Serklaj Ameliyatı olanlar yardım lütfen...

Kadirezzan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2015
1
0
31
Arkadaşlar konuyu doğru yerde mi açıyorum bilemiyorum ama bu benim 2.gebeligim suanda 5 haftalık ilk gebeligimde hersey sorunsuzken 24.haftamda erken doğum yaptım ve malesef bebegimi kaybettim rahim ağzı yetmezliği teşhisi koyulmadi ama herhangi bir neden de sunulmadi 3 ay sonra yeniden hamişimm ama cok korkuyorum yeniden melegimi kaybetmekten hamis olmadan önce rahim boynu 2.5 cm çıkmıştı yani yine olması gerektiginden ince hamileligim boyuncada sürekli bakılacak doktorum tedbir amaçlı istersen serklaj yapabileceğini söyledi ancak bu işleminde erken doğumu tetikleyebileceginden bahsetti daha once serklaj işlemi yapmış arkadaşlar yardımcı olursaniz sevinirim..

Geç oldu ama ben 21. Haftamda acil serklaj oldum açılma ve hunileşme vardı hamdolsun şuan 31. Haftamdayım inanın nette okumadığım yer kalmadı bazen tek çareniz kalıyor benim gibi eğer olmazsan 48 saat içinde kaybedersin bebeği dediler Rabbim yardım etti erken yapılan serklajlarda sıkıntı olmuyor geç kalmamak önemli bundan sonraki her gebeliğimde en geç 13. Haftada yapılması gerekiyor çünkü rahim ağzı yeterli değil dilerim olmuşsundur ve herşey yolundadır Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

merhaba bende 13 haftalikken bu ameliyati oldum ilk haftalar surekli yattim suan 22 hafta bitmek uzere pek yatmiyirum bunaldim galiba evden cikmiyorum ama yatmiyorumda acaba siz surekli yatak istirahati yaptibizmi bide dogumunuz kacinci haftada oldu acaba

Sadece doktor kontrolü içşn çıkıyordum canım onun dışında yemeği bile yatarak yedeğim 39. Haftada sezeryan oldum ama seninki erken olduğu için belki benim kadar dikkat etmene gerek yoktur Allah sağlıkla kucağına aldırsın inş

Merhaba ben 20. Haftadayim rahim agzi 1cm acil serklaj olcak ama umudum tukeniyor nwdense benimde sizin gibi olur mu acaba morale iyi orneklere ihtiyacim var acil serklajla gebeligi devam eden pek yok gibi

Merhaba ben 20. Haftadayim rahim agzi 1cm acil serklaj olcak ama umudum tukeniyor nwdense benimde sizin gibi olur mu acaba morale iyi orneklere ihtiyacim var acil serklajla gebeligi devam eden pek yok gibi
Canım çok yanlış düşünüyorsun 1 cm Dediğin nedir ki , diğer grupta 20-22. Haftalarda acil serklaj olanlar kucaklarına aldılar hemde 38-39. Haftada , ne kadar şanslısın ki doktorun 29. Haftada Görmüş , çoğumuz 1-2-3 Gebeliği 20 li haftalarda sonlandı

Cevap icin cok tesekkur ederim dun dikis atildi bakalim nasil gidecek enfeksiyn kapmamam lazim sanirim onun icin sizin yaptiginiz ozel seyler varmi birde dikis sonrasi hangi ilaclari kullandiniz.

Cevap icin cok tesekkur ederim dun dikis atildi bakalim nasil gidecek enfeksiyn kapmamam lazim sanirim onun icin sizin yaptiginiz ozel seyler varmi birde dikis sonrasi hangi ilaclari kullandiniz.
Her wc den sınra ön bölgeni kaynatılmış ılıtılmış hazır suya ( 500 ml suya 10 gr karbonat atıp) karbonat atıp siliyordum , dikişten sonra bir kereye mahsus 1 kutu antibiyotik vermişti , 18. Hafta da kasılmalar başlayınca magnorm vermişti , birde Dikiş atıldıktan sonra hep yattığım için pıhtılaşma Olmasın diye günlük 0.2 lik cleksan iğne vurunmuştun , hafta da bir proluton iğne vardı , 16. Haftada demir hapı ve decavit başlandı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…