Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
bu konudan uzak durmak istedim yazmayım dedim fakat yazılanları görüyorum da diyorum ki acaba perdemi var gizlerinde kulaklarında

ben a partisi b partisi savunmuyorum al vur duvara hepsini ..çıkarları için herşeyi yapan bir grup birileri

fakat söyle bir şey var 6 li masa ve chp şimdi bana kizicaklar böyle yazanlara beğenmedimler yağıyor ama bende fikrimi yazmakta özgürüm
öyle değil mi

bir arkadaş liste yapmış akp şunu sattı bunu sattı diye ama chp vatani satıyor bölüyor ayak sesleri geliyor ve en çok kızdığım Atatürkün partisi adı altında onu kullarak dile getirerek yapması Atatürkçülük nedir bilmeyen bir parti herşeyden önce Atatürk bu ülkeyi kurtarmak sınırları cizmek icin uğraştı peki chp ne yapıyor bölmek dağıtmak için bunun için pkk ile bir oluyor sırtını kandile teröre dayiyor Atatürk bu ülkeden eşkıyayı terörü kovdu ömrü ülkenin bütünlüğü korumak için savaş vererek geçti herbir cm şehit kanı bu ülkenin
selahaddin demirtasi çıkarıcam diyor hatta Öcalani yazık diyor günah özgürlük hakkı diyor kılıçdaroğlu Peki onca şehidin onların anne babalarının hamile eşlerinin çocuklarının gencecik yaşlarda şehit olanların hayatı onların hayati günah değil mi özgürce yaşamak onların hakkı degilmiydi

abd denn maddi destek aliyor sırf erdoğandan kurtar diyen bir dünya var özerllik diyor açık açık bunları söyleyen birine adım adım ülkeyi felakete sürükleyecek birine sırf erdoğan gitsin diye oy vermek ne Atatürkçülüktür ne vatan severlik

ülke adına şunu yapacağız bunu yapacağız yok dediği şey özellik fetocular çıkıcak pkk yanlıları çıkıcak pkk partisi hdp bakanlık alıcak Abd ne derse o olucak suriye içinde belli yerlerdeki Türk askerleri çekilecek pkk ve abd oralara üst kurucak buyurum sınırlar sizin kurdistani da kurun denecek

kuran kurslari imam hatipler kapatilicak üretilen savunma için yapılan yerler kapatilicak

muarrem inci dozerle yıkacağız kuran kurslarını mağaradan kalma insanlar diyor ve oy istiyor oy istediği kimler peki müslüman türk insanları bazen cidden ne konuştuklarını bilmiyorlar 🤣🤣

kılıçdaroğlu 'nun konuşurken yaptığı bilgisizlikleri hiç demiyorum bile öyle dil sürcmeleriyle illeri ülke yapmalarıyla ülke yönetilmez gerçi derdi o illeri bölüp ülke yapmak konuşma yaparken gençler yerine militanlarım dediği gibi

sırf biri gitsin diye açık açık Turkiyenin başına gelecekleri söyleyen birine oy vermek akıl tutulması yada dusunmeden oyu ziyan etmektir

o oy bu ülkenin güzel geleceği olmalı teröre gitmemeli ülkeyi bolmek için dış güçlerle plan yapanlara gitmemeli zerre içlerinde Atatürk yok ne düşüncesi ne bu ülke için kurduğu mücadele fikirleri yok Atatürk dillerinde beyinlerinde değil

Çevremdeki bir çok kişi gibi Erdoğan gitsin diye değil, Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olsun diye oy veriyorum. Biz adayımızdan memnunuz. 💕

Dünya genelinde zaten tekel petrol . O yüzden bı merkez belirler fiyatları.

Bakım için başvuran Mercedesi kabul etmemiş.

Kafasına göre bir firmaya vermiş otobüs bakımlarıni Sonuç bu. Liyakat diyoruz ya, burda da o eksik
Ya aynı seyi söyleyeceğim tekrar ve tekrar.. petrol dolarla orantılı dolarıda dünya geneli mi tl bazında belirliyor yoksa yönetilemeyen ülke olmak dışa baglı olmak mı?
Bakım onarım alım aklımıza gelecek hersey belli bi rakamın üzerinde olunca İhalelerle yapılır böyle seyler öyle basvuruyla olmaz bildiiğim kadarıyla.. ama ihale olaylarınıda en iyi ak parti bilir😂😂 bu arada ben mevcut düzendeki iktidara karsıyım .. kmseyi savunmak zorunda kalmak istemiyorum .. yönetim değişmeli artık güç zehirlenmesini en alt kademesinde ki yetkilisi bile yasıyor ak partinin..

En göze çarpan ulaşımda indirim vaadleri. Yaa İstanbul İstanbul olalı böyle trollenmedi
Yoo
İndirimin alasını yaptı
Aaylarca 40 ve 50 liraya aylık öğrenci akbili doldurdum ben

Cebinden ödeyemeyeceğine göre mecbur zam yapıldı
Çünkü bakın a dan z ye her şeye zam

İfade özgürlüğü kağıt üzerinde olduğu için insanlar korkuyor bence. Yani seçimde yine kazanırlarsa başıma bi iş gelir mi burada yazdıklarım yüzünden vs
🙋🏻‍♀️ Düşünce özgürlüğüne sınır konmaz da ifade özgürlüğü yok işte. Ben çok yazıp siliyorum burada. Hadi sus boş ver, sende kalsın diyorum.

En sakin insan bile atıyorum 40-50 sayfa sonra salak, koyun, beyinsiz hakkim helal değil demeye başlıyor.
Geçen senelerdeki seçim başlıklarında da masaallah ne sakin ne edepli açıklıyor dedigimiz arkadaslar, son sayfada dayanamayip edebi bozmuştu :)
Herkesin kişiliği farklı ben kendi adıma sakinliğimi kaybetmem,Yapım bu…
Sadece şöyle ifade edeyim:siyaset sahnesine çıkan insanların daha yapıcı olması gerekir bence…
Ve benim değişmez gerçeğim,devletin devamlılığıdır

Sonrasında da güzel insanlar vardı. Kasketli gözlüklü amca mesela 🫶🏻

Yalnız bu videoda dikkatten kaçmaması gereken çok önemli bir detay var ki dinleyen herkes anlar. Kimin kendini nasıl ifade ettiği. Konuşabilenler ve konuşamayanlar vardı.

Niloya seni çözemedim.Net soracağım.

Senin siyasi görüşün ne?
Neden çözemedin benim herhangi bir siyasi görüşüm yok hangisi aklıma yatarsa ona oy veririm mesela Sinan Oğan şu seçimde konuşmalarını çok beğeniyorum illa ki sağ veya sol görüşe sahip olmak zorunda değilsiniz kendinize bu dayatmaları bırakın artık demokrasiyi tam olarak niye anlayamıyor bizim milletimiz anlamıyorum

Neden çözemedin benim herhangi bir siyasi görüşüm yok hangisi aklıma yatarsa ona oy veririm mesela Sinan Oğan şu seçimde konuşmalarını çok beğeniyorum illa ki sağ veya sol görüşe sahip olmak zorunda değilsiniz kendinize bu dayatmaları bırakın artık demokrasiyi tam olarak niye anlayamıyor bizim milletimiz anlamıyorum

Sen Orhan Gencebay'sın anladık da demokrasi her görüşün dikkate alınmasını gerektirir. Solcu sağcı olmasın, orta olsun bitsin demek değil, demokrasi. Karşıt görüşe özgürlüğü savunmak başka karşıt olmayalım, hep aynı düşünelim demek başka.

Hangi atesi harladigin belli değil, hicbisey anlamadim bu uppppppp uzun cumleden.😂

X