Şeker hastası erkek arkadaş

Tabi ki düşündüm hiç bilmediğin bir şey çocuk sahibi olmana engel olur. Her şey gelebilir insanın başına. Evlenip çocuğunuz olmadı diyelim kader dersin ama olmama ihtimalinin %60 olduğunj bilerek evlenirsen ve çocuğun olmazsa kader diyebilir misin? Hayır bilerek seçmiş olacaksın yine de acıtmayacak mı canını? İlişkinizi bozmayacak mı? Belki doğrudan belki de pasif agresif tavırlara gireceksin çocuk olmamasının bedelini bizzat yaşayınca ... onu dedim ben yoksa tabi ki her şey Allah'tan hastalık da sağlık da ölüm de doğum da
%60lık oranı sana kim verdi yuh. Kulaktan dolma bilgilerle adam terk edecekseniz bence edin de çocuğa yazık olmasın

kafam çok karışık ilk defa bir foruma üye oluyorum sırf bu yüzden kimseye anlatamıyorum da. bizim hikayemize gelirsek
21 yaşındayım erkek arkadaşım ise 26 yaklaşık 10 yıldır şeker hastası.
biz 2 yıla yakındır sevgiliyiz hastalığı başından beri biliyordum hiç sorun etmedim öyle ya hastalık bu herkeste olabilir dedim. ama bu aralar işler ciddileşmeye başladı ailem şeker hastası olmasından dolayı istemiyor. olmaz bu iş dediklerinde tepki gösterdim önce insanlık bu mu dedim ama sonra dinleyince ... daha önce üstünde pek düşünmediğim şeylerdi ... cinsel hayatımın olmayacağından (şeker hastası erkekler ereksiyon sorunu yaşıyormuş) bahsettiler. genç kadınsın vs tarzında. daha sonra benim de çok iyi bildiğim şeker hastalarının ruh hallerinden bahsettiler ani öfke patlamaları vs. bu hastalığı ailecek biliyoruz bizim ailemizde de var ne yazık ki yani yavaş yavaş nasıl iç organlara zarar verdiğini. ruh halini nasıl etkilediğini iyi bilirim aslında ama o o kadar iyi biri ki ve onu çok seviyorum. ama annemle konuştuktan sonra hepsi gözümde büyümeye başladı. bu sitede evli bir kadının açtığı konuya denk geldim bir sürü kadın yazmış ve hep cinsel hayatlarının azlığından/hiçliğinden, çocuk sahibi olmanın zorluklarından, eşlerinin bu konularda tedaviye nasıl direndiklerinden bahsetmişler. forumları okuduktan sonra cinsel hayatın aslında ne kadar önemli olduğunu fark ettim çocuk yapma sorunu ve ruh hallerinden bahsetmiyorum bile.

gözümde canlandı bir anda 10 yıl 20 yıl sonrası... eve şu an mükemmel biri beni çok seviyor, resmen üzerime titriyor, ben de onu seviyorum. ama 20 yıl sonrası? hadi 5 yıl sonrası? evlendik ve cinsel problem yaşıyor diyelim bu erkek olarak onu sinirli, küskün, öfkeli biri yapmaz mı? diyelim ki çocuğumuz olmadı evet hastalığı bilerek evlendim ama ileride çocuğum olmuyor diye pişman olur muyum bile bile bu yola girdim diye? diyelim ki bir anda öfke patlaması yaşadı ve bağırıp çağırmaya başladı ne yaparım ne hissederim ... bunları düşündüm kapkaranlık bir dünya hayal ettim ve şu an o karanlıkta boğuluyorum.
seviyorum seviliyorum mutluyum ümitliyDİm
ne yapacağımı şaşırdım. hem derdimi dökmek için hem şeker hastası biriyle evli kadınların görüşlerini duymak için yazdım. bu karanlığın içinde bir aydınlık gösterin lütfen.

Kötü bir hastalık değil ki yavrum. İş arkadaşım vardı bir ara düzenli iğnesini kendi yapıyordu sonra hamile kaldı bebeği oldu çok şükür.
Sevmek çok farklı bir şey kanser olduğunu öğrensem bile mücadele ederim onun için sen 10 yıl sonra rabbim bana da sağlık verir mi diye düşünmek yerine adamın ufak bir rahatsızlığını düşünme.. Mutluluklar

Şeker hastalığı mizacına göre değişiklik gösteriyor. Bazılarında çok sakin ve bazılarında çok asabi olabiliyor

Rahmetli anneannemde çok asabi bir türü vardı. Evet hayatını etkiliyordu ama tek başına diyabet yoktu. 6 çocukla 45 yaşında dul kalmış. Sinir stresle mücadele etmıs bir kadındı. Şeker vız geldi kadına ... yaşlandıkça gözleri çok duyu kaybına uğradı.

Dayim şeker hastası şimdi. 60a merdiven dayadı.
Tek böbrekli doğuştan. Şeker böbregine hasar vermiş. Ama doktora gitme fobisi olduğundan son anda yakaladılar böbreğini. Hemen bir perhiz
Hoop böbrek şimdi iş görüyor.

Tıp çaresiz değil. Diyabet,tansiyon . Kalp. Kolesterol. Cağımızın hastalığı.

Her orta yaşlıda biri yoksa öteki var.

Sizde de olacak bende de.

Ailemle psikiyatrik hastalık geçmişi var. Eşimin ailesinde de var. Hem de bipolar gibi ciddi bir hastalık
Belki benim cocugumda da olacak.

Ama Allaha şükür. Her şeyin bir caresi var.

Ölümden başka.

Diyabet hastalığı bana çok ciddi bi ayrılık sebebi gibi gelmedi. Hatta ayrılık sebebi olarak bile gelmedi.

Çok abartmayın bence. Diyabet hastasıymış adam. Veba değil ya.

Çok sevdiğim bir ablam bekarlığında çok ciddi rahatsızlıklar geçirdi çok şükür atlattı. Ama hastalığının tekrarlama ihtimali hep vardı, düzenli kontrole falan gidiyordu. O ara eşiyle tanıştı ve ilişkilerinin en başlarında söyledi durumunu. İsmini , mesleğini söyler gibi söyledi hem de.Çocuğunun olmama ihtimali de vardı üstelik. Eşi hiç mi hiç problem etmedi durumu , o da senin bir parçan ben seni herşeyinle seviyorum demişti. İlk duyduğumda çok etkilenmiştim bu sözünden , tepkisinden. Adam ailesine bu konuda tek kelime etmedi , söylemedi eşinin hastalığını . Kendisi zaten kararlıydı evlenmeye ama sırf ailesi bu konuyu gündeme getirip ablayı üzmesinler diye söylemedi. 3. çocuklarını aldılar kucaklarına geçen yıl. Abla hala kontrollerine gider ve adamın ailesinin hala durumdan haberleri yok.

Seker hastaligi saglikli bir diyetle en uzun yasam omru olan kronik hastalik oldugunu da biliyor musunuz ? Mesela benim bobreklerimde kalitsal polikistik ileride diyaliz e girme ihtimalim yuksek,karnimdaki cocuklarimin da ayni rahatsizliktan olma ihtimali yuksek.Hadi onu gectim.Bir de pko var bende.Hamilelik riziko ve tedavilerle olabilir.Adetlerim tamamen duzensiz 33 yasima kadar.Ilacsiz asla adet olaniyorum.Ama Allahin hikmeti ve mucizesi evliligimiz 8.ayinda hamile kaldim kendiliginden.Evlenmeden once de soylemistim cocugun zor olanilecegini.Esim,deneriz,tedavi oluruz,olmadiysa da evlat ediniriz demisti.Vazgecmemek budur yani.
Son olarak ta seker hastasi olmayip karisina siddet uygulayan,ofke nobetleri gecirip kapiyi duvari kiran koca konulariyla dolu burasi.Oraya bir goz at istersen.

Kronik bobrek rahatsizligimiz kalitsal demisken.Abim 40 yasinda ve diyaliz hastasi.Yengem su anda tum tetkiklerini yaptiriyor bobreginin dokulari uyacak mi diye.Sayet uyarsa vericek bobregini abime.Hayati beraber yasamak,zorluga gogus germek budur cunku.

Şeker hastası diye ayrılmak 😨 ki ne hastalıgı olursa olsun bir gün sizin de basınıza gelmeyeceğinin garantisi var mı ? 5-10 sene sonrasını düsünüyorsunuz ya o 5-10 sene içinde sizin bi hastalıgınız olsa eşiniz sizi hasta diye bıraksa. Herkes hastalık kaza gibi seylerin hiç kendi başına gelmeyecegini düsünüyor

Bence siz ayrılın. Onu haketmiyorsunuz. Siz de anneniz de onu üzersiniz. Yargılamak için söylemiyorum. Ama diyelim ki sapasağlam biriyle evlendin. Balayında ksza geçirdi felç kaldı. Ne yapacaksın o zaman?

25 yaşındayım tip 1 diyabetim 3 yıldır yani günde 4 5 kere insülin kullanıyorum yakinda insülin pompasına geçicem. Diyabet hayatıma çok güzel değişiklikler kattı sağlıklı besleniyorum kendimi seviyorum ben onunla iyi geçinince o da benimle iyi geciniyor .aynı zamanda diyetisyenim. Erkek arkadaşınız da diyabetle bir bütün halinde yaşarsa ve cevresindekiler yani sizler ona destek olursa düşündüğünüz hiçbir alanda sıkıntı yasamazsiniz. Diyabet bir hastalık değil yaşam tarzı siz cehaletten korkun bu hastalıktan değil .sevgiliniz Cho saymayi öğrensin muhakkak istediğini doğru miktarda yer ve sekeride düzensiz olmaz asla .

Erkek örnek vereyim içiniz rahat etsin :) 13 yaşında diyabet olan bir abim var suan 38 yaşında hiçbir komplikasyon yok ve 2 tatlı kızı var en önemlisi de eşiyle bariz mutlular ve bunu dile getirmekle kalmayıp hepimize hissettirirler. Onları gördüğümde "gerçekten mutlular ya " cumlesini kuruyorum her seferinde . Lütfen böyle şeylerle aklınızı bulandirmayin .

Bu sevgilinden şeker hasta diye ayrıldın varsayalım. Sonra normal biri ile birlikte oldun evlendin. 5 yıl sonra şeker hastası oldun.
Kocan seni aldatması mı gerekecek? Yada şeker hastası olduğun için boşanacak mı senden?

Nasıl bir zihniyetiniz var sizin ve ailenizin?

Sevgilin adına üzüldüm.

Seker hastaligini öyle bir yazmissinizki sanki bambaska bir hastaliktan bahsediyorsunuz. Sizin anlattiginiz kadar kötü bir hastalik oldugunu daha hickimseden duymadim. Kisirlik vs... bunlar tipik semptomlar degilki. Sevgilinizin seker hastaligi genc yasta ortaya cikmis ve eminimki 16 yasindan beri ilaclarini nasil nezaman alacaginin ustasi olmustur ve ilaclarini kullandigi sürece hicbir sorun yok. Sadece kullanmasa zarar görebilir ve o da sürekli ilaclarini almazsa bir süre sonra damarlarda tikanikliklar falan olusuyor ama cocugun olmamasi gibi bir durum öyle hemen olmaz.

kafam çok karışık ilk defa bir foruma üye oluyorum sırf bu yüzden kimseye anlatamıyorum da. bizim hikayemize gelirsek
21 yaşındayım erkek arkadaşım ise 26 yaklaşık 10 yıldır şeker hastası.
biz 2 yıla yakındır sevgiliyiz hastalığı başından beri biliyordum hiç sorun etmedim öyle ya hastalık bu herkeste olabilir dedim. ama bu aralar işler ciddileşmeye başladı ailem şeker hastası olmasından dolayı istemiyor. olmaz bu iş dediklerinde tepki gösterdim önce insanlık bu mu dedim ama sonra dinleyince ... daha önce üstünde pek düşünmediğim şeylerdi ... cinsel hayatımın olmayacağından (şeker hastası erkekler ereksiyon sorunu yaşıyormuş) bahsettiler. genç kadınsın vs tarzında. daha sonra benim de çok iyi bildiğim şeker hastalarının ruh hallerinden bahsettiler ani öfke patlamaları vs. bu hastalığı ailecek biliyoruz bizim ailemizde de var ne yazık ki yani yavaş yavaş nasıl iç organlara zarar verdiğini. ruh halini nasıl etkilediğini iyi bilirim aslında ama o o kadar iyi biri ki ve onu çok seviyorum. ama annemle konuştuktan sonra hepsi gözümde büyümeye başladı. bu sitede evli bir kadının açtığı konuya denk geldim bir sürü kadın yazmış ve hep cinsel hayatlarının azlığından/hiçliğinden, çocuk sahibi olmanın zorluklarından, eşlerinin bu konularda tedaviye nasıl direndiklerinden bahsetmişler. forumları okuduktan sonra cinsel hayatın aslında ne kadar önemli olduğunu fark ettim çocuk yapma sorunu ve ruh hallerinden bahsetmiyorum bile.

gözümde canlandı bir anda 10 yıl 20 yıl sonrası... eve şu an mükemmel biri beni çok seviyor, resmen üzerime titriyor, ben de onu seviyorum. ama 20 yıl sonrası? hadi 5 yıl sonrası? evlendik ve cinsel problem yaşıyor diyelim bu erkek olarak onu sinirli, küskün, öfkeli biri yapmaz mı? diyelim ki çocuğumuz olmadı evet hastalığı bilerek evlendim ama ileride çocuğum olmuyor diye pişman olur muyum bile bile bu yola girdim diye? diyelim ki bir anda öfke patlaması yaşadı ve bağırıp çağırmaya başladı ne yaparım ne hissederim ... bunları düşündüm kapkaranlık bir dünya hayal ettim ve şu an o karanlıkta boğuluyorum.
seviyorum seviliyorum mutluyum ümitliyDİm
ne yapacağımı şaşırdım. hem derdimi dökmek için hem şeker hastası biriyle evli kadınların görüşlerini duymak için yazdım. bu karanlığın içinde bir aydınlık gösterin lütfen.
Benim eşimde şeker hastası ve ben onunla 6 ay önce bile isteye evlendim. ayrıca cinsel bir problemi de yok maşallahı var:nazar: hatta duyduğum bir çok erkeğe göre daha iyi. ama sen bence ayrıl bunu sorun ettiysen. insan kanser de olabilir o zaman ne yapacaktın merak ettim. Evlendikten sonra da bir hastalığı çıkabilirdi ayrılcakmıydın

Dayım şeker hastası,çocukluğundan beri. İkiz çocukları var.Valla yengem de(cinsellik anlamında)çok mutlu. Yaşları ellinin üzerinde bu arada.☺️Şeker hastalığını boşverin. Yüreği sağlam mı ona bakın. 👍

Senin seker hastasi olmayacaginin garantisi mi var?
Artik o kadar cok goruluyor ki bu hastalik. Her an seker hastasi olabiliriz. Bunun icin evlilikten vazgecilmez.
Dipnot: sevgilinize glutensiz/karatay beslenmesini öneririm

X