sevgili ailesi

Annesinin tüm laflarını alıp size söylemesi bana garip geldi. Daha yumuşatarak annesinin yorumlarını soyleyebilirdi, yada her defasında orta yol bulabilirdi.

Çok çok ayipladim başsağlığı dilememesini

annesi annem ameliyat olurken dediğine göre dua etmiş kuran okumuş bazen kendi kendimi dolduruyormuşum gibi geliyor. Belkide içinde iyi niyetlidir kendince. erkek arkadaşımın dediğine göre vefatı duyunca o çıkarken evden bende mi gelsem demiş sonra neyse demiş. kaldı öyle. Bide ameliyattan çıkabilseydi erkek arkadaşım annesine bir süre ihtiyaç olursa ben bakarım demiş annesine evde erkek yok tuvalete kalkamaz diye. anneside saçmalama falan demiş. erkek arkadaşımda sen hasta olsan kız gelinin sana bakmasa üzülmezmisin demiş. oda susmuş.

Seni tüm aile degersizlestirmeye çalışmış.
İnsan 7 yabancıya bile başsağlığı diler böyle durumda. Bunlar nasıl bir gorguye sahipler.

Annesinin tüm laflarını alıp size söylemesi bana garip geldi. Daha yumuşatarak annesinin yorumlarını soyleyebilirdi, yada her defasında orta yol bulabilirdi.

Çok çok ayipladim başsağlığı dilememesini
yani wp durumdan tatildeki elbisemi görüp oğluna böyle mi giydiriyosun diye göstermeyi bilen insan aynı wp durumda annemin vefatından sonra annemle yan yana olduğum fotoları paylaşıp hüzünlendiğimi gördüğünde ordan bir mesaj atabilirdi yada arayabilirdi bu benim için son nokta oldu aileye karşı

Sevgiliniz çok çiğ bir adammış ya. Yok staj yapma, yok işe girme.

Ailesinin davranışları tabiki sevgilinizin suçu değil.
Ama sevgiliniz de bu konuda net olsaydı, anne senin de araman gerek benim değer verdiğim kızi deseydi çok daha farklı olurdu.
Aile sizi degersizlestiriyor, sevgiliniz de bu arayı yapamıyor.

Gelinliği için söylemesi daha kötü ya. Gelini olacak kıza o…pu damgası vuruyor. Bu konu bir şekilde senin kulağına kadar geliyor bir de. Hiç ar damarı yok mu bunların. Yengesi gelinliğini babasının istediği gibi giymiyor diye o… pu damgası vuruyor babası sevgilin de bundan gurur mu duyuyor. Bu bile sana ileride yaşayacakların konusunda fikir vermiyor mu? Sen evlilik mi düşünüyorsun iş ortaklığı mı? Kim çekip çeviriyorsa işi çekip çeviriyor sana ne. Bazı arkadaşların çok dert ediyorsun birlikte çalışır rahat edersiniz diyormuş ya, bu eğer rahatlıksa karşılığında karakterini satacaksın, hazır mısın buna?
Buraya kim ne yazarsa yazsın sen bu kişi ile evleneceksin, kararını vermişsin sadece kendine tutunacak sebep arıyorsun. Annene gerçekten çok üzüldüm, en azından senin bu açına saygı göstermediklerini, insani bir tavır göstermediklerini unutma lütfen.

Ayyy biz nerden nereye gelin oluyoruz da bunlar iki şam babası babalarıyla, essek başı annelerini bırakamıyorlar
Sanırsın kız çocuğu onlar
Anam da anam babam da babam . Bu ne yaaana dizinin dibinde oturmalar filan

Buraya dadanan bir erkek üye var, eski sevgilisine takmış kafayı.
Oğullarının evlendiğini değil de köle pazarından köle satın aldıklarını sanan bir ailesi var. Ve kendisi de aynı kafada. Konu sahibi o büyük ihtimalle, kibledim.

Babası "Karını servis mi edeceksin" cümlesiyle adını foruma altın harflerle yazdırmıştı.
Karısıyla tatile giden oğullarından gelinin fotoğraflarını isteyip kıyafetinin açıklığıyla ilgili ailecek kritik yapıyorlar falan öyle fantastik bir ortam.

Bu kadar güzel kalpli bir insan, güzel kalpli bir koca hak ediyor. Böyle vicdan yoksunu, geri kafalı, 1600 model bir aileyle kalbinizin temizliğini kaybedersiniz

Ne diyorsun Çilekcim ben şok

Erkek arkadaşının ailesine mesafeyi siz değil sevgiliniz koyacak eğer "bu benim karım olacak sizde saygı duyacaksınız" demezse ; siz kendi kendinize istediğiniz kadar mesafe koyun hep siz ezileceksiniz ve eşiniz hep sizden fedakarlık bekleyecek bu zamanla öyle bir hal alıcak ki kendinizi değersiz hissedeceksiniz.
Ailesi yüzünden değil o zaman ki eşiniz yüzünden boşanmış olacaksınız çünkü her şeye karışmalarına çanak tutacak.
Bu olmaz demeyin daha şimdiden her şeyi ailesine anlatıp oradan da Size laf getiren bir sevgilinin ileride böyle bir eş olacağı sinyalidir bu.
Ama siz hala geçen seneler hatrına geleceğinizi karartmak ister misiniz? Bir düşünün derim.
Aslında yazmak istediğim çok şey var çünkü çok falso var ama uzak dururum düşencesinin tek başına ne kadar imkansız olduğunu anlatmak için yazdım

Ne diyorsun Çilekcim ben şok

Ohoo hocam daha neler neler vardı diğer konularında. Kızı dövmesinden bile çok normal bir şey gibi bahsediyordu. Tabii şiddet gören kendisiymiş gibi. Terk edileli de 1 sene olmuş.
Kendine sövdürmek hoşuna mı gidiyor, yoksa biri çıkıp "canım bence sevgilin özünde çok iyi biri. Aşk her şeyin üstesinden gelir, bir şans ver" desin diye mi bekliyor anlamadım.

Buyrun, delilli ispatlı
Üye takıntılı, karını servis edeceksin lafından hemen anlaşılıyor

yorumlarınızın her birine katılıyorum annemin beni böyle bir ailede eziliyor üzülüp ağlıyor görmesini hiç istemem.
Başınız sağolsun. Senın acına saygı duymayan bir baş sağlığını çok gören insanlara kendini anlatmaya çalışma. Bırak istiyorlarsa onlar gelsin eğer gelmiyorlarsa yolları açık sizden uzak olsunlar.
önce kendinize bencil olun geleceğiniz parlak sizin heba etmeyin, önce kendi isteklerinizi belirleyin ve kendi ayaklarınız üzerinde durun. Gerisini akışına bırakın olmak isteyen bir şekilde yanınızda oluyor zaten

Bu uyenin konu sahibiyle aynı kişi olduğunu nasıl anladiniz

Yaa bende o kadar yorum yaptım boşuna

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…