severek boşanmak

layla85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2008
100
0
inanın şuan kendimi çok yalnız hissediyorum.bu dünyadan göç etsem sevineceğim.eşimin ailesi ile anlaşamıorum.ve buda evlilğimi etkilyor hemde bitiriyor.kavga edip barışsak bile gene aynı sebeplerden kavag ediyoruz.ve o beni savunmuyo onlara karşı.hep yalnız kalan benim.eşimi çok etkiliyorlar.bu yüzden 5 gündür ayrı odalrdayız.ve 2 yabancı gibiyiz.ben istemeye istemeye ayrılmak istedğimi söyledim eşimde saygı duyacağını söledi.şimdi ben napıcam nasıl tekrar mutlu olcam?neden büyükler bizlerin hayatını yönlendiriyor.bu haksızlık değilmiartık sevmiyorum bu dünyayı..

canim malesef es secerken ailesini secemiyoruz ama esini seviyorsan evliligini seviyorsan, bence 3. sahislar yuzunden evliligini bitirmemelisin.

acik yazmamissin ama oturup konustunuz mu? yani tamam ailesi ile anlasamiyorsan zorunluluk haric bir araya gelmezsin. mesafeni korursun. bir sure gidip gelmezsin.

esine de kendisi ile sorun olmadigini iyice anlat. bir aile terapistine gitmenizi oneriririm. bu olaylarla cok karsilasan 3. sahislar tarafindan tarafsiz olarak sorunlari anlatmak ve cozum aramak, iliskinize iyi gelebilir.

2. şahıslar yüzünden yıkılan evliliklere cidden çok yazık oluyor ya
yazık bu insanlara birbirini seven 2 insan sırf aileleri yüzünden ziyan olup gidiyorlar
canım Allah yardımcın olsun ne diyeyim
benim kafama takılan boşanma fikrine eşinin bu kadar kolay saygı duyarım demesi :uhm:
ya çok bunaldı ki artık ikinizinde yıpranmasını istemiyor ya da sizinkiler emeline ulaşmış boşanmak yerine bi aile terapistine girmeyi deneseniz yardım alsanız belki eşinde ailesine karşı tutumunu değiştirir ne bileyim canım zor ama üstesinden gelinmeyecek bişeyde değil

Layla cım evleneli ne kadar oldu,eşinin ailesinin yaptıklarıdan biraz bahsedermisin?

Bencede biraz daha detaylı yazarsan belki daha iyi yardımcı olabiliriz.
Gerçi sanaldan ancak fikirlerimizi söyleriz ama belki sana faydası dokunur.
Allah yardımcın olsun canım dilerim sorunlarınızı çözer, yuvanızı ayakta tutarsınız.

Layla cım evleneli ne kadar oldu,eşinin ailesinin yaptıklarıdan biraz bahsedermisin?

1 yıl oldu.kayın pederim küfür dahi etti böyle anltayım kaynanam he r konuşmamızda hakaret etti.kafayı temizlikle bozmuştu sürekli evimi temizleme eğliminde.hep bizimle olmak istiyor yeni yılda bile onlrla oturmadıkta başbaşa oturduk diyesorun yaptı.bana bağrdı annem dahi bana okadar bağrmamıştı ve eşimin yanındayken hep iyi davranıyorlar ne yaptıysam üzüntümü anlatamadım.regil dönemimde karnım ağrıyo diye perdeyi sonra yıkarım dedim bana onun lafı bile edildi.çok yalnızım ya şu an ağlıyorummmm çok kötüyüm.

canım benim sıkma canını her evlilikte olan şeyler bu insan evlenince eşine alışması bile zaman alıyor bu arada eşine değil bir de ailesine alışmak zorunda kalıyorsun
sana şunu sölemek isterim sanırım çoğu baynda katılır bu söylediklerime eşinle iyi geçinmenin yollarından bir taneside eşinin ailesi ile de aranın iyi olması eğer eşinle mutlu isen bu olayları problem yapıpda evliliğinizi bozmayın derim ama nelere maruz kalmadığını bilmediğim için bişi diyemiyorum
bu arada eşime boşanalım dedim o da evet dedi diyorsun belki eşin onca konuşma üzerine sen bu teklifi verince evet demiştir yani o da bunalmış olabilir ama her kavgada boşanılsa çok boşanan olurdu be güzelim
ayrı odalarda yatıyoruz demişsin sen şimdi gurur yapıyorsun eşinde gurur yapıyordur aynı oda da buluşamıyorsunuz eğer mutlu bir evliliğin var ise ve eşini seviyorsan boş ver bu seferlikte sen kır inadını ve git eşinin yanına üşüdüm ve yanına geldim de :))))
ahhh ahhh evlenene kadar neler çekiliyor evlendikten sonrada hiç eskisi gibi olmuyor değil mi şunu diyeyim sana eşini mutlu etmek istiyorsan eşinin ailesi ile de iyi geçinmen lazımburası kesin ben bunu anladım evlilikte
arkadaşların dediği gibi sık görüşme ama en azından arada git ha gitmek istemediğin zamanlarda bile bi bahane bulup telefonla ara maksat evet gitmedim ama telefonla görüştüm dersin kavga veya tartışma yaratmayacak konular hakkında konuş uzun süreli gitme 3 veya 4 saatlik oturmaya git
inşallah bu önerilerim işine yarar bunlar denenmiş ve sonuç alınmış tecrübelerden bazıları :)))

Canımcım ya,daha yenide evlisiniz ama affına sığınarak sana diyorumki,sen eşinle mutlumusun ,o sana hakaret ediyo mu,saygısızlığı varmı sana karşı,seni sevmiyor mu, önemli olan bu sorulara olumlu cevabı verebilmen.İnan aynı şeyleri birçok insan yaşıyor,bende yaşadım iki senem ağzımdan burnumdan geldi,ama ne biliyormusun onların seni tanıması,senin sınırlarını bilmeleri için zaman gerekiyor,öyle aniden karar verme yuva yapmak zor devamını sağlamakta zor ama neden ailesi yüzünden ayrılacksın ki,eşine yaptırımlarda bulun bu konunun ciddiyetini anlamasını sağla,direkt boşanalım değilde bir süre ayrı kalalım o süre zarfında düşünelim falande,yani biraz korksun anlatabildim mi ve gidebilyosan annenlere git hem kafanı dinlersin.Ama eşinin ailesi suçsuz yere sana hakaret ediyorsa kesinlikle ve kesinlikle tavrını ve duruşunu bozma,benden sana tavsiyem ben sonradan yaşaya yaşaya öğrendim güçlü ol,sakin olursan akıllı hamlelerde bulunursun.Nacizane tavsiyelerim bunlar.Mübarek günler yüzü suyu hürmetine Allah kimseyi yuvasından ayırmasın,senide eşinden inşallah hal çaresi bulunur...

yapamamki yanına gidemem o beni kırıyor ve hep ben alttan alıyorum.hep aynı şeyler oluyor gene kıracak gene kavga etçez hep üzülen ben olacağım.özür dilese bile istemiyorum.yani nasıl toparlicam bilemiyorum.eşimin ailesi ile aynı apartmanda oturuyoruz.hergün görüyorum yüzlerini o bakışları bile beni etkiliyor.kayın pederim eşimin yanındayken iyi o yooken suratıma alaycı alaycı bakıyor.selamımı dahi almıyor.sanki ben ona küfür etmişim gibi

Canim daha evliligin cok yeni. Hayat böyle iste, hep mücadele ile geciyor.

Bence esine acik acik anlat hislerini, ama cok da sikayetci olma. Ne yapsin annesi babasina birsey söyleyemez. Cok zor durumlar bunlar.

Yine teselliyi esinde ara. Kendimi cok kötü hissediyorum deyip, yaninda yat. Araniz düzelecek ve baskalari da sizi ilgilendirmeyecek. Ama zamanla olacak bu.

Sakin bosanma kelimeleri etmeyin canim. Her kavgada bosanilsaydi evli cift kalmazdi.

o zaman tek soru sen eşinini seviyormusun vede eşinde seni seviymu ayrılmaya hazır mısınız ikinizde

eşimi seviyorum.ama o bu durumu sorun ediyor ve bana tavır alıyor.yani insan demezmi anne bak burda sizde hatalısınız.yapmayın hep bana hep bana.çok üzülüyorum beni yalnız bırakıyor onların tarafına geçiyor.olmuyo yani

sende gidip gelme onlara...
eşin ne diyo bu konuya?
bütün iş eşinde bitiyo...

güzelim daha çok yenisiniz erkeklerin bazılarında vardır bu olay eşlerinin yanında ahkam keserler ama ailelerinin yanıda o evdeki adam değişir hatta ailesinin kapısından çıkıp evin içine kadar girene kadar o adam annesinin yanındaki adam olur canım ya
evlilik çok zor bi zanat bence genelde hep verici ve ezilen bayan oluyor ha ezilmek zorunda değiliz ama aman hır gür çıkmasın ağzımızın tedi bozulmasın diye oyun oynuyoruz evliliğimizde

ben her zaman şunu derim çevreme
nabıza göre şerbet verin
hemde sen küs o küs ne zaman kadar benim annem hep şunu savunur hiç bir zaman yatağını ter etmeyeceksin insan 3 gün yatağında yatmayınca soğur der küs olsan bile yatağında yatacaksın der

sende iyi düşün dediğim gibi git yatağına yat gurur insanı mahveden ve kemiren bi olaydır ama ben evliliğimin ilk yıllarında şunu anladım ki evlilikte GURUR olmuyor ha olursada evlilik yürümüyor be güzelim

ay nasıl üzüldüm anlatamamm.. ben çok etkilenirim böyle şeylere..

bence biraz ayrı takılın.. küs.. gözü korksun.. hatta git annenin evinde kal biraz.. ama boşanma... sadece sensizliğin ne olduğunu anlasın...

ya insanlar neden iyi olmak varken kötülüğü seçerler bilmem yaa...sen evliliğini hemen bitirme.hep dua et..Allah mutlaka onların dersini verecektir..

bnece annesinin evine gitmesi iyi değil bilirsiniz erkeğin eline koz vermiş olur o zaman bunu her zamanda eşi başına kakar sen bence böle ama bişiy diyemiyorum bazı arkadşlarım böle bi davranışlarda bulundular ve daha sonra işin içine ailelerde girdi ve sorunlar çok daha büyüdü bence sen kendin eşinle aranda hallet derim ailenide huzursuz etme derim am sen daha iyi bilirsin

ya yok sadece onsuzluk nasıl bi duygu anlar belki diye dedim...
bence kocasını ikna edip bi şekilde o binadan taşınmalı... oturduğunuz evi kiraya verir onun parasıyla ev tutarsınız.. sen bence kocanı yanına almaya çalış.
ay ya çok üzüldümm.. ne kadar kötü insanlar var yaa...

canim benim cok uzuldum..esini ne kadar sevdigini su yazdiklarindan anlamak mumkun..ah iste boyle aileler karismasa bir sorun cikmayacak,ciksa da buyumeyecek..ama duramiyorlar iste..yazik sana da esine de..bence hemen kesip atmayin her evlilik bir kere daha sans vermeye deger.oturup enine boyuna konus esinle..sonra ikiniz de pisman olursunuz seve seve ayrildiginiz icin..
bence iyi dusun canim,Allah yardimciniz olsun.a.s.

Laylacım bak arkadaşlar çok doğru şeyler yazmışlar,hemen öyle karar verme tabiki,herşeyin başı sabır sabır canım benim,insanın hayatta bazen başına öyle şeyler gelirki aynı şu an sana olan gibi,o an zannedersin dünya yıkıldı da altında kaldın zannedersin ama şunu asla ve asla unutma,kendine hatırlat hiçbir üzüntü geçmiycek diye birşey yok,herşeyin bir çıkış noktası muhakkak var sakın unutma bu günlerde geçecek,beterin beteri var onu düşün,bunları yaşayan sadece sen değilsin evlenen hemen hemen herkes yaşıyor,çoooooook sabırlı olman lazım

öncelikle çok üzüldüm
bu aileler hiç mi çocuklarını düşünmez yaa
sen biraz yüz göz olmussun gibi geldi bana
bende aynı hataya düşdüm nişanlandım çok sık gittim onlara degerim kalamadı
ama kk dan ögrendim ara açmanın ne kadar faydalı bişey oldugunu
sende onlara samimi sıcak davranma senden çekinsinler
sana kayınpederin nasıl küfür edebilir
her ne olursa olsun kimse kimseye hakaret dahi edemez yasalardan haberi yok galiba o insanların

neyse sen arkadaşların dedigi gibi fevri davranma derim
tamam alttan almaktan bıktın o zaman eşine kendini göster
ona çok iyi davranarak
kıymetini bildir

ve en önemlisi ailesinin hedefine ulaşmasına engel ol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…