Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Ben de şoyle dusuniyorum artemis ya surekli ayni seyi yazan/soyleyen kac kisi var acaba haklilik paylari var mi diye ufak bir dusunseler yeter .

yani ben karsi fikir ne olursa olsun karsi fikrin yerine koyup kendimi dusunmeye calisiyorum onlarin bakis acisini deniyorum yada onlarin yerinde olsam diyorum mesela

hani bunu sadece ben mi yapiyorum o_O yada beklentim mi cok yuksek o_O
Beklentin çok yüksek bacım. Sen sadece yazar ya da anlatırsın, karşıdan "işte saldırılacak bir yanlış düşünce" diye görünür. Hepsi bu.

Doğru noktaya parmak bastiniz, kuran kurslarında tecavüze uğrayanların haberlerini hiç duymaz ilahiyatcılar.
Burada bu başlık altında o kadar paylaşım yaptık çocuk istismarı ile ilgili haberler paylaştık, şuan iktidarı savunanlar hep sus pus durumdaydı. Muhalefetten biri onlara ters gelen bir şey yapınca anında burada bitiveriyorlar. Hiç birinin samimiyetine inanmıyorum o yüzden

Boşa uğraşıyorum ya görmek istemeyen gösteremezsin maalesef bu tip insanlar hala uyanamadığı gerçekleri göremediği için bunları yaşıyoruz hepimiz çekiyoruz. ne diyeyim Allah gözlerini açsın da bir an önce artık ne doğru ne yanlış görebilsinler.

LAİKLİK

Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki batılılaşma hareketleri sırasında aydın kesimde beliren; din işleri ile devlet işlerinin ayrı tutulması, biçiminde özetlenebilecek laik anlayışı, bu hareketlerle ilgilenen Atatürk'ü de etkilemiştir. Bunun üzerine Atatürk din olgusunu çağdaş bir anlayışla belirlemiştir.

Milli mücadele ile bağımsızlığına kavuşmuş olan Türk milleti bu savaşın hemen bitiminde, medeni bir devlet olarak, yaşamak niteliğini kazanma yolunda dini devletten sıyrılmış, lâik devlet niteliğini kazanmıştır. Lâiklik Türk inkılâbında kademe kademe gerçekleşmiş, devlet, hukuk ve öğretim sistemlerinde kendini göstermiştir. Cumhuriyet idaresinde devletin ve hukukun lâikleşmesi, yeni kurulan modern devletin esas prensibini ve inkılâbında esas hedefini teşkil etmiştir. Bu bakımdan lâiklik, lâik devlet anlayışı, Türk inkılâbının bir esas prensibi olarak gerçekleşmiş, 1937 de yapılan bir değişme ile Anayasada yer aldığı gibi, 1961 ve 1982 Anayasalarında devletin temel niteliği olarak 2. maddede de sayılmıştır.

Lâiklik, din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması ve her vatandaş için vicdan hürriyetinin sağlanması demektir. Atatürk’e göre “lâiklik” yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir. Tüm yurttaşların vicdan, ibadet ve din özgürlüğü demektir.

Laik idarede din asla devlet işlerine karışmaz. Yasalar yapılırken eskiden olduğu gibi dine uygunluk değil, çağın gereklerine cevap verip vermemesi önem kazanır.

"Din ve mezhep, herkesin vicdanına kalmış bir iştir. Hiç kimse, hiç bir kimseyi ne bir din, ne de bir mezhep kabulüne zorlayabilir. Din ve mezhep, hiç bir zaman, siyaset aracı olarak kullanılamaz.

Büyük bir devlet adamı ve inkılâpçısı olan Atatürk, insana ve insanın toplumsal ilişkilerine büyük değer vermektedir. Atatürk’e göre “Din bir vicdan meselesidir” dine saygı, inanan kişinin haklarına saygının bir sonucudur.

"Din bir vicdan sorunudur. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye karşı değiliz. Biz sadece, din işlerini devlet ve ulus işleriyle karıştırmamaya çalışıyoruz." (1926)

Laiklik, asla dinsizlik olmadığı gibi, sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için, gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir (1930).

Size öğretilen dinle benim kuran-i kerimden okuduğum bir değil siz arapçayı kutsallaştırıp asıl anlamlarını öğretmeyen hocalardan öğrenin dine olmayan şeyleri sokun ben Allahın dediğine bakarım.Ne başörtülüler var ya da ne sarıklılar kuran kursu diye hoca diye çocuğa çocuğa tecavüz ediyor. inanç içtedir Allahla kul arasında.görüntüde olsaydı ohoo namazı bile gösteriş için kılan var.

Seccadeyle başörtüsüyle falan uğraşın siz Allah insanın içine bakar bundan bile habersizsiniz. her türlü haksızlık hırsızlık adam kayırma her şey serbest sizin din dediğinizde yani O kişinin tarikatından diyeyim.gerçek müslümanlık çok farklı tabi haberiniz bile yok

Ailenizden terbiye görmemişsiniz belli sizden kaç yaş büyük bir insanın adı ile dalga geçecek kadar edepsizsiniz!!!
Dindar insanlara olan edebi karşısında benim edebimde bu kadar. Sizin değer verdiğiniz ayağımın altında diyen edepliye edep bu kadar oluyor

LAİKLİK

Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki batılılaşma hareketleri sırasında aydın kesimde beliren; din işleri ile devlet işlerinin ayrı tutulması, biçiminde özetlenebilecek laik anlayışı, bu hareketlerle ilgilenen Atatürk'ü de etkilemiştir. Bunun üzerine Atatürk din olgusunu çağdaş bir anlayışla belirlemiştir.

Milli mücadele ile bağımsızlığına kavuşmuş olan Türk milleti bu savaşın hemen bitiminde, medeni bir devlet olarak, yaşamak niteliğini kazanma yolunda dini devletten sıyrılmış, lâik devlet niteliğini kazanmıştır. Lâiklik Türk inkılâbında kademe kademe gerçekleşmiş, devlet, hukuk ve öğretim sistemlerinde kendini göstermiştir. Cumhuriyet idaresinde devletin ve hukukun lâikleşmesi, yeni kurulan modern devletin esas prensibini ve inkılâbında esas hedefini teşkil etmiştir. Bu bakımdan lâiklik, lâik devlet anlayışı, Türk inkılâbının bir esas prensibi olarak gerçekleşmiş, 1937 de yapılan bir değişme ile Anayasada yer aldığı gibi, 1961 ve 1982 Anayasalarında devletin temel niteliği olarak 2. maddede de sayılmıştır.

Lâiklik, din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması ve her vatandaş için vicdan hürriyetinin sağlanması demektir. Atatürk’e göre “lâiklik” yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir. Tüm yurttaşların vicdan, ibadet ve din özgürlüğü demektir.

Laik idarede din asla devlet işlerine karışmaz. Yasalar yapılırken eskiden olduğu gibi dine uygunluk değil, çağın gereklerine cevap verip vermemesi önem kazanır.

"Din ve mezhep, herkesin vicdanına kalmış bir iştir. Hiç kimse, hiç bir kimseyi ne bir din, ne de bir mezhep kabulüne zorlayabilir. Din ve mezhep, hiç bir zaman, siyaset aracı olarak kullanılamaz.

Büyük bir devlet adamı ve inkılâpçısı olan Atatürk, insana ve insanın toplumsal ilişkilerine büyük değer vermektedir. Atatürk’e göre “Din bir vicdan meselesidir” dine saygı, inanan kişinin haklarına saygının bir sonucudur.

"Din bir vicdan sorunudur. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye karşı değiliz. Biz sadece, din işlerini devlet ve ulus işleriyle karıştırmamaya çalışıyoruz." (1926)

Laiklik, asla dinsizlik olmadığı gibi, sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için, gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir (1930).
Paylaşımınız için teşekkürler ama gerçekten boşuna uğraşıyoruz anlamak istemiyorlar. Atatürkü ve muhalefeti hep dinsiz olarak gösterecekler işlerine böylesi geliyor çünkü gerçek dini de bilmiyorlar Müslümanlığın ne demek olduğunu da O yüzden başörtüsü vb şeylere sığınanları dindar bilecekler uyanmak istemeyecekler

Paylaşımınız için teşekkürler ama gerçekten boşuna uğraşıyoruz anlamak istemiyorlar. Atatürkü ve muhalefeti hep dinsiz olarak gösterecekler işlerine böylesi geliyor çünkü gerçek dini de bilmiyorlar Müslümanlığın ne demek olduğunu da O yüzden başörtüsü vb şeylere sığınanları dindar bilecekler uyanmak istemeyecekler
Maalesef..olsun ben anlayana kadar anlatmaya çalışırım..eninde sonunda anlayacaklar çevremde çok kişi anladı elbet burdakilerde anlayacaklar

6 kisi 1 kisiye bu etik bile degil 😅6 kisi bir adam olmaya calisiyor isin enteresani kac secim kaybetmis adami aday cikariyorlar Mansuru istemezler cunku parmaklarinda oynatamayacaklari bir siyasetci Ataturk partisi deyip pkk pyd ypg destek verip Mehmetcigi sehit eden teror orgutunun oyunu isteyecek kadar da acizler saka gibi Ataturk yasasa yemin ediyorum suratlarina tukurur
şu sitede siyaset yapmayı hiç sevmiyorum kararinizada sonsuz saygı duyuyorum yanlış anlamayın oy sizin tercih sizin tabiki, yalniz bir şeyi hatırlatmak istiyorum ortamlarda megri megri diye ağlayanlar, osman öcalanı devletin kanalına çıkaranlar kimlerdi?
fetöyü kim bu kadar büyüttü bu ülkede ki tek terörist pkk degil maalesef bu gerçegi atlamayın olurmu.
simdi bu yazdigima karsilik sakın kandirildik, yanlisliktan döndük sonucta vs demeyin olurmu rica ediyorum.

Peki YouTube gökten indiği sanılan kitap yazın karşınıza atatürk çıkacak. İkra suresi için ikra safsatası diye Google yazın dinsizler ortaya çıkar

Topikte maalesef hep hayal kalacak olan Cumhurbaşkanı profilimi yazmıştım, partiler beni yine yanıltmadı, akpsi chpsi fark etmeksizin dertleri aman koltuğum canım koltuğum.

Kadının adı da yok değeri de yok, bir tanesi dahi kendi egosundan hırsından feragat etmedi, öldürülen, tecavüze uğrayan, şiddet gören biziz ama bizim üzerimizden siyaset yapan erkekler.

Bir tane bile Kadın Cumhurbaşkanı adayı çıkaran olmadı yine, adayların hepsi erkek, yine etraf erkek çorabı kokacak.

Cumhurbaşkanı[değiştir | kaynağı değiştir]​

Bugüne kadar, Türkiye'de hiçbir kadın Cumhurbaşkanı olarak görev yapmadı.

TBMM Başkanı[değiştir | kaynağı değiştir]​

Bugüne kadar, Türkiye'de hiçbir kadın Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanıolarak görev yapmadı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı[değiştir | kaynağı değiştir]​

Bugüne kadar, Türkiye'de hiçbir kadın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev yapmadı.

Türkiye'de Cumhurbaşkanı Yardımcısı makamı 2018 yılında kuruldu.

sizin kadın Cumhurbaskani profili nasıl bilmiyorum ama aynen bir kadın olsaydı
dimdik duran farklı bir yüz farklı görüş içimizin rahat edeceği içimize sinen ve o meclisdekiler bir değişseydi yillardir ayni koltukta yeter

kimsenin başının örtüsüne yada mini eteğini malzeme yapmayan inancına laf etmeyen
oy için teröristlerle bir olmayan
kadının hakkını arayan dediğim dedik biri hanı derler ya Demir laydi eski ingiltere başbakanı ona derlermiş bizimde bir demir laydimiz olsaydı bende bunun isterdim ve bende sasirmadim

bu secim akp ve chp arasında keşke daha fazla kişi olsaydı en azından seçenek olurdu yeni yüzler yeni fikirler yeni ve ülke için hayır olucak bir düşünce sahipleri olsaydi

bende dedim a parti b parti diye ama olur mu ille bir partili olunucak chp yenin dediklerine bakıyorsun hoşuma gitmiyor ve gitmek zorunda değil sizin için hoş olabilir ama bana göre değil chp liler beğenmedimler yağıyor sen deniyor akplisin
akp söyle diyorsun diğer taraf aynisini yapiyor

sanki mecburmusuz birinden birini beğenmeye gibi ve oy kullanmaya ne yazik ki
bana gore yanlis başkasına göre doğru burda bile kadinlar birbirini yiyor
hatta bir arkadaş zeka küpü biri bana dedi ki sen dedi deprem zamanı boy boy fotolar çektin profilden paylastin a haberi izliyorsun dedi akpnlisin dedi 🤣🤣🤣o an ben kanalın farkında değilim bile amacım dua edelim ne olur kızlar sağlıkla enkazdan çıksın çabasıydı ki diğer kanallardan da cektim paylastim o fotodaki kanalı bile kullanıyorlar ne yazık ki 🤣

Keşke ama keske bir kadın olsaydı ama dediginiz gibi kadının adı yine yok yine yok adı bu ülke de kadın olmak çok zorken birde devletin bası olmak çok daha zor hemde çok zor
belki bir gün inşallah o devirde gelir
bir cumhurbaşkanı kadın adayımız olur ve gerçekten Başkan olur..görürmüyüz bilemiyorum
ve bu çok üzücü

Dindar insanlara olan edebi karşısında benim edebimde bu kadar. Sizin değer verdiğiniz ayağımın altında diyen edepliye edep bu kadar oluyo

Bizim aklımızla bu kadar dalga ğeçmesin. Yanındaki Canan kaftancıoğlu tam İslam düşmanı. Verdikleri beraber poz anlatıyor seccade gerçeğini
Ya senin liderin dindar evet O yüzden milletin parasıyla kendine saraylar yaptırıyor kaç tane uçağı var çok gerekli gibi.her yerde yolsuzluk haksızlık ekonomist bir de bak gurur duy ülke ekonomisiyle. bir sürü şey bunları görmeyin siz gerçekten başörtü seccade oralardan müslümanlık taslayın daha uğraşamayacağım.

Ya senin liderin dindar evet O yüzden milletin parasıyla kendine saraylar yaptırıyor kaç tane uçağı var çok gerekli gibi.her yerde yolsuzluk haksızlık ekonomist bir de bak gurur duy ülke ekonomisiyle. bir sürü şey bunları görmeyin siz gerçekten başörtü seccade oralardan müslümanlık taslayın daha uğraşamayacağım.
Geceliği bilmem 100 milyarlık otelde de kaldı mı

Ben hep şu kişinin evladıyım ve bu yüzden de her seçimde onun kurduğu partiye oy veriyorum,vereceğim❤️✌️🇹🇷😎

Eklentiler

• 417C2132-42FF-4420-B1B6-F063F4D37FBE.jpeg
    417C2132-42FF-4420-B1B6-F063F4D37FBE.jpeg
    77,7 KB · Görüntüleme: 17
X