Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Adam savunma sanayisinde devrim yaptı dogalgazi buldu yerli otomobili yaptı ona oy verenler geri heykel.dikmekten başka bir icraatı olmayanlara oy verenler ileri görüşlü öylemi
Peki o savunma sanayindeki devrim (!)i neden özel teşebbüs yaptı, ASELSANın nesi var. 20 yılda bir yerli otomobil 2 3 hava aracı, bolca ekonomik kriz, mali zarar ve swap borç var ortada, yaşanan beyin göçü cabası. Doğalgazı bulalı çok uzun yıllar oldu neden seçim arifesine kadar çıkarmadı. Neden dünyadaki en yüksek vergileri biz ödüyoruz. Neden 2 memur maaşıyla ben ancak yoksulluk sınırını yakalayabiliyorum. Neden kiralar asgari ücretten yüksek. Neden mikyonlarca ünv mezunu işsiz var. Neden ihtiyaç olanın kat kat üzerinde mezun veren eğitim fakülteleriniz var. Bu felaketi 2 3 makineyle örtmesine göz yummak marifet değil.

Birini sevmen için şartlarının aynı olması mı gerekiyor ?
yani sevmem icin benim sartlarimin cok iyi olup ulkenin durumunu gormemem gerekiyor ..bana dokunmayan yilan bin yil yasasjn hesabi 🙄

şurda okudugim kadariyla kitap haricinde savunabilecegin tek olur yani yok sevdigin kisinjn .

"Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın" mantığında olduğumu düşünüyorsan Seninle konuşacak fazla bişeyim kalmamış demektir. O kadar açıklamadan sonra ..
yani sevmem icin benim sartlarimin cok iyi olup ulkenin durumunu gormemem gerekiyor ..bana dokunmayan yilan bin yil yasasjn hesabi 🙄

şurda okudugim kadariyla kitap haricinde savunabilecegin tek olur yani yok sevdigin kisinjn .

bir anadan dünyaya gelen yolcu
görünce dünyaya gönül verdin mi?
kimi büyük kim böcek kimi kul
merak edip hiçbirini sordun mu?
bunlar neden nedenini sordun mu?
insan ölür ama ruhu ölmez
bunca mahlukat var hiçbiri gülmez
cehennem azabı zordur çekilmez
azap çeken hayvanları gördün mü?
insandan doğanlar insan olurlar
hayvandan doğanlar hayvan olurlar
hepsi de bu dünyaya gelirler
ana haktır sen bu sırra erdin mi?
vade tekmil olup ömrün dolmadan
emanetçi emanetini almadan
ömrünün bağının gülü solmadan
varıp bir canana ikrar verdin mi?
varıp bir cananın kulu oldun mu?
garip bülbül gibi feryat ederiz
cahiller elinde küskün kederiz
hep yolcuyuz böyle gelir gideriz
dünya senin vatanın mı yurdun mu?

Neşet Ertaş in dizeleri çok severim.

Bugün bir yerde oturuyorum iki emeklinin sohbetine tanık oldum
Adamlardan biri
Ülkeyi dış güçler hem içten hem dıştan yıqiler
AMerika israil telefon edi
Soğanlari dereye dökiler
Japonya siha ali türkiyeden
DÜŞÜNEBİLİYOR MUSUN?
Ülke o kadar ilerlediki hepsi birden saldırıyolar
bU metihelerden hatırladıklarım

Şimdi eleştirilerde
Arkadaş artık ülkede ne ar ne namus var
Ana babaya saygı yok
Kızların göbeği dışarda
Erkelerin saçı uzun kulağında küpe var
Çocuklar ana baba nedir bilmiyor
Çanakkalede küflü ekmek yiyen ecdadımız vardı
Şimdi soframızda kuş sütü nneye yoq diye sokaklara dökililer

Diğer adam sadece dinledi
Sonra dediki
Vay allah seni ala !!!!😊😊😊😊
Çok güldüm bu duruma
İkiside çok komikti

Ben bayılıyorum 😂
Bana mı?😅🤭 Heveselenip belki kalbin gbi oyunuda alabilirim diye yine çabalamaya baslıcam yapma banaaa bunuuu 🥹🥹
İyi de ben chemist0 chemist0 dan bahsediyorum 🤣
Ayy bi anda çarşı pazar karısıyomuş nerdeyse😅tenceresiz kalan bacımın şu alttaki alıntıyı bana ithaf ettiğini düşünüp naptım ben yaa diyodum🤣🤣

"Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın" mantığında olduğumu düşünüyorsan Seninle konuşacak fazla bişeyim kalmamış demektir. O kadar açıklamadan sonra ..
iste bir suru aciklamanin uzerine chemis e soyledigini anlamadigim icin yazdim ..hata bende msj in gerisini okumadigim icin anlamadan yorum yaptim 🤷🏻‍♀️

Bana mı?😅🤭 Heveselenip belki kalbin gbi oyunuda alabilirim diye yine çabalamaya baslıcam yapma banaaa bunuuu 🥹🥹

Ayy bi anda çarşı pazar karısıyomuş nerdeyse😅tenceresiz kalan bacımın şu alttaki alıntıyı bana ithaf ettiğini düşünüp naptım ben yaa diyodum🤣🤣
sana bayiliyormus artik beni sevmiyor :/

Yazınızı maalesef yüzümde acı bir gülümsemeyle okudum zira benzer bir olayı bizzat yaşadık.
Kızım 9 yaşlarındaydı, oturduğumuz müstakil ev büyük bir araziye sahipti, arazide Osmanlı zamanından kalma eski bir yapının kalıntıları ve yine Osmanlı zamanında açılmış bir deprem kuyusu vardı, bahçesinde de çeşitli meyve ağaçları.

Bir gün kızım yılbaşına yakın bir zamanda bahçedeki ağaçlardan birini süsleyeceğim diye tutturdu, çocuktur mutlu olsun diye evde ne kadar kurdele varsa verdim ağacı kurdelelerle süsledi, birkaç gün sonraydı galiba belki 1 hafta sonra geçmiş zaman olduğundan ne kadar süre sonra olduğunu net hatırlamıyorum, insanlar gelip geçerken kurdelelerle süslü ağacı görmüşler kapıya gelmeye başladılar adak ağacı sanmışlar, konuyu anlattım ama ikna oldular mi bilmiyorum zira bazı insanlar mucizesi olan şeyleri saklıyorsunuz söylemiyorsunuz sanıyorlar, kulaktan kulağa yayılır herkes sıradan bir ağacı mucizevi sanar diye tüm kurdeleleri söktüm.

Müzelerden bahsetmişsiniz, İstanbul’daki kapalı alanlarda yer alan müzelere diyecek bir lafım yok ama özellikle Ege’de gezdiğim açık alandaki antik kentlerin bazılarının hali içler acısı, her ziyaretçiden belli bir giriş ücreti alınan yerlerin pırıl pırıl olması gerekir, ki bizim en büyük gelir kaynaklarımızdan biri turizm, yabancı turistler atalarının kurduğu şehirleri gezmeye geliyorlar ama yerler çöp deryası, bazı antik yapılar hasar görmüş ve aslından çok uzak görsel rahatsızlık verecek şekilde onarılmış, mesela Priene de kent giriş kapısı gibi bir giriş kapısının yan sütunlarının üzerindeki beton levha kırılınca kiremitli bir beton yapılmış sütunları tutsun diye.

Keza Bodrum yolu üzerinde müze statüsünde bile olmayan kaderine terk edilmiş antik kent kalıntıları var.

Çanakkale Ayvalık’a bağlı Adatepe köyündeki Zeus Altarı da kaderine terk edilmiş, gittiniz mi bilmem köy muhteşem, Zeus Altarına şahane bir çam ormanından içinden geçerek ulaşıyorsunuz, sunağa ulaştığınızda manzara büyüleyici ama gelin görün ki yapı yok olmuş denecek kadar hasarlı, insanların manzara seyredip çöp bıraktığı bir yer haline gelmiş.

Ülkemin dağı taşı altın, her yeri tarih ama ver 70 lira gez, göster müzekartı gez demekle olmuyor maalesef.
Babam bu olayı bana anlattıktan sonra gel bak şu tepede tek duran bir ağaç var gidip ona çul çaput bağlayalım bir haftaya kalmaz onu adak ağacı zannederler dedi. Dediğini yaptık bir hafta değil ama bir ay sonra nur topu gibi bir adak ağacımız oldu, kimse de yadırgamadı :KK53:

Koruma altında olmayan çok fazla antik kent var ve gerçekten değerleri bilinmiyor. Bizim ülkemizde turizm deyince maalesef akla ilk gelen tatil turizmi, oysa ki bizim ülkemiz doğası kadar tarihi kentleriyle de turistlerin göz bebeği bir yer.
En son keşfedilen Göbeklitepe nin MÖ 9600–9500 civarında yapıldığı tahmin ediliyor. Meşhur Mısır Piramitlerinin MÖ 3000 li yıllarda yapılmış olduğunu düşünürsek Göbeklitepe, dünyanın şu ana kadar bilinen en eski tarihî yapısıdır. Göbeklitepeyi Alman bir Arkeolog ortaya çıkarıyor. Tahminlere göre 150 yıllık kazı çalışması ile her şey ortaya çıkarılabilirmiş. Peki biz ne yaptık gittik oraya beton döktük!!! Kazı alanına beton döküldü...Düşünebiliyor musunuz. Ölen Arkeoloğun eşinin yazdıkları bunlar

Benden başka kimsenin canı acımıyor mu? Burası Göbekli Tepe. Taze beton dökülen alanın yanıbaşında görülen F yapısı (Kaya tapınağı) adını verdiğimiz alan, üzerinde iş makinelerinin eze eze bitiremediği alan da hemen bu neolitik döneme ait mimari kalıntıların üç metre ilerisinde, orada yüzeyde bir şey görmeyince altında da bir şey yok sanıyorlar ama orada da 15 cm. derinlikte anakaya üzerinde neolitik döneme ait izler var.”

Ülkemizde değişmesi gereken o kadar çok şey var ki :KK43: Yanan ormanlar bir şekilde tekrardan yerine gelir doğa kendisini yeniler tabi yerine otel falan yapılmazsa, ama bu antik kentler bir kere yok oldu mu dönüşü yok :KK43: İçim acıyor benim tarihi yok etmeyi hiç umursamıyoruz.

Kültür ve Turizm Bakanlığının görevleri şunlardır: a) Millî, manevî, tarihî, kültürel ve turistik değerleri araştırmak, geliştirmek, korumak, yaşatmak, değerlendirmek, yaymak, tanıtmak, benimsetmek ve bu suretle millî bütünlüğün güçlenmesine ve ekonomik gelişmeye katkıda bulunmak...

Son düzenleme:
Ne denir bilemedim. Hiçbir esnaf malını çöpe dökmez durduk yere. Ya çürüktürler ya da o araç çöp kamyonu değildir. Ama anlatamazsın şimdi bunu paylaşanlara. Karşında manipülatör olunca mantıklı açıklama da sökmez
Çürük olma ihtimali çok yüksek, geçen her zaman alış veriş yaptığım markette soğanın kilosu 19.90 idi ama soğanlar çürümeye yüz tutmuştu müthiş bir koku vardı. Ucuz diye belki sağlam bulurum diye baktım ama kokuya dayanamayıp kaçtım.

Babam bu olayı bana anlattıktan sonra gel bak şu tepede tek duran bir ağaç var gidip ona çul çaput bağlayalım bir haftaya kalmaz onu adak ağacı zannederler dedi. Dediğini yaptık bir hafta değil ama bir ay sonra nur topu gibi bir adak ağacımız oldu, kimse de yadırgamadı :KK53:

Koruma altında olmayan çok fazla antik kent var ve gerçekten değerleri bilinmiyor. Bizim ülkemizde turizm deyince maalesef akla ilk gelen tatil turizmi, oysa ki bizim ülkemiz doğası kadar tarihi kentleriyle de turistlerin göz bebeği bir yer.
En son keşfedilen Göbeklitepe nin MÖ 9600–9500 civarında yapıldığı tahmin ediliyor. Meşhur Mısır Piramitlerinin MÖ 3000 li yıllarda yapılmış olduğunu düşünürsek Göbeklitepe, dünyanın şu ana kadar bilinen en eski tarihî yapısıdır. Göbeklitepeyi Alman bir Arkeolog ortaya çıkarıyor. Tahminlere göre 150 yıllık kazı çalışması ile her şey ortaya çıkarılabilirmiş. Peki biz ne yaptık gittik oraya beton döktük!!! Kazı alanına beton döküldü...Düşünebiliyor musunuz. Ölen Arkeoloğun eşinin yazdıkları bunlar

Benden başka kimsenin canı acımıyor mu? Burası Göbekli Tepe. Taze beton dökülen alanın yanıbaşında görülen F yapısı (Kaya tapınağı) adını verdiğimiz alan, üzerinde iş makinelerinin eze eze bitiremediği alan da hemen bu neolitik döneme ait mimari kalıntıların üç metre ilerisinde, orada yüzeyde bir şey görmeyince altında da bir şey yok sanıyorlar ama orada da 15 cm. derinlikte anakaya üzerinde neolitik döneme ait izler var.”

Ülkemizde değişmesi gereken o kadar çok şey var ki :KK43: Yanan ormanlar bir şekilde tekrardan yerine gelir doğa kendisini yeniler tabi yerine otel falan yapılmazsa, ama bu antik kentler bir kere yok oldu mu dönüşü yok :KK43: İçim acıyor benim tarihi yok etmeyi hiç umursamıyoruz.

Kültür ve Turizm Bakanlığının görevleri şunlardır: a) Millî, manevî, tarihî, kültürel ve turistik değerleri araştırmak, geliştirmek, korumak, yaşatmak, değerlendirmek, yaymak, tanıtmak, benimsetmek ve bu suretle millî bütünlüğün güçlenmesine ve ekonomik gelişmeye katkıda bulunmak...
Yazınızı üzülerek okudum:KK43:
Genel olarak öncelikli sorunlarımız ekonomik zorluklar, eğitim ve sağlık hizmetleri vb olduğundan, ülke yönetirken yol, su, elektrik, hastane, okul, ibadethane, maaş zamları yapıldı mı tamam zannediyor, aslında saydığım maddeler kadar önemli diğer şeyleri pas geçiyor önemsemiyoruz.

Özür dilerim ama biz tarihi eserlere sahip çıkmayı bilmiyoruz, restorasyondan da anlamıyoruz, bu ülkede arkeoloji bölümü mezunu çok insan var, 2 tanesi benim arkadaşım mesela ama arkeolojik kazılara bütçe ayrılmadığından mıdır arkeolojiye çok önem verilmediğinden midir bilmem, mesleklerini yapmak yerine baba mesleklerini yapmak zorunda kaldılar.

Egedeyim, ülkemin her yeri gibi burası da tarihi eserlerle dolu biliyorsunuz, bizim küçücük kasabamıza bile tarihi kalıntılar olma ihtimali nedeniyle yabancı ekip gelmişti birkaç yıl evvel, kazılar ve araştırmalar yaptılar aylarca, neden benim ülkemin bilim insanı dururken yabancı gelsin keşif yapsın?

Orman dediniz, 6 Şubattaki depremi birebir yaşamasak da acısına milletçe ortak olduk göz yaşı döktük, Allah bir daha böyle bir felaketi yaşatmasın ve inşallah devlet tüm depremzedeleri ev sahibi yapsın ama biz depremin acısını yaşarken o arada yeniden düzenlenen ormanlık alanlarla alakalı kanunu biliyor muyuz?

Depremzedelere ev yapmak için tarlalara ki ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum veya ormanlara ev yapılmasını bir nebze anlayabilirim ama ormanlık arazilerde maden arama depremle ne alaka mesela?
Prof. Dr. Erdoğan Atmış’ın bir haberini seyrettim dün, çıktığı kanalı hiç bilmiyordum dün tesadüf düştü video önüme.

Video uzun ama izleyebilirseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Ormanlar tarım arazileri milli servettir, hepsini kaybedersek kendimize yetemeyiz dışa bağımlılığımız artar, işin ciddiyetini önemsemiyor olabiliriz, paramız var ki dışarıdan fasulye ithal ediyoruz diyebiliriz, yarın tüm ülkeler gıda kıtlığı var dışarıya ihracatı durduruyoruz derse o zaman anlarız konunun önemini.

X