Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Çürük olma ihtimali çok yüksek, geçen her zaman alış veriş yaptığım markette soğanın kilosu 19.90 idi ama soğanlar çürümeye yüz tutmuştu müthiş bir koku vardı. Ucuz diye belki sağlam bulurum diye baktım ama kokuya dayanamayıp kaçtım.
Gerçekten bu ara marketten aldığım soğanların enteresan çürüğümsü bir kokusu var ve filizlenmişler. İçlerinde de özellikle cücük kısımlarından itibaren kahverengilik, bozukluk çıkıyor. Geçen köfte yapacaktım, köftede soğanı rendeleyerek kullandığım için lastik gibiydi zor rendeledim, cılkı çıktı.

Otomobil de zengine işte halk çalışır yapar ama binemez aynı pirinç üreten Afrikalılar gibi sadece bir günlük karın tokluğuna çalışıyorlar ayrıca Togg evet güzel bir proje ama sadece elektrik ile çalışıyor bildiğim kadarıyla ilk elektrikli aracı Toyota yapmıştı hibrit hem elektrik hem benzinli Togg ise sadece elektrikli tutacak mı merakla bekliyoruz tabii ki devrim yalan değil yerli otomobil fabrikamızı açtık oldu mu oldu araba da tutarsa süper zaman gösterecek
Siz yakından takip ediyorsunuz sanırım fabrikamız neredeymiş, üretim başlamış mı var mı videolar

Sadece Ayasofya için değil Bursada Ulucamide de aynı şekilde örtü ile girilmesini söylüyor güvenlikler yalnız şunu farkettim yabancı turistler inanılmaz saygılı ilk önce raflara gidip dini kıyafetleri giyip öyle giriyorlar görünce çok şaşırmıştım
Tüm camii ler için geçerlidir zaten. Her dine saygı gösterdikleri için öyleler evet

Maalesef ülkemizde adalet hiç de iyi yerlere gitmiyor ölen öldüğüyle kalıyor hırsızlık deseniz bini bi para artık evlere apartman girişlerine girip kabloları kesiyorlar cami wclerinden çeşmeleri çalıyorlar geçtiğimiz aylarda bu mahallede çevre camilerden birçok şey çalıp gitmişti şahsın biri ne oldu çalan çaldığıyla kaldı ya öldürülen kadınlar taciz tecavüze uğrayan kadınlar örnek vereyim hani samuray kılıcıyla bir mimar genç kızımız ölmüştü çok şaşırmıştık samuray kılıcı ne arıyor diye eşim işten gelirken bizzat görmüş gençlerin elinde kılıçlar yaa nereye gidiyoruz kontrol elden iyice gidiyor çocuklarımıza yalnız okula nasıl yollayacağız biz ıssız bir sokaktan yürürken inanılmaz korkuyorum arkamdan biri yaklaşsa hızla uzaklaşıyorum 1. 5 yıl önce buralarda uyuşturucu çerez gibi satılıyordu neyse ki satan kişi şuan hapiste de biraz sakinledi adalet niye eksik ben vatandaş olarak sokakta rahat dolaşmak istiyorum
Bu kadar şikayet ediyorum ama yine de oy vermiycem, verecek adam yok yok yok... dimi :KK43: Sürekli gittiği kuaförden şikayet edip yandaki kuaförü denemek istemeyen bir kadın gibisiniz. Var da öyle bir tanıdığım :KK70:

500 sayfa imiş, kim okuyabilecek bilmiyorum 🤪
Yakında görselleri hazırlanır paylaşırlar burada umarım, ama şunu söylemeden edemiycem iktidarın vaatlerinin benim için bir anlamı yok nedenine gelince, zaten 21 yıldır iktidarda olan kendileri verilen her vaat için şunu sorarım onlara neden şuana kadar yapmadınız? Engeliniz neydi? Niye seçimi bekliyorsunuz?

Yakında görselleri hazırlanır paylaşırlar burada umarım, ama şunu söylemeden edemiycem iktidarın vaatlerinin benim için bir anlamı yok nedenine gelince, zaten 21 yıldır iktidarda olan kendileri verilen her vaat için şunu sorarım onlara neden şuana kadar yapmadınız? Engeliniz neydi? Niye seçimi bekliyorsunuz?
Oy toplamak İçin şimdiye sakladılar.
Bide onlar neler neler yaptı biz nankörüz 🫣

Kılıçdaroğlu'nun kaybederek yine seçimlerde aday olması Avrupa basınında bile konu olmuş durumda maalesef
Erdoğan da dış basında dalga geçilen, diktatör ilan edilen, sıklıkla eleştirilen bir lider.
Ama onunla dalga geçen; ülkenin kötülüğünü istiyor, dış güç
Rakibiyle dalga geçen; onlar bile dalga geçiyor.

IMG_20230412_143519.jpg

Bunlar kendimi yormadan birkaç dakika içinde bulduklarim. Ama yabancı arkadaşlarımla böyle konuları konuşmayı severim, onlardan da (eğer Faslı,katarli falan değillerse) Erdoğan'ın güzel yansıtıldigini hiç duymadım

Bu kadar şikayet ediyorum ama yine de oy vermiycem, verecek adam yok yok yok... dimi :KK43: Sürekli gittiği kuaförden şikayet edip yandaki kuaförü denemek istemeyen bir kadın gibisiniz. Var da öyle bir tanıdığım :KK70:
Fikri değişemez mi insanın diye sitem ediyor.
Fikir değişikliği bu değil ki.
Sabah cumhur öğlen millet ittifakını eleştirip akşam oyum cumhura deyip gece aksini yazıyor.

Ben cumhur ittifakını ya da millet ittifakını destekliyorum ama çok da eleştirel bakıyorum,şunu bunu yanlış yapıyorlar ama yine de seviyorum demiyor.

İki tarafı da sempatik bulup iki tarafı da yeriyor.

Gelen yorumlara göre şekilleniyor kızan varsa kızıyor,takdir eden varsa alkış basıyor. Ben en çok bunu eleştiriyorum vatandaşta.

İşte o yandaki kuaför vasat diye girmem o kuaföre girmeyeni ben anlıyorum 😂😂😂

Yazınızı üzülerek okudum:KK43:
Genel olarak öncelikli sorunlarımız ekonomik zorluklar, eğitim ve sağlık hizmetleri vb olduğundan, ülke yönetirken yol, su, elektrik, hastane, okul, ibadethane, maaş zamları yapıldı mı tamam zannediyor, aslında saydığım maddeler kadar önemli diğer şeyleri pas geçiyor önemsemiyoruz.

Özür dilerim ama biz tarihi eserlere sahip çıkmayı bilmiyoruz, restorasyondan da anlamıyoruz, bu ülkede arkeoloji bölümü mezunu çok insan var, 2 tanesi benim arkadaşım mesela ama arkeolojik kazılara bütçe ayrılmadığından mıdır arkeolojiye çok önem verilmediğinden midir bilmem, mesleklerini yapmak yerine baba mesleklerini yapmak zorunda kaldılar.

Egedeyim, ülkemin her yeri gibi burası da tarihi eserlerle dolu biliyorsunuz, bizim küçücük kasabamıza bile tarihi kalıntılar olma ihtimali nedeniyle yabancı ekip gelmişti birkaç yıl evvel, kazılar ve araştırmalar yaptılar aylarca, neden benim ülkemin bilim insanı dururken yabancı gelsin keşif yapsın?

Orman dediniz, 6 Şubattaki depremi birebir yaşamasak da acısına milletçe ortak olduk göz yaşı döktük, Allah bir daha böyle bir felaketi yaşatmasın ve inşallah devlet tüm depremzedeleri ev sahibi yapsın ama biz depremin acısını yaşarken o arada yeniden düzenlenen ormanlık alanlarla alakalı kanunu biliyor muyuz?

Depremzedelere ev yapmak için tarlalara ki ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum veya ormanlara ev yapılmasını bir nebze anlayabilirim ama ormanlık arazilerde maden arama depremle ne alaka mesela?
Prof. Dr. Erdoğan Atmış’ın bir haberini seyrettim dün, çıktığı kanalı hiç bilmiyordum dün tesadüf düştü video önüme.

Video uzun ama izleyebilirseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Ormanlar tarım arazileri milli servettir, hepsini kaybedersek kendimize yetemeyiz dışa bağımlılığımız artar, işin ciddiyetini önemsemiyor olabiliriz, paramız var ki dışarıdan fasulye ithal ediyoruz diyebiliriz, yarın tüm ülkeler gıda kıtlığı var dışarıya ihracatı durduruyoruz derse o zaman anlarız konunun önemini.

Tarım her şeyden önemlidir. Kendine yetecek kadar üretimimizin olması şart. Dışa bağımlı olmak bir ülkenin başına gelebilecek en kötü şey, kontrolü başka ülkelerin eline vermiş oluyorsunuz. En ufak diplomatik bir anlaşmazlıkta size ambargo uygulayıp sizi aç bırakabilir. Üretebiliyorken paramız var zenginiz dışardan alıyoruz demek bu ülkede tarımı bitiren etkenlerden biri zaten :KK43: Sen çiftçini devre dışı bırakıyorsun böyle tarım politikası mı olur :KK43: Çok sancım var yazdıkça sinirleniyorum kusura bakmayın. Sağda solda çöpe dökülen gördüğünüz ürünler ne biliyor musunuz çiftçinin elinde kalan ürünler, neden çünkü kendi çiftçimizden almayıp yabancı ülkelerden alıyoruz. Çiftçi de bu durumu protesto etmek sesini duyurmak için cinnet geçirip çöpe döküyor...

Gerçekten bu ara marketten aldığım soğanların enteresan çürüğümsü bir kokusu var ve filizlenmişler. İçlerinde de özellikle cücük kısımlarından itibaren kahverengilik, bozukluk çıkıyor. Geçen köfte yapacaktım, köftede soğanı rendeleyerek kullandığım için lastik gibiydi zor rendeledim, cılkı çıktı.
Soğanlar berbat durumda, nereden aldıysam öyle çıktı. Bir de normalden çok daha acı neden bilmiyorum ama sanırım o içlerindeki cücük kısmının kahverengi olması ile alakalı :KK43:

Tarım her şeyden önemlidir. Kendine yetecek kadar üretimimizin olması şart. Dışa bağımlı olmak bir ülkenin başına gelebilecek en kötü şey, kontrolü başka ülkelerin eline vermiş oluyorsunuz. En ufak diplomatik bir anlaşmazlıkta size ambargo uygulayıp sizi aç bırakabilir. Üretebiliyorken paramız var zenginiz dışardan alıyoruz demek bu ülkede tarımı bitiren etkenlerden biri zaten :KK43: Sen çiftçini devre dışı bırakıyorsun böyle tarım politikası mı olur :KK43: Çok sancım var yazdıkça sinirleniyorum kusura bakmayın. Sağda solda çöpe dökülen gördüğünüz ürünler ne biliyor musunuz çiftçinin elinde kalan ürünler, neden çünkü kendi çiftçimizden almayıp yabancı ülkelerden alıyoruz. Çiftçi de bu durumu protesto etmek sesini duyurmak için cinnet geçirip çöpe döküyor...
😕

Eklentiler

• Screenshot_20230412-145408_Chrome.jpg
    Screenshot_20230412-145408_Chrome.jpg
    243,4 KB · Görüntüleme: 31
Erdoğan da dış basında dalga geçilen, diktatör ilan edilen, sıklıkla eleştirilen bir lider.
Ama onunla dalga geçen; ülkenin kötülüğünü istiyor, dış güç
Rakibiyle dalga geçen; onlar bile dalga geçiyor.

Eki Görüntüle 3232067
Bunlar kendimi yormadan birkaç dakika içinde bulduklarim. Ama yabancı arkadaşlarımla böyle konuları konuşmayı severim, onlardan da (eğer Faslı,katarli falan değillerse) Erdoğan'ın güzel yansıtıldigini hiç duymadım

Kendisine Otokrat diyen Almanların kendisine iltifat ettiğini sanan bir lider, elhamdülillah(!)
Erdoğan’dan Kendisine “Otokrat” Diyen Der Spiegel’e: Elhamdülillah

Kendisine Otokrat diyen Alman’ların kendisine iltifat ettiğini sanan bir lider, elhamdülillah(!)
Erdoğan’dan Kendisine “Otokrat” Diyen Der Spiegel’e: Elhamdülillah
Ben kendi almanima yangın - sel gibi felaketlerden sonra çözüm olarak Erdoğan'ın halka çay fırlattığı videoları izletmiştim, geyiğini yapmıştık.
Aradan aylar geçti, bir gün bir şeye üzüldüm,şey dedi 'çay atmami ister misin?'
:KK70::KK70::KK70:
Çay her derde deva ama, hemen sonrasında güldüm,geçti canımın sıkıntısı. Demek ki adam işi biliyor da çay atıyor

Seçimler hiç adil olmadı ki zaten, silah zoruyla köylerde oy kullandırıldı tahmin edin kime:KK43: Mühürsüz oy pusulaları geçersiz olmaları gerekirken geçerli sayıldı, önceden hazırlanan çuvallarla gerçekleri değiştirildi. Bunları video ya çekip sosyal medyada paylaşanlar olunca nedense birden twitter kapatıldı. O kadar çok olay döndü ki seçimlerde :KK43:

X