Sephora'nın Lumea macerası.

bende almayı düşünüyorum ama sedef var bacaklarımda. in vino veritas in vino veritas da sedefi olduğunu söylemiş ilk mesajında. sedefi olupta deneyen var mı?

bir de genital bölgede yumurtalıklara bir zararı var mıdır? araştırdınız mı daha önce kızlar :)

Evet gençler, aldım lumeacığımı. Madem şu foruma ciddi zaman harcıyorum şu konuyu açayım hem tecrübelerimi yazar hem de soruları cevaplarım dedim. Yarım bırakılan konulardan olmamasını umuyorum. Uzun süre yazmaya çalışacağım.

Öncelikle belirtmeliyim ki daha önce lazer epilasyon yaptırmış ancak bir süre sonra tüylerine tekrar kavuşmuş bir bünyem var. Yani alex bile işe yaramamışken bu işe yarar mı çok emin değilim. Ama benim amacım tüylerden tamamen kurtulmak değil, çünkü anladım ki artık ne kadar uğraşırsam uğraşayım, ne kadar para dökersem dökeyim bunlardan kurtuluşum yok. En iyisi mışıl mışıl uyusunlar, benim elimin altında da onları uyutacak alet her daim olsun diye lumea'yı almaya karar verdim.

20 aralıkta philips bayisinin birinden yılbaşı kampanyası ayağına 1100 tlye aldım kendisini. Hemen kullanamadım malesef. 22 aralıkta ilk seansımı yaptım. Koltukaltı, vajinal bölge, bıyık ve kollarıma yaptım. Bacaklarımda sedef lezyonları olduğu için onlara yapmadım. Bu süre içinde doktora gitmeye fırsatım olmadığı için de soramadım zararı olur mu diye. Zaten bacaklar çok dert değil benim için. Kalsınlar şimdilik dedim.

Acı var mı acı diye soranlar için çok net cevap verebilirim ki yok. Vajinal bölge hariç tamamını 5. seviyede yapmama rağmen sinek ısırığı gibi bişey hissettim sadece. Bikini bölgesini de beşinci seviyede yaptım ama iç tarafları, yumuşak kısımları 3. seviyeye indirerek uyguladım. Gerek yokmuş. Muhtemelen ikinci seansta tamamına beşinci seviye basıp geçeceğim. Bu arada bıyıklarımı traş etmedim ama diğer her yeri traş ettim. İyi traşlayamadığınız yerlerde acı daha fazla oluyor. O yüzden traştan sonra ne kadar az zaman geçirirseniz o kadar iyi olur. Çünkü kıllar uzamaya başlatınca lumea yakıyor ve onlar teninize değdiği için acı oluşuyor. Hemen duştan sonra yapmak mantıklı.

Uygulama tahmin ettiğimden de kısa sürdü. Yaklaşık yarım saatte bu bahsettiğim bölgelerin tamamını halletmiştim bile. Şarjı kolay bitmiyor. Muhtemelen bacaklarımı da aradan çıkartabilirdim yapmak isteseydim. Şarjı bitmezdi. Burda önemli olan cihazı geceden şarja takıp ertesi gün kullanmak. Uygulamadan sonra şarja takıp bir sonraki uygulamaya kadar bekletirseniz şarj kendi kendini yiyor sanırım. Şarjı çabuk bitiyor diyenlerin yaptığı hatanın bu olduğuna inanıyorum.

İşe yarayıp yaramama konusuna gelirsek. Yarıyor ama çok yavaş olacak belli ki. Bu benim bünyemle alakalı olabilir. Dediğim gibi lazerden sonuç alamamış bir insanım, bundan muhteşem bir sonuç beklemiyorum açıkçası. Umarım yanıltır beni. Bugün 12-13 gün falan oldu yanılmıyorsam. Ayın 6'sında yani salı günü ikinci seansımı yapacağım. Dökülme %10 civarında. 7. gün ufak ufak dökülmeye başladılar. Günde 2-3 tel döküle dölüküle bir kısmı gitti işte. Daha hızlanır mı böyle mi devam eder bilmiyorum. Dediğim gibi şimdilik durum pek iç açıcı değil ama ümitliyim. Gelecek vaad ediyor alet..
sephora, nedir duurummlarr yazmmısın :)

Sephore ne durumdasın kuzum? Ben ciddi manada memnunum Lumea'dan evet pek düzenli kullanamadım doğru ama yine de aldığım sonuçlar ciddi manada iç açıcı :KK49:

Ya bak benimde aklımı celdiniz. Uzun zamandır eşimle lazeri düşünüyoruz. Lazere vereceğim parayı bu aletemi versem ne yapsamo_O

Nasıl gidiyor seanslar, takipteyiz:)

in vino veritas in vino veritas nasıl gidiyor lumia kullanımı? Yazmamışsın topiğe. Bizi de bilgilendirir misin :KK66:

Sephoraa nedir son durum heyecanla bekliyoruz :)

bende almayı düşünüyorum ama sedef var bacaklarımda. in vino veritas in vino veritas da sedefi olduğunu söylemiş ilk mesajında. sedefi olupta deneyen var mı?

bir de genital bölgede yumurtalıklara bir zararı var mıdır? araştırdınız mı daha önce kızlar :)

sephoraa konusunu unuttu sanırım. herkes merakla onun yorumlarını bekliyor....

sephora, nedir duurummlarr yazmmısın :)

Canlar unutmadım konumu unutur muyum hiç... Altı ayı doldurayım diye bekliyordum, bir takım deneyler falan yapıyorum. Ama madem herkes bu kadar merak etmiş altı ay dolmadan yazayım.

Sonuç mükemmele yakın diyebilirim. Koltuk altı %100 bitti. Bikini ve genital %80-85 gibi, çıkanlar da tüycük şeklinde. Kollarda 3-5 tane dirsek civarında var oraya pek yapamıyorum sanırım. Bu arada en çabuk biten bölge kollar oldu tüyler ince olmasına rağmen. Bıyıklar görünmüyor ama uzamaya devam ediyor. Işını ayda bir falan veriyorum artık. Her hafta bıyık alan biri olarak çok rahatlattı beni. Bacaklarda sedeflerden dolayı yeni başlayabildim. 2. Seans daha ama %40 civarında azaldı diyebilirim. Sedefleri olan arkadaş, lezyonların geçmeden yapma sakın...

Koltukaltına son 2.5 aydır yapmıyorum, çıkacak mı ya da ne zaman çıkacak diye test aşamasındayım. Tek tük fırtlayan tüycükler dışında geri gelen olmadı.

Bu arada koltukaltına 5. seviye ile küçük başlıkla atış yaptım. Pek bişey değişmedi. Sonra büyük başlığa geçtim, iki seansta canına okuduk hepsinin sevgili lumeam ile birlikte. Küçük başlık sıkıntılı sanırım. Çok işe yaramıyor. Genital bölge ve bıyıkta da aynı sıkıntıyı yaşıyorum çünkü. Bikini bölgesine 5. Seviyede büyük başlıkla, genital bölgeye 4. Seviye küçük başlıkla yapıyorum. Bikini bölgesi tamamen tertemiz, genital bölgede hala yoğunluk var. Ama eskiye göre çok çok iyi. Bıyığa da 5. Seviye küçük başlıkla yapıyorum dediğim gibi ince de olsa hala ayda bir çıkıyorlar.

Sanırım aklıma gelenler bu kadar. Evet şimdi soruları alabiliriz.

Hanımlar bir şey sormak istiyorum. Lumea bende aldım baya memnunum ama bir sıkıntım var. sağ koltukaltı neredeyse bitmek üzere 10 kuruş kadar bir bölgede çıkıyor sadece diğer yerlerde çıkmıyor ama sol tarafımın maşallahı var.
Acaba tersime mi geliyor beceremiyorum diye son seansları eşime yaptırdım. ama yine aynı. yani uzama süresi tamam eskiye göre fark var ama bölge olarak eskisi gibi. Sizdede böyle sıkıntı yaşayan varmı.

Ben ilk aldığında inanılmaz memnun kalmıştım yaptığım yerlerin neredeyse hepsi döküldü ve bir aya kadar çıkmadı. Ben de çok düzenli kullanmadım açıkcası, tekrar çıkacak mı diye merak edenlere; uzun süre kullanmazsanız geri geliyorlar:KK43: ama şöyle de bir durum var ben pko hastasyım ve doktorum benzer durumu kilinik tipi lazerle de yaşayabileceğimi söylemişti. Ben yine de bilgilendirmek istedim.

Ha şöyle de bir şey var lumeayı hala öneririm: zira vücuda 2 haftada bir yüze neredeyse 1 haftadan daha kısa sürede ağda epilatör uygulamak yerine lumeayla ayda bir toplamda 10 dakika atış yapmak çok çok daha rahat ve acısız. Düzenli kullanırsanız zaten seanslar arasında bölge başına 10-20 tüyünüz olacaktır. Ama yine de bir kere kullanıyosun ömür boyu çıkmıyo gibi düşünen arkadaşlar bilgilensin istedim. Sonuçta hamile kalmayı planlıyorsanız lumea kullanamayacaksınız. hamileleğin son bir kaç ayı ve emzirme dönemi ağda ya da benzeri bir yönteme dönmeniz gerekecektir.

Lumeanın benim açımdan en büyük rahatlığı acısız olması ve normal tüy alma işlemlerinden çok çok daha kısa sürmesi.

Sephora Merhaba,

Bende merak ettiğim bir kaç konuyu sormak isterim. Bende şu an Lazere devam ediyorum ve artık kampanyam bitmek üzere son seanslarım. Lazer kampanyam bitmeden bunu kullanabilir miyim? Yani diğer lazere devam ederken bu da artı olarak kullanılabilir mi?
Bunun seans günlerini sen çıktıkça mı belirliyorsun yoksa kullanma klavuzu gibi bir şeyi var da sen ona göre mi baktın?
Bu cihazı kullanırken ya da kullanmadan önce herhangi bir jilet ya da benzeri şeylerle alım yapıyor musun? Yoksa çıktıkça bu cihaza mı sarılıyorsun?
Lazer ile acısını karşılaştırdığın zaman yani normal lazer makineleri ile karşılaştırdığında hangisi daha fazla acı yapıyor?
Yazın bunu kullanabiliyor musun güneşe çıktığında falan sorun olur mu, diğer lazer makinelerinde güneş kısmında ara veriliyor ya hani.
Bıyığına uyguladığını belirtmişsin, bıyığın normal standartta mıydı, yani ne var ne yok gibi, çok uzadığında belli olanlar gibi mi? Bıyık kısmına uygulama yapmaya neden ihtiyaç duydun? Hepimiz bıyık kısmına uygulayabilir miyiz?
Çene kısmına uygulanabilir mi sence? Azalma olmayıp çoğalma olabilir mi? Yararı olur mu yani.
Bir de bunu sürekli hani ağda gibi kullanır mıyız. Yani milenyum ağdası gibi :) Biter mi kesinkez. Çok soru sordum ama merak ettim hepsini :)

Teşekkürler,

Arkadaşlar cynthias gibi bende ilk aldığımda çok memnun kaldım çünkü aksatmadan yapıyordum bunun rahatlığıyla ara verdim ve yavaş yavaş tüyler geri çıktı fakat yinede aldığıma hiç pişman değilim eskiden iki haftada bir ağda yapmak zorundaydım ve batıklarım vardı şimdi hiç böyle sorunların yok aksatmadan atışlarınızı yaparsanız tertemiz ve rahatsınız öyle birdenbire geride gelmiyor zaten iki ayda ancak

Arkadaşlar cynthias gibi bende ilk aldığımda çok memnun kaldım çünkü aksatmadan yapıyordum bunun rahatlığıyla ara verdim ve yavaş yavaş tüyler geri çıktı fakat yinede aldığıma hiç pişman değilim eskiden iki haftada bir ağda yapmak zorundaydım ve batıklarım vardı şimdi hiç böyle sorunların yok aksatmadan atışlarınızı yaparsanız tertemiz ve rahatsınız öyle birdenbire geride gelmiyor zaten iki ayda ancak
Bunları sana da sorabilir miyim : )

Bende merak ettiğim bir kaç konuyu sormak isterim. Bende şu an Lazere devam ediyorum ve artık kampanyam bitmek üzere son seanslarım. Lazer kampanyam bitmeden bunu kullanabilir miyim? Yani diğer lazere devam ederken bu da artı olarak kullanılabilir mi?
Bunun seans günlerini sen çıktıkça mı belirliyorsun yoksa kullanma klavuzu gibi bir şeyi var da sen ona göre mi baktın?
Bu cihazı kullanırken ya da kullanmadan önce herhangi bir jilet ya da benzeri şeylerle alım yapıyor musun? Yoksa çıktıkça bu cihaza mı sarılıyorsun?
Lazer ile acısını karşılaştırdığın zaman yani normal lazer makineleri ile karşılaştırdığında hangisi daha fazla acı yapıyor?
Yazın bunu kullanabiliyor musun güneşe çıktığında falan sorun olur mu, diğer lazer makinelerinde güneş kısmında ara veriliyor ya hani.
Bıyığına uyguladığını belirtmişsin, bıyığın normal standartta mıydı, yani ne var ne yok gibi, çok uzadığında belli olanlar gibi mi? Bıyık kısmına uygulama yapmaya neden ihtiyaç duydun? Hepimiz bıyık kısmına uygulayabilir miyiz?
Çene kısmına uygulanabilir mi sence? Azalma olmayıp çoğalma olabilir mi? Yararı olur mu yani.
Bir de bunu sürekli hani ağda gibi kullanır mıyız. Yani milenyum ağdası gibi :) Biter mi kesinkez. Çok soru sordum ama merak ettim hepsini :)

Bunları sana da sorabilir miyim : )

canım sorularının hepsine cevap veremiyeceğim çünkü ben lazer hiç yaptırmadım beraber kullanılırmı bilmiyorum lazerin acısı nasıl bilemem ama lumea çok hassas bölgeler hariç hiç ama hiç acımıyor.Cihazın kullanma kılavuzu tabiki var ilk zamanlar 2 haftada bir jiletle tüyleri kısalttıktan sonra lumeayı kullanıyorsun daha sonraları tüyler çıktıkça yapıyorsun ilerleyen zamanlarda tüylerin çıkmayacağını fakat iki ayda bir kontrol amaçlı yapılabileceği söyleniyor tecrübe ettiğim ve bu anlatıma göre tamamen yok olma değilde tüy köklerini uyutma oluyor bıyıklara gelince benim bıyıklarım önceden aldırdıktan üç dört gün sonra çıkmaya başlıyordu ve en geç 8-9 günde tekrar alınması gerekiyordu çünkü çok belli oluyordu bende 5-6 defa iğneliye gittim ama bıyık bölgesi çok hassas olduğundan bir defada hepsini yapamıyorlardı ve inanılmaz acıyordu bir haftada şiş ve kızarık dolaşıyordum biraz düzelme olmuştu sonra lumeayı alınca iğneliye gitmedim fakat bıyık bölgemi diğer bölgeler gibi jiletlemiyorum iple aldırdıktan bir hafta sonra tüyler çıkmaya başladığında lumeyla atış yapıyorum ve çok memnunum evet hala bıyıklarım çıkıyor ama çıktığında karşıdan aman aman belli olmuyor 1 ayda bir aldırıyorum çenenede yapabilirsin hiç sıkıntı değil eğer çenende çoksa dediğim gibi aldırdıktan sonra tüyler çıkmaya başlarken yapabilirsin bir iki tane kıl varsa makasla kes ve lumeayı hemen kullan.Çoğalma yaparmı diye sormuşsun kesinlikle çoğalma yapmıyor hatta tekrar çıksa bile tüylerin incelerek çıkıyor.Velhasıl daha öncede söylediğim gibi ben aldığıma hiç pişman değilim üşenmezde kullanırsam çok iyi bir makine hem ben 1500 liraya yani pahalıya aldım ve taksitleri hala bitmedi 6-7 sene sonra atışları biter diyorlar biterse yine alıcam ben sık yapmaya üşendiğimden 10 seneyi bulur o :) çok sert bir kıl yapım var ağdayla alınan bacaklarım bile haftasına batıklarla çıkmaya başlıyorlardı 1 haftada onun kaşıntısı kötü görüntüsü sürüyordu beyaz ten ve siyah tüyler nasıl sinir bozucu benim hayatımda hiç tüysüz olduğum bir kaç hafta bile olamıycakmı diye üzülüyordum lazer yaptırmayada cesaret edemiyordum Elhamdülillah şimdi çok rahatım

Çok memnunum öde gitsin... 6 ay oldu sanırım, kıl tüy yok. Hiç yapmazsan yaklaşık 3 ayda hepsi tekrar çıkıyor ama ona göre.
model kodu ne ola bacı ?
600tl yede var 1100ede var. benım cok sıkıntım yok kıl tüyle ılgılı ama bıtmesını tabıkı ısterım..
hem kızım buyuyor ilerde ona yaparım , kocamın kıllarından kurtarırım :KK19:

Son düzenleme:
2008 gibi bişeydi sanırım model kodu. 1200e aldım ben.

Atış sayıları farklı sadece, benimkinde 140000 atış var. 10 sene kullanırım muhtemelen :KK66:

Kocalar pek seviyor zaten. Ben benim beyin omuzlarına ve göğsüne yapıyorum.

Ayy alıntılamamışım 27.01 27.01

2008 gibi bişeydi sanırım model kodu. 1200e aldım ben.

Atış sayıları farklı sadece, benimkinde 140000 atış var. 10 sene kullanırım muhtemelen :KK66:

Kocalar pek seviyor zaten. Ben benim beyin omuzlarına ve göğsüne yapıyorum.

Ayy alıntılamamışım 27.01 27.01
benim beyim , yerim kıs seni :kk77: hanım kız..
bakayımda benim beyıme talep formu doldurayım alsın.. bugün evlılık yıldönümümüz.. hediye kotamı doldurdum ama olsun :KK12:
ay jilet olayı korkutuyo beni , şuayip gbi kaşınıp duruyorum sonra o_O

benim beyim , yerim kıs seni :kk77: hanım kız..
bakayımda benim beyıme talep formu doldurayım alsın.. bugün evlılık yıldönümümüz.. hediye kotamı doldurdum ama olsun :KK12:
ay jilet olayı korkutuyo beni , şuayip gbi kaşınıp duruyorum sonra o_O

Yok korkma jiletten, ilk bir iki seans hala sert oldukları için kaşınıyor ama sonra çıktıklarını bile farketmiyorsun.
Jilet olarak da venüs kullan cicim. Öğrenciyken ağdaya yer ve zaman bulamadığımdan venüsü keşfedip 4 senemi onunla geçirdim. Güzel alet, tahriş yok, kalınlaşma yok...

X