Sevgilim annesi yüzünden beni terk etti

Bu konuyu başka bir platformda da yazmıştınız, hemen tanıdım. 😶

Diğer platformda:
Telefonda konuşurken, sevgilinizin sesinin üzgün geldiğinden bahsediyordunuz. Nasıl kötü olmadığını düşündünüz ki? Bu derece hasta birinin gribi de ağır geçiyordur muhakkak. Annesinin başında, üzgün hisseden biri ve siz kombin falan atıyorsunuz; açık olmak gerekirse endişeli, üzgün ve gergin olduğum bir anda, sevgilimin kombiniymiş cart curt benim de umurumda olmazdı. Ve kızabilirdim de. Kaldı ki, bunu sizin düşünmeniz gerekirdi. Her şeyin bir yeri, zamanı var. İnsanlar böyle anlarda hassas olabiliyor. Bu kısımda biraz daha düşünceli olabilirdiniz.

Ancak, annesinin hasta olmasının sebebi siz değilsiniz. Devamında (ertesi günlerden bahsediyorum) saçma sapan davranışlar sergilemiş. Tam bir pislik gibi davranmış. Annesinin hastalığını ayrılmak için kullanan birine 'geri dön' minvalinde bir şey yazmayın fikrimce. Değmez.

ana kuzusununda kuzusu hatta doğarken göbek kordonu kesilmemiş bir adam ve sen gururunu yerle bir ederek türk filmi tadında şeyler söylüyorsun bekliyicegim seni ayy kaç yaşındasin yaaa

biraz sorunlu bence. ayrılsın gitsin ruh hastası mıdır nedir eski mesajları bakıp anneni sormadığın zamanları görüp kinleniyomuşmuş. var böyle tipler. en iyisi olmuş bence.

Annesine aşık birisi, ilk tanıştığımız zamandan beridir bunu gizlemiyor zaten. Bu kırmızı çizgisi olduğu için bunu kaldıramazmış. Ben böyle şeylerde gurur yapan birisi değilim elimden geleni yaptım demek beni daha çok rahatlatıyor. Ve de onu ne olursa olsun çok seviyorum

Sence bu herifle normal bir iliski veya evlilik mümkün mü?

Babası çok sorumsuz olduğu için annesine çok bağlı. Ama sevgi nasıl böyle kolay bitebiliyor bunu anlayamıyorum sadece..
Sence nasıl bir düşün bakalım neden olabilir akıllı bir kızsın. Ayrıca sevmiyorum denedi mantıkta bitmiş falan filan açık kapı bırakıyor ki başkasıyla yapamaz ise sen orda dur bakim ver ilgi ver diye cepte tutuyor. Böyle durumda şöyle düşün ben olsam bu sebep bitirmem için geçerli olur muydu senin ya da onun duyguları aşkta aynıdır. Adam sevmiyor bahane bulmuş ama sen bu konuda saplantılı olup yok aslinda seviyor daha önce şunu yapmıştı hatta şunu demişti şuraya gelmişti şunu almıştı yok ben hatalıyım diyip kendini paralicaksin. Adam da birini bulacak olursa onla takılacak olmazsa da geri dönüp iki üç ay modunu senle yükseltip ardından gene bir bahane bulup kaçacak sen o gün dışım ağrıdığında bana nasıl daha iyi oldun mu demedin falan filan. Adamın sevmemesi önemli değil de sen neden kendini sevmiyorsun. En kötü anlarında sen vardın yalnız kaldın tek başına sen vardın sen üstesinden geldin sen direndin sen başardın şimdi o zamanlardaki kendine ihanet ediyorsun onu yüz üstü bırakıyorsun. Kendinden iki tane varmış gibi düşün biri şimdiki sen ol diğeri bundan önceki herhangi bir zamanki sen. İşte o kız senin en degerlin

Başkasını bulmuş bu da bahane olmuş. Hayır yalvarmak neden iyice şımarmış. Kendini birşey sanmıştır. Bekar bir genç kız elini oğluna neden böyle kul köle olur anlamıyorum. Kendi değerini bil

Arkadaşımla 16/17 li yaslardaydık. Bir erkek arkadaşı vardı. Annesi babası boşanmıştı erkek arkadaşının. Çocuk(18/19yasinda) annesine aşık dolanıyordu. Annesinin sözünün üstüne asla söz söylemezdi ve söylemezdi. Arkadaşımı annesi ile tanıştırdı annesi istemedi sanırım sonra pürüzler başladı. Kız gitgide pısırık biri olmaya başlamıştı dayak bile yedi ondan çünkü psikolojik şiddete katlandığını görünce fiziksele de katlanır sandı karşı taraf. Kız bunu hiç ummadığı anda terk etti. Çocuk o kadar alışmış ki kızın kedi gibi olmasına ilk üç gün terkettiğine inanmayıp günaydın ne yapıyorsun mesajları vs atıyordu. Sonradan dank edince pişman oldu tabi koştu peşinden ama ne farkeder? Kızın içinden kaplan çıktı sonraki dönemde çocuğun en son mesajı x cafede seni gördüm yanına gelemedim "korkudan" bağırır çağırırsın dversin diye korktum diye bir mesajdı yıllar geçti hala güleriz. Arkadaşım evli ve mutlu o adam ise hala annesi ile bir başına yaşıyor. Yani o an birini sevmek onun tüm zorbalıklarına tamam diyeceğiniz anlamına gelmiyor. Kimbilir belki evlenseler neler çekerdi.

Hiçbir şey demeden direk silin numarasını, ne fotonuz ne de durumunuz gözüksün. Aradan zaman geçince bakın nasıl yazacak. Erkek zihniyetini anlamak çok güç ama ne kadar kacarsaniz o kadar kovalaniyorsunuz. Netice itibariyle burada kovalayan sizsiniz. Ha bir de şu.. ayrılmak için kurduğu cümleler kesinlikle bahane. Daha iyilerini hak ediyorsunuz ne diye yalvarıyorsunuz?

Annesine aşık birisi, ilk tanıştığımız zamandan beridir bunu gizlemiyor zaten. Bu kırmızı çizgisi olduğu için bunu kaldıramazmış. Ben böyle şeylerde gurur yapan birisi değilim elimden geleni yaptım demek beni daha çok rahatlatıyor. Ve de onu ne olursa olsun çok seviyorum
Elin adamlarını sevip,her adımınızı yetkili mercii gibi danışıp yapmak ( sunum kıyafetini atmak ) Dünyaya onun sayesinde gelmiş gibi tapmak, anasına "aşık" adamların kıçında gezmek aynı aşkla severler yanılgısına kapılmak bu durumun her açıdan sağlıksız ve hastalıklı olduğunu kabul etmemek şu yapılanın yarısını ananız babanız yapsa düşman olursunuz önünde bir kaç santim fazlası olan adama kul köle........

Bebeğimin kız olacağını öğrendiğimden beri böyle konuları gördükçe sinirden deli oluyorum. Ee o annesine bağlı da siz değil misiniz? Onu anne doğurduysa sizi doğuran ne? Niye kendinizi bu kadar ezdiriyorsunuz bu kadar mı körsünüz? Annesine aşık diyorsun ve bunu normal karşılıyorsun. Hayret ediyorum, ailelerinize üzülüyorum onca emekle bu yaşa getirilen kızların böyle hanzolarla birlikte olmasını kabul etmek de istemiyorum. Lütfen kendinizi sevin ve saygı duyun bu hayatta hiç kimse sizden önemli değil. Benim eşim bile benim karşıma geçip bunları sayamaz, o cesareti hiçbir zaman vermedim çünkü. Eğer sayarsa da kendini kapının önünde bulur, sevgili demiyorum bak eşim diyorum.

Selam kızlar, 8 aylık bir ilişkim vardı. Sevgilimle normalde aynı şehirdeyiz ama işi gereği farklı bir şehire gidecekti, öncesinde de ailesinin yanına gitti. Geçtiğimiz günlerde ben çok hastalandım annesi de hastalanmış. Aynı zamanda annesinin tiroidinde kötü huylu tümörler var. Ben hep sordum ettim annen nasıl oldu diye bilgi de vermiyor öyle normal diyor. Ben de çok kötü olmadığını düşündüm. Perşembe günü de normal konuşurken öylesine bir foto attım ertesi gün bir sunumum vardı giyeceklerimin fotosunu attım. Sonra da annen nasıl oldu diye sordum. Yine aynı dedi. Ben de dedim ki inşallah bir an önce iyileşir. Sevgilim bunun üstüne çıldırdı, annem benim için çok önemli bunu bilmiyor musun, kombinin sanki çok umrumda, evli olsak seninle aynı eve bile girmezdim bu yaptıklarından sonra dedi. ben sonradan çok pişman oldum çok özür diledim. dün telefonda konuştuk terk etti beni. bende tamamen bitti diyor. kendine şehir dışı görevi yazdırmış (mesleği askerlik) senin olduğun yere gelmeyeceğim mart ayına kadar yokum diyor. bu kararı çok zor vermiş arkasında durmalıymış. sana olan kinimi diri tutmak için sürekli annemi sormadığın o günkü mesajları okuyorum diyor. daha 3 gün öncesine kadar hiç sorunumuz yoktu, sevgi bu kadar kolay bitebilen bir şey mi ya. bunu aklım almıyor. sana olan saygım bitti gözümde yerle bir oldun diyor. ben bebek gibi ağladım resmen, şu an çok sinirlisin sinirin geçtiğinde tekrar düşün bana dönmen için yapmayacağım hiçbir şey yok falan dedim. beni biraz tanıyorsan kararımı vermiş olduğumu bilmen gerekir dedi. senden şu an olumlu bir dönüş beklemiyorum yarın da belki önümüzdeki ay da, ama sakinleştiğinde lütfen tekrar düşün benim için zaten senden başkası yok dedim. zorla da olsa tamam dedi telefonu kapattık. sanki nefes alamıyorum kızlar onu o kadar çok seviyorum ki. nasıl davranmalıyım bundan sonra. Bir kere bile beni sevmiyorum demedi bu arada mantığımda bitti, duygu eksikliği olsa bunu bir şekilde tamamlarsın ama mantığımda bitti bunu telafi edemem diyor
Ayaklarına falan da kapansaydın bu ezikliğin kaçıncı seviyesi çıldıracağımm🤦‍♀️

Üfff tüküriyim onun anacılığına da tiroidine de, bırakın şunu Allah aşkına ya. Böyle adamla ömür mü geçer.

Yalvarmana çok takıldım acınası oldun bile çocuğun gözünde ne gereği var. Sanki adam öldürmüşsün o ne ya. Ayrıca kombin atmak nedir ne saçma şey. Kendi haline kalmak istiyor anlaşılan senden soğumuş bahane etmiş gibi.
Kimseye diz çökmeyin ya kızlar gururlu olun biraz.

Babası çok sorumsuz olduğu için annesine çok bağlı. Ama sevgi nasıl böyle kolay bitebiliyor bunu anlayamıyorum sadece..

Anlamayacak ne var? Valla seven kendi annesinden nefret etse bile seviyor kadını. Allah şifa versin de kaç kez sordum anneni ve abarttığını düşünüyorum. İyi keyfin bilir annenle mutluluklar deyip rest çekemedin mi? Zaten sevmiyor üstüne birde yalvarmışsın salya sümük.

Annesi hastayken biriyle uğraşmak istemiyorum belli ki kafası ilişki almiyor şu an. Parasızlıkta, hastalıkta ilişkisinden vazgeçen erkekler zaten genelde çok sevmemiş oluyor. Sorunlarını seninle paylasmayacak kadar uzaklaşmış. İyiyken iyi kötüyken kötü ilişkisi.

Bence ilişkiniz sevgilinizin annesi yüzünden bitmemiş. Bana aranızda iletişim problemi var gibi geldi. Çünkü anladığım kadarıyla siz önceden de "Annen nasıl oldu?" diye sorup "normal" cevabını alıp günlük konuşmanıza devam ediyormuşsunuz. Yine aynı şekilde cevap alınca rutin konuşmanıza devam etmişsiniz haliyle. Belki de sevgilinizin annesinin hastalığı ilerledi, durumu kötüleşti; o da moral bozukluğuyla size patladı. Ama tüm bunlar olurken kendisi hep "normal" diye cevap veriyormuş, dolayısıyla sizlik bir şey göremedim ben. Sonuçta onun söylemesi gerekirdi. Sevgiliniz iletişim kurma konusunda problemli, bugün bu sorun nedeniyle ayrılmış görünüyorsunuz ama bunu aşsanız başka bir şey bardağı taşıran son damla olacaktı.

Annesi: Ben be alaka şimdi?
Yani adamın annesiyle belliki sağlıklı bir bağı yok. Size de bunun acısını çektiriyor. Buraya gelip annesi yüzünden diye başlık açıyorsunuz. Böyle ikna edebiliyor musunuz kendinizi aslında mükemnel erkek, çok da seviyor ama ah o annesi olmasa diye?

X