Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Camiye gidince cami için para isteyen
Hasta (mesela sma) için dua isteyen bir din anlayışı
Bir yerde gördüm hoşuma gitti🤣🤣🤣🤣

Partilerin hepsinden bahsediyorum. Onlar kendilerini düşünüyor neticede , bizler kendi aranızda tartışmayalım diyorum. Bireysel menfaatiniz var nedemek. Gayet anlaşılır yazdigimi düşünüyorum,

Kimseye de neden oy verdiğini sormuyorum. Insanlar demokratik haklarını kullanıyor. Karşı tarafa gerizekalı cahil diye yaftalamiyorum yani.

Hayırlı aksamlar
Anladım. Ben de herkes kendi beklentisi doğrultusunda oy veriyor, demek istedin sandım. E doğru da hepimizin beklentisi var seçeceğimiz partilerden. Açıklamaya çalışıyoruz nedenlerimizi burada. O yüzden merak ettim neden Cumhur diye. Ama partiler için söylemişsin menfaat kısmını, yanlış anlamışım, pardon.

Son düzenleme:
. hepsini kar zarar yapıp o şekilde karar verdim kendimce.

keske neticede herkes menfaatini düşünüyor , bizler birbirimize nefret kusmasak.
Öncelikle Allah çocuğunuzu sağ salim kucağınıza almayı nasip eylesin .
Kendinizce olan karlar zararlar neler?Eğer rica etsem bir kaç örnek verebilirsiniz ? Amacım karşıt fikrinde gerekçelerini bilmek sadece.
Şuan ki iktidardan nasıl bi menfaatiniz oldugunu merak ettim? Bireysel bi menfaat olsa gerek?
Arkadas burada bizim gibi yanlış anlamış sanırım. Siz partilerden bahsetmişsiniz. Ama hemen nefreti de kusmussunuz.

bu ne hadsiz bir yorum. terbiyenizi takının. ne menfaatim olacak. ben uslubuma bu kadar dikkat etmişken. bu nasıl yorum böyle. he sormayın bireysel menfaatim var para içinde yüzüyorum akşamları. bakın 6 aylıkta hamileyim sinirlenmekde istemiyorum. iftar vakti .

Mune Mune lütfen sevgili moderatör , bu nasıl uslup boyle. ben kimseye saldırmadan düşüncemi belirtiyorum. kaldıki eleştirerek. hic hos degil. sade bir vatandasım düşüncemi belirttim . hicbir menfaatimde yok
Mesajımda ki hadsizliği ve terbiyesizliği gösterir misiniz lütfen? Saglıkla dogurmanızı dilerim.. uslübumda ne var? Herkes benim gbi anlamış ayrıca ifade ederken kendi menfaatiniz varmış gbi konusmussnuz? Toplum olarak durumumuz ortda oldugu içinde gayet medeni bir soru sordum..
Ayrıca oyunuzu dilediğiniz partiye verebilirsiniz ama bunun hakkında olumlu yada olumsuz konusmak istemiyorsanız yazmazsnız ankette işaretleyip gecersiniz… hem msj yazıp hemde münazaradan kaçınmak istemenizde garip

Öncelikle Allah çocuğunuzu sağ salim kucağınıza almayı nasip eylesin .
Kendinizce olan karlar zararlar neler?Eğer rica etsem bir kaç örnek verebilirsiniz ? Amacım karşıt fikrinde gerekçelerini bilmek sadece.

Arkadas burada bizim gibi yanlış anlamış sanırım. Siz partilerden bahsetmişsiniz. Ama hemen nefreti de kusmussunuz.
Hadsiz terbiyesiz oldum bide nefret kusmasak demiş?? Hamile oldugunuda belirterek hamile bi kadına sanki saldırmısım gbi tövbee..

Anne baba ne için var, diyor. Evlenmeyi bilecek kadar büyüyen çocuğuna faydası olacak tabii. Evlat ne için var? O da anne babaya bakacak ömür boyu. Yok, olmuyor. Herkes göbek bağı lanetiyle cezalandırılmış. Kimi alt nesil kimi üst nesil için yaşayacak. Göbekbağıkopmayangiller.
Ben de anlamıyorum bu bakış açısını .

Açıkçası neyi nasıl yaşadıkları da umrumda değil ama dünyayı, kendi küçük hayatından yola çıkarak yaptıkları çıkarımlardan ibaret zannetmeleri ve bunu çok bilmişlikle etrafa inandırmaya çalışmaları korkunç.

Neden utanayım tabii ki şuanda iktidarı destekliyorum başka seçenek mi var karşı taraftan bir umut düzgün aday bekledik hani nerede Kılıçdaroğluna rüyamda atmam oy yahu 😂
Yani beğendiğin aday yok diye iktidarı destekliyorsun öyle mi? Cidden korkmuyor musunuz ya? Az biraz Allah korkusu var mı çok merak ediyorum cidden. Benim aklım almıyor bunu, yurt dışında 3 4 birime satılan ürün benim ülkemde 30 40 birime satılıyorsa, benim ülkem bir çöplüğe döndürülmüşse, zamanında din adı altında milleti öldürenlerle, tesettürsüz kadınlara kezzap dökenlerle işbirliği yapılıyorsa ve benim halkım hala ben aday yok diye bu adamı destekliyorum diyorsa, benim milletim demek ki hak ediyor bu muameleyi. Cidden bu sene bu adam kazanırsa siz bu şekilde yaşayacağımızi falan mı sanıyorsunuz? Hüdapari birazcık olsun bildiğinizi düşünmüyorum. Yazıklar olsun gerçekten.

Teşekkür ederim, aynen bundan bahsediyorum, ki ev kiralarının ne kadar pahalı olduğu yazılırken herkes kendi maaşına göre kiralık ev bulsun, 2000 liraya kiralık ev var yazılarına istinaden yazdım, x ilinin falanca ilçesinde ev kirası 2000 lira olabilir ama İstanbul’da 2000 liraya kiralık oda bile bulamıyorsunuz artık veya Adana’daki depremzede üyemizi örnek gösterdim, kadın Adana’da 10 bin liranın altında kiralık ev bulamıyormuş.

Bizler yaşamıyoruz diye başkalarının yaşadığı sıkıntıları yok sayamayız dedim.

Yazdım mı bilmiyorum tekrar yazıyorsam affola, dün 3 harfli marketlerden birine girdim, 60’lı yaşlarda bir kadın saymaca yemin ediyorum saymaca 5 soğan almış, 30 lira tuttu kadın 5 soğandan 3 tanesini geri bıraktı, 5 soğana 30 lira verirsem ay sonu gelmez dedi 2 soğanın parasını ödeyip gitti.

Bir zamanlar gariban bile evine hiçbir şey alamıyorsa 1 çuval patatesle soğan alabiliyordu şimdi taneyle alıyorlar.

Herkesin çevresinde taneyle patates soğan almayan olabilir ama ben girdiğim her markette taneyle patates taneyle soğan alan görüyorum, eskiden pazarcıyla 1 kilo soğan için pazarlık yapan görmezdim şimdi görüyorum, eskiden taneyle satış yapan pazarcı görmezdim şimdi görüyorum, eskiden kadın pedleri siyah poşetlere konuyordu görülmesin ayıp olur diye, kendim için yazıyorum alışverişe çıktığımda alamayan vardır görür imrenir diye siyah sırt çantasıyla gidiyorum, poşete değil sırt çantama koyuyorum çünkü alamayanlardan utanıyorum.

Bu seçimlerde kim iktidar olur bilmem ama bütün siyasetçilerin bu halka ekonomik refah borcu var.
Rica ederim.

Hükümet ve devlet kavramlarını bile bilmeyen, muhalefeti hükümeti değiştirmek istemekle, seçimi kazanmak istemekle suçlayan bazı insanlara neyi nasıl anlatırsınız bilmiyorum ama yazdıklarınız çok üzücü.

Hele hele hükümetin en yetkili isimlerinin ekonomiyle ilgili yaptığı açıklamalar ortadayken 'ekonomi çok iyi, siz nankörsünüz' diyenler ciddiye alınmayı hak etmiyor bence.

Rica ederim.

Hükümet ve devlet kavramlarını bile bilmeyen, muhalefeti hükümeti değiştirmek istemekle, seçimi kazanmak istemekle suçlayan bazı insanlara neyi nasıl anlatırsınız bilmiyorum ama yazdıklarınız çok üzücü.

Hele hele hükümetin en yetkili isimlerinin ekonomiyle ilgili yaptığı açıklamalar ortadayken 'ekonomi çok iyi, siz nankörsünüz' diyenler ciddiye alınmayı hak etmiyor bence.
Benim gördüğüm üzücü manzaraları bir çoğunuz görüyorsunuzdur, 51 yaşındayım bugüne kadar sitede hangi konuda olursa olsun ne yazdıysam yalansız riyasız olduğu gibi gördüğüm yaşadığım gibi anlattım.
Eskiden insanlar emekli ikramiyesiyle 1 ev alabiliyordu, örnek kayınpederim 94 yılında emekli olduğunda, ki eve giren tek maaş onun maaşıydı kayınvalidem ev kadını çünkü, biz evlenmiştik o yüzden eşimin maaşı bizim evi geçindiriyordu, kayınbiraderim de liseden o yıl mezun olmuştu henüz üniversiteye mi gidecek çalışacak mı belli değildi, kayınpederim ikramiyesiyle ev aldı arabası da vardı.

Sene 2023 emekli ikramiyesi diye bir şey var mı artık bilmiyorum, varsa da bir daire alabilir mi?

Dündü yanılmıyorsam nette bir haber çarptı gözüme, meclis lokantasında 1 porsiyon çorba 6 liraymış güncel fiyatlarla, bir porsiyon karışık meyve de 6 liraymış, 6 liraya simit alamıyor vatandaş.

Benim sitemim tüm siyasilere, insanlar alacağı 5 soğanın parası çok geliyor diye 3 tanesini geri bırakırken, ilkokul çağından üniversiteli gençlerine kadar bu halkın çocuğu acıkınca dışarıda 1 tost bile alamazken, Meclis lokantasında kuzu kapama yiyip meydanlara çıkınca halktan sabır istemesinler.

Devlet biziz, siyasilerin hepsi de oy verip bizi temsil edebilirsin izni verdiğimiz insanlar, oylarımızla bize hizmet etme yetkisini biz veriyoruz, vergilerimizi ödeyerek alacakları maaşları biz karşılıyoruz, ülkeyi maddi olarak çekip çeviren biziz, yani basit bir anlatımla işveren biziz ama işçi maaşına talim ettirilen yine biziz.

Tüm siyasiler bu halka çok şeyler borçlu, borçlarını nasıl ödeyecekler ödeyecekler mi bilmiyorum.

Neden utanayım tabii ki şuanda iktidarı destekliyorum başka seçenek mi var karşı taraftan bir umut düzgün aday bekledik hani nerede Kılıçdaroğluna rüyamda atmam oy yahu 😂
Ben rüyamda Kılıçdaroğlu'na attım ve o kazandı.. Rüyalar tersine çıkar derler ama bilemedim 😃
Bi konuşma vardı neden Kılıçdaroğlu'na oy verdiklerini anlatıyordu birisi. Bulursam paylaşcam.
Açık açık Erdoğan de.. Reisim de..
Ben arkandayım 😂😂

Ben rüyamda Kılıçdaroğlu'na attım ve o kazandı.. Rüyalar tersine çıkar derler ama bilemedim 😃
Bi konuşma vardı neden Kılıçdaroğlu'na oy verdiklerini anlatıyordu birisi. Bulursam paylaşcam.
Açık açık Erdoğan de.. Reisim de..
Ben arkandayım 😂😂
Allah seni şaşırtsında insallah yanlıslkla da olsa bay kemale ver😈

Kılıçdaroğlunun değiştiremeyeceği kesin bir kere de yazık yani gerçekten hiç mi adam akıllı aday bulamadılar defalarca kez seçilemedi bu ısrar niye
Bak ben ayda 7 bin euro kazaniyorum, gelip senin yasadigin turkiyede, baska ulkelerde en guzel tatili yapıyorum, haftasonu icin iki günlüğüne bile italyaya gidiyorum kafama eserse, her sey benim keyfime kalmis yani, markete gittigimde senin alamadigin 1 kg kiymayi 2 Euroya aliyorum, ( ha belki sen de bu standartlardasindir bilemem genel konusuyorum)
Yine kafama eserse arabami degisiyorum, telefonumu degisiyorum vs vs, sen kazandigin maasla ne yapabiliyosun bana bi sayar misin? Hani oyle bi savunuyorsun ki, say bakalim?

Dur ben soyleyim, mum isiginda oturup tasarruf yapiyordun en son😂

Son düzenleme:
X