Selamın aleyküm hanım kardeslerım .Gümüşhanelı bır aıleye gelın gıden var mı? Gumushanenın erkekleri ınsanları nasıllar ıyılermıdır? Gümüşhane torullu

Rumeli göçmeniyim iki taraflı. Ailem 1960larda gelmiş hala kültürünü dolu dolu yaşayan bir aile düşünün. Anne tarafı da Bursa dan. İç Anadolu lu eşim zorlanıyor. Ben açıkçası iç Anadolu insanının rahatlığını vurdumduymazlığını seviyorum. Git evlerine yayıl kalk. Bizdeki kurallar örüntüsü adetler çok yorucu. Şive de çeşitliliktir yahu. Biraz abartmışsınız.
Her memleketin iyisi var kötüsü var ama bizim bu Rumeli göçmenlerinin de ırkçılığı beni bitiriyor. Ailem de sizin gibi

Hava da çok feciydi cidden o ara. Allah tekrar yaşatmasın kimseye

Kac seneligine imza atcaksiniz peki vurdusu kırdısı var mı?

Gelin ata binmiş ya nasip demiş

Evet kıza üzülmekten o kısma gelemedim. Çok fazla genelleme ve ön yargı içeriyor fikirleri. Bursa’da en yakın arkadaşlarım, komşularımız hatta gelinimiz vs. göçmen. Bu üye onların temsili gibi olmuş. Gerçekten göçmen fanatizmi diye bir şey var.

Sarisin, beyaz tenl (bir de mavi goz vardi galiba) biri olarak kapınızdaki taliplerden birine sans verdiginiz icin alcak gonullulugunuzu tebrik eder, basarilarinizin devamini dilerim.

Bir Bulgaristan & Yunanistan gocmeni ailenin siyah sacli beyaz tenli kizi olarak korkunc hasetlendim, hemen kocami bosayip kapiya bi cikip bakacagim benim talipler kalmis mi diye. Ha bir de sovenizminizin gözlerinden operim, cok guzel yetistirmissiniz.

Allah mutlu mesut etsin, yalniz bi tik daha kisa yazarsaniz, iyi olur cunku boyle yazının sonuna dogru sarisin bir Rumelili oldugunuz ister istemez unutuluyor.

Amaaan bırak be ben o ablayı aa Allah Allah ya öyle mi olmuş ciddi misin kanka diyerek okuyorum.

Bursali göçmen ablanın kayserilerin cimriligine laf etmesi ise ayrı gözlerimi yaşarttı halbuki ders verip sınav bile yapabilirler

Kamberler olabilir
Kamberler yıkılalı 15 sene oldu ya. Sanki daha güncel bir konu gibi anlatmış üye. Bir de o semtte çingenelerden başka kimse yaşıyor muydu ki? Trabzonlularla Romanlar birbirini boğazlar orada.

Kamberler yıkılalı 15 sene oldu ya. Sanki daha güncel bir konu gibi anlatmış üye. Bir de o semtte çingenelerden başka kimse yaşıyor muydu ki? Trabzonlularla Romanlar birbirini boğazlar orada.
Ay bilemicem güncelse herhangi bir yıldırım mahallesi olabilir malum oralar iyice bozdu ama ben de merak ettim Bursalı mısın Margaret

Anlattığı şeylerin bizim memlekette yaşanmıyor olması lazım genellemelerin doğru olması için ki keşke yaşanmasa. Bizzat Kosova’da yaşayan kuzenim beterini yaşadı. Eşi de Kosova lı. Makedonya’da boşanan 2 tane akrabam kadın var ki kötü şeyler yaşadıklarını duydum.
Bir de yemek üzerinden ırkçılığa aşırı güldüm. Tamam yemeklerimiz güzel de börek acı biber ve et yiyorlar paso. Kuzu etini bilmezler zeytinyağlı bilmezler iki meze bilmezler sebze sevmezler
Keşke 21 yaşındaki kızı evlenmeden kaçırsalardı Makedonya’ya.
Ayrıca kaynanayla yaşama adeti ne yazık ki bizde Anadolu’dan daha yaygın. Bizzat annem yengem sırayla kv kp ile yaşadı. Anneannem de dayımlarla.
Her memleketin iyisi var kötüsü var. Akıl var bir de mantık var.

Su afgan hikayesinin oldugu basligi birisi suraya linkleyebilir mi, ben bulamadim bi turlu?
Siz de yorum yapmıştınız konuya belki hatırlarsınız. Ortalığı birbirine katmıştı ban yiyen yiyene Düzenleme yapmış sonradan silmiş galiba ya da konu çok ırk kavgasına döndüğü için kaldırılmış bile olabilir.

Evet yorum yaptim haklisiniz, yaptigimi hatirladigim icin aradim afgan basligini ama bulamadim, kendimden suphe ettim yalan yok. Yalniz bu hanim kizimiz 2022'den beri (sanirim o zaman bosanmis) diyar diyar gezmis, cok eski basliklarina kadar indim, anladigim kadariyla gencleri cevrelerine sorma adetinin dijital yolunu deniyor.

Trabzonlular yemek konusunda yerden yere vurulmayi hak ediyor, koca yazidaki en hakli nokta o.

Bizim ailede 2 tane Trabzonlu var (kuzenler olarak vizyonsuzuz, gocmen sipasi bulamadik) evlerine yemege gitmeye korkuyoruz, hersey kavurma, hersey bulamac ve hersey yesil. Muhlama haric evlerinde yiyebildigim tek sey misir unlu ekmek.

Kimsenin inkar edemeyecegi o gerçek oraların yemeğinin yenmesi için platform filminde alt katlarda falan kalmak lazım

Yakın arkadaşım var, Trabzonlu. Eşi Antepli, bizim gibi Antep’te yaşıyorlar. Kızın ailesi Trabzon’dan geldiğinde dışarıda yemeğe götürecek bir yer bulamıyormuş. Mecburen Baydöner’e gidiyorlarmış avm’de. Antep yemeklerini mideleri kaldırmıyormuş. Fıkra bu kadar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…