Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Ben izleyemeden kanala erişim engeli gelmiş, videoları bulmam lazım çok daha fazla merak etmeye başladım.

Evet, suskunluğunuz asaletinizden. Sonucu bekliyorsunuz emin bir şekilde. Güzellik azınlığa mahsustur, biliyorsunuz.
Ben bir şeyi beklemiyorum yazdiginiz cevaba karşılık yazdım
Bekliyorsunuz gibi gibi laflar dokundurdunuz sözüm ona ama bana dokunmaz merak etmeyin çaba harcamayın ha sizde bekliyorsunuz ve eminsiniz
Ara ara okuyorum gülüyorum bazen şaşırıyorum bazen diyorum ne kadar körler bazen diyorum bune fanatiklik bazen diyorum herkes kendince cahil yaftası yapıştırıyor yada bir şeyler yakıştırıyor ya farklı düşünceye bunu her iki taraf için diyorum oysa kimse kendi körlüğünü ve cahilliğini görmüyor üzülüyorum Yazık ülkeme

15 inde karşı taraf coşkuyla gelirse artık onlar yazar sizler bakarsınız muhattap olmazsınız
Yangına benzin döküp etrafında halay çekenlere alışık bu ülke, şaşırmayız. Daha önce bir doktorun seçim sonrası yazısını paylaşmıştım, sözümün arkasındayım. Ben çocuklarımı istedikleri kursa özel hocaya gönderip meslek mevki sahibi yapacak konumdayım. Köy bağlantılı bir ailem var, her şeyin doğalına uygun fiyatlısına ulaşma şansım var, celep fiyatına et satın alabiliyorum. Evim arabam var. Evime yoksulluk sınırında para giriyor. O benzinle halay çekenler sefil perişan yaşamaya ve şükretmeye devam ederken ben hayat standardımı kaybetmeyeceğim. Yalnız kurunun yanında yanan yaşlara yazık. Temelde Derdimiz ülkenin yarısından fazlasını oluşturan asgari ücret ve altında alıp yaşamaya çalışan insanlar. Onlar yaşamaya çalışmaktan memnunsa kemdileri bilirler. İsterlerse kına yaksınlar.

Sonuç? Kim cahil?

Bunlari görüp de millete terörist diyorlar utanmazlar, şu yapılanlar hangi ülkede vardır ya dönüp kendilerine bir baksinlar

depremzede ve öğrenciler oy kullanabilecek arkadaşlar. Bununla ilgili geçen haftalarda bir haber duymuştum istedikleri ile aldırabilirler ikametlerini diyordu haberlerde

“Siz ne halde iseniz, başınıza o halde idareciler gelir.” (Deylemî) Hadis-i şerif’leri ile yönetim ve yönetilenler arasındaki bağı işaret buyurmuşlardır.

Memleketimiz yıllardır etkin ve toplumsal taleplere cevap verebilecek bir yönetim aygıtından mahrumdur. Bugün Türkiye yönetilemiyor; sorunlarını çözemiyor, rotu çıkmış araba gibi sağa sola savrulup duruyor, bir ileri iki geri gidip geliyor.

TÜRKİYE’NİN HAZİN TABLOSU
Yönetim ekonomik sorunları çözemiyor. Enflasyon düşürülemiyor, yoksulluk önlenemiyor, adil gelir dağıtımı sağlanamıyor. Memur, işçi, emekli perişan bir hale düşmüş durumda. Eğitim sorunları her geçen gün kangrenleşiyor. Tarım alanlarında sorunlar artıyor, insanlar topraklarını terk ediyor, üretim düşüyor. Kuralların ve kurumların çalışmaması, hemen her alana yayılmış olan rüşvet, çeteler, mafyalar, yolsuzluklar, hortumcular, ekonomiden siyasete, iç ve dış politikadan toplumsal olaylara kadar yaşanan çarpıklıklar neticesinde ülkede tam bir kaos söz konusu. Maalesef yarım asırdır pek bir şey başarıldığını söylemek güç.

Buna karşılık yönetim aygıtını oluşturan kurum ve kuruluşlara ve bunların bünyelerinde barındırdıkları binlerce görevliye bakıyorsunuz, sanki hiçbir şey yokmuş gibi göz kamaştıran bir ihtişam ve debdebenin içinde yüzüyorlar. Resmi plakalı arabalar, eskortlar, korumalar, sarayları andıran binalar bunu ifade etmiyor mu?

Resul-i Ekrem (s.a.v.) Efendimiz Hadis-i şerif’lerinde:

“Allah bir millet hakkında kötülük dilerse, idarelerini israfçı ve zevkine düşkün kimselere havale eder.” (Deylemi) buyuruyorlar.

“Allah bir millete gazap ettiğinde yere batırma ve suret değiştirme azabını vermese de, pahalılık onları ezer. Yağmurları yağmaz olur. Kötüleri idareyi ele geçirir.” (İbn-i Asakir) buyuruyorlar.

Bana dindar dindar şeyler alıntı yaptırmayın

Birisi paylaşmış burada, geçmiş sayfalarda gördüm. Sanki sadece iki seçenek varmış da Kkya verilmeyen oy rteye gidecekmiş gibi. Diğer iki adayın fotoğrafına da Rte koymuşlar. Bu çok ayıp ve antidemokratik bir tutum. Muharrem ince veya Sinan oğanı seviyoruz diye rteli mi oluyoruz? Böyle düşünenlerin diktatörden ne farkı var? Bana kalırsa kkda diktatör. Muharrem ince daha önce genel başkanlık seçimini yinelemek için çağrıda bulunmadı mı? Yapamıyor işte seçim de kazanamıyor. Zaten kasetle gelen birisi, bir de yerini vermemek için diretiyor. Adaylık konusunda da halk Mansur yavaşı istedi çoğunlukla veya Ekrem imamoğlunu. Ona da inatla hayır dedi. Bu yönden açıkçası bana hiç sempatik gelmiyor, zaten şuanki chpnin Atatürk’le falan ilgisi kalmadı. Atatürk gerçekten milliyetçi bir adamdı, bugün yaşasa teröre ve terör sevicilere asla prim vermezdi. Düşünce özgürlüğü deyip tskya iftira atanlara destek veren kaftancıoğlu ve türevlerinin bu partide yeri olmaması gerekirdi. Halk tv Seyit rızanın yanındayız diyen Tunceli belediye başkanını bile yere göğe sığdıramıyor. Aynı şekilde bu tipli vekillerin de Seyit rıza ile ilgili sözleri ortada. Bir de Orhan Aydın var, eski eşinin genel başkanlık yaptığı partinin paylaşımlarına bir bakın bir kez olsun cumhuriyet bayramı kutlamışlar bir kez olsun Atatürk demişler mi? İnsan kendi hamuruna benzer kişiyle olur, bu insanların Atatürk’le ilgisi yok. Nasıl ki akp dini kullanıyorsa bunlar da Atatürk’ü kullanıyor. Her ikisinden de aynı oranda nefret ediyorum. Akpnin geçmişte terörü nasıl artırdığını da gördük. Şimdi bunları görüyoruz Sinan Oğanı veya Muharrem inceyi destekliyoruz diye ne tayyipçi oluyoruz ne Atatürk düşmanı. Tam tersi bizler Atatürk’ü de seviyoruz dinimizi de. İnşallah Oğan veya İnce seçilir de önce şu terör seviciliğinden, Suriyelilerden ve berbat ekonomi yönetiminden kurtuluruz

Oy bölmek kimin işine yariyor? İnce'nin yaptığı tam da bu, hele agresifligiyle, terbiyesizligiyle hepten bitti benim icin, daha önce ona verdiğim oy da haram zikkim tadında

Oy bölmek kimin işine yariyor? İnce'nin yaptığı tam da bu, hele agresifligiyle, terbiyesizligiyle hepten bitti benim icin, daha önce ona verdiğim oy da haram zikkim tadında
Baykal’dan sonra hiçbir seçimi kazanamamış o partiye kemik gibi bağlı milyonlarca seçmen varken bir kez bile seçim alamamış kk suçlu değil Muharrem ince suçlu yani. Tamam.

Baykal’dan sonra hiçbir seçimi kazanamamış o partiye kemik gibi bağlı milyonlarca seçmen varken bir kez bile seçim alamamış kk suçlu değil Muharrem ince suçlu yani. Tamam.
Evet Ince suçlu, su anda bile İnce'nin secilemeyecegi belliyken neye kime hizmet ettiğini kör olmayan görüyor, hadi selametle

Ülkede birçok suçlu cirit atıyor; insanın, hayvanın can güvenliği yok. Haber alma özgürlüğümüz kısıtlı. An itibariyle daha tartışacak ne kaldı? Tamam soğan ekmek yemeyelim, sadece ekmek yiyelim. Soğan sözcüğü de soğan üretimi de yasaklansın. Siyasi sembol olsun soğan, başörtüsü gibi. Soğan da yemeyelim, beter olalım! Ülkede suçlular cirit atıyor, suçsuzlar içeride. Susalım.

Ben paylaşmış olabilirim
İnce suçlu çünkü şuan muhalefete muhalefetlik yapıyor. CHP yüktü kurtuldum demek en büyük ihanettir terbiyesizliktir bence. 2018 seçimlerinde verdiğim tek oy İçin pişmanım. Daha sonra farklı cumhurbaşkanları elbette denenecektir bence de.
Sinan oğan da çok donanımlı ve lider olabilitesi yüksek biri. Ancak aşırı milliyetçi ayrıştırma döneminde olmadığımızı düşünüyorum. Türk Kürt alevi sünni demeden birleşmek birleştirmek lazım.
İnş öyle de olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…