjf

Benzer bir şey yaşadım.Nişanlandığını başkasından duydum ben,hatta çat çat nişan fotoğrafları geldi bir anda. Çok şaşırtıcı&yuh artık dedirten detaylar da var. Üzüldüm yıkıldım ama şu an çokkk mutluyum,gözlerimi dolduran bir adamla evliyim. Klişe gelmesin, hakikaten gülüyorum o zamanlara. Yaşanması gerekmiş,yaşanmış,iyi ki çok daha ilerlemeden öğrenmişim diyorum. Ama en dipte olduğum anda bile hiç başkasıyla olamam demedim. Niye bu kadar değersizsiniz kendi gözünüzde?

Onunla mı geldim dünyaya? İttirsin gitsin dedim😏

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X