Sephora'nın Lumea macerası.

Alıcam birkaç gün içinde inşallah. Sc2006 sadece birkaç sitede var. Sc 2007 daha yeni model ve 250000 atış olduğu halde daha ucuz neden bilemedim.

in vino veritas in vino veritas 4. Seansımı yapıcam bikini bölgesi %50 gibi döküldü ama hani tam dudak kısmı var ya kalın tüylerin çıktığı ve ağdada en çok acıyan bölge. İşte o bölgem hiç dökülmüyor. Halbuki oradaki tüyler daha kalın ve itinayla atış yaptım özellikle o kısıma. Yok yaa bir tane tüy dökülmüyor o bölgeden. Senin de öyle miydi

in vino veritas in vino veritas 4. Seansımı yapıcam bikini bölgesi %50 gibi döküldü ama hani tam dudak kısmı var ya kalın tüylerin çıktığı ve ağdada en çok acıyan bölge. İşte o bölgem hiç dökülmüyor. Halbuki oradaki tüyler daha kalın ve itinayla atış yaptım özellikle o kısıma. Yok yaa bir tane tüy dökülmüyor o bölgeden. Senin de öyle miydi

Yok canım benim hepsi döküldü. Dördüncü seansta benim neredeyse tamamen bitmişti. Çok mu düşük ayarda atış yapıyorsun acaba?

benim de bikini bölgesi bitti, alt taraf duruyor ama eskisi gibi değil seyrekleşti. Biraz inatçı bir bölge ısrarla uyguluyorum ben :)

benim de bikini bölgesi bitti, alt taraf duruyor ama eskisi gibi değil seyrekleşti. Biraz inatçı bir bölge ısrarla uyguluyorum ben :)
Ben her yere 5 te atış yapıyorum ağdadan dolayı alışkındım acısına o yüzden beni etkilemiyor da hiç dökülmeyince şaşırdım. Zaten sırf o bölge için bu aleti aldım desem yeridir, ağda yaparken acısına dayanıyordum ama kanıyordu morarıyordu. İnşallah orası da dökülür çok inatçı çıktılar

Sağolun kızlar 4. seansı yaptım iki hafta sonraya kadar umarım dökülür. Eski dökülenler de yeniden baş gösterdiler ama çok yavaş uzuyorlar ve incecikler böyle böyle bitecek inşallah sadece kontrol atışı yaptığımız günler gelir

her yere göbek sırt göğüs yüz kullanılabiliyor mu yüzde normal lazer epilasyonda olduğu gibi yayılma zayıfların sertleşmesi filan olur mu

Bende kullaniyordum. Bende bir kac duzensiz seyansta killari tuylere cevirmisti.
Bende ise yariyordu ama cok duzensiz hatta 3 yildir kullanmiyorum ve yine cok tuylendim :)
Bende 5. Seviyede 1 kac tiklamadan sonra aciyor yakiyor. 3 . Seviyede yapiyordum ben hep.
Birde onalrin lambalari cok pahali ya :))ben birde her bolgeye ayri lamba kullaniriyordum. Yoksa genital yada koktuk altinda kullandigim lambayi birdaymha biyik yada cenede kullanamam. Her kullanmadan sonra lambayi degisiyorum ve aparati guzelce siliyorum.
:)

Evet gençler, aldım lumeacığımı. Madem şu foruma ciddi zaman harcıyorum şu konuyu açayım hem tecrübelerimi yazar hem de soruları cevaplarım dedim. Yarım bırakılan konulardan olmamasını umuyorum. Uzun süre yazmaya çalışacağım.

Öncelikle belirtmeliyim ki daha önce lazer epilasyon yaptırmış ancak bir süre sonra tüylerine tekrar kavuşmuş bir bünyem var. Yani alex bile işe yaramamışken bu işe yarar mı çok emin değilim. Ama benim amacım tüylerden tamamen kurtulmak değil, çünkü anladım ki artık ne kadar uğraşırsam uğraşayım, ne kadar para dökersem dökeyim bunlardan kurtuluşum yok. En iyisi mışıl mışıl uyusunlar, benim elimin altında da onları uyutacak alet her daim olsun diye lumea'yı almaya karar verdim.

20 aralıkta philips bayisinin birinden yılbaşı kampanyası ayağına 1100 tlye aldım kendisini. Hemen kullanamadım malesef. 22 aralıkta ilk seansımı yaptım. Koltukaltı, vajinal bölge, bıyık ve kollarıma yaptım. Bacaklarımda sedef lezyonları olduğu için onlara yapmadım. Bu süre içinde doktora gitmeye fırsatım olmadığı için de soramadım zararı olur mu diye. Zaten bacaklar çok dert değil benim için. Kalsınlar şimdilik dedim.

Acı var mı acı diye soranlar için çok net cevap verebilirim ki yok. Vajinal bölge hariç tamamını 5. seviyede yapmama rağmen sinek ısırığı gibi bişey hissettim sadece. Bikini bölgesini de beşinci seviyede yaptım ama iç tarafları, yumuşak kısımları 3. seviyeye indirerek uyguladım. Gerek yokmuş. Muhtemelen ikinci seansta tamamına beşinci seviye basıp geçeceğim. Bu arada bıyıklarımı traş etmedim ama diğer her yeri traş ettim. İyi traşlayamadığınız yerlerde acı daha fazla oluyor. O yüzden traştan sonra ne kadar az zaman geçirirseniz o kadar iyi olur. Çünkü kıllar uzamaya başlatınca lumea yakıyor ve onlar teninize değdiği için acı oluşuyor. Hemen duştan sonra yapmak mantıklı.

Uygulama tahmin ettiğimden de kısa sürdü. Yaklaşık yarım saatte bu bahsettiğim bölgelerin tamamını halletmiştim bile. Şarjı kolay bitmiyor. Muhtemelen bacaklarımı da aradan çıkartabilirdim yapmak isteseydim. Şarjı bitmezdi. Burda önemli olan cihazı geceden şarja takıp ertesi gün kullanmak. Uygulamadan sonra şarja takıp bir sonraki uygulamaya kadar bekletirseniz şarj kendi kendini yiyor sanırım. Şarjı çabuk bitiyor diyenlerin yaptığı hatanın bu olduğuna inanıyorum.

İşe yarayıp yaramama konusuna gelirsek. Yarıyor ama çok yavaş olacak belli ki. Bu benim bünyemle alakalı olabilir. Dediğim gibi lazerden sonuç alamamış bir insanım, bundan muhteşem bir sonuç beklemiyorum açıkçası. Umarım yanıltır beni. Bugün 12-13 gün falan oldu yanılmıyorsam. Ayın 6'sında yani salı günü ikinci seansımı yapacağım. Dökülme %10 civarında. 7. gün ufak ufak dökülmeye başladılar. Günde 2-3 tel döküle dölüküle bir kısmı gitti işte. Daha hızlanır mı böyle mi devam eder bilmiyorum. Dediğim gibi şimdilik durum pek iç açıcı değil ama ümitliyim. Gelecek vaad ediyor alet..
Merhaba Ben 1 kez lazer epilasyona gittim, öncesinde 1-2 yıldır aralıklı ağdaya gidiyordum, tüylerin kökü sarı olduğu için görmüyor dedi kadın, belki kullandıkları alet kötüydü bilmiyorum ama hiç dökülmedi bile yaptığı yerler, kumralım çok sarışında değilim halbuki. bu lumea da da aynı şey olur mu diye endişeliyim, birde genital bölgede çok acı oluyor mu,diğer yerlerde epilatörde kullanabiliyorum ama genital bölge benim için eziyet

X