Şeker hastası erkek arkadaş

Öncelikle tüm hastalara şifa diliyorum ama ben konu sahibinin endişelerini paylaşıyorum. Sırf bu sebeple ayrılmak ne kadar doğru bilemem ama bence bunu detaylı olarak düşünüp kafa yorup kaldırabilir miyim diye sorması bence çok doğru. Aşığım bişey olmaz deyip sonra her iki tarafın da mutsuz olması daha mı doğru yani?

Evlilik önemli birşey belki bu sorgulamanın sonunda olumlu karar verecek. Kız fikir istiyor bu kadar yüklenmeyin.

Seker hastasiyim, 2 cocugum var 🙏 neden aileniz boyle yaklasiyor hic anlamadim
Çok şükür Allah sağlıklı ömür versin evlatlarınıza. Ailem, bu forumdaki yazılanlar, bilimsel makaleler, haberler hep o tarz şeyler yazmış. Sanki şeker hastası olan herkes o sorunları yaşıyormuş gibi. Bu başlığı açmamın sebebi sizin gibi kişilere ulaşmaktı teşekkür ederim

Tabi ki düşündüm hiç bilmediğin bir şey çocuk sahibi olmana engel olur. Her şey gelebilir insanın başına. Evlenip çocuğunuz olmadı diyelim kader dersin ama olmama ihtimalinin %60 olduğunj bilerek evlenirsen ve çocuğun olmazsa kader diyebilir misin? Hayır bilerek seçmiş olacaksın yine de acıtmayacak mı canını? İlişkinizi bozmayacak mı? Belki doğrudan belki de pasif agresif tavırlara gireceksin çocuk olmamasının bedelini bizzat yaşayınca ... onu dedim ben yoksa tabi ki her şey Allah'tan hastalık da sağlık da ölüm de doğum da
Bide şunu şöyle diyeyim sizin uzerinizden konusmayayim seviyosa insan ölceni bilse onla son nefesine kadar yaşamak ister. Hiç bir garantisi yok su dediklerinizin seker hastasi tanidigim war sukur hepsinin bebegide war hem kadin hem de erkek oyle bizden de normal olmayan bir durumlari yok engel gibi cuzzamli gibi bahsetmis aileniz.Hersey Allahtan geldigini biliyosaniz ve soyluyosaniz suan bu konuyu acmazdiniz bile ✋hadi ii geceler

Çok şükür Allah sağlıklı ömür versin evlatlarınıza. Ailem, bu forumdaki yazılanlar, bilimsel makaleler, haberler hep o tarz şeyler yazmış. Sanki şeker hastası olan herkes o sorunları yaşıyormuş gibi. Bu başlığı açmamın sebebi sizin gibi kişilere ulaşmaktı teşekkür ederim
Rica ederim, amin. Benim ailemde herkes seker hastasi nerdeyse, hepimiz de uredik cok sukur :KK53:

Bide şunu şöyle diyeyim sizin uzerinizden konusmayayim seviyosa insan ölceni bilse onla son nefesine kadar yaşamak ister. Hiç bir garantisi yok su dediklerinizin seker hastasi tanidigim war sukur hepsinin bebegide war hem kadin hem de erkek oyle bizden de normal olmayan bir durumlari yok engel gibi cuzzamli gibi bahsetmis aileniz.Hersey Allahtan geldigini biliyosaniz ve soyluyosaniz suan bu konuyu acmazdiniz bile ✋hadi ii geceler
Evet çok seviyorum ama aşkta sizin kadar gözü kara değilim sanırım o yüzden anlatamadım kendimi teşekkür ederim yine de iyi geceler

Evet erkek kardesim var mesela, babam da seker hastasiydi. Biz oldugumuza gore dediginiz sey cok da gecerli degilmis demek ki 😊
Ailenizde bu kadar hasta olmasını üzüldüm ama hayatınızı etkilenmesine sevindim. Evet sanırım çok kötümser yazılara denk geldim. Ama sizler de varsınız yani o kadar da karamsar bir tablo yok. Allah sıhhat versin hepinize

Ayrıca başıma gelen bişeyi anlatayım.

Eşimden önce nişanlanmak üzere olduğum bir çocuk vardı. Aileler tanıştığında öğrendi bizimkiler çocuğun diyabet hastası olduğunu. Onun da vardı böyle ani sinirlenmeleri filan ama çabuk sakinleşir hemen gönlümü alırdı. Neyse, biizmkiler tutturdu çocuğu olmayabilir vs diye ama ben bunu karşı tarafa hiç yansıtmadım ve ne olursa olsun kabulum dedim. Hatta o da bana bahsetmişti bu ihtimaller var baştan bil diye, tamam dedim. Hastalık da şifa da Allahtan, bende de pko var yıllardır çocuk olmaz filan diyorlar ama ne olacağını Allah bilir bir sürü pko hastası var çocuğu olan filan dedim. Bu eve gitmiş artık ne konuştularsa akşamına beni aradı senin çocuğun olmaz diye beni terk etti.

Üzüldüm mü? evet. Kırıldım mı? çok. Ama iyi ki ayrılıp birbirimizin hayatını mahvetmekten kurtulmuşuz dedim hep. Şu an ikizlere hamileyim, onu tam bilmiyorum ama sanırım hala bekar...

Evet çok seviyorum ama aşkta sizin kadar gözü kara değilim sanırım o yüzden anlatamadım kendimi teşekkür ederim yine de iyi geceler
Emin olun öyle olsa düsünmezdiniz bile çünkü empati yapmayi iyi bilirim 😊Onun yerine kendinizi koyun.Öyle olmasamda suan 8 seneye adım atmazdim.Seviyosanız Rabbim bi kolayligini weriyor her hastaligin rabbim hakkinizda hayirlisini wersin 👍

Ben de astım hastasıyım ilerde koah olup ölebilirim diye evlenmeyeyim mi. Çocuğu olmuyor diye karısını boşayanlardan kadını kuluçka makinesi olarak gören erkeklerden farkınız yok.
Ben de araba çarpıp ölebilirim engelli kalabilirim ya da hasta olabilirim.
Sadece çocuk değil ki mesele. Ruhsal durumu, evlilik hayatı vs hepsini düşünüyorum. Yanlış anlaşıldığıma üzüldüm. Allah şifa versin inşallah

Ailenizde bu kadar hasta olmasını üzüldüm ama hayatınızı etkilenmesine sevindim. Evet sanırım çok kötümser yazılara denk geldim. Ama sizler de varsınız yani o kadar da karamsar bir tablo yok. Allah sıhhat versin hepinize
Ailemizde o kadar hasta olmasina uzuluncek bir durum yok cok sukur. Seker hastalari beslenmelerine dikkat ettikleri surece en uzun sure yasayan insanlardir; cunku herkesin beslenmesi gerektigi sekilde, asiri saglikli beslenirler. Yani sizin dusundugunuz gibi dram yaratilacak bir konu degil, hatta sizin gibi birisiyle ilk defa karsilasiyorum

Hakkinizi helal edin laflarima alindiysaniz kusura bakmayin yaziyla insanlar yanlis anlasila biliyo ama yazdiklarim sadce icten dusuncelerim.
Biraz üzüldüm aslında ama sizden kaynaklı değil. Çok kırılgan anımdayım Açıkçası çaresiz kaldım onun hakkında böyle düşünüyor olmak zaten beni üzen bir şey sizinle ilgili değil yani. Teşekkür ederim samimiyetiniz için

Saka misiniz. Adam saglam diye evleniyor cinsellik yok yani. Bu kadar abartilcak kadar onemli mi cinsellik
Cinsellik evliliğin temel taşlarından bir tanesidir.
Ve evet cinsellik herşey değil ancak birçok şeydir. Bu yüzden önemli. 2 insan yatak odasında mutlu olamıyorsa evlilikte dengeler yerinden oynar.

Biraz üzüldüm aslında ama sizden kaynaklı değil. Çok kırılgan anımdayım Açıkçası çaresiz kaldım onun hakkında böyle düşünüyor olmak zaten beni üzen bir şey sizinle ilgili değil yani. Teşekkür ederim samimiyetiniz için
Kalbinizden ne geçiyosa oyle davranin hayatin neler getirceni bilemiyoruz hepimiz icin insallah guzel seyler getirir.Rabbim bu gunumuzden kotu etmesin.Mutlu olursunuz insallah

X