Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Numarayı yapan ben değilim ke mal
Ben şehit torunuyum bu ülkenin kuruluşunda dedemin kanı var. Kimseye yedirmeyiz ! Kimseye. Cumhuriyeti yıktırıp da eski Osmanlı dönemine döndürmeyiz. Kısıtlıyorum sizi zira Atatürkçü bir kadın olan benim sizin gibi dar düşünceliler muhatabı dahi olamaz.

sizin kadın Cumhurbaskani profili nasıl bilmiyorum ama aynen bir kadın olsaydı
dimdik duran farklı bir yüz farklı görüş içimizin rahat edeceği içimize sinen ve o meclisdekiler bir değişseydi yillardir ayni koltukta yeter

kimsenin başının örtüsüne yada mini eteğini malzeme yapmayan inancına laf etmeyen
oy için teröristlerle bir olmayan
kadının hakkını arayan dediğim dedik biri hanı derler ya Demir laydi eski ingiltere başbakanı ona derlermiş bizimde bir demir laydimiz olsaydı bende bunun isterdim ve bende sasirmadim

bu secim akp ve chp arasında keşke daha fazla kişi olsaydı en azından seçenek olurdu yeni yüzler yeni fikirler yeni ve ülke için hayır olucak bir düşünce sahipleri olsaydi

bende dedim a parti b parti diye ama olur mu ille bir partili olunucak chp yenin dediklerine bakıyorsun hoşuma gitmiyor ve gitmek zorunda değil sizin için hoş olabilir ama bana göre değil chp liler beğenmedimler yağıyor sen deniyor akplisin
akp söyle diyorsun diğer taraf aynisini yapiyor

sanki mecburmusuz birinden birini beğenmeye gibi ve oy kullanmaya ne yazik ki
bana gore yanlis başkasına göre doğru burda bile kadinlar birbirini yiyor
hatta bir arkadaş zeka küpü biri bana dedi ki sen dedi deprem zamanı boy boy fotolar çektin profilden paylastin a haberi izliyorsun dedi akpnlisin dedi 🤣🤣🤣o an ben kanalın farkında değilim bile amacım dua edelim ne olur kızlar sağlıkla enkazdan çıksın çabasıydı ki diğer kanallardan da cektim paylastim o fotodaki kanalı bile kullanıyorlar ne yazık ki 🤣

Keşke ama keske bir kadın olsaydı ama dediginiz gibi kadının adı yine yok yine yok adı bu ülke de kadın olmak çok zorken birde devletin bası olmak çok daha zor hemde çok zor
belki bir gün inşallah o devirde gelir
bir cumhurbaşkanı kadın adayımız olur ve gerçekten Başkan olur..görürmüyüz bilemiyorum
ve bu çok üzücü
Benim hayalimde şu şekildeydi MssPARE ve ben ciddi derecede tüm partilerden, onların liderlerinden, kavgalı dövüşlü siyasetlerinden, koltuk sevdalarından, bana Atatürkçülüğü veya inancımı sanki kendileri aşılamışlar onlar olmasalar bir şey bilmiyormuşum gibi davranmalarından, her fırsatta Kadın üzerinden samimiyetsiz siyasi söylemlerinden bıktım.
Ben artık 50 yaş üstü siyasetçi de görmek istemiyorum, partileri desteklemenin fanatizm haline dönüşmesinden de yıldım.
Ülkem >Siyasi partiler ve siyasetçilerden.

Bu ülkeye neden bir kadın eli değmesini istemiyorlar, herkes kendi koltuğuna sarılmış bırakmıyor, ülkenin kadın vekil yüzdesi dahi 17,4.
Bir Ruanda kadar dahi olamamışız adamların parlementosunun yüzde 61,3’ü kadın vekillerden oluşuyor.

Mesajının alıntıladığım kısmına ilaveten hayalimdeki Cumhurbaşkanı bir kadın olmalı, kültürlü, diplomatik ilişkilerde ciddi ve tuttuğunu koparan ama gençlerle eğlenmesini de bilen, spor yapan, sanatın her dalına meraklı, mesela ben onu bir gün koşarken görmek isterim, bir gün elindeki resim fırçasıyla.
Doğal ve içten olmalı, bir çocuğa sarılırken az sonra koşa koşa ellerini yıkamaya gidecek gibi bakmamalı gözleri.

Asil görünmeli ama kibirli olmamalı, halkının önünde eğilmesini de bilmeli, yeni ayakkabıları çamurlandı diye üzülmek yerine gerektiğinde kolları sıvayıp taş taşıması gerekiyorsa onu da yapmalı.

Üslubunu, tavrını, sertliğini halkına değil diplomasi de göstermeli.

Leydi Diana asilliğinde Atatürk zekasında bir kadın Cumhurbaşkanı istiyorum, bir kere de kadın Cumhurbaşkanımız olsa keşke.

Zekanız kılıçdaroğlu düzeyinde. Bu adamın aklı yokmu seccade görünmüyor mu. Diyelim ki komplo.
Yanlışlıkla basmış, basmamış. Kuranı 6 defa elinde salladı o oy verdiğiniz recep? Bakara makara diye ayetler alaya alındı? Bunlar din sevgisinden mı?

Din sadece kafana taktiğin örtü değil sen önce bunu öğren bi at gözlüğü takma da anlamıyla otur kuran-i kerimi oku belki akıllı düşünebilirsin böylece.iyi akşamlar
Neymiş peki. Kur’an ı çok iyi bilen biri olarak soruyorum

X