Serebral palsili

Esoss42

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2023
6
1
30
Merhabalar güzel anneler 10 aylık bir kız bebeğim var anne karnında geçirdiği enfeksiyon sebebiyle beyinde etkilenmiş var doktorların bazılarına göre belki hiçbirisi yapamaz yapar belki yapar bazılarına göre orta hafif çok daha iyi yerlere gelir fizyoterapistler göre birine göre sol tarafı birine göre 4 tarafı etkileşimli ama yapar tarzında hiçbirşey belli değil bense uğraşıyorum elimden geldiğince sorum şu böle çocuğu olup nasıl ilerledi neler yaptı yapabilecekmişiz merak ediyorum şuna dönemiyor oturamıyor başını tutuyor

Fiziksel olarak en çok hangi kaslarında kasılmalar varsa yavaş yavaş gevşetme hareketleri vermişlerdir bu hareketlerle oyun yoluyla kas kontrolu sağlamaya yardımcı olabilirsiniz top uzanacağı bir yere koyup hadi topu al gibi yönergelerle destekleye bilirsiniz salya kontrolü nasıl beslenmede çiğneme yutma reflekslerinide kontrol edin 🫶🏻 inşallah sağlıcakla büyür güzel yavrunuz 💕

Çok teşekkür ediyorum güzel yorumunuz için şuan kollarda uzanma yok ayaklarını isterse çekebiliyor üzerine basabiliyor ayakları iyi ama kollarda katılık var yutma çiğneme güzel salyası çok fazla değil ama dişlerimiz çıkmadı hala inşallah dediğiniz gibi ilerisi iyi olur

X