Selilütlerim varmış bacaklarım damarlıymış kocam öyle diyor

monoson

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2024
64
15
28
Merhaba herkese bu aralar aşırı canımı sıkan bi kaç şeyi sizle paylaşmak istiyorum 8 ay önce doğum yaptım şuan 49 kiloyum biraz selülitlerim var bacaklarımda da kılcal damar görüntüsü var bu doğru ama ben hiç hiç takmıyorum çünkü dünyaya bir insan getirdim bunlar normal. duştan çıkmıştım şort giydim eşim bunları söyledi bende çok normal olduğunu yeni doğum yaptığımı ve halimden gayet memnun olduğumu dile getirdim ama içten içe taktım bu arada herkes eşimden çok daha güzel olduğumu söyler kendisinin aşırı saçları dökülüyor seyrekleşti kilo aldı ve onda da bir sürü selülit var ben yüzüne vurmuyorum ama o çok rahat söylüyor.
Diğer bir konu da 5 senelik evliyiz 2 günlüğüne hiç bir yere gitmedik bu sene gitmek istediğimi söyledim yok işte olmaz gidemem ancak günü birlik gideriz falan diyor ama iş arkadaşlarına babasına gelince balığa oraya buraya gidiyor eğer sen götürmezsen ben yakın bi akrabamızın yazlığı var ve çağırıyor oraya gidicem 2 günlüğüne dedim sen eğer oraya git bak noluyor bende çeşmeye oraya buraya giderim diyor e git tabi gez senden çok ben istiyorum biraz dışarı çık dedim böyle de inat ve gıcık biri bu arada maddisel hiç bir problemimiz yok sırf gıcıklığına siz olsaydınız böyle biriyle ne yapardınız?

Selülitinde varis goruntusununde caresi var .soyle versin parasini yaptir .varisli damarlara bisey enjekte ediyorlar icinde durmus kan kayboluyor ve varis yokolmus oluyor .selulit icinde haftada 2 3 gun masaj yapiyorlar .versin parasini fistik gibi ol .ama suan yeni dogum yapmissin bedeninin ve ruhunun dinle meye ihtiyaci var .seni tatile goturemyen adam o paralari veriri mi (cok miktarlar degil) biomiyorum ama veremiyorsa susup otursun

onda da bir sürü selülit var ben yüzüne vurmuyorum ama o çok rahat söylüyor.

Erkeklerde selulit olmaz vucut yapisindan dolayi diye biliyorum ve hic bir erkekte selulit oldugunu gormedim. Esiniz size laf soyleyecegine bir doktora gitsin hormon vs baktirsin. Kendisi baya obez boyutta olabilir

Yani içimden geçen biraz kaba, o buruşuk bamyasına baksın. Bu adamlar kendini ne halt sanıyor merak ediyorum açıkçası.

bir kaç santim fazlalıkları nedeniyle kendilerini bulunmaz hint kumaşı sandıkları kesin.
cevabınız aklıma bu karikatürü getirdi.
kadınlar ve erkekler aynaya baktıklarında ne görürler?

1718814466457.png

izlediğim bir dizide bir adam yeni doğum yapmış bir kadını kilosu nedeniyle aşağılıyordu. kadının arkadaşlarının adama verdikleri cevabı unutmam "o, bu dünyaya bir insan getirdi. bu yüzden kiloları gayet doğal ve anlamlı bir sürecin sonucu oluştu. senin mazeretin nedir?". eşinize "sen de doğurup selülütsiz gezmeyi planlamıyorsan çeneni kapa" deyiverin bence.

Son düzenleme:
Kocanızın aşağılık kompleksi var ve bencil maalesef .o kadar akıllı ki sizi en beklemediğiniz anda vurmuş(Doğum yapmış henüz hormonlarınız toparlanmamışken).ya böyle adamlar kusura bakmayın ama düzelmiyor.inşallah çekecek sabrınız vardır.Ben artık gemileri yaktığım ve sabrım kalmadığı için lafları çakıyordum ağzına, sana değmez, sana çok bile diye🤷‍♀️

İlişkide,evlilikte kabullenemeyeceğim şeylerin başında sanırım fiziksel aşağılama gelir. Çünkü bir insan sevdiği birinde kusur görmez. Örneğin; kocanın saçı dökülür 'ya aşkım baksana saçların baya döküldü, daha genceciksin, çok da yakışıklısın ama şu saçlar biraz daha çok olsa daha da güzel olmaz mı? ektirelim istersen? ne dersin?' diyebilirsin. O ayrı bir şey, onda kötülük görmem ama yeni doğum yapmış kadını; hele ki 49 kilo bir kadını da gidip selülitlerinden vurmazsın be kardeşim. Çok üzüldüm.

siz olsaydınız böyle biriyle ne yapardınız?
Ben olsam böyle birini boşardım. Adamın elle tutulur tek bir yanı yok ki, selülitlisin demesi mi sıkıntı? Siz nelerini yutuyorsunuz, bunu da yutuverin ne var?

İlişkide,evlilikte kabullenemeyeceğim şeylerin başında sanırım fiziksel aşağılama gelir. Çünkü bir insan sevdiği birinde kusur görmez. Örneğin; kocanın saçı dökülür 'ya aşkım baksana saçların baya döküldü, daha genceciksin, çok da yakışıklısın ama şu saçlar biraz daha çok olsa daha da güzel olmaz mı? ektirelim istersen? ne dersin?' diyebilirsin. O ayrı bir şey, onda kötülük görmem ama yeni doğum yapmış kadını; hele ki 49 kilo bir kadını da gidip selülitlerinden vurmazsın be kardeşim. Çok üzüldüm.
Tanıdığım su gibi esmer güzeli , boylu poslu, belki 45 kg gelen dal gibi bir kız vardı, evlendiğinde damadı yakıştıramamıştım kıza, evlilikleri galiba 2-3 yıl sürdü, adam o kıza puding gibisin diye hakaret ediyormuş, kız bi yerde artık bastı tekmeyi. Bazı erkekler bence kendi yetersizliklerini bildikleri için eşlerini manipüle ederek ego tatmini yapıyorlar

İnsan eşiyle tatile gitmeyecekse kimle gidecek. Gıcıklık yaptığı karısı, çocuğunun annesi . Maddi durumu iyise . Cimri o zaman .bide yeni doğum yapmış kadına bu denilirmi. Bu adam önceden melek olmadığına göre . Bile bile lades yapmışsınız. Biz ne diyelim şimdi

Merhaba herkese bu aralar aşırı canımı sıkan bi kaç şeyi sizle paylaşmak istiyorum 8 ay önce doğum yaptım şuan 49 kiloyum biraz selülitlerim var bacaklarımda da kılcal damar görüntüsü var bu doğru ama ben hiç hiç takmıyorum çünkü dünyaya bir insan getirdim bunlar normal. duştan çıkmıştım şort giydim eşim bunları söyledi bende çok normal olduğunu yeni doğum yaptığımı ve halimden gayet memnun olduğumu dile getirdim ama içten içe taktım bu arada herkes eşimden çok daha güzel olduğumu söyler kendisinin aşırı saçları dökülüyor seyrekleşti kilo aldı ve onda da bir sürü selülit var ben yüzüne vurmuyorum ama o çok rahat söylüyor.
Diğer bir konu da 5 senelik evliyiz 2 günlüğüne hiç bir yere gitmedik bu sene gitmek istediğimi söyledim yok işte olmaz gidemem ancak günü birlik gideriz falan diyor ama iş arkadaşlarına babasına gelince balığa oraya buraya gidiyor eğer sen götürmezsen ben yakın bi akrabamızın yazlığı var ve çağırıyor oraya gidicem 2 günlüğüne dedim sen eğer oraya git bak noluyor bende çeşmeye oraya buraya giderim diyor e git tabi gez senden çok ben istiyorum biraz dışarı çık dedim böyle de inat ve gıcık biri bu arada maddisel hiç bir problemimiz yok sırf gıcıklığına siz olsaydınız böyle biriyle ne yapardınız?
Herhalde en son ilkokuldayken 49 kiloyumdur. Neyse konuyu gelecek olursak, ister doğum yapmış ol ister olma, senin fiziğin senin kararın. Kimseyi ilgilendirmez. Ha seven adam da böyle demez. Kocam böyle söyleyecek yumruğumu ağzına sokarım net 👊

X