Sevgili Aysel GÜREL

O değilde, onu sorgu melekleri şenlendiriyorlardır merak etme...

Ne kadar terbiyesizce bir yorum!!!!!! Bizim dinimizde insanların arkasından konuşmanın günah olduğunu biliyorum ben...Hele ki ölmüş insanların arkasından!!! Para ile imanın kimde olduğu belli olmaz arkadaşım!!! Herşey namaz kılıp oruç tutma ile olmuyor!!! Kalp kırmamayı başarabiliyorsan ondan haber ver sen...Kadıncağızın ne kiminle ağız dalaşına girdiğini gördük ne de insanları rencide ettiğini...ALLAH rahmet eylesin,mekanı cennet olsun inşallah... Bu kadar yobaz olmayın yaaa!!!!Yazık....

Ölünün arkasından konuşulmaz diye öğretildi bana..Bu hayatı sona ermiş,ahiret hayatı başlamıştır..
Yaşantısını tasvip etmememe rağmen,vefat haberini duyunca Allah rahmet eylesin,günahları affolsun dedim..Derim çünkü onu yargılayacak mercii asla biz kullar değiliz..N e yaşanmışsa,sevabıyla,günahıyla onunla Yaradan arasındadır..

Allah tahsilatını affetsin diyorum..
Allahın her emirlerini getirmiş ama kalbi kötülüklerle donanmış,savap işlemeyi bilmeyen,bir çocuğun başını sıvazlamayan,açlar varken tok karnına kaşına kaşına yatan,cimri,kıybet yükü insanlarda var unutmayalım..
Yaradan bunları ayıklayacak tek İlahi Mahkemedir..Bu biz kullara düşmez diye düşünüyorum..

Ölünün arkasından konuşulmaz diye öğretildi bana..Bu hayatı sona ermiş,ahiret hayatı başlamıştır..
Yaşantısını tasvip etmememe rağmen,vefat haberini duyunca Allah rahmet eylesin,günahları affolsun dedim..Derim çünkü onu yargılayacak mercii asla biz kullar değiliz..N e yaşanmışsa,sevabıyla,günahıyla onunla Yaradan arasındadır..

Allah tahsilatını affetsin diyorum..
Allahın her emirlerini getirmiş ama kalbi kötülüklerle donanmış,savap işlemeyi bilmeyen,bir çocuğun başını sıvazlamayan,açlar varken tok karnına kaşına kaşına yatan,cimri,kıybet yükü insanlarda var unutmayalım..
Yaradan bunları ayıklayacak tek İlahi Mahkemedir..Bu biz kullara düşmez diye düşünüyorum..

yüzde yüz katılmakla kalmayıp ayakta alkışlıyorum sadece ibadetle müslümanlığın koşullarını yerine getirmiş olmazsınız bunun yanında kalbinde kötülük olmamalı ,kul hakkı yememelisin, muhtaçlara yardım etmelisin vs vs
kimin bunları layıkıyla yerine getirdiğinide ancak rabbimiz bilir tekrardan allah rahmet eylesin

Son düzenleme:
Harika bir deli kadındı .Kaybetmedik aslında o hep şarkılarıyla yanımızda olucak ve yaşıyacak .Huzur içinde yat Aysel Gürel .

Aysel Gürel'in günah yada sevaplarını yorumlamak biz aciz kulların haddi değildir...
Anlamıyorum , anlayamıyorum bazen kişileri neden mi?
Başını kapatmazsın,yada biraz açık giyinirsin hemen bir damga vurulur.
Aysel Gürel oldğu gibi bir insandı.
Diğerleri gibi yapmacıklığı yoktu.
"" Ruhu bence çok mükemmeldi " çünkü onca duygu dolu sözler çıkmış ortaya.
Saygıyla anılacağına eminim.Bizler ve yeni gelen kuşaklar içinde bu geçerli.
Burda onun sevap yada günahlarını tartışmak yerine.
Ruhuna bir el fatiha okusak daha iyi olmaz mı? Allah kabul etsin

kendisiyle birebir bi tanışıklığım yoktu ama ilginçtir ki hayatımda eksikliğini hissediyorum... :çok üzgünüm:

bence arkadaşa fazla yükleniyosunuz.firuze,sitem nefis şarkı sözleriydi hanımın işi dört dörtlüktü bu anlamda kendisine teşekkürler.ancak yaşam tarzı ne olursa olsun Rabbim "edepsizliği meşrulaştırmayın" diyor.tv.de bir programda açıp donunu göstermişti,tıp dergileri okuyorum zenci bebek için sperm bankasına başvuracağım.90 yaşına kadar rahim bebek doğurabiliyormuş.ayda bir yıkanıyorum diyordu.genç oğlanlarla hiç utanmadan acayip şekilde öpüşüp klip çekiyodu.müjde ar çocukluğumuz pislik içinde geçti yemek pişirip,çamaşırımızı annemiz hiç yıkamadı.bize aş evine gidin derdi diyor.
tüm bunları ekran karşısında yapmasaydı,toplumları etkileyebilecek güçteki sanatçılardandı keşke çok daha güzel şeylerle faydalı olsaydı.gençlerle sevişiyorum demek yerine gençlere maddi destek verip okutuyorum deseydi bunlarla örnek olsaydı.
lütfen bunlar gıybet değil bazı arkadaşlar deli dolu oluşunu beğendiklerini söylüyo allah aşkınıza insanlar özel hayatlarını özel yaşasın geçlerimiz zehirleniyo.evlilik dışı ilişkiyi bütün filmlerle,dizilerle,sanatçılarla meşrulaştırdılar.üniversitede okuyan kızların büyük bir çoğunluğu erkek arkadaşlarıyla karı koca oluyo.
mesele sadece aysel hanım değil bu tarz çarpık ilişki yaşan insanların bunu marifet gibi göstermesi.
lütfen hanımlar birbirimizi düşüncelerimiden dolayı kırmayalım,bu platformda fikir alışverişi yapıp birbirimizden yeni şeyler öğrenelim

Kim ne derse desin Aysel Gürel'i seviyorum ben.
Deli dolu,neşeliydi.
Mekanı cennet olsun................

biz sadece arkadaşın

'o nu sorgu melekleri şenlendiriyodur'lafına tepkimizi gösterdik

sanki sorgu melekleriyle diyalog halindeymiş gibi bize oralardan haber veriyormuş gibi davranmasını eleştirdik

bu ne nefret 'o nu sorgu melekleri şenelendiriyodur'lcümlesi yarı bir sevinç bir zafermiş gibi.sanki aysel gürel masumları öldürmüş sanki aysel gürel birinin namusuna iftira atmış sanki aysel gürel ben bu çılgınlıkları yapıyorum haydi gençler siz de yapın demiş.

neden farklı görünüşleri sebebiyle insanlar hala birer günah abidesi olarak görülüyor

neden insanların giyimine(!) laf söylemek insan haklarına aykırıdır diyenler mevzu marjinal bir kişilik olunca o nu şeytanın yeryüzündeki şubesi gibi değerlendirir?bu cümlelerim geneldir toplumsal bir yanlışı söylüyorum ben.

aysel gürel gençlere haydi gençler sevişin benim gibi haydi kadınlar benim gibi genç erkeklerle beraber olun mu dedi

tv icad edilmiş ama bir de kapatma düğmesi konmuş dileyen izlemez kapatır.

aysel gürel in tüm icraatlarını(!) izleyip izleyip ondan sonra 'tüh tüh edepsiz kötü örnek oluyor'demek ne kadar samimi olabilir

aysel gürel çarpık ilişki yaşamış da ne yapmış çocuk tacirliği mi yapmış çocukları mı istismar etmiş

çarpık ilişki nedir?

üniversitede kadınlar erkeklerle karı koca hayatı yaşıyolarmış müsebbibi aysel gürel mi?

aysel gürel sadece yaşamak istediği gibi yaşadı.takdir edilen budur.kimseyi incitmeden kimseye zarar vermeden yaşamak istediği gibi yaşadı.

ölmeden evvelki son mesajını kızları aracılığıyla topluma iletilmesini istediği sözlerini duydunuz mu?

'kadınlara söyleyin ben 79 yaşıma kadar çalıştım,çalışmaktan usanmadım söyleyin kadınlara hep çalışsınlar gocunmasınlar'

ama nedense bazılarının aklında hep görmek istedikleri görüntüler duymaları aysel gürel i aşağılamak için malzeme olacak duyumlar yer etti.

biz ne zamandan beri öte tarafla iletişim halindeyiz kimin sorgusunun nasıl yapılacağı hakkında fikir sahibiyiz?

ölmüş bir insan bu ithamlara cevap verme şansına sahip mi?değil

peki bu kul hakkı değildir de nedir?

Bunca güzel ve bence doğru açıklamalara bir teşekkür değil bin teşekkür etmek isterdim..:1hug:a.s.

tek tek bütün sorularına cevap versem,sende bana geri döneceksin.belki tartışma yaşayacağız.amacımı aşıp seni kırmaya gitmek istemiyorum.ben sadece meşrulaştırılan şeylerin hayatımıza zarar verdiğini anlatmak istedim.herkes dilediği gibi yaşar sorumlu kendidir.ama normal olmayan şeyleri normalmiş gibi göstermek evlilik dışı ilişki,müstehcenlik gibi bu kötü.sen ben örnek almayız, isteyen izlemez kapatır işte öyle olmuyo.örnek alanlar oluyo.
gel istersen burda kapatalım.sen eğitimcisin bende bir dönem yaptım ablan sayılırım.
ölünün arkasından konuşmak tabiki kötü,yanlızca güzel şeyler yapmanın önemini vurgulamak istedim.yoksa allah rahmet eylesin dedik hepimiz.
arkadaş nükte yapmış sadece.belki aysel gürelin verdiği samimiyete dayanarak.çünkü gerçekten de komik ve sıcak bir kadındıa.s.

dün akşamki izlediğim proğramdan sonra hayranlığım bir kat daha arttı.sezen aksunun nükhet durunun zerrin özerin ve diğer konukların kendisi hakkında anlattıkları onca hoş anı ...dinlemesi çok güzeldi.o tam bir cumhuriyet kadınıydı.İyi bir anne, örnek bir vatandaş...Allah rahmet eylesin

Bir insanın kendisi gibi, olduğu gibi yaşamaya yönelik adımı ve bunu başarabilmesi büyük cesaret ister.
O cesurdu...
Toplumda farklı bakışlar, farklı algılamalar oldu. Bunda suç ne farklı algılayan insanların ne de Aysel Gürel'indi. Suç tamamen çarpıtılmış özgür basının sorumsuzca özel hayatı teşhire yönelik kişilik haklarına fütursuzca saldırısındadır.
Umarım bir gün gerek dünya gerekse ulusal basınımız etik kurallara uymanın erdemini icraatlarına da taşıyarak anlayabilirler.

her konuda olduğu gibi bu konuda
amacına ulaşamamış malesef
severseniz seversiniz sevmezseniz benim gibi takmazsınız
ben sevmiyordum sadece Allah günahlarını affetsin dedim geçtim
ne cenaze haberlerine baktım nede
gazete haberlerini okudum beni ilgilendirmeyen işlerle bu kadar
uğraşmam ona şöyleydi böyleydide diyemem ölmüş
artık gerisini biz bilemeyiz

Arkadaşlar Aysel Gürele tanrıdan rahmet diliyorum. Hatasıyla sevabıyla geçip gitti ve bir daha dönüp hesap sormayacak, siz ne diyorsunuz demiyecek. Toprağın altında ama huzurlu ama huzursuz sonsuz uykuya daldı bile, biz bilemiyeceğiz orda Aysel Gürele ne oldu. Giden gelmiyor haber getirmiyor. Bırakın kadın kabrinde rahat uyusun. Allah günahlarını affetsin.......................

Sevgili arkadaşlar yoğun bir mesaj bombardımanına boğmuşsunuz beni,yeni gördüm kusura bakmayın.Görüyorumki mesajım yanlış anlaşılmalara mahal vermiş,üzgünüm.
Görüşüp, konuşmuşluğum yok siz ne kadar tanıyorsanız ekranlardan bende o kadar tanırdım rahmetliyi,Niye'' nefret'' edeyim bu kadar,niye ölümünden'' zafer ve sevinç'' duyayım,sebebim yok ki,yapmayın lütfen... banane elin kadınından.
Ben kimseyi giyinişinden dünya görüşünden dolayı ''günah abidesi'' olarak görmüyorum,ne haddime kimse sütten çıkma ak kaşık değil,Allah affetsin günahlarımızı.Rahmetli Ne yaptıysa şu dünyada onları götürdü yanında.Allah şüphe yokki çok adaletli ve nohut tanesi kadar bile iyiliği karşılıksız bırakmayacağını müjdeliyor bizlere.İnşallah rahmetinden yararlanmayı nasip etsin hepimize.
Ayrıca öteki dünya ile ayet ve hadisler 1400 yıl önce bize bildirilmiş.Merak ettiklerinizi google dan araştırabilirsiniz.
Şunu belirtmedende geçemeyeceğim bazı arkadaşların eleştri üslubu çok saldırgan ve hakaret dozunda,keşke böyle olmasaydı.

Son düzenleme:
Tekrar tekrar beni yanlış anlayan herkesten özür diliyorum.Benim hatam,daha dikkatli olmalıydım kurduğum cümlelerde.
Seveni çokmuş rahmetlinin,İnşallah ahirette onunla beraber olmanız dileğiyle......Allah rahmet eylesin.

ne yaşamıssa ne yapmıssa yüce Rabbimle onun arasındadır
bunun günahını sevabını konuşmak bize düşmez
Aysel Gürel'i seviyorum hemde çok
gördüğümüz deli kadının dışında
çok başka bir kadındı o
keşke her kadın onun gibi olabilse
onun bir edebiyatçı
bir türkolog
olduğunu bilen çok az insan vardır diye düşünüyorum
şair deli dolu kadın
Firuzenin annesi
mekanın cennet olsun
Rabbim yardımcın olsun

Perşembe günkü programdan sonra aslında ben Aysel Gürel'i hiç tanımıyormuşum dedim. Bence önemli olan yaşam tarzı değildi, önemli olan o dostlarının onun arkasında söyledikleridir, onu nasıl andıklarıdır.. Ne kadar yardım severmiş rahmetli. Her hafta ararmış dostlarının parası, yiyecek yemeği var mı diye ağızlarını ararmış.
Açıkcası hayatıyla da çocukalara kötü örnek olduğunu hiç ama hiç düşünmüyorum tam tersi bence bütün kadınlara örnek olmalı. İki çocuğu olduğu halde kendisini aldatan kocasını affetmemiş. O zamanın şartlarında bu kadar zor bir hayatın üstesinden gelmiş. Şimdi bile kadınlar kendilerini aldatan kocalarından ayrılmıyorlar. Ve hayatının son anına kadar çalışmış. Bundan daha güzel bir örnek olabilir mi??!!

X