Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343

Video paylaşmayı beceremiyorum. Denemedir bu.

Ay olmuş valla

İşte CHP ye oy verirseniz olacakları sıralamış adam.
Okuyun izleyin bilinçlenin
Oyunuzu cumhur a verin.

adam güzel ironi yapmış ama şimdi buradaki, okumayan,araştırmayan fanatik cumhurcular bunu da ciddi zannedebilirler.

Sarayda sefahet sürüyor derken gören de cariyelerle falan eğlence yapıyor sanacak :KK70: çemkirmek derken bazı kelimelerinizi hiç hoş bulmadım maalesef bu mesajdan sonra muhattap olamayacağım sağlıcakla
Siz sarayda napılıyor sanıyorsunuz. Devlet işleri mi yapılıyor. Liyakatlı bir şekilde devlet mi yönetiliyor. Ben bir tane devlet adamının sözünün arkasına takılmam araştırır dinlerim niye demiş bir bakarım. Kırpılmış kesilmiş videolarla nefret söylemi de yapmam. 12 yaşından beri düzenli olarak kitap okur araştırırm. Hiç vazgeçmediğim bir siyasi olmadı Atatürk hariç. Konu ülkemse hiçkimse ülkemden önemli değildir. Ülkeme yapılan her kötülük benim için tercih sebebidir. Bu değilse diğeri diğeri değilse öbürü. Benim seçme hakkım var. Ama siz ve sizin kitleniz hummalı bir şekilde görünen bütün kötülükleri görmemezlikten gelip takım tutar gibi partinize sarılmışsınız. Ülke bir tane ve sizin kendinizi paralayarak savunduğunuz insanlar yedi sülalelerine sizin benim vergilerimle taht yaptılar taht. Sizin zorunuza gitmemesinin tek sebebi ya çalışmıyorsunuz ya da faturaların üzerini hiç okumuyorsunuz. Faturalarınızdaki vergiler nereye gidiyor kontrol ediyor musunuz ???bem söyleyeyim sefahat sürmüyor dediğiniz saraya ??? Ben bu kadar lafı size anlatmazdım ama kazayla kafası karışmış bizi varsa ve burayı okursa diye yazıyorum. Bu ülke akpartiden önce cıvıl cıvıldı. Her ülkede olan krizler vardı ama beraberlik birlik hiç bozulmazdı. Ortaya bir başörtü attılar 22 yıldır onun ekmeğiyle besleniyorsunuz. Şimdi de seccadeye sardılar allahtan bazı akıllı sağduyulu dine saygılı insanlar bunu yemedi. Önümüzde kocaman içimize mıh gibi kazınmış bir deprem felaketi varken seccadeye dertlenemedik kusura bakmasınlar. Benim 4 üniversite arkadaşım ailesiyle öldü. Bir yıl önce evini hayırlamaya gitmiştim. Deprem ile ilgili tüm araştırmaları yapmışlardı. Düşünün birimlerin hepsinin ne kadar içinin boşaltıldığını. Yani sen ev alacaksın sağlam mı diye kontrol ettireceksin kontrol ettirdiğin hiçbir birim işini yapmayacak. Bunu sağlayan 21 yıllık rejim sarayında güvenle ve sefahetle sana diyecek ki açlık yok porsiyonları küçült. Allah akıl fikir versin size.

İstanbul'u gördük. Kılıçdaroğlu" Türkiye İzmir gibi yönetilecek" dedi.

İzmir'de lağım kokuyor, her yağmurda yüzme havuzuna dönüşüyor yollar. Heykel ve milyonluk konserler ile halkın ulaşım gibi, altyapı gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak yerine... Neyse daha yeni ban yedim .....
İstanbul’u gördük mü kaç sene istanbul’u gördük siz şakamısınız ya 15 seneye 5 sene karşılaştırmaları filan ayrıca akp acaba bütçe veriyor mu başka parti belediyesine ayrıcaaaa koca ülkeyi bir şehir yönetiminle bağdaştıran kapasiteler zaten oy vermesin hatta bence siz aynı şekilde oy vermeye devam edin siz böyle sığ yaşamaya alışmışsınız ama ben çocuğumu sizin gibi düşünceli insanlarla birlikte yetiştirmicem ALLAH KORUSUN...

Dikkat ediyoruz bizlerde aslında hataları doğruları uygunca yazınca tabi,benim bahsettiğim bazen çok ahlaksızca yorumlardı hakaretlerdi.
Hakaret etmeye gerek yok,biz toplum olarak genel olarak tartışmayı kavga etmeyi seviyoruz maalesef ve bundan besleniyoruz…sosyal medyada örnekleri çok…Benim için sakinlik edep çok önemli…Konuşma dili önemli
Karşıt görüş paylaşmak imkansız hale geldi

Ben yine bir açıklama yapayım;

2 konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum

- şikayet açıklamasını kısa detay rica ediyoruz. Hakaret diyip geçiyorsunuz bakıyoruz hakaret yok ama kötü üslup var.

hakaret ile kötü(bozuk) üslup 2 farklı tanımdır.

Hakaret ;

1.
isim Onur kırma, onura dokunma.

2. isim Küçültücü söz veya davranış

Üslup;

1.
isim Anlatma, oluş, deyiş veya yapış biçimi, tarz

diğer bir konu da ; eğer bir gram adalet duygunuz var ise X üye hakaret etmiş ise sizinle aynı düşüncede olan Y kişinin de hakaret ettiğini gördüğünüzde beğenmek yerine şikayet edersiniz. Bu konuda pek umudum yok ama dışarıdan nasıl gözüküyor bilin istedim.

Bizim adaletimizi sorgularken Mune Mune ve benim hakim veya hakem olmadığımızı bir kez daha hatırlatmak isterim.

Şimdi Türkçeyi(Türkçe'yi değil, 50 yaşında öğrendim bu yanlış kullanımı) iyi kullanan biri yazıda hatalarımı söyleyebilir.

K Kazen yazdıklarına aynen katılıyorum😌

Siyasi görüşlerinde taraflı olmaları normal ama şikayet et butonuna basarken tarafsız olup hakaret eden veya üslupsuz yazan kendilerinden de olsa rapor etmeliler.

Bizim görevimiz burada adalet sağlamak değil, kuralları uygulamak, bunu da şikayet et butonuna a kişisi b kişisi demeden tarafsız olarak basıp bildirirlerse yapabiliriz, her zaman diyoruz, ki kullanım sözleşmemizde de var, bizim gözümüzden kaçan yorumlar durumlar olabilir, şikayet et butonuna basarak bunu bildirmesi gerekenler sizlersiniz, bu bir kuraldır da ayrıca.

Bu kısmı da yazdım zira ben topiğe girip cırcır yazıyorum, tüm mesajları okuyorum okuyup da görmezden geliyorum sanılabilir ama öyle değil, misal ben gece yazmışım sonra siteden çıkmışım topik karışmış🙄

Şimdi ev bakmadan dönüyorum.
9bin +400 aidat.

Emlakçı bana ne dedi biliyor musunuz
Ev sahipleri korkuyormuş kiracıyı sağlam seçmek istiyorlar dedi. Aynı sey benim içinde geçerli dedim nereliler dedim ne cevap verdi biliyor musunuz.

Afganistanlılar.

Yemin ederim çıldırıyorum şuan.

Kanka ben burda yeniyim ya hani pek bilmemem normal ama sizin partininiz baş baş bagırıyor hdp ypg pkk diye hala seviyorsanız ben vatanımı seviyorum diyip yapmacık olmayın yani
Of buna da cevap vereyim de içimde kalmasın Buradaki hiçkimsenin bir partisi yok. Mevcut düzende ülke kötü durumda ve yeni düzen isteniyor. Gelelim senin partine şimdi ben yazayım zahmet olmazsa google dan fotomontajsız arat. Megri megri - ne istediler de vermedik- bitsin bu hasretlik- balyoz davası ve zaten sen bunları zahmet edip okursan kim ülkeye hainlik ediyor anlarsın. O kadar eminim ki okuyup araştırmayacağından kanka. Ama buraya tiktok bağlantısı kopyalasam anında tıklarsın. Hazır bilgiyle ancak bu kadar işte. Buradaki Chp li diye yaftaladığın herkes gerçek vatansever. Neyse ki arşiv var da bazı yalanlar örtbas edilemiyor. A haber den kafanı kaldırsan azıcık nefes aldan olacak da işte o da yok. Kankaaaa

Hanımlar,
şimdi feciii kızacaksınız ama yazmadan duramıyorum, bu da Mune’nin kötü huylarından biri deyip geçebilirsiniz.

Beğendim Beğenmedim buton tartışmalarını, beğenmedim butonunu yoruma değil de yorum yapanın siyasi görüşüne göre vermeyi bir kenara bırakmalısınız.

Ayrıca hepimiz yetişkin insanlarız, konuyu ilkokul çocukları gibi tartışmak, üslupları bozmak, hakaret etmek veya siyasi görüşü yüzünden küçümseyici, alay eder tarzda yazmak bizlere yakışmıyor.

Siyasi partiler eleştirilebilir bu anayasal bir haktır, eleştiri hakarete, aşağılamaya vb evrilmediği sürece herkes kendi partisi veya karşıt görüşlü parti hakkında eleştiri hakkını kullanabilir ama lütfen yine yeniden rica ediyorum, partiler ve seçmenlerini eleştirirken üsluplarınıza dikkat ediniz, seçime girecek her parti tasvip etsek de etmesek de kanunen legaller, terörle bağlantıları varsa bunu ortaya çıkaracak merci savcılardır, mahkemedir, hukuktur, bu sebeple partilerden bahsederken terör örgütünün kısaltmasını parti isimlerinin sonuna ekleyerek seçmenlerini zan altında bırakmayın.

Daha önce de yazmıştım, siz düşman ülkeler değilsiniz aynı vatanı aynı bayrağı paylaşan, kendinizce ülke geleceği için en doğrusunu yapmaya çalışan halksınız.

Birbirinize ithamlarda bulunmanız yakışmıyor, mızıkmadan nahoş ithamlar yapmadan siyaset yapacaksanız buyurun, sinirlerim kaldırmıyor diyorsanız sekme kapatın.

Son düzenleme:
Hanımlar,
şimdi feciii kızacaksınız ama yazmadan duramıyorum, bu da Mune’nin kötü huylarından biri deyip geçebilirsiniz.

Beğendim Beğenmedim buton tartışmalarını, beğenmedim butonunu yoruma değil de yorum yapanın siyasi görüşüne göre vermeyi bir kenara bırakmalısınız.

Ayrıca hepimiz yetişkin insanlarız, konuyu ilkokul çocukları gibi tartışmak, üslupları bozmak, hakaret etmek veya siyasi görüşü yüzünden küçümseyici, alay eder tarzda yazmak bizlere yakışmıyor.

Siyasi partiler eleştirilebilir bu anayasal bir haktır, eleştiri hakarete, aşağılamaya vb evrilmediği sürece herkes kendi partisi veya karşıt görüşlü parti halkında eleştiri hakkını kullanabilir ama lütfen yine yeniden rica ediyorum, partiler ve seçmenlerini eleştirirken üsluplarınıza dikkat ediniz, seçime girecek her parti tasvip etsek de etmesek de kanunen legaller, terörle bağlantıları varsa bunu ortaya çıkaracak merci savcılardır, mahkemedir, hukuktur, bu sebeple partilerden bahsederken terör örgütünün kısaltmasını parti isimlerinin sonuna ekleyerek seçmenlerini zan altında bırakmayın.

Daha önce de yazmıştım, siz düşman ülkeler değilsiniz aynı vatanı aynı bayrağı paylaşan, kendinizce ülke geleceği için en doğrusunu yapmaya çalışan halksınız.

Birbirinize ithamlarda bulunmanız yakışmıyor, mızıkmadan nahoş ithamlar yapmadan siyaset yapacaksanız buyurun, sinirlerim kaldırmıyor diyorsanız sekme kapatın.
Hay dilini şey yani elini öpeyim Mune Başkaaaan

X