Anket şeker bayramımı ramazan bayramımı???

şeker bayramımı ramazan bayramımı???????????

• Ankete Katılan
    146
  • Anket Kapalı .

yahuuu derinsu sonradan aklıma geldi ülkenin kooooskoca başbakanı ekonomiyi küresel ısınmayı kuraklığı yoksulluğu yolsuzluğu işsizliği şehitleri bırakmış bunlarla uğraşıyodu biz uğraşmışız çokmu....
kırıldım ama.......

kabotaj bayramı-tatlicadiarzu-

şaka bi yana ben ramazan bayramı demeyi tercih ediyorum.şeker bayramı saçmalıktan başka bişey değil.tatlıda yiyoruz bu bayram.baklava mesela..baklava bayramı diyelim o zaman niye şeker diyoruz:1closedeyes:

canım benim aynen katılıyorum sana sanki ülkenin kalan tek sorunu bu.inan elektiriği kullanmaktan korkuyorum geliyor ,su çevre parası,kira,telefon derken gidere çalışır olduk.kafamçokkarıştı

Bagcancigim birdaha düsündümde evet yerden göge kadar haklisin.
Cok degil,az bile -tatlicadiarzu-Seker,Ramazan,Fitir ne fark ederki sonuc olarak ayni seyi ifade ediyor.

Haa!! bu arada "yumurtami tavuktan tavukmu yumurtadan cikti",:roflol:kaydirigubbakcemile3

sodi-certilacigim o söyledigin seyler mühim degil.Onlar yasamamiz icin önemli degil.Sen ramazanmi,sekermi diyorsun o önemli.. 4 kisilik bir ailenin aclik sinirini o belirliyor.

şeker bayramı da ne gercekten ozaman kurban bayramınada şeker bayramı dıyelım ondada şeker alıyoruz...
tabiki RAMAZAN BAYRAMI

bencede Ramazan Bayramı yani sonuçta 30 gün oruç tutuluyor Ramazan ayı diyoruzda neden şeker ayı demiyoruz o zaman:1closedeyes:
bütün ay orucu şeker yemek içinmi tutuyoruzsırnaşık şey

Tabıkı Ramazan Bayramı
Kurban bayramına Et Bayramı mı dıyoruz sankı de
Ramazan bayramına Şeker Bayramı dıycez

dun aksam aynı konuyu kardesımle konusuyoduk ınsanlar neden seker bayramı dıyolar dıe kurban bayramında et dagıtılıo ramazan bayramında sadece seker tatlı ıkram edılıo dıe heralde ole dıyolar dıe dusunduk :roflol: bu seker bayramı falan değil ramazan bayramı belkı cocuklar bırsuru seker yemekten bayram edıo olabılırler ama bu bayram "Ramazan Bayramı"

MÜBAREK RAMAZAN BAYRAMI.......
ramazan bayramııııııııııııııı...
ne şakari yaa...

ramazan bayrami tuttugumuz bir aylik orucun bize mükafatidir
dogal olarak ramazan bayrami

zaten çıkıpta kimse bu güne kadar hayır ramazan değil şeker bayramıdır demedi....demez....
niye desinki....değil çünkü....ramazan bayramı aslolan ama hepimizin çok daha küçükken kullandığı ama bunun bayramın manevi havasından hiç birşey alıp götürmediği "şeker" isminide kullandığımız olmuştur......konuyu ortaya atan(kk dan bahsetmiyorum) büyüklerimizden ülkemiz adına daha hayırlı şeyler yapması dileğiyle deyip arzu ediyorsa tüm halk ramazan bayramıdır diye söz verirse ülke ekonomisinin iyiye gideceği yolunda çabası olacak mıdır? ramazan bayramı bu......

Bunu hiç anlayamıyorum.
Dün tv'de haberlerde izledim.Sokak röportajında muhabir soruyor bunu..
Ramazan Bayramı mı, şeker baramı mı?
Kadın diyor ki : Şeker Bayramı..
Neden Şeker Bayramı? İşte şeker falan varya diyor kadın..

Sinirlerim tepeme çıktı..Baklava yiyiyoruz Baklava Bayramı mı?
Yada Kurban Bayramında şeker yokmu..

Bu ne saçmalıktır anlayamadım henüz..
Mübarek Ramazan ayının ardından, Ramazan'ın bayramıdır.

kesinlikle ramazan bayramı denilmesinden yanayım
Büyük bir magazanın reklamında şeker bayramı tabiri kullanılmış, budamı önemsiz resmen basitleştirme çabası başka bişey değil.

Ramazan Bayramına "Seker Bayramı" denmesi doğru mudur? Bunun sebebi nedir?

Ramazan Bayramı ne ise, onu öyle bilmek gerekir. En güzeli ona "Fitir Bayrami" yani "Orucu Açma Bayramı" denmelidir. Böyle deyince bayrama kadar oruçlu olunması gerektiği anlaşılmış olur. "'Ramazan Bayramı"demekte de bir mahzur yoktur. Ama "Şeker Bayramı" demek mahzurlu olmalıdır. Bu söz ilk çıkışı itibariyle kasıtlı söylenmemiş olabilir. Çünkü Ramazan Bayramı'nda bayram namazından önce hurma gibi tatlı bir şey yenilmesi müstehaptır. (Bu konudaki bir hadîs-i serîfin meali söyledir: Enes b. Mâlik anlatıyor: "Rasûlüllah fıtır bayramına bir kaç hurma yemeden hiç çıkmazdı" Enes'in kendisi de fıtır bayramına çıkarken üç tane, artırmak istediği zaman beş tane, daha da artırmak istediği zaman tek sayıda olmak üzere hurma yerdi." (Müsned NI/232; Enes'in sözü için ayrıca bk. Ibn Mâce, siyâm 49)) Belki de "Şeker Bayramı" ismi buradan çıkmıştır. Ama yine de ona, "Şeker Bayramı" denmemelidir. Zira bazıları, bu ifade ile onun hakikî manasını saptırmak ve Ramazan Bayramı deyince; şeker, çikolata, eglence, çocuk...[
COLOR="Red"] Kısaca basitlik ve hafiflik manaları çağrıştırmak isteyebilirler.[/COLOR]

kizlar bir milletin kültürü, dini bu sekilde kayboluyor, bunlari din ortadan kalksin diye bazi din ismarcilarinin uydurmasi sürekli seker bayrami diye anilsa cocuklar öyle ögrense daha sonra büyükdüklerinde birisi kalksa deseki ramazan bayrami bu sefer tartisma cikacak ayrimcilik cikacak bölünme cikacak

yavhu arkadaşlar ne farkederki.....ben şeker bayramı diyorum...ikiside bayram...
ramazan bayramı bayramda şeker bayramı değilmi...ikiside aynı....sadece isimleri farklı...
meselaaa....
recepte başbakan tayyipte....
onun gibi yaniiii....
oruç tutanların orucunu Allah kabul etsin...
herkesin bayramı kutlu olsun.....
şekker gibi bayramlar olsun inşallah......

Ramazan bayrami tabiki
bayramlarimiza uyduruk isim takmasin kimse ya
dini bayramlarimiz bunlar, bizim bayramlarimiz.
Ramazan bayrami diyoruz. seker bayramida neymis :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…