Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Zeus’u bilmiyorum ama Selçuk tam da anlattığın gibi :KK43:
Sözde bir tane güvenlik görevlisi var, yerler çöp .
O tarihi yapılar hiç korunmaya bile alınmamış , içler acısıydı.
Priene’ye yolunuz düşerse gezmenizi isterim, çok büyük bir alana sahip ve aslında doğru ellerde aslına uygun restorasyonlar yapılsa ve çevre temizliği sağlansa büyüleneceğiz bir atmosfer ama gelin görün ki ben kiremitleri, bazı yerlerinde tuğlaları, kalasları görünce çok üzüldüm, gezerken buraya bütçe ayrılsa ve bana verseler neler yapardım buraya dedim, devlet bütçesinden yapılan bir sürü fuzuli harcama var + müzeler ücretsiz değil, ciddi bir yabancı ziyaretçi akını oluyor, otobüs otobüs turist taşınıyor bu bölgelere, günümüz teknolojisi elverişli, sanki o çağda şehrin sokaklarında geziyormuşsunuz hissi verecek 3 boyutlu hologram gösterimler yapılabilir.

Köprüler, yollar, hastaneler tamam ama bir ülke aynı zamanda tarihi mirasıyla vardır, hele de en büyük gelir kalemlerinizden biri turizmse.

İtalyanlar tarihi yapılarından küçücük bir taşın üzerine bile yazıp çizseniz affetmiyor, bizim tarihi eserlerimiz üzerinde Ayşe’yi seviyorum yazıyor, arazi üzerinde kurulu antik kentlerin kapalı bölmelerinde afedersiniz çiş kokusundan durulmuyor, bilmem duydunuz mu Priene antik kentinin etrafındaki ormanlığı yakmışlardı birileri, kim bilir mangal mı yapıyorlardı canı yakmadık mi istedi, canım Priene yangına kurban gidiyordu az kalsın.

Yazınızı maalesef yüzümde acı bir gülümsemeyle okudum zira benzer bir olayı bizzat yaşadık.
Kızım 9 yaşlarındaydı, oturduğumuz müstakil ev büyük bir araziye sahipti, arazide Osmanlı zamanından kalma eski bir yapının kalıntıları ve yine Osmanlı zamanında açılmış bir deprem kuyusu vardı, bahçesinde de çeşitli meyve ağaçları.

Bir gün kızım yılbaşına yakın bir zamanda bahçedeki ağaçlardan birini süsleyeceğim diye tutturdu, çocuktur mutlu olsun diye evde ne kadar kurdele varsa verdim ağacı kurdelelerle süsledi, birkaç gün sonraydı galiba belki 1 hafta sonra geçmiş zaman olduğundan ne kadar süre sonra olduğunu net hatırlamıyorum, insanlar gelip geçerken kurdelelerle süslü ağacı görmüşler kapıya gelmeye başladılar adak ağacı sanmışlar, konuyu anlattım ama ikna oldular mi bilmiyorum zira bazı insanlar mucizesi olan şeyleri saklıyorsunuz söylemiyorsunuz sanıyorlar, kulaktan kulağa yayılır herkes sıradan bir ağacı mucizevi sanar diye tüm kurdeleleri söktüm.

Müzelerden bahsetmişsiniz, İstanbul’daki kapalı alanlarda yer alan müzelere diyecek bir lafım yok ama özellikle Ege’de gezdiğim açık alandaki antik kentlerin bazılarının hali içler acısı, her ziyaretçiden belli bir giriş ücreti alınan yerlerin pırıl pırıl olması gerekir, ki bizim en büyük gelir kaynaklarımızdan biri turizm, yabancı turistler atalarının kurduğu şehirleri gezmeye geliyorlar ama yerler çöp deryası, bazı antik yapılar hasar görmüş ve aslından çok uzak görsel rahatsızlık verecek şekilde onarılmış, mesela Priene de kent giriş kapısı gibi bir giriş kapısının yan sütunlarının üzerindeki beton levha kırılınca kiremitli bir beton yapılmış sütunları tutsun diye.

Keza Bodrum yolu üzerinde müze statüsünde bile olmayan kaderine terk edilmiş antik kent kalıntıları var.

Çanakkale Ayvalık’a bağlı Adatepe köyündeki Zeus Altarı da kaderine terk edilmiş, gittiniz mi bilmem köy muhteşem, Zeus Altarına şahane bir çam ormanından içinden geçerek ulaşıyorsunuz, sunağa ulaştığınızda manzara büyüleyici ama gelin görün ki yapı yok olmuş denecek kadar hasarlı, insanların manzara seyredip çöp bıraktığı bir yer haline gelmiş.

Ülkemin dağı taşı altın, her yeri tarih ama ver 70 lira gez, göster müzekartı gez demekle olmuyor maalesef.
Yazdığım her şey silindi yanlış tuşa basınca vaktim olunca tekrar yazıcam.

Bak ne güzel dedin para yokmuş diye tamda bu yüzden Tayyip diyor millet..neyse hanımlar ha size anlatmisim ha duvara 3 maymunu oynamaya devam edeceksiniz takım tutar gibi parti tutmayla olmuyo anlayacağınız elle tutulur biseyler sunun kk da bunları yaptı bi dikili ağacı var deyin anliycam ama yok yani yok ben yolumdan dönmem sizde donmeziniz uzatmaya gerek yok..
Ne demek yok ?

Ben de cumartesi oğlumu götürmeyi düşünüyorum . Hangi saatlerde acık acaba biliyor musunuz ?
Müze kartıyla mı giriş yapılıyor ?
Müze kapsamindayken sadece p.tesi kapalı idi.muzeyken müze kart gecmiyordu. Şimdi hergun açık ve ücretsiz olmalı. Geçen yıl ramazan bayramında öyleydi.

benim anlamadığım şu neden bizim ve bizim gibi ülkelerin övünme kaynağı,köprüler,yollar,binalar.

gelişmiş ülkelerin övünme kaynağı,halkına yaptığı yatırım.sağlık,eğitim,düşük enflasyon.adamlar 2 senelik çalışmayla araba sahibi,10 senelik çalışmayla ev sahibi oluyorlar.biz de saray yaptık diye övünüyoruz.ee halkın alım gücü,çocuğuna yeterli gidayı alamayan ,faturalarını ödeyemeyen milyonlarca insan ne olacak.senede 2 kere yardım kolisi dağıtılıyor diye övünenler var,pes doğrusu.

dünyanın 7 tarım ülkesinden biriydik.şimdi her şey yurtdışından geliyor.ülkede petrol yok,değerli bir maden yok,elimizde bir tek verimli topraklarımız vardı.o da bitti.hayvancılığa hiç,girmiyorum,et fiyatları malum.

şimdi,bazılarına göre,halkın herşeyi var,nasıl alınıyor bunlar, diyorlar.nasıl mı,herkesin cebinde bir kredi kartı var.sadece asgari ödemesini yapabiliyor çoğu vatandaş,insanlarda bir lüks tüketim çılgınlığı var.ileriyi düşünen yok.on da varsa ,ben de alayım.
kaç kişi bankaların kara listesinde,kaç kişi icralık bunlardan haberiniz var mı?

ha halkı kalkındırmak yerine,devlete borçlandırmak işlerine geliyor,o üstlerinden geçilmeyen yolların,köprülerin yapılma nedeni de,5 li çete .hiç duydunuz mu,sanmam.a haber de bunlardan bahsedilmiyor.

Müze kapsamindayken sadece p.tesi kapalı idi.muzeyken müze kart gecmiyordu. Şimdi hergun açık ve ücretsiz olmalı. Geçen yıl ramazan bayramında öyleydi.
Teşekkür ederim. 😍
vallahi sık sık tramvayla önünden geçiyorum.içeriye girmek için oluşan kuyruğun,haddi hesabı yok.yerebatan sarnıcı da öyle.ben olsam daha boş olacağı zamanları kollar,öyle giderdim.ramazan diye sanırım bu yoğunluk.
C.tesi götürecektim , haftaya ara tatilde götüreyim diyorum , belki daha tenha olur

Erdoğan mülakatı kaldıracakmış, üniversite öğrencilerine telefon, bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti ve internet desteği sağlayacakmış 😁 Orijinal fikirler. Bunca yıl sonra nereden geldi acaba aklına 🤔

Madem imkan varmış da şimdiye kadar neden yapmamış ? 😒
E yapsın işte, zaten başta o var. Kim tutuyor? Önce bir seçilsin, 2028'e kadar süründürür, seçim yılı hatırlar sözlerini. Kılıçdaroğlu'nun ne zamandır söylediği şeyleri tekrarlıyor. Seçmeni muhalefeti dinlemiyor nasılsa, fark etmez bile.

Ne zaman geçmiyordu? Ben müze kartla girmiştim🤔

Müze halini son dk da görmüştüm resmen, bir sene sonra mı ne Cami olarak açıldı.

Kuaförüm koyu Mhp li her gittiğimde konu siyasete geliyor, malum gündemimiz seçim. Sürekli tartışıyoruz ama yapıcı bir şekilde, geçen gittiğimde ben kararımı değiştiricem sanırım Sinan Oğan oy vericem dedi. Nasıl mutlu oldum anlatamam, çok iyi kazanan biri ama kör de değil. İktidardan şikayet etmeye başladı, Hüdapar ı gençliğinden hatırlıyor ve asla Cumhur İttifakına benden oy çıkmaz artık dedi. Eşi de kararsızdı o da karşısında kim var ki diye söylenip duruyordu o da fikir değiştirmiş Millet İttifakına Ekrem Başkana oy vericem diyor. Bakkalımla çatışmalar devam ediyor ama ondan da umutluyum baya yumuşadı :KK70:
Ay kuaförle çok riskli, saç emanet ediliyor :rolleyes:

Yazınızı maalesef yüzümde acı bir gülümsemeyle okudum zira benzer bir olayı bizzat yaşadık.
Kızım 9 yaşlarındaydı, oturduğumuz müstakil ev büyük bir araziye sahipti, arazide Osmanlı zamanından kalma eski bir yapının kalıntıları ve yine Osmanlı zamanında açılmış bir deprem kuyusu vardı, bahçesinde de çeşitli meyve ağaçları.

Bir gün kızım yılbaşına yakın bir zamanda bahçedeki ağaçlardan birini süsleyeceğim diye tutturdu, çocuktur mutlu olsun diye evde ne kadar kurdele varsa verdim ağacı kurdelelerle süsledi, birkaç gün sonraydı galiba belki 1 hafta sonra geçmiş zaman olduğundan ne kadar süre sonra olduğunu net hatırlamıyorum, insanlar gelip geçerken kurdelelerle süslü ağacı görmüşler kapıya gelmeye başladılar adak ağacı sanmışlar, konuyu anlattım ama ikna oldular mi bilmiyorum zira bazı insanlar mucizesi olan şeyleri saklıyorsunuz söylemiyorsunuz sanıyorlar, kulaktan kulağa yayılır herkes sıradan bir ağacı mucizevi sanar diye tüm kurdeleleri söktüm.

Müzelerden bahsetmişsiniz, İstanbul’daki kapalı alanlarda yer alan müzelere diyecek bir lafım yok ama özellikle Ege’de gezdiğim açık alandaki antik kentlerin bazılarının hali içler acısı, her ziyaretçiden belli bir giriş ücreti alınan yerlerin pırıl pırıl olması gerekir, ki bizim en büyük gelir kaynaklarımızdan biri turizm, yabancı turistler atalarının kurduğu şehirleri gezmeye geliyorlar ama yerler çöp deryası, bazı antik yapılar hasar görmüş ve aslından çok uzak görsel rahatsızlık verecek şekilde onarılmış, mesela Priene de kent giriş kapısı gibi bir giriş kapısının yan sütunlarının üzerindeki beton levha kırılınca kiremitli bir beton yapılmış sütunları tutsun diye.

Keza Bodrum yolu üzerinde müze statüsünde bile olmayan kaderine terk edilmiş antik kent kalıntıları var.

Çanakkale Ayvalık’a bağlı Adatepe köyündeki Zeus Altarı da kaderine terk edilmiş, gittiniz mi bilmem köy muhteşem, Zeus Altarına şahane bir çam ormanından içinden geçerek ulaşıyorsunuz, sunağa ulaştığınızda manzara büyüleyici ama gelin görün ki yapı yok olmuş denecek kadar hasarlı, insanların manzara seyredip çöp bıraktığı bir yer haline gelmiş.

Ülkemin dağı taşı altın, her yeri tarih ama ver 70 lira gez, göster müzekartı gez demekle olmuyor maalesef.
Abla Zeus Altarı kapalı. Eylül’de gitmek istedik Adatepeden sonra, sadece bariyer koymuşlar ne için kapalı o bile belli değildi :işsiz: çok merak etmiştim

X