Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Koltuktan kalkamaz. Anketlerde Ikinci turda kaybetmesi kesinlesiyor. Kaybederse yonetime el koyacagindan halki buna hazirliyor artik. Gizliden dillerdeydi fakat bakiyorum da aleni olarak soylemeye de cekinmiyor artik.. Chpyi teror orgutunun isbirlikcisi olarak bu halka ne kadar belletebilirse o kadar guclendirecek elini, Akp secim propogandasi bunun uzerine kurulu bu secimde. "CHP PKK teroristler devleti ele gecirdi, vatani kurtarmak bizim vazifemiz oldu" hesaplariyla secimi kaybetseler bile koltugu vermemek hedefleri. Halk iradesinin tecelli etmesinin onune gecerek en buyuk kozunu oynayacak. Umarim guvendigi daglara kar yagar, Cumhuriyetin ana kurumlari onun degil halkin tercihinin yaninda saf alir ve demokrasi kazanir.
Bu secim tarihi bir secim olacak bu ulke icin. Bu vatanin sagduyulu aydinlari ve cumhuriyetin temel unsurlarini olusturan kurumlar emireri gibi kendilerini tek adama kullandirirlarsa bu adamin secimi kaybetmesinin sonuclari cok acili olacak, bu adamdan sakin ola empati beklemeyin.

Hanımlar burada izmirli vardı, neresi kokuyor allah aşkına biri bana da söylesin. Çocukken (30 yıl kadar önce) körfez perişandı çok iyi hatırlıyorum ama temizlendi mis gibi oldu. Merkez sahili de epey gezmişliğim var. Selenanın dediği kokan yer neresi, hayal mi görüyor kendisi

Ben doğma büyüme izmirliyim
Dediğiniz gibi eskiden Körfez sorunu vardı.
Ama selena nın yaşı yetmez, o duyduklarıyla konuşuyor. Valla çiçek gibi bahar kokuyor memleketim
Kıskanıyolllaaaaaaa
Bu arada sahile uzak değilim, balkondan görüyorum denizi. Selena’nın dediği gibi koku görünmüyor da burna da gelmiyor

Akp'lilerin klişe laflarından biri bu İzmir'in b.k koktuğu yalanı.Bence İzmir'e gitmemiştir bile.Geçen hafta oradaydım,vallahi çiçek gibi memleket.

Ben artık hiçbir partinin dinî sembollere müdahale edeceğini zannetmiyorum. En azından bir süreliğine. Çünkü bütün partiler dinciliğin ne kadar prim yaptığını gördü. CHP bile eskiden laiklik laiklik diye bas bas bağırırdı, artık sosyal devlet falan demeye başladılar. Başörtülü değilim. Bugün başörtü yasağı çıksa bugün karşı çıkarım. Demokratik olmak tam da bunu gerektirir.

Çocukları zamanında büyütmüşüm, bu ne ya, resmi dili arapçaya mı çevirecekler, niyet o mu acaba
Bilmiyorum ama ben rahatsızlık duydum. Dil eğitimi amaçlı olmadığı sürece devletin kanalında çocuklarımız için Türkçe ikinci dil olmamalı. Başka videolarda var Bayram videosu mesela o da Türkçe alt yazılı

İstanbul seçimlerinde nasıl kaybettiyse bu seçimi de kaybedecek ve koltuğundan kalkacak. Aksi düşünülemez. Amaçları korku iklimi yaratmak zaten, sürekli çıkıp tehdit ediyor. Ben korkmuyorum!

Son düzenleme:
Bu da bir zamanlar TRT çalışanlarında olan zerafet.
Türkçe kullanımına bakın.

Özellikle ilk konuşan spikerin ses tonu, diksiyonu müthiş.
Mehpare Çelik. Kendisi diksiyon eğitmeni idi zaten.
Sizler bilemiyebilirsiniz. Ben bu yılları hatırlıyorum. Siyasetcisinden sanatçılarına kadar oyle özenli bir Türkçe kullanılırdı ki.
Şimdi kabalık, cehalet ,nobranlik çok sükse yaptı.
Nedenleri malumunuz.
Oyumu chp ye vermemin bir çok nedeni var. Bir nedeni de bu.
Devletin başında kibar insan görmek istiyorum.
Öfke dili olmayan, ayrıştırıcı olmayan.
Türkçeyi güzel kullanan, diploması dili de olan...
Mezheplere tür demeyen...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…