Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Hesap yapamamasini komik bulmuyorum. Bulunmasini da anlayamiyorum. Insanlik hali, kafasi yogun olabilir. Bu onun matematik bilmedigi anlamina gelmez
Ben cb seçiminin oy bölmesini sormadim. Nasil oluyor da milletvekilliginde oy bolme olmuyor diye sordum.
2 adayli bir seçimde alinan 40 oy ile 3 adayli bir seçimde alinan 40 oy ayni yuzdeye sahip değil. Kaldi ki ince 3. Son aday degil. Bir suru bagimsiz aday var sinan oğan var. Oy bolme tepkisi bir tek kendisine veriliyor. Üstelik oy oranı %1 2 görülürken.
Matematik bilmiyor demiyorum tabi ki biliyordur. Sadece Türkiyenin bir numaralı sorunu matematiktir der demez yanlış hesap yapması komik oldu. Oy bölen herkese tepkiliyim ben, konu İnce den açıldığı için İnce diyoruz. Sinan Oğan da oy bölüyor

Hiç kendime yakıştıramadığım bir his ama kendinden kaç yaş küçük genç kıza sırf akpye oy vermeyecek diye bunlari yaptığı için saçını elime dolamak istedim.
Çocuk da var kucağında, saldırılmaz da. Bakıcıya para yok belli ki ziyan ediyor yavruyu sokakta. Göster göster, diyor bir de. E işte kendisi sefil halde. Daha ne görecekse 🤦🏻‍♀️

Diyelim ki Cumhur İttifakı %47 oy aldı....Geriye %53 kalıyor değil mi? Bu %53 tek bir aday olursa kazanır....Millet ittifakı %50 olursa seçim ikinci tura kalır yani burada %3 her kime gidiyorsa oyları bölmüş olur... İşin komiği dün programda Muharrem İnce Türkiyenin en büyük sorunu matematik bilmemek dedi ve bu hesabı yapamadı...Umarım hesaplarını sonradan düzelttiği ve farkına vardığı matematik hesabı üzerinden yapmamıştır.
Fizik öğretmeni değil miydi bu adam ya nasıl matematik bilmez. Yaşlanma ibaresi bunlar, çabuk çökecek zavallı

Ah ahsen tv sakallı muhabiri dava açmayacağını bilsem senin hakkında çok bildiklerim varda beyse
Öyle sarık sarma cübbe giyme sakal bırakmakla olsaydı keşke
Bu rejim değiştiğinde batan geminin fareleri olacaksınız umarım
Yazdım sildim yazdım sildim
Nasılda saldırıyor kıza :KK67:

Birçok belgesi vae elbette ve dijital ortamlarda da aradığınızda bulabiliyorsunuz, mesele afad değil.
Kılıçdaroğlu açıkladı mı ‘ben parlamenter sisteme geçiş yapacağım, tek adam meselesi bitecek’ diye.
Ben şahit olmadım, siz oldunuz mu?
6 lı masadan sadece ki bu da ağızlarda dolaşan sözdür ama resmi bir vaat niteliğinde değildir, her parti lideri danışmanı olacağı ki bu da şehirleri belediye başkanlarından eder.
Nasıl resmi vaad değil ya, ben defalarca ağızlarından da duydum yol haritalarında da var. Adaylığı açıklandığı akşam da söyledi, son yayınladığı videoda da mevcut.dinlemedim deyin bari de doğru olsun. Hızlı olamayacak ama gelecek seçimde çoğulcu demokrasiye oy vereceğiz dedi. Her şey tamamlanınca parti rozetini çıkarıp tarafsız bir cumhur başkanı olacağını da söyledi. A haberin yayınladığı kadarını mı dinlediniz

Bu belge adaydan önce, kartlar yeniden dağıtılmadan, deprem felaketinden önce izlenen yol haritası.
Her şey değişti, e tabi çelik de değişti😂
Harita da sabit, değişen hiçbir şey yok. Bu da açıklandı, tabi siz duymadınız. Dönekliğe öyle alışıldı ki istikrarlı kararların varlığına inancınızı kaybettiniz. Yol haritası denilen şey yaz boz tahtası değildir, tek kişinin lafına bağlı olarak güncellenmez.

Screenshot_20230322_164344_Twitter.jpg

Konuşmasını canlı izliyorum, anlamadığım bir şey var bakanlık pazarlığı falan diyor rahatsızız dedi, Hdp bakanlık falan istemedi, zaten mecliste olan bir parti bir beklentisi yok, bahsettiği pazarlık ne onu da söyleseydi keşke

Konuşmasını canlı izliyorum, anlamadığım bir şey var bakanlık pazarlığı falan diyor rahatsızız dedi, Hdp bakanlık falan istemedi, zaten mecliste olan bir parti bir beklentisi yok, bahsettiği pazarlık ne onu da söyleseydi keşke
Ee, kendisinin ne düşündüğünü biliyoruz zaten. İstifa falan yok mu?

Eki Görüntüle 3222084 SONUNDA BİRİLERİ DOĞRULARI SÖYLEMİŞ
Bir zamanlar bu adamlarla hükümet nasaya oturup pazarlık yaptı o zaman sesi çıkmayanlar, şimdi hizbullahla görüşmelerine sessiz kalanlar 6lı masada bulunmayıp sadece aday çıkarmayacağını söyleyen, yol haritasına dahili olmayan bir grupla görüşülmesine mi böyle bombardıman yapıyorlar. Bi gitsinler ya, meral akşener ağzıyla söyledi kemal beyin diğer partilerle görüşmeleri aday olarak onu bağlar 6lı masa buna tavır koymayacaktır diye. İyi partiliyim diye dolanıp buna itiraz edenler gidip mhp üyeliğini yenilesin. Şu an ülke çıkarları her şeyin üzerinde ve en büyük çıkar çoğulcu demokrasiye geri dönmek. Bunu anlayamayan kafalarla aynı ilkede yaşamaktan utanıyorum artık. Bir de bunlar çoğulcu demokrasiyi geri getirmeye çalışan partinin parçaları. Yazıklar olsun

Yok pazarlık falan ya, hdp aleni açıkladı, görüşme bile yapılmadan, sadece partinin kapanmasını engelleme konusunda destek istemiş olabilirler. Spekülatör bunlar, hepsi o.

Fizik öğretmeni değil miydi bu adam ya nasıl matematik bilmez. Yaşlanma ibaresi bunlar, çabuk çökecek zavallı
Bu nasıl bir tavır? Hayrete düştüm resmen. Matematik bilmemek mi bu? Siz hiç dalgın olmadınız mı? Kafanız yoğunken ya da heyecanlıyken bir hesabı yanlış yapmadiniz mi? Siz de öğretmensiniz, sınavda full mü çektiniz? Gerçekten bu nefretinize anlam veremiyorum. Yaşlanma ibaresiymiş çabuk çökecekmiş zavallıymış. Çok ayıp bu yaptığınız. Son derece itici. Ne yapti bu adam? Fetöyle iş birliği mi yaptı, hocaefendi diye gezip etek mi öptü, Atatürkü ve ilkelerini yok mu saydı ittifakin içindekiler gibi? Ne bu nefret, kin, acıma?
Kemal Kılıçdaroğlu'nun hiç mi hatası yok? Kürsüde Levent Gök'ü çağıracakken Levent Göt demedi mi? Bu insanlık oluyor, dil sürçmesi oluyor öz dedeniz oluyor; ince bir hata yaptı diye zavalli yaşlanma ibaresi oluyor. İnce ikinci tura kalsa bu nefret size oy bile verdirmez.

Yok pazarlık falan ya, hdp aleni açıkladı, görüşme bile yapılmadan, sadece partinin kapanmasını engelleme konusunda destek istemiş olabilirler. Spekülatör bunlar, hepsi o.
Ne kadar Pollyanna sin sen ya pembis gözlükleri çıkarda bak bi gerçekleri görürsün belki

Bir zamanlar bu adamlarla hükümet nasaya oturup pazarlık yaptı o zaman sesi çıkmayanlar, şimdi hizbullahla görüşmelerine sessiz kalanlar 6lı masada bulunmayıp sadece aday çıkarmayacağını söyleyen, yol haritasına dahili olmayan bir grupla görüşülmesine mi böyle bombardıman yapıyorlar. Bi gitsinler ya, meral akşener ağzıyla söyledi kemal beyin diğer partilerle görüşmeleri aday olarak onu bağlar 6lı masa buna tavır koymayacaktır diye. İyi partiliyim diye dolanıp buna itiraz edenler gidip mhp üyeliğini yenilesin. Şu an ülke çıkarları her şeyin üzerinde ve en büyük çıkar çoğulcu demokrasiye geri dönmek. Bunu anlayamayan kafalarla aynı ilkede yaşamaktan utanıyorum artık. Bir de bunlar çoğulcu demokrasiyi geri getirmeye çalışan partinin parçaları. Yazıklar olsun
Milliyetçilik de İslamcılık da kapatır insanı başka fikirlere. Hele ikisi yoğun şekilde bir arada olursa, hiç dinlemez hiç anlamaz. Sistem için bir yola mı çıkılmış, iktidar mı değişecekmiş... hepsi boş artık onun için.

Nasıl resmi vaad değil ya, ben defalarca ağızlarından da duydum yol haritalarında da var. Adaylığı açıklandığı akşam da söyledi, son yayınladığı videoda da mevcut.dinlemedim deyin bari de doğru olsun. Hızlı olamayacak ama gelecek seçimde çoğulcu demokrasiye oy vereceğiz dedi. Her şey tamamlanınca parti rozetini çıkarıp tarafsız bir cumhur başkanı olacağını da söyledi. A haberin yayınladığı kadarını mı dinlediniz
Bu açıklamaları ben ciddiye almayalı çok oldu.
Aha plan budur, rota budur, 1 sene 3 sene stratejileri bunlar, parlamenter sistemi şu yasa bilmem ne bendiyle tekrar getirilmesi taslakları hazırlandı da ben mi bilmiyorum?
E ah zor olacak e tabii yapacağız edeceğiz yok doğalgazı çıkarıyoruz yok 1 sene bana müsade edin vaatlerinden farkı nedir ki bunun?

Şimdi bir tarafı tutarken aynı içerikte diğerlerini yermenin manası yok. Başka söylemlere hadi ordan nasıl diyorsam bu farazi atmalara da ‘hadi oradan’ benden.

Harita da sabit, değişen hiçbir şey yok. Bu da açıklandı, tabi siz duymadınız. Dönekliğe öyle alışıldı ki istikrarlı kararların varlığına inancınızı kaybettiniz. Yol haritası denilen şey yaz boz tahtası değildir, tek kişinin lafına bağlı olarak güncellenmez.
İşte bana göre bir yanlış daha, eğer ki son gelişme hatta yaşanılan şeylere göz kapar, yolunuzdan sapmaz acil planları devreye sokmaz, kendi aciliyetinizi halkınızın yaşadığı sıkıntıdan bihaber bir şekilde ‘sanki hiçbir şey olmamışcasına’ yola at gözlüğüyle devam ederseniz, güncel kalamazsanız beni temsil yeteneğiniz yoktur.
Çok üzülüyorum, günümüz chpsinin geldiği konuma içim acıyor, heba edilişini her gün görmek…

X