Sephora'nın Lumea macerası.

Valla bir ton para verip alexe gittim. Bitirme garantili falan diye, al sana garanti dediler bana :KK66: bi moka yaramadı. O yüzden tekrar tekrar para verip herhangi bir lazere gitmeyi düşünmüyorum şimdilik. Yaş ilerleyince hormonlar durulunca belkiii. Geçici çözüm olsa da bu alet benim işime yarayacak gibi görünüyor.
Aman kuzum dikkat et, bebeiş daha önemli kıldan tüyden. Farketmezsin falan, sakata gelme..
selam arkadaşım bende geçtiğimiz pazar 2. defa yaptım tüm vücut kollarımda yarı yarıya dökülme vardı genitalde sadece üst kısma yapmıştım nerdeyse hiç çıkmadı koltuk altıda yarı yarıyaydı bacaklarda çok az bir dökülme oldu bıyık bölgesinide iple aldırdıktan bir hafta sonra yaptım onunda yarısı çıkmadı yani bende memnunum tabiki hiç çıkmamasını isterim ama geç ve batıksız çıkması bile benim için inanılmaz rahatlık olacak konunu takipteyim bakalım kaymak gibi olabilecekmiyiz:)

Öyle diyorlar ama emin olamadım. Dökülen yerlerde hiç çıkmadı henüz cicim. Ne zaman çıkar , çıkar mı bilmiyorum. Çıkmamasını temenni ediyorum.

Uzunken yanıyorlar da aslında pek yakmak değil. Traş ediyorsun, seansı uyguluyorsun, tüyler uzuyor uzuyor sonra dökülüyor. Tüyler değil kökler yanıyor yani.

Ama en güzel tarafı canın acımıyor ve çok kısa sürüyor. Tüm vücudu 40-45 dakikada yapıyorum ben. Ve şu an bıyıklarım çıkmıyor bir aydır.
Bıyıklarına nasıl uygulama yaptın ve ne sıklıkta yaptın acaba?

Yok sertleşme yok bende. Tüy yok ki setleşme olsun. Çıkana kadar bekleyin bence. Kökler iyice oluşsun. Çünkü lumeayı yapınca zaten tütsülenip alınmış gibi oluyor.
Tütsülenince kötü görünüm oluşursa diye tereddüt etmiştim de :) bende aldım cihazı ama daha hiç kullanmadım.Gülmeyin ama işin içinde jilet olunca cesaret edemedim,daha önce hiç yapmadım da :KK54:

1 yıldır lazer epilasyon düşünüyorum.bu fikir aklıma yattı bir süre takibindeyim.tek düşüdüren ipl oluşu epilasyonda en hızlı geri dönüşüm olan yöntem
Valla başta yazdığım gibi alex bende bi işe yaramadı. O yüzden ipl falan demeden başladım. Şimdilik iyi gidiyor. Bakalım bir kaç ay sonra nasıl olacak.

Korkma, hiç jiletlenmiş gibi olmuyor. Çıkarken biraz kaşındırsa da sonrasında yumuşuyorlar. Bir de 10. Günden sonra mutlaka kese yap.

Bende aldim ve kullandim 7. Gun oldu ve hic dokulme yok su an. Evet killar yuzeye kisa kisa cikti ama hic dokulme yok. Beyaz tenliyim.ve kil koklerim siyah. Ne zaman dokulmeye basliyor :KK43: korkmaya basladim ya dokulmezse ise yaramazsa diye

Bende aldim ve kullandim 7. Gun oldu ve hic dokulme yok su an. Evet killar yuzeye kisa kisa cikti ama hic dokulme yok. Beyaz tenliyim.ve kil koklerim siyah. Ne zaman dokulmeye basliyor :KK43: korkmaya basladim ya dokulmezse ise yaramazsa diye
En erken 10. Günde dökülüyor canım panik yapma. Benimki 12-13. günde anca dökülmeye başlıyor.

Yapilan islemleri adet bitiminden sonra yapmak gerekiyor 10gun sonra dokulmeye basliyor cok guzel kese yapmak lazim dokulme bes gun filan surup yenide uzamaya basliyor adet icin hormonlarda calismaya basliyor

dokulme esnasinda parmaklarinizla cekebilirsiniz ele geliyor

Galiba sizler seanslari sık yapiyorsunuz

Ben bir bucuk yildir utuleme ve ipl e gidiyorum tuyler inceldi bacaklarim bitti tek tuk var digerleride yuzde yetmis bitmis

Kimse kesin bitiriyor diyemez avuc ici gibi olmaz diyorlar
Hatta arada kil kalsin o koklerden nefes alsin cilt diyorlar

X