Sevdiğim hala yerinde mi...

MioRa

Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2017
113
77
30
Dün gece eskiden okuduğum bir kitabı okudum. Aklıma sevdiğim geldi...
Ona göre ben tam bu kitap karakteri gibi masum, erdemli, sevgi dolu bayandım. Yani öyle söylerdi. Böyle masum, iyi kalpliymiştim...

3 yıl önce büyük bir aşkla evlendik. Evliliğimizin ilk haftasımda yaşam şartları ve sıkıntılar bizi zorlamaya başladı. Düzgün bir balayı yaşayamadık. Evimizi değiştirmek zorunda kaldık. İşlerimiz ters gitti... Evliyken uzak kaldık aylarca. Uzak şehre gidip çalışmak zorunda kaldı. Elbette bu süreçte biraz yıprandık. Sessiz sakin bir insanken tartışmalarda sesim yükselmeye başladı.
Bunları aştık beraber. Herşeyi baştan kurduk. Evimizi, işimizi... Güzeldi herşey. Düzen tutturmuşken çocuğumuz olsun istedik çok şükür oldu.

Hamileliğimin 2. Ayında benim tüm hayatımı, karakterimi değiştiren bir olay yaşadık. Aldatılma olayı oldu. Hala şüphelerim devam ediyor. Bir bayandan eşimle çekilmiş fotograflar geldi. Eşimin bluzu elindeymiş onun bile fotografını attı. Facebook konuşmaları vs... O bayan hamileysem zencefille düşürebileceğimi bile tavsiye etti! Ben büyük bir kıyamet kopardım. Evdeki herşeyi kırdım döktüm.
Bana böyle bir şey olmadığını söyledi. Hepsinin iyi düzenlenmiş bir oyun olduğunu falan... Bilgisayar mühendisi montaj işlerinden anlayan bir arkadaşım var. Fotografları ona gösterdik. Bize montaj olduğunu ispatladı. (ama ya eşim onu da kafaladıysa? Bana yalan söylüyorlarsa? )
Konuşmaların sahte hesapla eşim tarafından yazılmış gibi gösterilebileceğini söyleyip beni ikna etmeye çalıştılar. Bluzun kızda ne işi var deyince de dünyada o bluzdan bir tane yok üstünde görüp aynısından almıştır diyerek ikna etmeye çalıştılar beni. Arkadaşım güvendiğim bir arkadaşımdır ama yine de güvenemiyorum artık.
Ne olursa olsun, aldatılma olayı oyun olsa bile çok yaralandım. Hayata bakışım değişti. Kendime bile o kadar güvenmemiştim ben. Sevdiğime olan güvenim bitti.
Hamileliğim boyunca yüzüne bakmadım. Boşanmak istedim evi terkedecektim bırakmadı. Gidersem canına kıyacağını söyledi. Ağladı... Suçsuz olduğunu ispatlamak için kızla yüzleşmek bile istedi ama ben buna katlanamazdım. O günden sonra ona hep kötü davrandım. Her fırsatta ezdim. Benden kendi isteğiyle vazgeçmesi için elimden geleni yaptım. Her fırsatta o olayı yüzüne vurdum. Ta ki gerçekten canına kıymayı deneyene kadar. Cinnet geçirdi. Canına kıymaması için çok zor ikna ettim. Ona inandığımı söyledim. Artık bu konuyu irdelemeyeceğimi vs... Ama hala şüphelerim vardı. Deli gibi sevdiğim halde bunu eskisi kadar gösteremiyordum. En ufak şeye bağırıp çağıran sağa sola saldıran hırçın bir insana dönüştüm.
Dün gece o kitabı okuyunca eski günler geldi aklıma. Sevdiğim adam da, ben de 3 yıl öncesinden bambaşkayız. Elini tuttum, şaşırdı ve sevindi sanırım. Yüzünü okşadım... 'Sevdiğim' adamı aradım! Yoktu. Sanki dokunup elini tuttuğum adam artık o değildi. Çok özlüyorum eski günleri...
Eskisi gibi olmanın, yaşananları yaşanmamış gibi devam etmenin bir yolu var mı bilmem ama, bunu çok isterdim...

birazcikta olsa sevgi varsa bence hersey duzelebilir. herseyin üzerine bi sunger cekin. eger suan da boyle supheleriniz yoksa unutun gitsin. zor belki ama deneyin. bebeginize odaklanin. onunla ilgili hayaller kurun. Kalpleri birbirine isindiran Allahtir. bol bol dua edin. insallah hersey eskisi gibi hatta daha guzel olur.

Ya eşinize güvenmeyi seçerek sorgulamayı bırakın ya da ayrılın. Söylemesi kolay tabi ama bu şekilde karşınızdaki insana da kendinize de eziyet etmeyin bana göre.
Ayrılmayı çok istedim ve denedim. Ama ciddi anlamda beni bırakmıyor. En son neredeyse kendini öldürecekti. Suçunu itiraf etmesi için çok üstüne gittim. Hani bana bu kadar yapılsa yorulup aldattığımı itiraf ederdim. İtiraf da etmiyor inatla suçsuzum diyor. Siz olsanız ne yapardınız?

Olanları unutmama yardımı olacak mıdır?

Duygusala bağlamanıza gerek yok.
Yapacağınız tek şey o kadınla eşinizi yüzleştirmek olacaktı.. sadece kilit nokta o kadındı...
Siz hiç birşeyi göze alamamışsınız. kolay olanı seçmişsiniz(aslında en zoru bu) adamı eziklemeyi tercih etmişsiniz.
Ne gerek var... yaralar hiç geçmeyecek bu aklınızdan çıkmayacak...
Ayrıca o bilgisayarcı vs... yok montaj mış falan hiç inandırıcı değil
Kim neden yapmış diye adama sorarlar ???
ayrıca hiç merak etmeyin kimse canına kıymıyor... can tatlı
Çok gördük kendimi öldürürüm diyenleri..

Ben olsam napardım biliyor musunuz o mesajı atan kadını bulma imkanım varsa bulurdum kendim sakince yüzleşirdim. Aradan o kadar zaman geçmiş eğer gerçekten planlı bir oyun idiyse hıncını adamdan almıştır nasıl olsa bu sürede ve gerçekleri söyler o kadın diye düşünüyorum.
Eğer sürekli böyle şüphe ve güvensizlikle devam edecekseniz bunu öneririm. Böyle bir imkan yoksa da bence bu olayları unutmayı deneyin. Eşiniz gözünüzün içine bakıyor anladığım kadarıyla

Olanlara üzüldüm canm ama madem hala içinde sevgi var ve o günleri özlüyorsun bence başarabilirsiniz tekrardan hem bebek demek yeni heyecanlar demek eve neşe demek bence kocana bir şans ver geçmişi unutmak zor olsada unutmak için elinden geleni yap..
Bu adamda seni bu kadar sevmeseymiş boşanırdı

Haklısınız yaşamadığınız için böyle konularda empati yapmak zordur. O montaj olayı zaten bana da inandırıcı gelmiyor bu yüzden hala şüphe içindeyim. Ben de çok gördüm kendimi öldürürüm diyenleri ama bu kadar ciddisini görmedim. Ne olursa olsun böyle bir ihtimali göz ardı edip ömür boyu sevdiğim adamın ölümüne göz yummuş olmanın acısını çekmek istemem. Yüzleştirmek istemeyerek çok duygusal ve korkak davrandım. Hamileydim. Düşük riskim vardı ve evet korkağın tekiydim kolaya kaçtım onu ezmeyi tercih ettim aksini söyleyen yok.

O kadının imi timi kalmadı. Bana sosyal medya aracılığıyla ulaştı. Şimdi hesabı kapanmış ya da donmuş. Soy adını bilmediğim için de hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Tek bilgim Bursa'da yaşadığı. Ama bursa bize çok uzak ve hangi semtte yaşıyor onu bile bilmiyorum. Kadın en son beraber kaldıkları otelden kayıt çıkartıp bana gösterecekti. Ama ondan sonra ses soluk kesildi.

Neden ona böyle bir oyun kurulsun ki?
Asla eskisi gibi olmaz. O güven duvarı bir kere yıkıldı mı asla eskisi gibi olmaz..
Bu şekilde gittiği yere kadar gider. Sevmiyorsanız açık açık 'sevemiyorum kendini bu fikre alıştır' deyin..

kadın kim? tanıdık mı? ben olsam yüzleşirdim.

o kazaktan iki tane vardır demişler. kocanızdaki nerde? sormadınız mı?

başka fotoşoğtan anlayan birileri yok mu? onlara da sorsaydınız.
Başka tanıdığım yok bilen. Eşimin abisi var o da güveneceğim en son kişi. Bayanı hiç tanımadım uzak bir şehirde Bursa'da. Kadın hakkındaki tek bilgim ismi ve Bursa'da yaşadığı. Eşimin bluzu da duruyor evde. Bayanın dediğine göre beraberken bluzun fotografını çekmiş bana ispatlamak için. Almaya çalışmış hatıra olarak ama eşim vermemiş sözde.

Peki kocanızın bursa ile bir bağı var mı? İş için şehir dışına çıkar mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…