Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
İRanda gerçek islam şeriat uygulanmıyor canımcım
Gerçi dünyanın hiçbir yerinde uygulanamıyor

Eee ozaman uygulanabilir değil

Hayır şeriatte hata yok insanlarda var
Bazı sorular ve cevapları😅
Yalnız bu soruların cevapları doğru :)))
Evet maalesef insanların dini kendilerine göre eğip bükmeleri yüzünden uygulanabilir değil ve yine maalesef erkek egemen bir toplumda dini hükümler kutsal kitaba göre değil icmaya göre karar veriliyor.
İcma nedir? Peygamber efendimizin ölümünden sonra herhangi bir dönemde dini bir meselenin hükmü üzerinde fikir birliğine varılmasıdır, bu fikir birliğini de genelde erkekler yapmışlar.

Şeriat denince sizlerin dahi aklına gelen kadınlar üzerinde uygulanan hükümler, peki neden ? Çünkü erkek egemen toplumlarda hep kadınlar üzerinde dayatmalar olmuştur da ondan, örneğin hıristiyanlarda da cadılar nedense hep kadınlarmış ve yakılırlarmış.
Müslümanlarda zinada hep nedense Kuran da olmayan, hiçbir ayetinde geçmeyen recm üzerine genelde ve çoğunlukla kadınlar öldürülür.

Bana bir kişi bile Kuran da bir tane recm geçen ayet gösteremez çünkü yoktur.

Recm etmek sünnettir diyecekler, Hz. Muhammed (SAV) ‘in böyle bir sünneti de yoktur, zira Peygamberimize ait uydurulma değil sahih hadislerde zina yapanı öldürün yazmıyor, hadislerinde olmayan bir şeyi sünneti de olmaz, kendisine ve inandığı dine ters düşecek bir şey söylemez.

Besmele çekildiğinde söylenen Euzubillahimineşşeytaniracim de geçen racim’le recm aynı kökten gelir, racim nedir biliyor musunuz? Kovmak, lanetlemek demektir.

Hani harf inkilabıyla bir gecede cahil kaldık diye yıllardır hayıflanılır durulur ya, ana dili Arapça olanlar dahi inandıklarını söyledikleri dini Allah’ın hükümleriyle değil de kendi erkek egemen topluluklarının istekleri üzerine eğip büküyorlar, dışarıdan bakınca da ve İslam toplumunun çoğunluğu aynı şeyleri doğruymuş gibi kabul ettiğinden doğrusu bu sanılıyor.

Oysa bazen doğru çoğunluğun uyduğu değil azınlığın uyduğudur.

Ben savunmuyorum ki hiçbir zaman da savunmadım ama ülkeye yapılan herhangi bir saray ya da devlete ait bir kurum her zaman yandaşı olmuşumdur çünkü geçmişte yapılan saraylar camiler imarethaneler kervamsaraylar tarihten nasıl bize bir iz getiriyorlarsa yine o gözle bakarım bu saraya da
Tabi ne güzel tarihi yapılar ama bu dümdüz bi betonerme yani sanat estetik gözetilerek yapılan bi eser değil ki.Bu mu tarihimize ışık tutacak?

Eklentiler

• Screenshot_20230407_012400.jpg
    Screenshot_20230407_012400.jpg
    135,2 KB · Görüntüleme: 40
Tabi ne güzel tarihi yapılar ama bu dümdüz bi betonerme yani sanat estetik gözetilerek yapılan bi eser değil ki.Bu mu tarihimize ışık tutacak?
İlk defa görüyorum biliyor musunuz hiç bakmadım araştırmadım haklı olabilirsiniz mevcut saraylar kullanılabilir israf tabii ki ve petrol zengini bir ülke değiliz ekonomimiz böyle iken tabii ki yanlış ama dediğim gibi ülkenin hali maalesef kötü ve yönetebilecek bir aday görmüyorum görmediğim için de sandığa gitmeyeceğim

Yorum haklı mı o tarafa oy atmak için ne güzeli inadına tahrik ediyorsunuz yoksa bu söylemlerle gizliden gizliden Cumhur İttifakı yandaşı mısınız yoksa Millet İttifakı gibi gözüküp karşıdaki tarafsız kişiyi tahrik edip Cumhur İttifakına oy attırmak için tahrik etmek :KK70: :KK70:
Kız bravo yakaladin beni büyük başarı tabisi de erduan erduan ne sandın ✊ 🤣🤣🤣

Afferim evladım afferim ama yanlışsın cunumm deprem bölgesinde onca yıkılan bina altında kalan insanları düşünerek o binaların sağlamlığı kontrol edilmediği için depremzedelere saygın için oy vermemelisin
Ay ironiyi ciddiye mi aldın sen cidden mi e yuh artık illa üç bes ünlemmi koymam lazim cümlenin sonuna.. cvp vermemem yahut verirkende ironisiz ve aşırı acıklayicı olmam gerektigini( 5 yaşa anlatır gibi) farkettirdin sagol.. 🤣

Ay ironiyi ciddiye mi aldın sen cidden mi e yuh artık illa üç bes ünlemmi koymam lazim cümlenin sonuna.. cvp vermemem yahut verirkende ironisiz ve aşırı acıklayicı olmam gerektigini( 5 yaşa anlatır gibi) farkettirdin sagol.. 🤣
Hayır anladım tabii ki ya😂😂genel anlamda burayı okuyanlar için yazdım üff asıl siz anlamamışsınız😂😂

Size alıntı yaparken aynı zamanda burayı başkalarının okuduğunu da düşünerek oy verecekler için ekleme yaptım üff ya üff yani gerçekten üffff

İlk defa görüyorum biliyor musunuz hiç bakmadım araştırmadım haklı olabilirsiniz mevcut saraylar kullanılabilir israf tabii ki ve petrol zengini bir ülke değiliz ekonomimiz böyle iken tabii ki yanlış ama dediğim gibi ülkenin hali maalesef kötü ve yönetebilecek bir aday görmüyorum görmediğim için de sandığa gitmeyeceğim
Görmediğinize inanırım ve şundan da eminim sizi tenzih ederek söylüyorum, akp seçmeninin %99u da görmemiştir. Belki ahaber de falan denk gelmişlerse falan bi ihtimal. Betonerme binalar.Avrupa da Amerikada yok bu. Ve sanıyorlar ki bu harika! yapı ülkenin gücünü simgeliyor.Bakın üç büyük ülke devlet saraylarına.

Eklentiler

• Screenshot_20230407_013504.jpg
    Screenshot_20230407_013504.jpg
    75,5 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_20230407_013428.jpg
    Screenshot_20230407_013428.jpg
    119,8 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_20230407_013442.jpg
    Screenshot_20230407_013442.jpg
    107,5 KB · Görüntüleme: 32
Görmediğinize inanırım ve şundan da eminim sizi tenzih ederek söylüyorum, akp seçmeninin %99u da görmemiştir. Belki ahaber de falan denk gelmişlerse falan bi ihtimal. Betonerme binalar.Avrupa da Amerikada yok bu. Ve sanıyorlar ki bu harika! yapı ülkenin gücünü simgeliyor.Bakın üç büyük ülke devlet saraylarına.
Ayy a haber demeyin gözünüzü seveyim tüylerim irrite oldu🤣

Şimdi sokaktan bir araba geçti Sezen Aksu çalıyor ne güzel "hayat bildiği gibi gelsin" ayyy Sezen Aksu dedim diye de şimdi solcu olurum bir sağcı bir solcu sağ sol sağ sol sağ sol bir bitmedi ülkemizin şu ayrımcılığı!!! Ama şarkı güzel yaaa...

Afferim evladım afferim ama yanlışsın cunumm deprem bölgesinde onca yıkılan bina altında kalan insanları düşünerek o binaların sağlamlığı kontrol edilmediği için depremzedelere saygın için oy vermemelisin
Depremzedeleri düsünüyor iseniz sorumlularin gitmesi icin elinden geleni yapin madem bi zahmet.. oy kullanmayacagim demekle olmuyor o işler..

Ya nerden buluyorsunuz hemen böyle paylaşımları:KK70:diyorum ya bi sağcı oluyorum bi solcu:KK70: kimseye kendimi ispatlamak zorunda değilim bir şeyleri anlatmak zorunda değilim inandırmak zorunda da değilim isteyen istediğine inanır
Boş ver, niye bu kadar önemsiyorsun ki vermeyeceğin oyu kime vermeyeceğini düşünmelerini?

X