Selectra ve gebelik

Evaart

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2021
110
13
33
Merhaba 5 haftalık hamileyim. Selectra 50 mg kullanıyorum. Araştırdığim kadarıyla hamilelikte sorun çıkarmayan bir ilaçmiş. Malesef bırakmam mümkün değil. Yaygın anskiyete bozukluğu var bende. Kaygı bozukluğu basıyor 2. Gün ilaç almasam. Ter basıyor. Midem bulanıyor kusuyorum. Yani dayanamıyorum bu şekilde olmaya. Selectra kullanıp sorun yaşayan ya da yaşamayan var mi ?

Bence bunu kadın doğum doktoruna danışmalısın. Bende bir sorun olmadı deseler bile bebeğinin hayatını riske atma bence. En iyisini uzmanı bilir :)

100 mg iciyorum 35 haftalik hamileyim psikiyatristim en zararsiz ilac oldugunu soyledi bebekte bi sikinti gozukmuyor cok birakmayi denedim ama olmuyor maalesef yapcak bisey yok bu da bi rahatsizlik sonucta:)

Ben bır sürü makale okudum bir sürü video izledim bu konuda kaç gündür
Aksine tedavi edilmeyen psikiyatrist rahatsızlık bebeğe zarar veriyormuş. Yurtdisında bilm adamları 5000 denek üzerinde yaptığı araştırma. Bebeklere bunun zarar verdiğini göstermiş.
Düşünsene sürekli kaygı panik kusma
Yasadigimi
Hayat kalitemin kötü oldugunu
İlaç kullanmaktan daha zarar kwrnimdaki bebege
Arti kullandığım ilaç selectra hamilelikte önerilen ilaç.
Şuana kadar ben antidepresan kullandım bebegim özürlü oldu ya da zekası geri oldu diye bir kanıt bile yokmuş
Hergun işkence olur zaten bana bırakırsam sürekli ter basması kaygı panik bütün gün kusma yataklara düşüyorum resmen. Dr. Beyazıt garip in antidepresanlar gebelikte riskli mi ? Videosu var. Mutlaka izleyin 11 dk

100 mg iciyorum 35 haftalik hamileyim psikiyatristim en zararsiz ilac oldugunu soyledi bebekte bi sikinti gozukmuyor cok birakmayi denedim ama olmuyor maalesef yapcak bisey yok bu da bi rahatsizlik sonucta:)
Hamileliğin kaçıncı haftasından beri içiyosun canım? Benım transferım var bu ay ve ben 50 mg ile transfer olucam gebeliğin ilk 3 ayında bebişe zarar verır mı dıye korkuyorum

Gebelik oncesinde de iciyordum hic birakmadim 2 farkli psikiyatristle gorustum en zararsız antidepresan dediler icmezsen daha kotu olursun bebege ve sana daha cok zarar verir dediler. Şöyle düşün icmezsen daha kötü olurmusun? Doktorlar bide diyorki ya hep ya hic. Yani ilac zarar verseydi bebege zaten yasamaz düşük yasardin. Ayrica cok fazla bilimsel kanit yok ilac kullaniminin bebege zararlari hakkinda. Ben cok arastirdim icim rahat yapcak bisey yok:) ama sanirim senin tup bebek yani ben plansiz gebelik yasadim eger sen cok istiyorsan azaltarak birakabilirsin ama doktoruna da danismak lazim hem kadin dogumcunla konus bu konuyu hemde sana bu ilaci yazan doktorounla konusmanda fayda var

Benım doktorum 200 lük kullanan hastam varfı bebegi cok saglıklı dogdu dedi. Aslında soyle kadın doğumcular cok tecrubeli degıller o yuzden bu konuda psikiyatrlara daha cok guvenıyorum sonuc olarak onların branşı.ben lustral 50 lik kullanıyorum İlk 3 aydada 100 lük mü kullandın canım?

Bunu kararını psikiyatri doktorunuz verir.

hangisine gidersen git hepsi aynı şeyi söylüyor. Zararlı olduğuna dair henüz bir kesin bilgi yok. Zarar vermediğine dair de yok diyorlar.

Hep 100 mg kullandim

Kaçıncı haftadan itibaren kullandınız?

Canım benim teyzem de 3 ay içti sonrasında bıraktı tabi bu 25 ml içerek bünyeyi alıştırmak lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…