Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Benim yazımda sahsi hiçbir hakaret yok sen ise cahil diyorsun maymun diyosun
Niye bu kadar tepiniyosun seninle aynımı düşünmek zorundayım
Hırsızlıklarini görün diyosun seni oy verdiğin adamın bir sicilini araştır gerçek derdin hırsızlık ise onada oy vermemen lazım
Diğeri gelince çocuğuna elbise alabileceksin yiyecek alabileceksin öylemi
Bu dediklerine sen kendin inaniyormusun
İnan Erdoğan dan daha iyisi gelse ona oy verirdim ama malesef yok

Sadece Ayasofya için değil Bursada Ulucamide de aynı şekilde örtü ile girilmesini söylüyor güvenlikler yalnız şunu farkettim yabancı turistler inanılmaz saygılı ilk önce raflara gidip dini kıyafetleri giyip öyle giriyorlar görünce çok şaşırmıştım
Her camiye zaten örtülü giriliyor. Ama ben yerli yabancı tonla camii gezdim. Çok severim camii-kilise-sinagog gezmeyi. Sadece Ayasofyada para ile sattıklarını gördüm . Normalde giyersin çıkarken birakirsin

Her camiye zaten örtülü giriliyor. Ama ben yerli yabancı tonla camii gezdim. Çok severim camii-kilise-sinagog gezmeyi. Sadece Ayasofyada para ile sattıklarını gördüm . Normalde giyersin çıkarken birakirsin
Aa parayla mı satılıyor yuh yani Bursa Ulucamide hepsi aynı tip ve renkte askılarda giyildikten sonra kirli sepetine atılıyor parayla satmak nedir yaaa

Aa parayla mı satılıyor yuh yani Bursa Ulucamide hepsi aynı tip ve renkte askılarda giyildikten sonra kirli sepetine atılıyor parayla satmak nedir yaaa
Evet evet onu diyorum ya.
Tek camii değil, vatikanda da kurallar var, sıfır kollu,şortlu insan kabul etmiyorlar.
Bir yere giriyorsan kurallara uyacaksin. Her camiide girişte üstünü örtmeye bir şey veriyorlar ama burada satiyorlar. 2020de 25 liraydı, kollarımı kapatacak kıyafet ve esarp Gitmedim, başka zaman yanımda kıyafet getirip girdim ama turistler, evden camii gezme niyetiyle çıkanlar falan ödediler tek kullanimlik kıyafete parayı.
Sacmalik bence.
şunu farkettim yabancı turistler inanılmaz saygılı ilk önce raflara gidip dini kıyafetleri giyip öyle giriyorlar
Bak, bu benim gezdirdigim bir çocuk 😂
IMG_20230412_021941.jpg

Ben giydim diye o da etek giydi, kural bu zannedip 😂😂

Çok korkunç gerçekten. Bende bir adamın röportajini izledim isyanını aslında. Karım saçlarını yola yola ölmüş diyordu . Kadının avuçlarımda hep saçları varmış . Günlerce uyuyamadım.
Maalesef ülkemizde adalet hiç de iyi yerlere gitmiyor ölen öldüğüyle kalıyor hırsızlık deseniz bini bi para artık evlere apartman girişlerine girip kabloları kesiyorlar cami wclerinden çeşmeleri çalıyorlar geçtiğimiz aylarda bu mahallede çevre camilerden birçok şey çalıp gitmişti şahsın biri ne oldu çalan çaldığıyla kaldı ya öldürülen kadınlar taciz tecavüze uğrayan kadınlar örnek vereyim hani samuray kılıcıyla bir mimar genç kızımız ölmüştü çok şaşırmıştık samuray kılıcı ne arıyor diye eşim işten gelirken bizzat görmüş gençlerin elinde kılıçlar yaa nereye gidiyoruz kontrol elden iyice gidiyor çocuklarımıza yalnız okula nasıl yollayacağız biz ıssız bir sokaktan yürürken inanılmaz korkuyorum arkamdan biri yaklaşsa hızla uzaklaşıyorum 1. 5 yıl önce buralarda uyuşturucu çerez gibi satılıyordu neyse ki satan kişi şuan hapiste de biraz sakinledi adalet niye eksik ben vatandaş olarak sokakta rahat dolaşmak istiyorum

Evet evet onu diyorum ya.
Tek camii değil, vatikanda da kurallar var, sıfır kollu,şortlu insan kabul etmiyorlar.
Bir yere giriyorsan kurallara uyacaksin. Her camiide girişte üstünü örtmeye bir şey veriyorlar ama burada satiyorlar. 2020de 25 liraydı, kollarımı kapatacak kıyafet ve esarp Gitmedim, başka zaman yanımda kıyafet getirip girdim ama turistler, evden camii gezme niyetiyle çıkanlar falan ödediler tek kullanimlik kıyafete parayı.
Sacmalik bence.

Bak, bu benim gezdirdigim bir çocuk 😂Eki Görüntüle 3231856
Ben giydim diye o da etek giydi, kural bu zannedip 😂😂
Yaa kıyamam ya 😂yabancı turist dimi inanılmaz saygılılar keşke yurdum insanı da öyle olsa

Mesela ciddi ruhsal sorunları olanlar dışarıda çok yakın bir akrabamızın kardeşi geçtiğimiz Ramazan sokakta hiç tanımadığı bir adam tarafından bıçaklandı hem de kaç yerinden yaşam savaşı verdi üstelik kimseye kışt demeyen bir adam bıçaklayan kim komşusunun kardeşi ruhsal sorunlu para istemiş bu abimizden vermemiş diye birkaç gün sonra bıçaklamış adam içeride ama ne kadar içeride tutacaklar uyuşturucu bağımlısı ve Allahım korusun psikolojik hasta böyle insanlar neden dışarıda mesela akrabamız öledebilirdi aylar sonra çıktı hastaneden organları zarar gördü masum insanların canına kastedenler neden ceza almıyor masum insanların yakınları neden bu kadar üzülüyor adalet nerede ruhsal sorunlu ceza almıyor dışarı salınıyor devlet o bu binayı yapana kadar böyle insanlar için özel yer yapmalı tedavileri aileye bırakılmamalı devlet gözetiminde tedavileri olmalı

Doğan Cüceloğlu nün çok sevdiğim bir yazısı;
Dere tepe dağ ova dolaşmasını seven tek gözlü bir adam varmış. Yürür yürür gidermiş, gider gider yürürmüş.
Bir gün uzaklarda renkleri karmakarışık bir köy görmüş, alacalı bulacalı garip bir köy. Yaklaşmış köye doğru. Yolları bir tuhaf, evleri bir tuhaf, insanları bir tuhafmış köyün.
Girince köyün içine anlamış meseleyi. Körler köyüymüş burası. Kadınların erkeklerin, çocukların velhasıl herkesin sımsıkı kapalıymış gözleri.
Gezginci adam karar vermiş burada yaşamaya...
Hiç değilse, benim bir gözüm var, diyormuş. Körler ülkesinde şaşılar kral olur, derler ben de bunların başına geçer yaşarım. Körlerin gözleri yokmuş ama elleri, kulakları burunları çok hassasmış. Kendilerine göre kurdukları bir düzen içinde yuvarlanıp gidiyorlarmış.

Adam şaşkın hallerine bakıyormuş onların. Yürümeleri, konuşmaları doğrusu başka türlüymüş. Bir gün körlerden biri öteki körün malını aşırmış. Sadece tek gözlü adam görmüş bunu. Bağırarak ilan etmiş.
Filanca malını çaldı falancanın
Körler
Nereden biliyorsun o kadar uzaktan duyulmaz ki demişler
Ben duymadım gördüm, gözüm var benim görüyorum
Körler göz diye görmek diye bir şey bilmiyorlarmış. Uzun yıllar içinde çoktan unutmuşlar bu hissi.
Ne demek görmek demişler, nasıl görüyorsun yani, duyulmayacak mesafeden anlıyor musun ne olup bittiğini?
Anlıyorum tabii
İnanmayız, imtihan edeceğiz seni demişler.
Adamı almışlar bir yere dikmişler. Tecrübeleriyle biliyorlarmış, o uzaklıktan hiçbir şeyin işitilemeyeceğini
Anlat bakalım, şimdi biz ne yapıyoruz, demişler
Adam anlatmış
Oturuyorsunuz, konuşuyorsunuz, şu ayağa kalktı, bu elini oynattı beriki bacağını sallıyor vb. Derken körler bir evin içine girmişler bağırmışlar
  • Anlatsana
  • İçeri girdiniz, göremiyorum ki...
Körler bilmedikleri için içeri girmenin ne olduğunu

Ne olmuş, yani içeri girmişsek. Elli santim fark etti, anlat, anlat demişler.
Adam
Arada duvar var, görmüyorum demiş.
Körler
- Sen atıyorsun, demişler. Sonra adamı bir doktora götürmüşler. Ama doktor da körmüş, adamın yüzüne dokunmuş ve gören gözünü tutmuş. "Sorun buradan kaynaklanıyor, eğer bunu çıkarırsak hiçbir şey kalmaz" demiş. Tabi Körler ülkesine kral olmak isteyen adam neredeyse tek gözünden de olacakmış. Kaçmış kendini zor kurtarmış.

Anlaştık o zaman, çok sesli olmayacaksak siyasi topikte tek bir partinin veya ittifakın görüşüne yer verilecekse bir anlamı kalmaz.
genciza’yı da severim N e V a’yı da severim tatlı kadınlardır, siyasi görüşleri size uymayabilir ama akpye oy verecekler diye de kalplerini kırmaya kimsenin hakkı yok, aynı sizlerin millet ittifakına oy vereceksiniz diye kalplerinizi kırmaya kimsenin hakkı olmadığı gibi.

Hem zaten demokrasi diye ses yükseltirken şu partiye oy verme, bu partiyi destekleme demek hiç demokratik olmuyor, ben mesela sizin eklediğiniz röportajlara bakıyorum, karı-koca çiftlere hangi partiye oy vereceksiniz diye soruyorlar, adam diyelim akp diyor kadına soruyorlar eşim hangi partiye derse diyor demek ki eş baskısı var, aynı baskıyı kadın kadına yapmamalı.

Kadının kendi oy özgürlüğü olmalı, özgür iradesiyle oy verebilmeli, beyim bilir dememeli, 18 yaşımdan beri kaç seçim geçti anama babama eşime oyumun hesabını vermedim, heee bak buradan devam edersek demokrasi evde başlar, kimse eşinin dediği partiye oy vermek zorunda değil, eş istiyor, anne baba hakkımı helal etmem diyerek size x partiye oy vermeniz için baskı yapıyorsa demokrasiden söz edemeyiz, ben kızımın kime oy vereceğini bile bilmiyorum, seçme hakkı, özgürlük ve demokrasi✌️

Ay Allah razı olsun. Benim annem babam kardeşim millet ittifakına ben ve eşim cumhur ittifakına vericez. ama burda cumhur ittifakı diyene bazı kişiler hemen saldırıyor. boyle olmaz ki. hatta yorum yazmayın bile diyebiliyorlar . böyle sey olurmu.

herkes aynı seyi düşünmek zorunda mı. teşekkür ederim size Mune Mune hanım. baskıya ugramak hoş olmuyor.

her iki tarafta da seviyeyi bozmayan hanımlarımıza ayrı saygıyla okuyor bilgileniyorum. takdir ediyorum ama hemen bel altı vuran , kendince karşı tarafı '' cahil '' olarak lanse etmeye calısanlara ise sadece acıyorum.

Anlaştık mı hanımlar ? Meghan’lar Kate’ler, Seferoğullarıyla Tellioğulları, buranın sohbeti güzel diye geliyorum, birbirinize pkklı, terörist, hain, makarnacı, kömürcü demeyin.

Yürüyüşe gideceğim aklım sizde kalmasın zaten bdv yeterince aksiyonlu, bir de siz seçim kararıyla bomba gibi düştünüz 🤣🤣🤣🤣
artik makarna da pahali dagitmiyorlar sanki 🤷🏻‍♀️

Işte anlamıyorsunuz
Hani diyorsunuz ki at gözlüğü aynen şuan o durum var
Diğerinide kötülersen ooo tamam o zaman olucak değişik mantık 🤣🤣

Diyorum birini eleştirirsen diğeri senin partin ya bu bana çok tuhaf geliyor yazdığını okumak yerine evet surda yanlış var demek yerine ille de birini seç demenin anlamı nedir ben zaten yazdım dimi ikisi de beter diye ve dedim farklı genç enerjik bambaşka biri olsaydı bi renk katsaydı diye ve mecliste yıllanmış kim varsa onkoltuklardan popolatininkaldirip evde kahvelerini icselerdi mesela ama dert koltuk dert ülke değil

Bunu öncede yazdım kahve agasi tavrı muarrem inci
Pkk abd destekli chp bunlar yerine birisi olmalıydı ikisinin savaşı değil dedim dimi
o destanı sizler yazıyorsunuz iste bide ben yazayim🤣

Ben Chp de gördüğümü yazdım Atatürkün ardına sığınıp işlerine gelince Atatürkçü olup ama Atatürkün ilkeleriyle milliyetçiliğine alakası olmayan bir chp
Dillerinde Ata ama yaptıkları hiç onla ilgisi olmayan şeyler
Illa birilerine sırtını dayayan bir parti

Isım olarak evet Atatürkün partisi buna dayanıyorlar ama pkk ile işbirliği yapıyor teröre sırtını dayıyor özerklik sınırlardan asker çekilecek Abd yerlesecek hapisten bölücüler çıkıcak
Hanginiz dersiniz Atatruk böyleydi diye Atatürk bu sinirlari korumak için ve düşmanı kovmak için ömrü geçmiş birisi ki bunlar kendi elleriyle ülkeyi veriyorlar
Hadi destan ya demeyle değil bu işler sırf birine öfke kusup erdoğan gitsin de ne olucaksa olsun diye chp ye oy vermek hangi mantık yada doğru mantık mi

Sizin mantığa uygundur bana değil benim vatanımın her toprağında şehitlerin kanları var
Bu topraklari özerklik deyip ağza almak bile bir Türke Atatürkçü birine milliyetçi birine uymaz
Demirtaş çıkıcak tabiki canım.ozgur olucak yazık günah diyen biri acaba bu ülkede gencecik giden şehitlerden haberi varmı ya onların özgürlüğü eşleri çocukları ana babaları böyle diyen biri benim mantigima göre başkan olmamalı

Bak yine destan uzar gider samimiyet illede bir tarafli olmak değildir ille de sen şu partisin demek degildir

ha ben Reisim de derim merak etme sen nasıl yukarda yazdigin partiyi ve mantığı savunuyorsan bende eğer akpli olsan Reisim derim merak etme

Ha şu var kendilerini sol.kesim.gösteren ve erdoğan yerden yere vuran bir çok kişi ve gazetesi ağır eleştiri yapıyorlar haklı yanları var ama surda okuduklarıma bakıyorum da 20 yıl sanki hiç güzel bir şey olmamış gibi yazılıyor ama o gazeteciler övülecek yerleride övüyorlar evet adam şunu şunu yaptı berbat etti ama ülke adını da şunu şunu yaptı dediklerini öyle yada böyle yaptı diyorlar en azından bir savunma sanayi

O masadaki biri varya o diyor ya oralar kapanacak diye cia lar
Yazık yani yazık dertleri kapatmak dağıtmak dağdakiler indirmek
Hiç biri demiyor ki ülkeye şunu yapacağız insanın içini ferahlandiracak bir söylev yok
Dertleri olayla konuşmak hapisdekileri çıkarmak yapılan iyi şeyleri ülke adına kapatmak dağıtmak
Hepsi bu

her kelimesine katılıyorum.

Bir odtülü olarak doğrusunu yazayım da aramızda İngilizce bilmeyen varsa manipülasyona ve kötü niyete kanmasın

Bu bir online sınav yönetmeliği
İnsanlar ya kendileri yerine başkasını sokuyordu maske takarak
Ya da başörtüsü altına bluetooth kulaklık takarak kopya çekiyordu

Hoca da demiş ki kulaklarınıI ve yüzünüzü sınav boyunca açık tutun. Sınavlar platform üzerinden kamera ile yapılıyor.

Saçını aç dememiş. Kulağın açık kalsın demiş. Şaoka, saç veta başörtüsü ile kulağını ve yüzünü kapatma demiş

Kötü niyetin bu kadarı

Hocayı da hedef göstermiş

Yazıklar olsun
Tüh ya üst düzey(!) dili vardı arkadaşın yanlışın olmasın :deli:

Mune kılıcıyla gelecek yakında merak etme, güvercinler yola çıktı 😁

Sabırsızlıkla bekliyorum
🤲🤲🤲🤲
🙏🙏🙏🙏🙏

Bunu iki taraftan birine bağlı bir siyasetçi kabul edip açıklamadığı sürece sadece dedikodudur. İspata ihtşyaç vardır. Yandaş gazete haberi dışında ispatınız var mı. Ben tv yayınlarında hdpnin tek talebinin ülkeye yeniden çoğulcu demokrasi gelmesi olduğunu defalarca siyasilerin ağzından duydum.
Bu meclis kulislerindeki dedikodular söylentiler de tuhafima gidiyor ha, oturun adam gibi işinizi yapın, söylentiler bilmem neler, orda bile dedikodu dönüyor...

Güne güzel başlamamı sağlayan bu çok değerli yorumunuz için asıl ben teşekkür ederim :KK36:Yazılanları görünce üzülmemek elde değil :KK43: Yıllardır bilinçli olarak bir kutuplaştırılmanın içine çekiliyoruz ve çokta başarılı oldular. Kimse kimsenin düşüncesine saygı duymamaya, küçümsemeye, dalga geçmeye başladı...Bu arada bazı insanlar gerçekten gel benimle dalga geç diye yazıyor sanki buraya onları ayrı tutuyorum amaçları ne hala çözemedim.
Ben de begeniyorum senin tavrını ❤️
Herkesle rahatca konuşur sohbet ederdik eskiden, tekrar öyle günler yaşamayı umuyorum.

Cumhur İttifakına oy kullanan arkadaşlardan varsa iktidarın seçim vaatlerini bekliyoruz, lütfen paylaşır mısınız. Bu arada dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama nedense afişlerde Cumhurbaşkanının eski fotoğrafları kullanılıyor, şimdi ki ifadesi, yaşlı, çökmüş olduğu için mi acaba, hiç samimi bulmadım.
500 sayfa imiş, kim okuyabilecek bilmiyorum 🤪

hatta yorum yazmayın bile diyebiliyorlar . böyle sey olurmu.
Zaten gelip yaptıkları tek yorum "saldırıyorsunuz" Gerisi de terörist, pkk, nankör, yol, köprü... gibi ezber kalıpları.

Birçoğumuz yorulduk. Yeni arkadaşlar gelsin de biraz yorum yapsın gerçekten.

Farklı fikre saygı konusunu da çok büyütmeyin. Hiçbir AKP'li terörist saydığı muhaliflere saygı duymayacağı gibi artık bezmiş muhalifler de inatla saltanat destekleyene saygı duymayacaktır. "Ama hakaret etmeden..." Herkes kendi üslubuyla konuşuyor işte, hakaret algılayan şikayet ediyor zaten.

X