Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Seçimler hiç adil olmadı ki zaten, silah zoruyla köylerde oy kullandırıldı tahmin edin kime:KK43: Mühürsüz oy pusulaları geçersiz olmaları gerekirken geçerli sayıldı, önceden hazırlanan çuvallarla gerçekleri değiştirildi. Bunları video ya çekip sosyal medyada paylaşanlar olunca nedense birden twitter kapatıldı. O kadar çok olay döndü ki seçimlerde :KK43:
Aynen böyle oldu
Temenimiz ve gayretimiz bu seçimlerdeböyle olmaması
Yukarda biri gene atıp tutuyordu
Halk seçti oraya koydu diye
İşte halk böyle seçti böyle bir seçim ortamında seçildi
Adil bir seçimde asla seçilemez diyorum ben

Bu arada Hero bacım paylaştığın görsellerde 2 tane köprü için Osmanlı zamanında demiştim. Bir tanesinden aynı isimde iki tane varmış, diğeri de viyadükmüş köprü değilmiş. Genel olarak doğruymuş yani evet köprüler Erdoğan zamanında yapılmış. Burada dalga geçtiğim için kusura bakma senden özür diliyorum :KK43: Ama o kadar çok yalan yanlış veya eksik, çarpıtılmış, kırpılmış görsel ve video paylaşılıyor ki araştırsan sende şaşarsın. O köprüler gerekli miydi, yapım maaliyeti ne kadar olmalıydı da ne kadara yapıldı, ihaleleri kimlere verildi, yapım süreleri neden bu kadar uzun sürdü bunlara hiç girmeyeceğim girersem kötü olur.
Senden tekrardan özür diliyorum :KK43:

Adam savunma sanayisinde devrim yaptı dogalgazi buldu yerli otomobili yaptı ona oy verenler geri heykel.dikmekten başka bir icraatı olmayanlara oy verenler ileri görüşlü öylemi

Kimin sattığı umurumda değil heykelleri alay konusu olmuş bir hükümeti savunmak için geçmişi görmezden gelmeyin ne olur...Vicdanlı olun biraz :KK43:

Sağda solda çöpe dökülen gördüğünüz ürünler ne biliyor musunuz çiftçinin elinde kalan ürünler, neden çünkü kendi çiftçimizden almayıp yabancı ülkelerden alıyoruz.
Maalesef bu acı gerçeğin farkındayım, bakın bunlar yeni haberler değil, 7-8 yıldır süregelen sorunlar.
Patates, soğan gibi garibanın neredeyse temel gıdası olan sebzelerin hasatı öncesi gümrük vergileri sıfırlanarak yurtdışından ithal edildi.
Hiçbiri asparagas değil hepsiyle alakalı bildiriler resmî gazetede yayımlandı, hasat öncesi her ithalat hayvancılık çiftçilik yapana zarar verdi, halkımız ekip biçmek istiyor ama artan gübre fiyatları, mazot fiyatları ve diğer giderlerin üzerine zaten zorlukla tarım hayvancılık yaparlarken üzerine bir de ektikleri ürünler dışarıdan ithal edilince ne yapsınlar?

Kaynak bulamadım ama dün gibi hatırımda birkaç sene evvel Osmancık pirinci üreticileri de sesini duyurmaya çalıştı, bizim yerli pirincimiz var, patatesimiz var, soğanımız var, Tarım Bakanlığı daha birkaç sene önce kendisi açıklama yapmıştı milyonlarca hektar tarım arazisi yok oldu diye, biz kendimize yetemeyecek bir ülke değiliz, tarım arazileri imara açılmasa, kaybedilen milyonlarca hektar arazi yeniden tarıma kazandırılsa, çiftçiye hayvancılık yapana el uzatılsa kendimize yeteriz, çorak topraklarda vahalarda tarım yapan ülkeler var, bizim toprağımız temelden verimli, tek ihtiyaç bize bu nimetleri yetiştiren insanlara hasat zamanı ithal ürün şoku yaşatmamak, emeğinin karşılığını misliyle verip teşekkür etmek.

Onuncu Cumhuriyet Bayram’ı sebebiyle Ankara’da yapılan büyük törende söylenmiştir.

Türk Milleti!
Kurtuluş savaşına başladığımızın 15’inci yılındayız. Bugün Cumhuriyet’imizin onuncu yılını doldurduğu en büyük bayramdır.
Kutlu olsun!

Bu anda büyük Türk milletinin bir ferdi olarak bu kutlu güne kavuşmanın en derin sevinci ve heyecanı içindeyim.

Yurttaşlarım!
Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti’dir.

Bundaki başarıyı Türk milletinin ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak kararlılıkla yürümesine borçluyuz.
Fakat yaptıklarımızı asla yeterli görmeyiz. Çünkü daha çok ve daha büyük işler yapmak zorunda ve kararlılığındayız. Yurdumuzu dünyanın en bayındır ve en uygar memleketlerin seviyesine çıkaracağız. Milletimizi en geniş rahatlık, araç ve kaynaklarına sahip kılacağız. Millî kültürümüzü çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkaracağız.

Bunun için, bizce zaman ölçüsü, geçmiş asırların gevşetici anlayışına göre değil, asrımızın hız ve hareket kavramına göre düşünülmelidir. Geçen zamana oranla, daha çok çalışacağız. Daha az zamanda, daha büyük işler başaracağız. Bunda da başarılı olacağımıza şüphem yoktur. Çünkü, Türk milletinin karakteri yüksektir, Türk milleti çalışkandır, Türk milleti zekidir. Çünkü, Türk milleti millî birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir. Ve çünkü, Türk milletinin yürümekte olduğu yükselme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif ilimdir. Şunu da önemle belirtmeliyim ki, yüksek bir insan topluluğu olan Türk milletinin tarihi bir niteliği de, güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir. Bunun içindir ki, milletimizin yüksek karakterini, yorulmaz çalışkanlığını, yaratılış zekâsını, ilme bağlılığını, güzel sanatlara sevgisini, millî birlik duygusunu devamlı olarak ve her türlü araç ve önlemlerle besleyerek geliştirmek millî idealimizdir.

Türk milletine çok yaraşan bu ideal, onu bütün insanlığa gerçek rahatlığın sağlanması yolunda, kendine düşen uygar görevi yapmakta başarılı yapacaktır.

Büyük Türk milleti, onbeş yıldan beri giriştiğimiz işlerde başarı vadeden çok sözlerimi duydunuz. Mutluyum ki, bu sözlerimin hiçbirinde milletimin, hakkımdaki güvenini sarsacak bir isabetsizliğe uğramadım.

Bugün, aynı inanç ve kesinlikle söylüyorum ki, millî ideale, tam bir bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün uygar dünya, az zamanda bir kere daha tanıyacaktır.

Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük uygar niteliği ve büyük uygar kabiliyeti, bundan sonraki gelişimi ile geleceğin yüksek uygarlık ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır.

Türk Milleti!
Sonsuza akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, mutluluklarla huzur ve rahatlık içinde kutlamanızı gönülden dilerim. Ne mutlu Türküm diyene!

Hâkimiyet-i Milliye 30 .10. 1933

Son düzenleme:

Bu arada Atatürk ü anmayan, iktidarı savunan, sadece kadınlara yönelik fetvalarla gündem olan Diyaneti de Atatürk kurdu hatırlatmak isterim.... Şuan ki Diyanetin Atatürk ün kurduğu kurumla uzaktan yakından alakası yoktur.

Abdest namaz nasıl kaldırılacakmış ya? Bu meczuplara inananlar var mı? En iyi bildikleri şey de cehennemle tehdit etmek.

Karl Marks, der susarım 🤐 Bunlara inananlar yüzünden saltanat geri geldi işte. Cennet'ten arsa satılan dönem bu. Bekliyoruz bakalım, Rönesans'ı görür müyüz ölmeden diye.

X