Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Başka bi açık bulamadılar da ondan kendileri çalıp kendileri oynuyor en korktuğumda gerçekten inanıyor olmaları 🤣
Açık bulamadılar mı?akp hükümeti yönetimiyle ilgili size burda onlarca "açık" maddelerim. Kanıtlarıyla, belgeleriyle yazarım. Yapılan usulsüzlükleri, sahte belgeleri, likayatsiz yerleştirmeleri vs vs delil sunarak kanıtlarım. Akpnin heryeri AÇIK. Suriyeliler Afganlar falan sizi cok mu seviyorlar yoksa sayın HEROĞĞ

Arapçada 1 kelimenin 40 tane anlamı oluyor onun için istedikleri gibi eğip bükebiliyorlar
nisa suresi 41. ayet
Size itaat etmeyen kadıınlarınızı dövün der
Bazı yorumcular bunu farklı yorumluyor artık
Ben bugün bize şeriati anlatanların İfadelerini alıyorum
Uygulanan ülkelerde yönetim biçimlerine bakıyorum
Asla ülkem için tercih etmiyorum
Bu şu demek değil bir müslüman istediği gibi yaşamasın
yasaların ona sunduğu demokratik hakları sonuna kadar kulanabilir
Yani düz yalın bakarsak erkeklere tanınan töleranslar çok daha fazladır
Burada haklılar araplar
Arapların kuran yorumu uygulama biçimleri çok daha güvenilirdir çünkü zaten onların dilindedir
Recm varmıdır yokmudur bilmiyorum lakin cariye hükmü vardır
Bu recmden daha mı iyi arkadaşlar
Din ve vicdan özgürlüğü sonuna kadar
Savunuyorum
Lakin sistem kanun demokrasi cumhuriyet olmalıdır
Tarikatler devlet yönetimini ele geçirmemelidir
Bar_na Laiklik ve Cumhuriyetten yanayım, ben Atatürk’ün bana tüm kadınlara tanımış olduğu haklardan asla vazgeçmem, din derin bir konu o yüzden diğer yazdıklarına yorum getirmeyeyim, sadece şunda ısrarcıyım maalesef ne oluyorsa erkek egemenliğini sağlamak için oluyor, yazmayan şeyler dahi varmış gibi hükümler veriliyor.
Bu arada konudan kopmadan hazır laiklikten de bahsetmişken, anayasanın değişmez hükümlerinin değişmesinden yana duyulan endişelerin sebebi aslında vaktiyle chp dahil geçmişten beri mecliste yer alan partilerin kabahati yok mu?
Atatürk laiklik ilkesini getirme amacı ne’ydi? Din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması, ki burada parantez açalım, din ve devlet işlerinin ayrılmasının sebebi devleti yöneten hangi dine mensup olursa olsun kendi dinini halka dayatmasın diyeydi, öte yandan laiklik ilkesi gereği devlet hiçbir vatandaşının din, vicdan ve ibadet özgürlüğüne karışamaz, bu bağlamda tüm vatandaşlar özgürce dinini yaşayabilir, ibadetini yapabilir.

Atatürk’ün laiklik ilkesi aynen bunu kapsar, peki o öldükten sonra özellikle yanılmıyorsam 1950’lerden itibaren laiklik ilkesi neden farklı uygulanmaya başladı?
Kılık kıyafet yönetmeliklerine bir sürü eklemeler yapıldı vs vs, süreci de mevzuyu da hepiniz bildiğinizden uzatmayayım zira aynı şeyler üzerinde dönüp durmuş oluyoruz o zaman:)))
Kısaca şunu diyorum, 1938’den sonra mecliste yer alan partiler buna chp‘de dahil Atatürk‘ün laiklik ilkesini düzgün uygulasalardı, kadınların baş örtüsü mesele haline dönüştürülmeseydi bir mağduriyet yaşanmayacak bugün de bunları konuşmayacaktık, bir tanesi bile hepinizin güvencesi laikliktir bugüne kadar yanlış uygulanmıştır bundan sonra doğrusu uygulanacak demedi, ayrıca bugün anayasanın değişmez maddelerinin değişmesinden duyulan endişeye tüy diken çıkışı baş örtüsüne kanun güvencesi getireceğiz diyen chp değil midir?
O söyledi o teklif etti, ilk imzayı o attı sonra kanun teklifi olarak meclise geldi.
Yahu kimse de demiyor ki her vatandaşın dinini özgürce yaşamasının, ibadetini yapmasının teminatı da kanunu da laiklik ilkesidir.
Bu çıkışı güven kazanmak adına yaptı ama yanlış bir adımdı çünkü Atatürk’ten sonra defalarca eklemeler yapılarak özellikle kadınların kıyafetlerinde dayatmalara sebep olunmuşken, chpnin önde koşup kanunlaşmasına ön ayak olduğu baş örtüsü kanunu da pekala eklemelerle farklı hale gelir, ki e o zaman da denilmeyecek mi bay Kemal hani istiyordun ne oldu? Yine kadınların kıyafeti üzerinden devam edecek her şey.

Bu arada yanlış da anlaşılmasın, mevzu kadınların örtüsü değil, her kadın dilediği gibi giyinme hakkına sahiptir, bunu kimse yasaklayamaz kıyafeti sebebiyle hiçbir kadına baskı yapılamaz, ötekileştirilemez ama chp bu hamlesiyle hem başka şeylere zemini kendi elleriyle hazırladı, hem de örtünmeyen kadınları kendi elleriyle ötekileştirdi, hani sizin bizim şort, kolsuz bluzumuzla ilgili kanun?

Laiklik hepimizi kapsıyordu doğru dürüst uygulasalardı.

Bu tip kanunlara örtülü örtüsüz tüm kadınların karşı çıkması gerekirdi, bizi birbirimizden farklı göremezsiniz demeliydiler, en çok da Meral hanımın, Özlem Zengin hanımın, velhasıl mecliste ama parti başkanı, ama parti temsilcisi ama bakan ama vekil olan kadınların kendi partilerini değil kadınları temsilen itiraz etmesini beklerdim.

Hâlâ ayrıştırma yapıyor "kendilerinde var ya" diye yahu siz stadyumda takım tutup taraftar mı sanıyorsunuz kendinizi herkesin seçimi kendine aittir özgürdür istediğini seçmekte o zaman hiç parti olmasın Atatürk neden ikinci bir parti kurulsun istedi bir tarihi okuyun lütfen hemen sen o cusun sen bu cusunlar hiç hoş değil herkes birbirine saygı duymalı hepimiz bir vatanın evlatlarıyız birlikte güçlüyüz keşke siyasiler de bunu başarabilse de tek dertleri ülkeyi bu durumdan kurtarmak olsa işte maalesef yok onlar böyle yaptığı için halk da birbirini ötekileştiriyor

Açık bulamadılar mı?akp hükümeti yönetimiyle ilgili size burda onlarca "açık" maddelerim. Kanıtlarıyla, belgeleriyle yazarım. Yapılan usulsüzlükleri, sahte belgeleri, likayatsiz yerleştirmeleri vs vs delil sunarak kanıtlarım. Akpnin heryeri AÇIK. Suriyeliler Afganlar falan sizi cok mu seviyorlar yoksa sayın HEROĞĞ
Biliyor hepsini. Sırası geldi. Dinleyelim biraz ülkenin mükemmel gidişini, içimiz açılsın.

Tamam şimdi git birazda cehape nin açıklarını araştır diycemde ama aaa olurmu hiç chp ve skandal yan yana bile gelemez sütten çıkmış ak kaşık mübarek 🥴

Şu sitede tek sorun ne biliyor musunuz mesela bir kişiyi muhattap almak istemiyorum gözardı etsem de benim yazdıklarımı görmesin istiyorum ben onu görmüyorum o da beni görmesin keşke olsa mesela watsappta ne güzel basıyorsun engeli ne paylaşımını görüyor ne fotoğrafını😂

Bala laiklik nedir bilmiyor musunuz Allahaşkına?yok laiklik dinle falan filan..biraz araştırın araştıramıyorsanız da burada paylaştım laikliğin dinle filan olan şeysini bakın..

Karşılıklı atışmalar başlamış ben konudan çıkar nefret ediyorum bu tarz söylemlerden biz hiçbir zaman medeni bir vatandaş olamayız.

Hâlâ ayrıştırma yapıyor "kendilerinde var ya" diye yahu siz stadyumda takım tutup taraftar mı sanıyorsunuz kendinizi herkesin seçimi kendine aittir özgürdür istediğini seçmekte o zaman hiç parti olmasın Atatürk neden ikinci bir parti kurulsun istedi bir tarihi okuyun lütfen hemen sen o cusun sen bu cusunlar hiç hoş değil herkes birbirine saygı duymalı hepimiz bir vatanın evlatlarıyız birlikte güçlüyüz keşke siyasiler de bunu başarabilse de tek dertleri ülkeyi bu durumdan kurtarmak olsa işte maalesef yok onlar böyle yaptığı için halk da birbirini ötekileştiriyor
Ben solcuyum, sen sağcısın. Ne yapalım niloya? Sal mı olalım birlikte? Trt çocuk dizisi mi bu? Seçim var. Ortaya mı basalım mührü? Kalp de koyalım mı pusulaya?

Onlar gelmeden ben açık edeyim kendimi Erdoğan da Erdoğan varmı itirazı olan gidin günlüğünüze yazın ağlaya ağlaya 🤣
Cok beddua aldınız, ah aldınız sizin adınıza endişeleniyorum. Zaten berbat giden bi yaşantınız var bir de bunca insanın bedduasıyla haliniz nice olur üzüldüm cidden😐

Ben solcuyum, sen sağcısın. Ne yapalım niloya? Sal mı olalım birlikte? Trt çocuk dizisi mi bu? Seçim var. Ortaya mı basalım mührü? Kalp de koyalım mı pusulaya?
Sen solu tercih edersin karşıdaki sağı tercih eder saygı duymak zorundayız ben sola da sağa da hatta Hdp ye sınırlı bir yere kadar saygı duyuyorum o da Kürt vatandaşı temsil ediyor Atatürk neden ülkede ikinci bir partiyi istedi bir Googledan taratın okuyun ne güzel demokrasi var isteyene seçme özgürlüğü var seçenek var tek partili bir dönem de olmuş cumhuriyette hiç okudunuz mu o dönemi lütfen okuyun

Beklentisi mi yok 😱😱 siz herhalde bu ulke de yaşamıyorsunuz kemal k.acik açık özerklik vaad ediyor pkk ya adam ilk işim siha iha savunma sanayisini ortadan kaldirmak olacak diyo sizden ses yok siz gerçekten Atatürkcu olduğunuzu felan mi sanıyorsunuz cumhurbaşkanı adayınız ne diyor diye hicmi dinlemediniz.. yazık ülkenin bilinçsiz bu kitlesine vah ki ne vah
Şu yazdıklarınıza kanıt istiyorum. İhaları sihaları kaldıracakmıs kanıtlarsanız sizden özür dileyecegım. Böyle tak tak tak altı üstü olmayan şeyleri yazıp gitmek yok burda. Kanıt istiyorum.

X