Sevdiğiniz insanın size ısınması için Ya Cami Vedud esmasını tecrübe edip sonuç alan var mı ?

Birini seviyorum ama o bana karşı hissiz Ya Cami Ya Vedud esmalarının bu konuda etkili olduğunu biliyorum ama belli sayıları var bilmeden okursam ters etkisi olur diye korkuyorum bu Esmaları okuyarak sevdiği kendisine ısınan var mı ve hangi sayılarla okudunuz paylaşırsanız sevinirim.
Karşılıklı duygular beslediğin biriyle birlikte olmanı tavsiye ederim. Çok daha mutlu olursun

Son şunu diyeceğim kısmı, o cümle. Sen inanma insanlar inanıyor aynen filan diye bitirirken dalga geçiyosun. Gayet neye inanıldığının ne olduğunun farkındasın bu dinde. Sana ne?
pamuk musun nesin pamuk musun nesin kesinlikle Merve'ye katılıyorum siz daima saldırı potansiyeliyle yorum yapıyorsunuz. Hani müslüman tayfasının bağnaz tarafıyla tüm müslümanları yaftaliyorsunuz ya sizde o karşı tarafın bagnazi gibisiniz.

Zira WOMAN WOMAN ne güzel hem kendini hemde konuyu yorumluyor ...kırmadan kırılmadan .... dileğim allah'tan woman gibiler çoğalsın, müslüman tayfasina da okumayı daha çok okumayı nasip etsin.

Istedigim yerde istedigim ahkami keserim. Amacim dua başlığında dikenlik yapmak degil. Konu baslangicta cok sacma geldi. Sonra pek cok yonuyle benzer eski bir arkadasim sandim konu sahibini. Adi bile ayni. Bu sebeple devam ettim. Merakli degilim burada benden farkli düşünen insanlarla bir arada olup diken gibi sıyrılmaya. Oyle biri olsam bu baslikta sık sık sorun çıkarır ve devamli bu sebeple ban yerim.

Yok öyle bir şey istediğim yerde.istedigim ahkamı keserim demek hem bu lafı deyip hemde saygısızlık mi hakaret mi yaptım denmez
Dua başlığına resmen polemik çıkartın bunun adı dikenlik yada başka bir şey
Konu başlığını konu sahibi belirler konu size saçma gelebilir başlık saçma gelebilir herkesin beğenisine göre başlık yada konu açılmıyor begnemisyorsan saçma geliyorsa konuya girip karıştırmak yerine yorum yapma görmezden gel
Meraklı değilim deyip gelip burda inançlara hakaret etmek inanalara laf etmek.ne kadar doğru Allah zayi etmez lafina zayi eder demek mesela
Ben biz siz demedim deyip inananlara saçma bu inaçlar demek ne kadar doğru
Tamam sen inanma senin fikrin ama inananlara da kusura bakama gelipte laf etme
Heleki dua bölümüne gelip burda sorununu paylaşan dua bekliyen duayla birlik olan kişilere laf etme bu doğru değil
Allah insanları ımtihan eder bu ımtihan sonucu mükafatını verir burda yada ahirette inançlı kişiler bunu bilir sabreder
Ben gördüm tanıdıkları inandıkları için başlarına şunlar şunlar geldi diyorsun inancı olmayanlarinlar çokmu güllük gülistanlık hayatları onlar kimbilir ne yasıyor o zaman sana gorede inanmadıkları için başlarına bela geliyor
Böyle şey olmaz
burda sana sen inanmıyorsun diye kimse laf etmezken buraya gelip o saçma bu saçma demekte hiç doğru bir şey değil

pamuk musun nesin pamuk musun nesin kesinlikle Merve'ye katılıyorum siz daima saldırı potansiyeliyle yorum yapıyorsunuz. Hani müslüman tayfasının bağnaz tarafıyla tüm müslümanları yaftaliyorsunuz ya sizde o karşı tarafın bagnazi gibisiniz.

Zira WOMAN WOMAN ne güzel hem kendini hemde konuyu yorumluyor ...kırmadan kırılmadan .... dileğim allah'tan woman gibiler çoğalsın, müslüman tayfasina da okumayı daha çok okumayı nasip etsin.
Alıntı aldım ama ben aslında sorum WOMAN WOMAN a şaşırdım

Durumdaki paylaşımları gördüm denk geldi ne bileyim aşure yapmış mesela annem babama ruhuna diye yorum yapanlara allah razı olsun gibi yada dua emojileri paylaşmış şuan şaşırdım
Yani islamiyete mi inanamıyor yoksa hiç bir dine mi
Ay kızmayın cidden dikatimi çektiği için soruyorum
Eğer öyleyse aynen kimseyle bu tarz polemiğe girmiyor en azından ben görmedim

Alıntı aldım ama ben aslında sorum WOMAN WOMAN a şaşırdım

Durumdaki paylaşımları gördüm denk geldi ne bileyim aşure yapmış mesela annem babama ruhuna diye yorum yapanlara allah razı olsun gibi yada dua emojileri paylaşmış şuan şaşırdım
Yani islamiyete mi inanamıyor yoksa hiç bir dine mi
Ay kızmayın cidden dikatimi çektiği için soruyorum
Eğer öyleyse aynen kimseyle bu tarz polemiğe girmiyor en azından ben görmedim
Ben inanmiyorum ama ailem inancliydi. İnancli insanlari onlarin inanclari dogrultusunda aniyorum, o sekilde dua ediyorum ya da dini gunlerini oyle kutluyorum.
Evet kimseyle din konusunda polemige girmem, herkesin inanci kendine ama burda konu sahibinin yasadigi inandigi seyler ne kadar islamiyet orasi tartisilir

Birde hanım kızımız bir kaç alım demiş hatta Nurettin Yıldız adı geçirmiş o böyle birşey demez diye biliyorum kendisi Allah'tan daima hayırlısını isteyin der ve sayılı, isimli duaları çok sevmez. Cübbeli deseniz tamam o sayıyı ve ona göre duayı onaylar ve sever.

Ben inanmiyorum ama ailem inancliydi. İnancli insanlari onlarin inanclari dogrultusunda aniyorum, o sekilde dua ediyorum ya da dini gunlerini oyle kutluyorum.
Evet kimseyle din konusunda polemige girmem, herkesin inanci kendine ama burda konu sahibinin yasadigi inandigi seyler ne kadar islamiyet orasi tartisilir

Çok bilinen bir ayet vardır "herkesin inancı kendine senin dinin sana benim dinim bana "diye" dinde zorlama yoktur"

Saygı duymak gerekiyor herşeye kişinin yaşam şekli inancı o kişinin kırmızı çizgisi olabilir
Bu şuan konu sahibi olur çünkü oda onun doğrusu burda yorum yazan kişiler olur ve burası dua bölümü belliki inananların yeri buraya gelipte saçma yada doğru değil de demenin anlamı yok gereği de yok

Bazen inanmak adına dini başbaşa boyutta yasıyanlar oluyor o zaman gerçek islamiyeti yada dini neyse bunun yanlış olduğunu zaten söylüyoruz
Kendi adıma diyeyim ailene inandıkları için dua etmen yada özel günlerde birlik olman ne güzel

Hic kimseyi yargılamak doğru değil heleki inançlarını sorgulamak yargılamak kimsenin haddine değil

Yine söyle bir söz vardır ve çok hoşuma gider

Kişinin der günahan dan haberin olabilir ama son nefeste ettiği tövbenin kabul olup olmadığını bilemezsin onu ancak Allah bilir..

O yüzden bilmediğimiz bir şey için ahkam kesmekte doğru degil

Birde hanım kızımız bir kaç alım demiş hatta Nurettin Yıldız adı geçirmiş o böyle birşey demez diye biliyorum kendisi Allah'tan daima hayırlısını isteyin der ve sayılı, isimli duaları çok sevmez. Cübbeli deseniz tamam o sayıyı ve ona göre duayı onaylar ve sever.
Nureddin Yıldız Hocamız a genç bir kız sormuş hocam birini seviyorum ama o beni tanımıyor onunla evlenmek için dua etmek günah mı tarzında bişey sormuş hocamız da falanca beni sevsin onunla evlenelim diye dua etmekte bir sakınca yok dedi tabii felanca hakkımda hayırlı ise nasip et şeklinde dua etmeyi tavsiye etti ama sayılı duaları Cübbeli Ahmet Hocamızdan öğreniyorum dediğiniz gibi hepsine çok inancım ve saygım var

Yok canım! Okumakla değişeceğini sanmiyormuş.
Senin kalip düşüncelerin var. Bunlar degismedigi icin sen de degismiyorsun.

Hayatimin en guzel donemi üniversitede gecti. Lisede ben de siniktim.

Yasadigimiz yer küçüktü. Cok fazla okumaya giden genc yoktu.

Okuldan eve donerken tekerlekli bavulun yere sürtünmesi sesi bile benim omuzlarimi göğe çıkarırdı.

Başarıya hep açtım. Başarı takdir getirirdi. Takdir de ozguven.

Ah ah boşa konustugumu bile bile konusuyorum.

Sen vizyonsuz birisin. Okumaktansa kocan abdest alirken onun sakalindan akan suyu şalınla silmeyi tercih edersin. Daha romantik çünkü. Onemli olan da bu oyle degil mi? 😉

Okuyup da napacaksin? Kim napmış okuyunca? Mutlu hayatın anahtarı evlilikte.

Sen allaha sığın, zayi olma.
Bu arada konuyu uzatmak istemiyorum ama size şunu söylemek istiyorum Harun Serkan Aktaş dediğiniz insan Biyoloji Mezunu eşi Bükre İç mimar Bükrenin babası Mühendis şimdi bu insanlar bu kadar eğitimli iken Bükre üniversiteye giderken evlendi diye vizyonsuz mu oldu ?
Serkan aktaş Bükre okuldayken kendisi evde temizlik yaptığını yemek yaptığını ev arkadaşı gibi bütün sorumlulukları paylaştıklarını dile getirdi yeri gelmiştir eve yardımcı da almıştır belki herkes evine yardımcı alabilir bunda abes bişey yok hadi diyelim sizin deyiminizle onların çizdiği tozpembe profil pekde sahici değilse İlahiyatçı yazar Ahmet Bulut da üniversite zamanında evlenmiş ve Bükrenin babası gibi zengin bir babaya sahip değil emekçi köyde yaşayan bir babaya sahipmiş ama Allah a sığınıp evlendiği için evlilik hayatı da okul hayatı da çok güzel ilerlemiş kendi kızlarına da üniversiteye giderken evlenmeyi tavsiye etmiş ve öyle de olmuştur kendilerinin en az 30 yıllık evlilikleri vardır hala çok mutlular sebebi ne mi çünkü Peygamber efendimiz sav in ahlakı ile ahlaklanmış birisi ve eşinin değerini bilen birisi kadınlar size Allah’ın emanetidir hadisini benimsemiş bir büyüğümüz tamam bu İlahıyatçı bunu da geçelim çoooook sevdiğim Hayati İnanç hocam kendisi avukattır kimse ona vizyonsuz diyemez hayatımda onun kadar vizyon sahibi onun kadar kültürlü bir insan görmedim ben kendisi de Boğaziçi üniversitesinde hukuk fakültesi okurken yani öğrenciyken evlenmiştir ve hala çok mutlu bir evliliği var kendisi de bu yaşlarda evliliği tavsiye ediyor yani Allah’a sığınan zayi olmuyor 😉Vesselam...

Birini seviyorum ama o bana karşı hissiz Ya Cami Ya Vedud esmalarının bu konuda etkili olduğunu biliyorum ama belli sayıları var bilmeden okursam ters etkisi olur diye korkuyorum bu Esmaları okuyarak sevdiği kendisine ısınan var mı ve hangi sayılarla okudunuz paylaşırsanız sevinirim.

Bu arada konuyu uzatmak istemiyorum ama size şunu söylemek istiyorum Harun Serkan Aktaş dediğiniz insan Biyoloji Mezunu eşi Bükre İç mimar Bükrenin babası Mühendis şimdi bu insanlar bu kadar eğitimli iken Bükre üniversiteye giderken evlendi diye vizyonsuz mu oldu ?
Serkan aktaş Bükre okuldayken kendisi evde temizlik yaptığını yemek yaptığını ev arkadaşı gibi bütün sorumlulukları paylaştıklarını dile getirdi yeri gelmiştir eve yardımcı da almıştır belki herkes evine yardımcı alabilir bunda abes bişey yok hadi diyelim sizin deyiminizle onların çizdiği tozpembe profil pekde sahici değilse İlahiyatçı yazar Ahmet Bulut da üniversite zamanında evlenmiş ve Bükrenin babası gibi zengin bir babaya sahip değil emekçi köyde yaşayan bir babaya sahipmiş ama Allah a sığınıp evlendiği için evlilik hayatı da okul hayatı da çok güzel ilerlemiş kendi kızlarına da üniversiteye giderken evlenmeyi tavsiye etmiş ve öyle de olmuştur kendilerinin en az 30 yıllık evlilikleri vardır hala çok mutlular sebebi ne mi çünkü Peygamber efendimiz sav in ahlakı ile ahlaklanmış birisi ve eşinin değerini bilen birisi kadınlar size Allah’ın emanetidir hadisini benimsemiş bir büyüğümüz tamam bu İlahıyatçı bunu da geçelim çoooook sevdiğim Hayati İnanç hocam kendisi avukattır kimse ona vizyonsuz diyemez hayatımda onun kadar vizyon sahibi onun kadar kültürlü bir insan görmedim ben kendisi de Boğaziçi üniversitesinde hukuk fakültesi okurken yani öğrenciyken evlenmiştir ve hala çok mutlu bir evliliği var kendisi de bu yaşlarda evliliği tavsiye ediyor yani Allah’a sığınan zayi olmuyor 😉Vesselam...
Ayy serkan aktas ve bukre hic inandirici degiller bu konularda
Nurettin yildiz ve cubbelide hep hayirlisini isteyin diye yorumlar yapar
Yani sevgili sana mahrem olmadigi icin Allah’in esmasini okuyamazsîn

Sayfalarca ne yapmaya çalıştığını ben anlayamadım. Genç bir kızı uyandırmaya çalışıyor bahanesiyle yok o saçma yok bu saçma. Forumda zaten normalde din konuşmak yasak. Dualarımız sizinle diye bir bölüm yapılmış bu tarz konular için. Ona gelmiş şu saçma bu saçma, yok müslümanlar kendi inancına saygı bekliyor, bize saygı duymuyor, arapça kelimelerle cevap verme vs. amaç ne? Kız sana çok saygılı cevaplar vermiş halbuki. Sen de cinsellik bölümünde seks oyuncaklarıyla ilgili başlık açmışsın. Şimdi birinin oraya gelip seksli meksli şeyler konuşmayın ahlaksızlar demesi gibi şu yaptığın. 45 mesaj yazmışsın şu başlığa. Dindar biri gelip ısrarla sana 45 mesaj boyunca tebliğ yapsa rahatsız olursun.

Ayrıca ağzından oku, çalış lafları düşmüyor ama nasıl bir iş hayatın varsa sabaha kadar durmaksızın başlıkta mesaj yazabilmişsin. Ne güzel iş hayatı bu böyle
ajjajajajja boyle olmez fuze at 🤣

Evet bunu tekrar etmek istemedim...Ama kesin biliyorum Nurettin hoca bu işlere onay vermez.

Sevdiğiniz kişinin size eş olması için dua etmeniz günah değildir. Hakkınızda hayırlı olması için Allah'a dua edebilirsiniz.

Aşık olmak günah değildir. Bir hadiste, bir kadına aşık olup onu gizleyen ve kimseye söylemeden ölen birinin şehit olacağı ifade edilir. Bu nedenle aşık olmak insanın elinde olan bir şey değildir.

Bunu ehli sünnet bir sayfadan alıntı yaptım
Nurettin Yıldız hocamız da böyle dua etmekte bir sakınca olmadığını caiz olduğunu söylüyor
393B9ADF-08A6-4186-B886-447483EB0C75.png

Sevdiğiniz kişinin size eş olması için dua etmeniz günah değildir. Hakkınızda hayırlı olması için Allah'a dua edebilirsiniz.

Aşık olmak günah değildir. Bir hadiste, bir kadına aşık olup onu gizleyen ve kimseye söylemeden ölen birinin şehit olacağı ifade edilir. Bu nedenle aşık olmak insanın elinde olan bir şey değildir.

Bunu ehli sünnet bir sayfadan alıntı yaptım
Nurettin Yıldız hocamız da böyle dua etmekte bir sakınca olmadığını caiz olduğunu söylüyor Eki Görüntüle 2909383
Cok ilginc geldi bu durum bana ben asik olmak sevmek gunah demedim sadece
Biliyorsun ki dinimizde sevgili durumu haram ve o seni sevmiyor sen sevmesi icin okuyorsun
Sen simdi o beni sevsin diye dua edersen onun icin esmalari okursan bu olmaz diyorum cunki esmalar sana haram olmayan icin okunmali ya esin kardesin felan gibi diyorum
Dua etmek ayrı bunun için hatim indirmeler zikir cekmeler ya da araya baska dini ritüeller sokarak zorla kendine baglamak baska birsey ben onu demek istiyorum o seni sevmiyor sen zikir cekmek istiyorsun bu garip olan

Cok ilginc geldi bu durum bana ben asik olmak sevmek gunah demedim sadece
Biliyorsun ki dinimizde sevgili durumu haram ve o seni sevmiyor sen sevmesi icin okuyorsun
Sen simdi o beni sevsin diye dua edersen onun icin esmalari okursan bu olmaz diyorum cunki esmalar sana haram olmayan icin okunmali ya esin kardesin felan gibi diyorum
Dua etmek ayrı bunun için hatim indirmeler zikir cekmeler ya da araya baska dini ritüeller sokarak zorla kendine baglamak baska birsey ben onu demek istiyorum o seni sevmiyor sen zikir cekmek istiyorsun bu garip olan
Hayır hayır kesinlikle beni sevsin ve sevgili olalım gibi bir şey istemiyorum Allahtan başka bir sayfa da okumuştum bir kız tefriciye falan çekiyormuş Allahım bana mesaj atsın ve ilişkimiz başlasın diye hatta şunu belirtmiş hemen bana aşık olsun diye dua etmiyorum mesaj atsın ilişkimiz başlasın zaten zamanla aşk olur falan demiş mesela bu günah çünkü kız resmen haram bir ilişki için dua ediyor ama ben diyorum ki Allahım o senin katında hayırlı bir kulsa ve iyi bir insansa onun sevgisini bana nasip eyle onu hakkımda hayırlı eyle bana eş nasip eyle ama o senin katında hayırlı bir kul değilse ve iyi bir insan da değilse benim kalbimi ondan soğut ve üzülmeme izin verme diyorum ben helal olan evlilik için dua ediyorum sizi sevmeyen biri sizinle evlenir mi evlenmek istemesi için size ısınması lazım demi
Zaten Ya Vedud esmasını çekmeye cesaret edemedim ben Allahım yapacaklarım okuyacaklarım beni günaha sokacaksa okumayı nasip etme diye de dua ediyorum mesela Cübbeli Ahmet hocamız hacet duaları paylaşıyor bizimle sürekli ve diyor ki evlenmek isteyenler okuyabilirsiniz diyor ama evli biriyle evlenmek için eşleri ayırmak için okursanız helak olursunuz diyor ama bekar biri olur nasip et diye okuyabilirsiniz diyor yani Allahım o beni sevsin ve evlenelim demekte ne sakınca var ki büyü değil ki sonuçta Rabbimden istiyorum

Hayır hayır kesinlikle beni sevsin ve sevgili olalım gibi bir şey istemiyorum Allahtan başka bir sayfa da okumuştum bir kız tefriciye falan çekiyormuş Allahım bana mesaj atsın ve ilişkimiz başlasın diye hatta şunu belirtmiş hemen bana aşık olsun diye dua etmiyorum mesaj atsın ilişkimiz başlasın zaten zamanla aşk olur falan demiş mesela bu günah çünkü kız resmen haram bir ilişki için dua ediyor ama ben diyorum ki Allahım o senin katında hayırlı bir kulsa ve iyi bir insansa onun sevgisini bana nasip eyle onu hakkımda hayırlı eyle bana eş nasip eyle ama o senin katında hayırlı bir kul değilse ve iyi bir insan da değilse benim kalbimi ondan soğut ve üzülmeme izin verme diyorum ben helal olan evlilik için dua ediyorum sizi sevmeyen biri sizinle evlenir mi evlenmek istemesi için size ısınması lazım demi
Zaten Ya Vedud esmasını çekmeye cesaret edemedim ben Allahım yapacaklarım okuyacaklarım beni günaha sokacaksa okumayı nasip etme diye de dua ediyorum mesela Cübbeli Ahmet hocamız hacet duaları paylaşıyor bizimle sürekli ve diyor ki evlenmek isteyenler okuyabilirsiniz diyor ama evli biriyle evlenmek için eşleri ayırmak için okursanız helak olursunuz diyor ama bekar biri olur nasip et diye okuyabilirsiniz diyor yani Allahım o beni sevsin ve evlenelim demekte ne sakınca var ki büyü değil ki sonuçta Rabbimden istiyorum
Evet ayni yere geliyoruz iste rabbim hakkinada hayirlisini versin insallah hep hayirlisini iste duani ona odaklama

Evet ayni yere geliyoruz iste rabbim hakkinada hayirlisini versin insallah hep hayirlisini iste duani ona odaklama
İnşaAllah hayırlısı bakalım Allahım hayırlı ise nasip et hayırlı değilse beni soğut diyorum Allah bizim kârımızı bizden daha iyi biliyor zaten hayırlısını verir kışın konuyu güncellerim duruma göre dualarınızı eksik etmeyin inşaAllah

X