Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Kuran kurslarındaki/illegal dinci yurtlarında sakalları dizlerini döven hacıların hocaların erkek/kız çocuk demeden yaptıkları, yaşattıkları başka hiçbir yerde yaşanmadı bu ülkede;ama onları Müslümanlara mal etmezler, kişisel suçu derler. Doğru, tüm Müslümanları zan altında bırakamayız; tüm Müslümanlar tabii ki sapık değiller. Peki LGBT’li birinin yaptığı bir ahlâksızlığı ve suçu neden tüm LGBT’li bireyleri suçlayacak şekilde kullanıyorlar? Cinsel yönelimi farklı sadece bu insanların, yatak odalarında neyi nasıl yaşayacaklarına da biz karar veremeyiz. BANA NE? BİZE NE? Bu kadar basit.

LGBT’ye saygı duymam(!), dinsize laf anlatmam(!) ona saygı duymam(!) buna saygı duymam(!). Yoldan geçen git öteye dese, başörtüm yüzünden ayrımcılığa uğruyorum, herkes başörtüme saygı duyacak diye veryansın ederler. Evet saygı duyacak, sen de başkalarına saygı duyacaksın. Ancak böyle yaşanabilir bir ülke olabiliriz.
Lgbt olmak başlibasina bir sapıklıktir normallestirmeye calismayin

Kimse yetişkin bir bireyin cinsel yönelimini değiştiremez yani topluma kötü örnek olma olayları yalan dolan. Romantik ilişki kurma yaşı 8 e indi önce buna çözüm bulun aksi takdirde hamile bırakan ve bırakılan çocuklarla uğraşırsıniz. Maalesef yurtdisinda özellikle taylandda korkunç derecede bir kiz cocugu istismarı var. Neredeyse herkes mesele kiz cocugu olunca görmezden gelir ama mesele erkek uzuvlariysa herkes ali kıran baş kesen kesilir.
İstismarın herturlusune karşı olmaliyiz

Screenshot_20230416_194457_Twitter.jpg
iktidarın iftar sofralarının baş konuğu hatta ilahi söylerken semazenlerin döndüğü bulent ersoy.

Merak ettim ondan soruyorum, okumak bilgilenmek istiyorum :) İlkokul ders kitabı değildir diye düşünüyorum böyle bir konu ancak üniversite psikoloji ders kitaplarının ya da tıp kitaplarının konusu olabilir.
Öyle bir kitap yok bence ama yine de hevesini kırmak istemem 🫢

Ders kitabı yahu ne yazarı

Eşcinsellik bir hastalık olarak kabul edilmediği için bir tedavisi de yoktur.

Bir ruhsal bozukluk olarak kabul edildiği dönemde çeşitli psikolojik yöntemler, bugün rahatlıkla işkence olarak kabul edilebilecek davranış tedavileri, ilaç ve hormon tedavileri ve hatta beyine yönelik cerrahi girişimler denenmiştir.

Bu yöntemlerle eşcinsel bireylerin cinsel yönelimlerinde kalıcı değişiklik sağlandığı gösterilemediği gibi, uygulandığı kişide ruhsal ve bedensel hasara neden olabildiği saptanmıştır.

Tedavi ve terapi adı altında yürütülen bu dönüştürme/onarım girişimleri etik ve bilimsel olarak sorunludur ve bilimsel otoritelerce önerilmemektedirler.

Bu girişimler cinsel yönelimlerinin farkına vardığında toplumun eşcinsellikle ilgili olumsuz tutumu (homofobi) nedeniyle bu durumundan hoşnutsuzluk duyan, cinsel yönelimleriyle ilgili belirgin bir kafa karışıklığı yaşayan, yoğun bir gelecek kaygısı ve karamsarlığa kapılan kişileri hedef almaktadır.

Eşcinselliği dönüştürmeye yönelik bu girişimlerin cinsel yönelimde değişikliğe neden olmadığı, geçici olarak kişinin cinsel yönelimini daha etkin bir şekilde baskılamasına yardımcı olabileceği bilinmektedir.

Hiç kimsenin bir heteroseksüeli eşcinsel haline getirme gücü olmadığı gibi, hiç kimse ya da herhangi bir yöntemin bir eşcinseli heteroseksüel yapamayacağı bilinmektedir.

Sonuç olarak, eşcinsellik bir ruhsal bozukluk değildir.

Eşcinsellik ve biseksüellik, heteroseksüellikten farklı değerlendirilmemesi gereken, insan cinselliği yelpazesinin bileşenleridir.

Tedavi gerektirmez, değiştirilebildiği gösterilememiştir, bilimsel bilgi sunmadan yapılan girişimler etik değildir.

Açılma sürecinde olumlayıcı yaklaşımın yararı olur.

Merak ettim ondan soruyorum, okumak bilgilenmek istiyorum :) İlkokul ders kitabı değildir diye düşünüyorum böyle bir konu ancak üniversite psikoloji ders kitaplarının ya da tıp kitaplarının konusu olabilir.
Önce psikoloji kitabında gördüm dedi zaten:)
Hiçbir kaynağı yok sabahtan beri dediklerinin.
Şimdi de pide kuyruğu var aşağıda diyor.
Yaşadığı yerde insanlar pide kuyruğuna giriyor birazını yiyor yiyemediğini çöpe atıyor falan:)

Bu olayı bilen var mı ? Okşan kim ? Melih Gökçek sanırım muhalefete taş atayım demiş duvardan sekip kafasına gelmiş :KK53:

Tek anladığım Okşan travestiymiş...Yine kınadığıyla sınanma durumu var sanki

Ankaralı travesti Okşan mevzusunu açaram... demiş adam. Bir bildiği var gibi 🙄

Sizden bekliyoruz kitabın adını, yazarını siz açtınız konuyu
Armut piş ağzıma düş biraz araştırın her şeyi hemen kabullenmeyin birçok psikiyatrist bu duruma karşı çıkıyor aldım kabul ettim deyip körü körüne inanmak da neyin nesi sosyal medyada alenen kötü örnek olmasalar kapalı kapılar ardında istediğiyle her b*ku yapsınlar kiminin umrunda gençlere yeni nesillere kötü örnek olamazlar kimse de saygı beklemesin benden öyle bir özgürlük yok sen Murat Övünçün bir çocuğuna sor bakalım anasına babasına sor nasıl bir duygu

Kimseye zararı olmadıktan sonra hiç kimse diğerinin ne cinsel yönelimiyle ne yaşam tarzıyla ilgilenmemeli, herkesin hayatı kendisini bağlar ama geneli demeyeyim ki genellemeye girmesin, toplumumuzun bir kısmı özellikle erkekler evli bir adamın başka kadınlarla gecelik ilişki yaşaması, hatta hatta nette lgbt ilişki sitelerinde cirit atmaları, translarla birlikte olmak için pazarlık yapmalarına ses çıkarmazlar aralarında bu muhabbet bile döner, birbirlerinden telefon numaralarını isterler, toplanıp beraber giderler ama toplumun içine karıştıklarında lgbtlileri önce onlar taşlar😬 dün gece taşladıklarından birisiyle birlikte olmuştur oysa ki.
İnsanların köpürerek nefret ettiği şeylere de dikkat etmek lazım. Meyilden kaynaklı olabilir. Örneğin ben şöyle giyinen kadınlardan nefret ediyorum, ölsünler diyorsam kuvvetle muhtemel istediğim halde öyle giyinmem engelleniyordur ya da kendime pek güvenmiyorumdur. Kendimle ilgili bir sorunum yoksa benim gibi giyinmeyenden neden nefret edeyim ki? Kendi tercih ettiğim tarz beni mutlu ediyorsa başkasının tarzı neden beni sinirlendirsin? Başkasının hayatına müdahale etmenin tek nedeni mutsuzluk bence. Mutsuz insan huzur bulmadığı için huzur da vermez.

X