Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Çoğunluk??? Kadınlar kulübünde, bu konuya yazanları kastediyor olmalısın. Ben yanlışları yok demedim ki? Hatta savunacak tek bir cümle bile yazmadım. Bana karşı neyi savunduğunu anlayamadım. yani madem demokrasi var, ben de istediğimi yazarım. Demokratiksen bana bu yorumu yapman gereksiz oldu.
Çoğunluk evet

Ülke genelinde millet ittifakı iktidarı eleştiriyor
oy oranı %45 en az

muhharem ince sinan oğan ikilisi bunlar iki tarafıda eleştiriyor oy oranı %4 en az

kararsızlar onlarda iktidarı eleştiriyor o yüzden karasız %10 en az

Cumhur ittifakı içinde ise
Çalıyor ama çalışıyor diyenler

Evet yanlışları var ama ne olusa olsun vereceğim diye eleştirenler hiçte azınlık değil

Yani her türlü eleştiriliyor iktidar

Ki 20 yıldır bunlar baştaydı yaptıkları ve yapmadıklarından tabiki sorumlu tutulacaklar

Siz iktidarı hiç eleştiriyor musunuz gerçekten

Hiç onaylamadığınız tarafları var mı

Bu ülkede ne kadar demokrat olunabilirse o kadar demokratım işte

Di kuzum. Hangi yetkiyle şizofreni teşhisi koyuyorsun? Kafası çalışmayana kafan çalışmıyor deyince ban yiyoruz, bilimsel değil sonuçta. Buradan teşhis koymayı kabul etmiyor yönetim. Kural kuraldır.
Sen de beni şikayet et o zaman. Kisa kes, aydın abası olsun.

Çoğunluk evet

Ülke genelinde millet ittifakı iktidarı eleştiriyor
oy oranı %45 en az

muhharem ince sinan oğan ikilisi bunlar iki tarafıda eleştiriyor oy oranı %4 en az

kararsızlar onlarda iktidarı eleştiriyor o yüzden karasız %10 en az

Cumhur ittifakı içinde ise
Çalıyor ama çalışıyor diyenler

Evet yanlışları var ama ne olusa olsun vereceğim diye eleştirenler hiçte azınlık değil

Yani her türlü eleştiriliyor iktidar

Ki 20 yıldır bunlar baştaydı yaptıkları ve yapmadıklarından tabiki sorumlu tutulacaklar

Siz iktidarı hiç eleştiriyor musunuz gerçekten

Hiç onaylamadığınız tarafları var mı

Bu ülkede ne kadar demokrat olunabilirse o kadar demokratım işte
Durun bakalım daha seçim olmadı ki... siz farâzi konuşuyorsunuz, ben eski verilere dayanarak konuşuyorum. Bu seçimde sizin dediğiniz yüzdeler çıkarsa, bu mesajınızı alıntılar, haklıymışsınız derim. Doğruya doğru demeyi severim ben. Kem küm etmek, lafı evirip çevirmek hiç huyum değildir. Demokratlığınıza gelince, niye ülkeyle kendinizi kıyaslıyorsunuz? Ülkede yarı buçuk demokrasi olduğunu düşünüyorsanız, siz de mi öyle olmak zorundasınız? Eleştirdiğim konular var ama şuan gündemimiz olduğu için, bu noktadan örnek vericem. Köprü, yol, yeni hastaneler, havaalanlari yapmak hizmettir, doğru. Ama bu ülkede öncelikli hizmet bunlar mı olmalıydı? Deprem ülkesindeyiz. Öncelik, çarpık kentleşmenin önüne geçmek ve sağlam olmayan binaların güvenli hale getirilmesi olmalıydı. Bana göre, terörle mücadele kadar önemli bir konu. Bir gecede, savaştan çıkmışız gibi can kayıpları verdik.. devletin önceliği, benim can ve mal güvenliğim olmalı.

Sen de beni şikayet et o zaman. Kisa kes, aydın abası olsun.
Huzur diliyorum sana kısaca. Umarım çözersin kendinle sorunlarını. Kemal Kılıçdaroğlu'nu seviyorum. Muharrem İnce'den hiç hoşlanmıyorum, üslubunu beğenmiyorum. RTE'ye değinmiyorum. Konu bağlamında kapatalım meseleyi.

Huzur diliyorum sana kısaca. Umarım çözersin kendinle sorunlarını. Kemal Kılıçdaroğlu'nu seviyorum. Muharrem İnce'den hiç hoşlanmıyorum, üslubunu beğenmiyorum. RTE'ye değinmiyorum. Konu bağlamında kapatalım meseleyi.
Musallat falan diyordun, harbiden musallat oldun 😅 artık yazmaz mısın? Bak cevap da vermiyorum yazdıklarına. Hadi canım bak bu da senin için 🌺

Dövüşmen guzum😂

Şöyle bir bakış açısı kazandırayım.
Her birimiz farklı düşünür ve görürüz, bunda sıkıntı yok, öyle de olmalı.
Lakin, bunun böyle olamayacağına dair yaptırımlara, mutlak doğru varmış gibi alınan kararlara karşı bir duruş sergilememiz, senin a benim b diyebilme özgürlüğüme sahip çıkmamız gerekiyor.
Herkesin anlaması gereken kısım bu.
Yoksa onu yapmış bunu yapmamış, peh…
Sen bunu görüp söylediğinde doğru, ben noksanı görüp ifade ettiğimde kodesi boyladıktan sonra hiçbir anlam ifade etmiyor.

Tabikide chpye vereceğim oyumu. Bu hayat pahalılığında 21 senedir iktidarda olan bir partiye oy vermek akıl dışı geliyor. Tarımı bitirdirdiler. Köydeki herkes hayvancılığı ve çiftçiliği bırakıp şehirlere göç etti. Hiperenflasyon ile mücadele ediyoruz. Zamanında cukkasını doldurup altını doları evleri arabaları olanlar kendini kurtardı. Peki biz çocuklarımız için ne yapacağız. Hayat standardımız gittikçe düştü. Ay sonunu getirsek şükrediyoruz. Üretim bittiği için dışa bağımlı bir ülke haline geldik. Abd de en alt kademede biri istifa etse dolar fırlıyor o kadar etkileniyor ekomimiz 🤣 Ve tabiki en büyük diğer sorun ülkemizdeki 10 milyon (5 yıl içerisinde 30 milyondan fazla olacaklar her biri 10 çocuk doğuruyor maşallah) ne idüğü belirsiz mülteciler bu liste uzarda gider 🤦‍♀️ Sonuç itibariyle inşallah CHP kazanır👍

Durun bakalım daha seçim olmadı ki... siz farâzi konuşuyorsunuz, ben eski verilere dayanarak konuşuyorum. Bu seçimde sizin dediğiniz yüzdeler çıkarsa, bu mesajınızı alıntılar, haklıymışsınız derim. Doğruya doğru demeyi severim ben. Kem küm etmek, lafı evirip çevirmek hiç huyum değildir. Demokratlığınıza gelince, niye ülkeyle kendinizi kıyaslıyorsunuz? Ülkede yarı buçuk demokrasi olduğunu düşünüyorsanız, siz de mi öyle olmak zorundasınız? Eleştirdiğim konular var ama şuan gündemimiz olduğu için, bu noktadan örnek vericem. Köprü, yol, yeni hastaneler, havaalanlari yapmak hizmettir, doğru. Ama bu ülkede öncelikli hizmet bunlar mı olmalıydı? Deprem ülkesindeyiz. Öncelik, çarpık kentleşmenin önüne geçmek ve sağlam olmayan binaların güvenli hale getirilmesi olmalıydı. Bana göre, terörle mücadele kadar önemli bir konu. Bir gecede, savaştan çıkmışız gibi can kayıpları verdik.. devletin önceliği, benim can ve mal güvenliğim olmalı.
Bana göre
Eğer herşey usülüne göre yapılır ise millet ittifakı kazanır be kuzum
%32 chp nin kemik kitkesi
%10 hdp nin kemik kitlesi
%7 8 civarı iyi parti
%4 ise diğerleri
hadi 10 puan aşağı olsun

Haklı çıkacağım yani umarım ve seçimden sonra konuşuruz
Nesajı favorilerime ekledim

Eğer doğruya doğru demeyi seviyorsan bunca haksızlık hukuksuzluk hırsızlık liyakatsizlik için nasıl bir tavrın olmaz

Demokratım diyorum lakin bakış açılarımız sıkıntılı hepimizin tahhammül edilemiyor çoğu şeye

Mesela hüdapar ile yapılan ittifak normalde demokratik zeminde olabilir dersin

Lakin olmaz benim için

Gerçi demokratik bir ülkede hüdapar zemin bulamaz sen uğraşsan bile sıkıntılı

Eleştiriye başlamışken
Eeee daha:rapci:

İnsanın fikri neyse zikri de odur mu dememiz lazım buna, yoksa siz buna da bir kılıf bulacak mısınız... Bu arada bu tarz çok videosu var :KK66: Allah mı söyletti acaba

Allah söyletiyor galiba 😁 bir film vardı avukatın oğlu babam asla yalan söyleyemesin diye dua edyordu ve duası kabul oluyordu. O geldi aklıma 😅

Bu partiyi de seviyorum ve yaptıklarını doğru buluyorum. Sonuç alamayacaklarını bilseler de iktidarın her türlü suçu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunup, tarihe not düşüyorlar. Bildiğim kadarıyla bunu yapan başka parti yok.

X