sevgilim açık giyinmemi istiyor yaşayan var mı bunu

Bir iş arkadaşım vardı. Kocam ben açık giyinip karşı cins tarafından beğenilip yolda falan bakıldığım beğenildiğim zaman gururlaniyor diyordu.

Sapık diyelim geniş demeyelim de

Sevgilin sapık. Gelişim sayfasını önce kendini geliştirmek için okusun.

Gelişim videoları izleyip çüküne hakim olmayı geliştirememiş bir birey görüyorum hocam çünkü sokak ortasında aç bakayım diyen adam gelişmemiştir .

Bir iş arkadaşım vardı. Kocam ben açık giyinip karşı cins tarafından beğenilip yolda falan bakıldığım beğenildiğim zaman gururlaniyor diyordu.
erkekten hayatındaki kadın için sünepe sünepe giyinmesin, biraz iddiası seksepali olsun, benim annem bile 60 yaşında mini etekle bikiniyle gezer diyen duydum. hakketen de fıstık gibi annesi var bu arada bir de cadde kızı anne...kadın algısı böyle adamın.

yalnız göğüs dekoltesi giyme crop giy deyince "açık giy" demiş mi oluyor? konuda ben ona takıldım. cropa göre göğüste dekolte daha açık bence?

bence crop artık ayağa düştü çoluk çocuk da giyebiliyor, göğüs dekoltesi --memen varsa tabi-- daha frapan bir şey. Eleman belli bir tarzı seviyor ve yanındaki kadına yakıştırıyor sanki. ya da sosyal medya filan herkes crop giydiği için olabilir?

Ha her türlü, ben hoşlanmam onu giy bunu giyme denmesinden.

Böyle insanlar miğdemi bulandırır. Bugün bunu diyen yârın başka sapkın isteklerde bulunur.

Konu zaten aciklik veya kapalılık değil. Herkes kendine yakiştirdiğini giyebilir.Erkeğin kadını bu şekilde yönlendirmesinin yanlış olması. Elbette her erkek eşinin bakımlı olmasını ister, her kadında kocasının bakımlı olmasını ister. Ama bir erkeğin veya kadının eşine karşı cins yolda yürürken sana dönüp imrenerek baktığında veya laf attığında gururlaniyorum demesi tuhaf geliyor bana. Bilmiyorum belkide benim yetistirilme tarzım veya yaşım nedeniyle tuhaf geliyordur.

Bu da değişik bir fantezi

Arkadaşınızı bilmem ama sadece karşı cins olarak düşünmeyin. Kadın ya da erkek birileri benim eşimi beğenirse, iltifat ederse benim hoşuma gider. Aynı şekilde ben beğenildiğimde de eşimin hoşuna gider. Bu sadece dış görünüş için de geçerli değil. İkimiz de kıskanç insanlar değiliz, bir iltifata tav olmayacağımızı da biliyoruz. Durumdan keyif alıyoruz.

Benim de eşim mayo giymemden hoşlanmıyor mesela. Mayoyu yaşlılar giyer, sen gençsin, güzelsin, vücudun müsait bikini giyin daha çok yakışıyor diyor.

O yüzden konudaki adam bana sapık gibi gelmedi. Baskı ile söylenmiyorsa, sana bunu daha çok yakıştırıyorum diyorsa çiftler birbirinin giyimi hakkında yorum yapabilir ya da istek bildirebilir. Yapıp yapmamak yine kişiye kalmalı ama.

mesela aynı arkadaşı disko taytları (parlak hani, modaydı bi ara her kızda) aşırı avam/banal/ucuz blurdu, giyen kızlara varoş olarak bakardı.
şu anda giyilse yine öyle düşünür muhtemelen.
mesela sadece açık/kapalı olması değil. bazen daha açık olan bir kıyafet daha ucuz (ya da yakışıksız) durur bazen daha kapalı olan...
bazı erkekler için aileden de öyle görmenin getirdiği bir kıyafet klasmanı var. bu şey gibi akşam özel bir yere çıkarken de daha ziyade elbise giyeriz mesela.

ben de sizinle benzer yaştayım (ve tüm aile benden öncesi tesettürlü ya da geleneksel örtülü), bu dediğim arkadaş sizle yaşıt bir erkek ama ailesi Kadıköylü. Şu anda da meşhur bir yazlık bölgede yaşıyor.

buralarda kimse laf atmıyor zaten. öyle laf atılan kadına kıyafeti tehlike olacak yerlerde yetişip, oralarda kalıp böyle laflar eden kimse hatırlamıyorum ben açıkçası -varsa bana denk gelmemiş. Ama batılı yerlerde olup "ben yanımdaki kadına bakılsın isterim" diyenler biliyorum. Hani ağzının suyu aksın abaza abaza sulansın istemiyordur tabii de zaten öyle bir ortamı yok ki. (o kadarını isteyen varsa da benim kast ettiğim o değil). Bunu çok da tuhaf bulmam kadınların da büyük kısmı beğenilmek için giyinmiyor mu? Adam da beğenilen kadını beğeniyor, çok anormal değil...

ha ama konudaki çocuk daha ergen sanırsam onunki aileden görgü değil bence ergenlik hezeyanları + sosyal medya etkisi.

Diyorumya yetistirilme tarzı ve yıllar geçsede kafa olarak o tarzdan ayrılamamak durumu benimki sanırım o nedenle tuhaf geliyor bana. Yakışanı giyen insanda hicbirsey zaten sırıtmıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…